Recenze ETA Raggio 5225 90000

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte spolehlivého pomocníka s úklidem, který se navíc zrodil v České republice? V tom případě vás jistě osloví robotický vysavač ETA Raggio 5225 90000, který nejen vysává, ale také vytírá. K tomu všemu má luxusně propracovanou aplikaci v češtině a pořizovací cena rozhodně nepatří k nejvyšším. Začtěte se do recenze a zjistěte o vysavači více.

Parametry

Doba nabíjení300 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost75 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2600 mAh
Výdrž na jedno nabití100 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuneuvedeno
Objem zásobníku0,3 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizacene
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška10,1 cm
Průměr33,5 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický

Co najdete v balení

Robotický vysavač ETA Raggio 5225 90000 dostanete společně nabíjecí stanicí, adaptérem, mopovacím nástavcem, 2 mopovacími utěrkami, 2 náhradními bočními kartáčky, s čisticím kartáčkem na filtr a rotační kartáč, s HEPA, molitanovým a síťovaným filtrem a šroubovákem pro uvolnění postranních kartáčků.

Seznámení s vysavačem

Robot vás na první pohled zaujme svým černým designem. Černá barva není u robotických vysavačů příliš šťastnou volbou, jelikož jde na ní prach a otisky prstů vidět více než například na bílé. Nicméně povrch vysavače je matný, takže s otisky nebude problém a prach čas od času setřete hadříkem.

Na horní straně těla vysavače vidíte stříbrné kolečko, které ukrývá laserovou navigaci. Nad kolečkem se nachází víko nádoby na prach o objemu 0,3 l, což není mnoho. Nádoba se z vysavače jednoduše vyndá stisknutím tlačítka s ikonou odpadkového koše. V přední části se nacházejí dvě ovládací tlačítka.

Spodní část disponuje dvěma bočními přimetacími kartáčky, které jsou k tělu vysavače připevněny pomocí šroubků. Dále zde najdete všesměrové kolečko, dva nabíjecí piny a senzory proti pádu ze schodů. Nechybí ani kombinovaný rotační kartáč, který spolehlivě uklidí tvrdé i kobercované plochy.

Ovládání

Vysavač můžete ovládat pomocí aplikace, ale také bez ní. Jestliže se rozhodnete pro ovládání pouze pomocí tlačítek, budete moci vysavač spustit a zastavit, poslat do dokovací stanice nebo aktivovat režim lokálního úklidu. Přestože vysavač nemá samostatné tlačítko pro aktivování režimu lokálního úklidu, velice oceňuji, že výrobce na tuto často používanou funkci myslel, proto je její aktivace možná delším stisknutím tlačítka s ikonou domečku.

V současné době se většina vysavačů vyrábí bez příslušného tlačítka pro režim SPOT (lokální úklid) a jeho aktivaci provedete pouze v aplikaci, což mi přijde nesmyslně komplikované. Za tuto vychytávku má ode mě vysavač rozhodně palec nahoru.

Aplikace

Abyste využili veškerý potenciál vysavače, je potřeba si stáhnout aplikaci. Ta je v češtině a dostupná zdarma jak pro jablíčkáře, tak pro uživatele androidu. Buď ji stáhnete z obchodu, nebo můžete využít QR kód, který najdete v návodu. Aplikaci najdete pod názvem ERA RAGGIO. Stažení aplikace a spárování s vysavačem je hračka.

Co všechno vám aplikace nabídne? Samozřejmostí je plánovaný úklid na vybrané nebo všechny dny v týdnu v různou nebo stejnou hodinu. Dále si zde můžete zvolit intenzitu sání, nastavit zakázané zóny nebo v mapě vyznačit různé pokoje.

Vyznačení pokojů je výhodné v tom, že si pro jednotlivé místnosti můžete naplánovat individuální úklid v různý den, dobu a s různou intenzitou sání. Vysavač si však dokáže zapamatovat pouze jednu mapu, která se následně dělí na pokoje, což je trošku nevýhoda, pokud bydlíte v patrovém domě.

Kromě toho se můžete v aplikaci podívat na historii úklidu, kapacitu baterie nebo informace spojené s údržbou samotného robota. Ten vás upozorní například na výměnu filtru nebo péči o další části, což je jistě přínosné a musím říct, že řadě vysavačů tato funkce chybí.

Samozřejmě aplikace umožňuje robota ovládat i manuálně a aktivovat lokální úklid. Při lokálním úklidu vysavač vysaje prostor o rozloze 1,6 x 1,6 m, čímž spolehlivě nahradí smetáček s lopatkou. Pokud se vám například při pečení vysype cukr nebo mouka, stačí povolat na úklid robota.

Senzory a navigace

Vysavač disponuje laserovou navigací, díky které si dokáže celý prostor oskenovat a uložit do aplikace v podobě mapy. Díky přesnému zmapování se robot po místnostech pohybuje systematicky a při vysávání nevynechá ani kousek. Samozřejmostí jsou senzory proti pádu ze schodů a Anti-collision systém, díky kterému vysavač před překážkou zpomalí, takže nedojde k nárazu nebo ťukancům do nábytku. Nechybí ani senzor detekce zdi.

Jak vysává

Robotický vysavač ETA Raggio 2 v 1 je vysavačem a mopem zároveň. Díky kombinovanému kartáči a nastavení 3 intenzit vysávání si hravě poradí jak s tvrdými podlahami, tak s kobercem. Na koberec se obecně hodí vyšší intenzita sání než na tvrdé podlahy. Jen je trošku škoda, že vysavač nedokáže vyhodnotit sám, kdy najede například na kusový koberec a intenzitu sání automaticky zvýšit. Na druhou stranu si v dané místnosti můžete zvolit intenzitu sání, takže pokud v ní máte koberec, jen nastavíte vyšší level.

Co se týče nádobky na vodu, ta je plochá a na jedno naplnění vystačí pro mopování plochy zhruba 50 m2. Nádoba je řízená gravitací, což znamená, že se voda propouští, jakmile nádobku otočíte propustnými kanálky k zemi. Nemusíte se obávat, že by voda vytekla na zem, kde by vytvořila kaluž. Spíše jde o to, že jakmile se kanálky dostanou do kontaktu s mopovací utěrkou, tak vodu začnou propouštět.

Docela mě udivuje, že aktivace mopovacího režimu není nutná v aplikaci. U jiných robotických vysavačů kombinovaných s mopem je mopování nutné v aplikaci aktivovat, a to jak u elektronicky řízených tak u gravitačních nádobek na vodu. Při aktivaci totiž automaticky dojde k nastavení nižšího výkonu sání, aby se voda nedostala dovnitř vysavače. Nicméně věřím, že výrobce vysavač vymyslel tak, aby při mopování nedošlo k žádným komplikacím. V návodu se však dočtete, že mopování je lepší provádět tehdy, máte-li vysavač plně pod kontrolou. Nedoporučuje se tedy mopování v době, kdy nejste přítomni doma. Před nabíjením je potřeba nádržku z vysavače vyjmout a vyprázdnit ji. Mopovací utěrku před mopováním namočte, vyždímejte a připevněte na mopovací nádobu.

Provoz vysavače je poměrně hlučný. Při maximálním výkonu se dostane až na 75 dB, což už docela rve uši. Naposledy jsem měla možnost takového křiklouna testovat, když jsem doma měla polský vysavač PURON PR10. Při středním a nižším výkonu je hlučnost nižší, ale nepočítejte, že se jedná o kdoví jak tichý výrobek.

Vysavač na rozdíl od většiny konkurenčních výrobků s uživatelem nekomunikuje. Například iRobot Roomba i7+ s uživatelem komunikuje česky, zmiňovaný PURON PR 10 nebo Xiaomi Roborock S5 Max v angličtině. ETA Raggio sice nekomunikuje, ale má aplikaci, která je v češtině, za což rozhodně přidávám plusové body.

Robot dokáže přejet překážky o maximální výšce 1,5 cm a je vhodný na koberce s maximální délkou vlasu 1 cm. Nedělá mu problém přejíždění z tvrdé podlahy na koberec. Všechny majitele rozhodně potěší, že si ETA poradí i se srstí domácích mazlíčků. Jedinou nevýhodou je v tomto případě malý objem nádoby na prach, který činí jen 0,3 l. Brzy se chlupy zaplní, takže bude potřeba nádobku častěji vysypávat. Na rotačním kartáči zůstávají namotané dlouhé vlasy, ale to je neduh většiny kombinovaných a čistě štětinových kartáčů. Naštěstí jej chlupů a vlasů snadno zbavíte pomocí čisticího nářadí, které dostanete v balení.

Rozhodně musím pochválit trojí filtraci, díky které se zpět do místnosti nedostávají téměř žádné nečistoty. Dva přední filtry navíc chrání HEPA filtr, čímž prodlužují jeho životnost. Houbičkový a síťový filtr je možné umývat pod vodou. HEPA filtr pod vodou neumývejte, snížili byste tím jeho účinnost. HEPA filtr pořádně vyklepejte nebo vysajte klasickým vysavačem.

Je potřeba také upozornit na neúměrný poměr mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití. Tento robotický vysavač se nabíjí celých 5 hodin, přičemž na jedno nabití dokáže pracovat jen 1,40 hodin. Výdrž na jedno nabití je slušná, ale doba nabíjení je skutečně dlouhá. Průměrně se doba nabíjení pohybuje od 2 do 3 hodin, výjimečně se může jednat i o 4 hodin nebo jen 90 minut.

Zjistit cenu

Raději robotický vysavač Xiaomi?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
ETA Raggio 5225 90000

ETA Raggio 5225 90000 rozhodně potěší svými výsledky úklidu, a to i majitele chlupatých mazlíčků. Pravda, v případě chlupáčů by si vysavač zasloužil větší nádobku na prach, ale pokud doma psy a kočky nemáte, bude pro vás objem nádoby dostatečný. Kromě vysávání se můžete těšit i na mopovací funkci. Plusem je i jednoduchá aktivace režimu SPOT a rozhodně aplikace v češtině. Ani z pořizovací ceny se vám nezatmí před očima.

Výdrž
4.9
Provoz
7.5
PLUSY
 • pořizovací cena
 • aplikace v češtině
 • trojí filtrace
 • tři intenzity sání
 • mopování
MÍNUSY
 • černý design
 • malá nádoba v případě chlupatých mazlíčků
 • pamatuje si pouze jedno podlaží
 • dlouhá doba nabíjení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo