Recenze ETA Mio II Animal 0502 90010

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vysavač ETA Mio II Animal 0502 90010 vás překvapí silným výkonem, širokým příslušenstvím, elektrickým kabelem o délce 10 m a množstvím praktických funkcí. Kromě toho se může pochlubit také zdařilým designem. To vše navíc za přijatelnou cenu.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu10 m
Akční rádius13 m
Hlučnost71 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba24 kWh
Příkon700 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Model ETA Mio II Animal 0502 90010 patří mezi středně velké modely (s rozměry 435 x 315 x 255 mm) s vysokou hmotností (7,6 kg). Byť na první pohled vypadá drobně, ve skutečnosti se jedná o robustní stroj, který něco vydrží. Zaujme také svým zdařilým designem. Velká měkčená kola snadno překonají nerovnosti či prahy a zároveň brání případnému odření nábytku a podlahy. Potěší také ergonomická rukojeť, kterou je možné pro snazší úchop nasunout na sací hadici. Naprosto jedinečná je délka přívodní šňůry, která dosahuje neuvěřitelných 10 m, což je hodnota u běžných moderních vysavačů spíše výjimečná. Akční rádius je proto až 13 m, díky čemuž můžete vysávat i skutečně velké místnosti, aniž byste museli přepojovat vysavač do několika zásuvek. Práce s ním se tak stane daleko pohodlnější. Objem prachového sáčku je 4 l, což není příliš, ale ani málo. Pokud ale plánujete vysávat velké plochy často, budete muset počítat s častější výměnou. Tento model překvapil také množstvím funkcí. Kromě běžného automatického navíjení elektrického kabelu a indikátoru plného prachového sáčku, se u něj setkáte také s poměrně ojedinělou funkcí indikace zanesení prachového filtru. Díky ní vám dá sám vědět, kdy je potřeba filtr vyčistit nebo vyměnit. Jedinečné je také skutečně široké množství příslušenství, díky němuž bude úklid jakýchkoli prostor maximálně pohodlný a snadný. V základní výbavě najdete univerzální podlahovou hubici, parketovou hubici (na tvrdé podlahy), hubici určenou k vysávání zvířecích chlupů a vlasů (tzv. turbokartáč), polštářovou hubici, štěrbinovou hubici, dlouhou ohebnou štěrbinovou hubici a kartáček s jemnými štětinami. Příkon dosahuje hodnoty 700 W, sací výkon bohužel výrobce neuvádí. Výkon je ale samozřejmě možné regulovat. Model Mio II Animal 0502 90010 se navíc může pochlubit čtyřmi AAAA, jelikož disponuje energetickou třídou A (a je tedy vysoce úsporný), třídou A co se týče efektivity vysávání tvrdých podlah i koberců a třídou A, která značí minimální emise prachových částic, jež zachycuje kvalitní HEPA filtr. Tento spotřebič je proto vhodný také pro alergiky.

Jak vysává

Vysavač Mio II Animal 0502 90010 v praxi nezklamal. Při vysávání tvrdých podlah (linolea, parket, plovoucích podlah apod.) si vedl velmi dobře. Sací výkon byl dostatečný a s prázdným prachovým sáčkem dokonce až příliš silný. Musíme pochválit také vysávání špatně přístupných míst pomocí dlouhé štěrbinové hubice. Jedná se o výjimečně praktický nástavec, který lze podle potřeby tvarovat, a díky tomu vyčistit i zdánlivě nepřístupná místa (např. pod nízkou pohovkou, za radiátorem atp.). Při vysávání koberců byl tento spotřebič také poměrně účinný. Přestože koberce s vysokým vlasem dělají menší problémy i jemu (hubice se přisaje silněji a hůře se s ní po koberci přejíždí). Koberce s nízkým vlasem však vysaje bez problému. Použití speciální hubice na zvířecí chlupy se navíc ukázalo být vysoce účinné. Tento vysavač rozhodně patří mezi méně hlučné modely, hladina zvuku je přiměřená a spíše nižší. Chválíme také dostatečně dlouhou teleskopickou tyč, díky níž se dobře drží i vyšším osobám. Nevýhodou je pouze skutečnost, že příslušenství není možné uložit uvnitř přístroje, a musíte je proto skladovat zvlášť. Zjistit cenu Chcete vidět další kvalitní sáčkové vysavače?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení ETA Mio II Animal 0502 90010

Vysavač ETA Mio II Animal 0502 90010 nás velmi mile překvapil. Obsahuje řadu zajímavého příslušenství a dosahuje dostatečného výkonu pro všechny typy povrchů. Disponuje výjimečně dlouhou elektrickou šňůrou a kvalitním HEPA filtrem a navíc jej pořídíte za přijatelnou cenu. Díky tomu patří mezi jeden z nejlepších vysavačů, který jsme zařadili do našeho testování. Rozhodně jej proto doporučujeme.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
8
Hlučnost
6
Spotřeba
6
Výbava
9
PLUSY
 • dobrý poměr cena/výkon
 • kvalita zpracování
 • dlouhý elektrický kabel
 • dostatečný výkon
 • indikace zanesení filtru
 • minimální emise prachu
 • široké příslušenství
 • design
MÍNUSY
 • méně vhodný pro koberce s vysokým vlasem
 • absence úložného prostoru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo