Recenze vysavače ETA Moneto AquaPlus 5449 90000

Tyčový vysavač ETA Moneto AquaPlus 5449 90000 patří mezi bezsáčkové, akumulátorové vysavače. Je poměrně všestranný – může vysávat i mopovat a disponuje také ručním vysavačem. Jeho výkon je dostačující pro běžné nečistoty v domácnosti. Jak obstál v naší recenzi.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,2 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterievýrobce neuvádí
Doba nabíjení300 min.
Výdrž na jedno nabití55 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,55 l
Hmotnost3,47 kg
Účinnost vysávání na kobercevýrobce neuvádí
Účinnost vysávání na podlahuvýrobce neuvádí
Příkonvýrobce neuvádí
Hlasitost80 dB
Rozměry VxŠxH (cm)121,5x27x21
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
PříslušenstvíRotační elektrický kartáč, mopovací nástavec, 3 druhy mopovacích textilií z mikrovlákna, štěrbinová hubice, kartáček s jemnými štětinkami, adaptér, základna pro nabíjení a praktické uskladnění
Vysávání tvrdých ploch95

  

Představení produktu

Vysavač ETA Moneto AquaPlus 5449 90000 disponuje hned třemi funkcemi:

 • suché vysávání
 • mokré vytírání
 • ruční vysavač

Tyčový vysavač má dva stupně sání, takže můžete přizpůsobit jeho výkon jak povrchu, tak míře znečištění. Na jedno nabití vydrží vysávat téměř hodinu, čímž se řadí mezi vysavače s nejdelší dobou vysávání na jedno nabití. Pochopitelně na nižší stupeň výkonu, který je opravdu na hranici použitelnosti. Při vyšším výkonu výdrž baterie poměrně výrazně padá a bavíme se maximálně o dvaceti minutách. Podobně je na tom třeba Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY, o pět minut méně má Sencor SVC 8621TI . Zvládnete tak bez problému vysát celý středně velký byt. Stav baterie vám přitom signalizuje kontrolka, takže vždy vidíte, kdy je potřeba dát jej znova nabít. Nabíjení zabere pět hodin, tedy víceméně stejně jako u podobných konkurenčních přístrojů.

Nádoba na prach má objem 0,55 l, což je lehký nadprůměr. Vysavač má HEPA filtr a je tudíž vhodný i do rodin, ve kterých jsou alergici. Praktické LED osvětlení vám posvítí i do tmavých prostor, takže žádné nečistoty nepřehlédnete. Nevýhodou vysavače je jeho hlučnost, která dosahuje 80 decibelů. Nejtišší vysavač z našeho testu vysává při hlučností 72 dB, jde o Dyson V10 absolute, který má však vysokou pořizovací cenu.

Mopovací nástavec má nádržku o objemu 150 ml, což je bohužel poměrně málo. Výhodou ovšem je, že v základní výbavě dostanete tři typy mopovacích hadříků, které se snadno vyměňují a dají se prát v pračce. Každý má trochu jinou funkci:

 • jeden je určený pro běžné čištění,
 • druhý na citlivější povrchy a
 • poslední na hrubší nečistoty.

Během mopování můžete také používat čisticí prostředek, který nalijete do dané nádržky.

Ruční vysavač, který snadno odejmete z těla vysavače tyčového, se nejlépe hodí pro vysávání drobných nečistot, čalounění nebo třeba pro úklid auta. Umí vysávat na sucho i na mokro. Navíc k němu lze připevnit také štěrbinovou hubici, se kterou se snadno dostanete do malých koutků.

Vysavač má v základní výbavě poměrně hodně příslušenství, včetně rotačního kartáče na vysávání koberců nebo kartáčku s jemnými štětinkami, který je určený na citlivější povrchy. V tomto tkví velká výhoda přístroje – můžete jej různě variovat podle konkrétní potřeby.

Jak vysává

Vysavač vysává poměrně dobře. Logicky nedosahuje takového sacího výkonu jako vysavače klasické, přesto dokáže zbavit podlahy všech běžných nečistot a osvědčil se i při vysávání vlasů nebo chlupů.

Hodí se spíš do středně velkých bytů nebo domů. Vysávání větších prostor sice baterie vydrží, horší je to s nádobou na prach, která se tu může rychle zaplnit a je nutno ji příliš často čistit.

Ovládání je snadné, a ačkoli má vysavač přes tři kila, dobře se s ním manipuluje. Díky tomu, že funguje na akumulátor, nepřekáží během vysávání šňůra. Bohužel je dost hlučný, což může být značně nepříjemné nejen vám, ale i sousedům. Dosahuje totiž hlučnosti až 80 decibelů, což bychom mohli přirovnat k silnému dopravnímu provozu. Na trhu jsou přitom k dostání přístroje tišší, pohybující se v rozmezí od 70 do 80 decibelů, přičemž 76 dB ještě spadá do komfortní zóny.

Velkým problémem je ovšem hlavice vysavače, která ne vždy dobře přilne k podlaze. Především při změně polohy během vysávání zůstává hlavice ve vzduchu a je nutné ji přiklopit ručně, případně si pomoci nohou. Proces úklidu se tím poněkud ztěžuje.

Naopak příjemné je svícení LED světlem přímo na podlahu. Perfektně osvítí uklízený prostor, takže si nemusíte ani svítit klasickým světlem. Navíc vidíte každé smítko, takže vám při vysávání žádná špína neunikne.

Nasazování mopovacího nástavce jde hladce. Vysavač může v jednom okamžiku vysávat i mopovat zároveň. Tato funkce na první pohled šetří čas, v praxi má však své mouchy. Na mop se totiž lepí nečistoty a vysavač pak zanechává na podlaze nevzhledné šmouhy. Proto je lepší nejdřív podlahu vysát a teprve poté samostatně mopovat. Dosáhnete tím dobrých výsledků, ale bude vás to stát víc času i práce.

Hlavice tyčového vysavače se bohužel těžko dostává do rohů. Pro tento účel je lepší využít přidružený ruční vysavač. Se štěrbinovou hubicí jde vysávání nedostupných prostor více než dobře. Ruční vysavač se dá také výborně využít na menší nečistoty – vysypané drobky, nebo třeba nepořádek kolem kuchyňské linky, který vznikne při vaření. Výhodou je, že se nemusíte zdržovat s velkým vysavačem a během pár vteřin máte čisto. Ruční vysavač je výborným pomocníkem rodičů malých dětí, protože právě ty nejčastěji rozsypou bonbony, křupky či drobky.

Celý vysavač je pěkně skladný. Pokud bojujete s nedostatkem prostoru, nemusíte se tedy bát, že by vám nějak překážel. Ve svislé poloze v nabíjecí stanici nezabírá mnoho místa, takže je vhodný i do malých bytů. Rukojeť se dá navíc sklopit – v této poloze pak můžete vysavač snadno uklidit třeba do police ve skříni.

Součástí vysavače je i různorodé příslušenství. Většinu z něj běžný uživatel určitě upotřebí. Nejvíc využití nejspíš najdete pro praktické vyměnitelné hadříky na mop. Díky nim můžete vytírat podlahy z různých materiálů i rozličné druhy nečistot. Hadříky se dají prát i v pračce takže je jejich údržba jednoduchá a časově nenáročná.

Přídavný rotační kartáč je dobrý hlavně na koberce. Dokáže z nich vysát celkem obstojně vlasy i chlupy, takže ho ocení majitelé domácích mazlíčků.

Kartáček s jemnými štětinkami možná nevyužije každý. Pokud nemáte v plánu vysávat prach z drahého nábytku nebo pavučiny z obrazů, možná vám bude tento přídavný prvek spíš jen ležet ve skříni.

Máte zájem o jiné recenzované tyčové vysavače?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
ETA Moneto AquaPlus 5449 90000

V rámci celkového hodnocení je potřeba říct, že vysavač možná není úplně stoprocentní a puntičkáři po něm najdou tu a tam zapomenuté smítko. Nicméně poměr ceny a kvality výkonu je velmi dobrý. Pro velký důkladný úklid se úplně nehodí, ovšem pro každodenní vysávání „provozního“ nepořádku je vítaným pomocníkem.

Vysávání tvrdých ploch
9.5
Vysávání koberců
8
Hlasitost
4
Výdrž
8
Výbava
8
PLUSY
 • funkce 3v1 nabízí možnost vysávání, mopování a využití ručního vysavače
 • vysavač má dobrý sací výkon, který se dá regulovat ve dvou stupních
 • baterie vydrží dlouho nabitá
MÍNUSY
 • hlavice občas nepřilne k podlaze
 • při vysávání a mopování zároveň zanechává vysavač šmouhy
 • hlučnost je poměrně vysoká
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo