ETA Moneto 1449 90000

Eta Moneto spadá do skupiny akumulátorových bezsáčkových vysavačů. Jejich přednostní je neomezený pohyb. Slabostí zase nižší výkon.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,15 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie-
Doba nabíjení300 min.
Výdrž na jedno nabití25 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,55 l
Hmotnost3,1 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkon95 W
Hlasitost83 dB
Rozměry VxŠxH (cm)115 x 26 x 17
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíštěrbinová hubice, jemný kartáč

Představení

Vysavač pro své nabíjení využívá základnu. Čas nabíjení je zhruba 5 hodin, ale výdrž na jedno nabití jen 25 minut. Lux disponuje dvěma možnostmi nastavení intenzity vysávání, takže na maximální úroveň je nutné počítat s ještě menší časovou výdrží. Je proto ideální zejména na údržbu menších bytů nebo menších ploch. Výhodou je Li-ionová baterie, kterou není potřeba nabíjet zcela a vybití také nemusí být maximální. Objem prachové nádoby je 0,5 l, což není mnoho. Na trhu existují i výrobky s většími zásobníky. Důležité však je, že filtrace probíhá přes HEPA filtr, který není standardem každého tyčového vysavače. Nejednoho uživatele potěší LED osvětlení, které se nachází na sací hubici. Díky němu uvidíte každou nečistotu, pokud budete vysávat za šera, není potřeba rozsvěcovat stropní svítidlo. Praktická je také možnost oddělit rukojeť od těla, čímž ušetříte prostor v úklidové komoře. Vysavač je možné parkovat i ve svislé poloze a s možností sklopené rukojeti. Při vysávání se připravte na hluk o síle 83 dB, což jej řadí k velice hlučným výrobkům. Hlasitost je možné přirovnat k lidskému křiku. Z hlediska hmotnosti patří spíše k těžším přístrojům. 3,1 kg během uklízení bohužel ucítíte. Pro hůře dostupná místa nebo pro úklid čalounění ve voze se hodí ruční vysavač, který je součástí tyčového.

Jak vysává

Výsledky vysávání jsou mnohem lepší na tvrdých podlahách než kobercích. To je však typické pro drtivou většinu akumulátorových vysavačů. Díky elektrickému rotačnímu kartáči si však dobře poradí jak se zvířecí srstí, tak s lidskými vlasy. Nečistoty se zachytávají ve sběrné nádobě, která má však velikost jen 0,5 l, což je v porovnání s konkurenčními modely docela málo. Minusové body za malou sběrnou nádobu vyrovnává přítomnost HEPA filtru, který není standardním vybavením všech tyčových vysavačů. Díky němu mohou výrobek používat i osoby trpící alergiemi. Velkým nedostatkem vysavače je opravdu malá výdrž v porovnání s délkou nabíjení. Výdrž 25 minut na jedno nabití, které trvá 5 hodin, svědčí o nedostatečné kapacitě baterie. Z tohoto důvodu bychom vysavač rozhodně nepoužívali na údržbu rozlehlejších prostor. Hubice je poměrně vysoká, takže se s ní nedostanete pod nízký nábytek. Vysávání pod nábytkem je srovnatelné s dostupností klasického vysavače. To, co však klasický vysavač nemá, jsou LED diody umístěné na hubici. Ty poskytují dostatek osvětlení, takže uvidíte i špatně viditelné nečistoty. Lux nabízí dvě možnosti regulace výkonu. Jestliže je délka vysávání na nízký výkon jen 25 minut, počítejte s ještě kratší dobou při vysávání na vyšší výkon. Regulace je možná pouze na tyčovém vysavači. V případě, že budete používat ruční vysavač, je regulace omezená pouze na jeden stupeň výkonu. Všechny, kdo bojují s nedostatkem místa, potěší odnímatelná rukojeť. Plusem by bylo i nabíjení rovnou do těla. To bohužel není možné, vysavač musíte zaparkovat v dokovací stanici, která zbytečně zabírá místo. Kladně hodnotíme možnost parkování ve svislé poloze a to i v případě, že máte sklopenou rukojeť. Nevlídně na nás působila hlučnost během vysávání. Ta dosahuje až k číslu 83 dB, což je při vysávání dost otravné. Zjistit cenu Zajímá vás jaký je nejlepší tyčový vysavač?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
Zkušenost s ETA Moneto 1449

Vysavač je kvůli HEPA filtru vhodný i do domovů, jenž obývajíc alergici. Jinak však svými parametry příliš nepotěší. Zařadili bychom jej do průměrné až podprůměrné kategorie. Jeho nejhorším parametrem je malá výdrž a neskutečný hluk, jenž vydává. Plusové body bychom udělili za možnost odejmout rukojeť a přítomnost LED osvětlení na hubici.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7
Hlučnost
5
Výdrž
6
Vybavení
7
PLUSY
 • LED osvětlení
 • HEPA filtr
 • svislé parkování
 • odejmutí rukojeti
 • ruční vysavač
MÍNUSY
 • hlučnost
 • nízká výdrž
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo