Recenze vysavače ETA Moneto 6449 90000

Tyčový vysavač ocení v dnešní době každá moderní domácnost. Jejich velkou výhodou je lehčí manipulace, rozměr a skladnost. Tento akumulátorový vysavač ETA Moneto 6449 90000 je dokonce 2v1, takže máte po ruce jak vysavač tyčový, tak i ruční pro Vaše každodenní malé katastrofy. Oceníte jistě také to, že je k dostání v mnoha barevných provedeních. Pojďme se společně podívat na to, co dále nám tento model nabízí a co by Vám u něj naopak mohlo scházet.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelubezdrátový
Akční rádius1,215 m
Typ baterieLi-lon
Kapacita baterie21,6 V
Doba nabíjení360 min.
Výdrž na jedno nabití55 min.
Stupně výkonu2 stupně
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,55 l
Hmotnost3 kg
Účinnost vysávání na kobercevýrobce neuvádí
Účinnost vysávání na podlahuvýrobce neuvádí
Příkonvýrobce neuvádí
Hlasitost80 dB
Rozměry VxŠxH (cm)121,5x27x22
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníne
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne (sklopitelná)
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvírotační elektrický kartáč na parkety a tvrdé podlahy, štěrbinová hubice, kartáček s jemnými štětinkami, adaptér, základna pro nabíjení a uskladnění
Vysávání tvrdých ploch90

Představení produktu

Tento tyčový vysavač značky ETA Moneto je akumulátorový, tudíž si nemusíte dělat starost s žádnými kabely během vysávání. Nachází se v něm baterie Li-lon o výkonu 21,6 V a s výdrží 55 minut, čímž se řadí mezi tyčové vysavače s dlouhou výdrží baterie. Z našeho testu jsou na tom nejlépe vysavače, které na jedno nabití dokážou vysávat až 60 minut. Konkrétně se jedná třeba o Miele Triflex HX1 nebo Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY. V porovnání se starším modelem Eta Moneto 1449-90000, který dokázal vysávat pouze 25 minut je to skutečně velký posun! Samozřejmě u výdrže hraje roli na jaký výkon vysáváte. Při nižším výkonu vydrží akumulátorové vysavače pochopitelně výrazně déle.

Nemusíte se ale bát, že byste si museli měřit čas úklidu, jelikož na vysavači se také nachází světelná kontrolka, která vás upozorní, kdy je potřeba vysavač opět nabít. Nižší stupeň nabití baterie se potom negativně projevuje na výkonu vysavače. Tato baterie se poté nabíjí zhruba 6 hodin. Poměr mezi dobou nabíjení a dobrou provozu na jedno nabití je ucházející. Celková výdrž této baterie se pohybuje mezi 350–500 nabíjecími cykly, později musí uživatel baterii vyměnit.

Vysavač má 2 stupně intenzity, vyšší na koberce a nižší na podlahy. V balení spolu s vysavačem naleznete také třeba rotační kartáč na parkety a podobné tvrdé podlahy, který je k tomuto typu povrchu šetrnější a měl by zabránit případnému poškrábání. Dále může uživatel ocenit také štěrbinovou hubici pro čištění těžko dostupných míst (například mezery v radiátoru) nebo také kartáček s jemnými štětinkami pro vysávání prachu z obrazů či nábytku. Veškeré toto příslušenství si uživatel může lehce uložit na nabíjecí základnu, takže se jen tak neztratí a je vždy po ruce.

Vysátý prach a podobné nečistoty se sbírají do nádoby o velikosti 0,55 l, přičemž po jejím naplnění nádobu jednoduše vyjmete a vyprázdníte. Nechybí ani HEPA filtr vzduchových částic, který dnes naleznete téměř v každém vysavači a díky vysoké účinnosti odfiltrování nečistot je vhodný také pro alergiky. Svou účinnost nám tento vysavač dokazuje také tím, že využívá tzv. cyklónovou technologii, která ovlivňuje čistotu vzduchu vracejícího se zpět do místnosti. Nenalezneme zde indikátor plnosti, tudíž si uživatel musí sám pohlídat, kdy je nádobu s nečistotami potřeba opět vyprázdnit. Tato nádoba je ovšem zcela průhledná, což kontrolu uživateli velmi ulehčuje. Navíc nevytváříte žádný přebytečný odpad, jelikož vysavač je bezsáčkový, takže si nemusíte dělat starosti s žádným dokupováním sáčků do vysavače, čímž šetříte další výdaje svojí domácnosti. Výhodou je také to, že nádobu lze snadno vyčistit, takže je opět připravena k použití, a navíc vypadá jako nová.

Úklid zjednodušuje také malá ruční varianta vysvače, kterou lehce vyjmete z hlavní konstrukce. Můžete tak vždy uklidit cokoliv rychle a jednoduše od drobků na stole až po rozsypanou kávu. Po vašem úklidu můžete vysavač jednoduše postavit do nabíjecího stojanu a sklopit jeho rukojeť proještě větší ušetření místa. Můžete ho navíc takto mít vždy po ruce a připravený ke každodennímu použití.

Jak vysává

U takového bezdrátového tyčového vysavače oceníte zejména jeho rychlost a jednoduchost použití. Váží pouhé 3 kilogramy, což ale při delším užití už nejspíš pocítíte. Přece jen je to od klasického typu vysavače rozdíl, protože najednou držíte celé tělo, nikoliv pouze tyč s nástavcem. Během celé doby luxování tak držíte vysavač v ruce téměř celou jeho vahou. Také by se u tohoto přístroje mohla hodit teleskopická rukojeť, která u produktu ale chybí. Dosáhnout tedy do hůř dostupnějších míst (strop, prostor pod postelí) může být složitější. Navíc když si člověk nemůže nastavit výšku podle sebe, po delším uklízení ho mohou začít bolet záda.

Na druhou stranu můžeme ocenit jeho ergonomickou rukojeť, která skvěle padne do ruky a zlehčuje manipulaci s přístrojem. Zajímavou vychytávkou je také LED světlo na hubici vysavače, díky kterému si můžete na nečistoty v tmavších zákoutích posvítit, abyste je lépe viděli. Jeho hlučnost se pohybuje kolem 80 dB, což jej sice výrazněji neodlišuje od konkurence, ale přeci jen můžete na trhu najít i tišší modely, které pracují při hlučnosti třeba 72 dB, jde konkrétně o Dyson V10 absolute. Náročnější uživatelé by mohli postrádat funkci mokrého vysávání, tedy takovou kombinaci vysavače s mopem. Pokud byste upřednostnili vysavač s takovou funkcí, je potřeba podívat se nikoliv v kategorii tyčových vysavačů 2v1, ale 3v1.

Porovnání s modelem ETA Moneto 1449 90000

V čem si polepši námi recenzovaný vysavač od svého předchůdce?

ETA Moneto 6449 90000ETA Moneto 1449 90000
Výdrž na jedno nabití v min5525
Doba nabíjení v min300300
Hlučnost v dB8083
Objem nádoby v l0,50,5
Malý ruční vysavačanoano
HEPA filtranoano
Pořizovací cena v Kč3 0002 200

Mezi modely z hlediska vzhledu ani vybavení není až tak patrný rozdíl. Oba mají LED osvětlení i malý oddělitelný vysavač. Parkování je možné ve svislé poloze a žádá si držák, který je zároveň nabíjecí stanicí. Oba modely jsou vybaveny HEPA filtrem. Výrazný rozdíl je ovšem ve výdrži na jedno nabití. Při délce nabíjení 300 minut vydrží novější ETA Moneto 6449 90000 pracovat celých 55 minut, kdežto předchůdce ETA Moneto 1449 90000 jen 25 minut. Vzhledem k rozdílu cen, který činí jen 800 Kč je rozhodně lepší investovat do novějšího modelu.

Máte zájem o jiné bezásáčkové tyčové vysavače?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
ETA Moneto 6449 90000

Tento vysavač je vhodný pro všechny uživatele, kteří ocení obzvláště jeho nízkou hmotnost a menší ruční variantu. Jeho vysoký výkon spolu s LED osvětlením hubice nám vytváří velice zajímavou a praktickou kombinaci pro každou domácnost. Nevýhodou je, že vysavači chybí teleskopická rukojeť, která by umožnila lehčí manipulaci a přístupnost každému z členů domácnosti. Hlavní předností je ale jistě to, že je akumulátorový, tudíž přináší osvobození od zakopávání o dráty a přepínaní do zásuvek v jiných místnostech, čímž uživateli tuto domácí práci velmi zrychluje a zjednodušuje. Navíc z toho množství jeho barevných variant si vybere snad každý. Nevýhodou je, že si nemůžete nastavit výšku pro vysávání, což ovšem není možné u většiny výrobků. Zamrzí také hlučnější provoz.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlasitost
5
Výdrž
7
Výbava
6
PLUSY
 • příslušenství
 • ruční vysavač
 • vysoký výkon
MÍNUSY
 • nemá mokré vysávání
 • nemá indikátor plnosti nádoby
 • nemá teleskopickou rukojeť
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo