Recenze tyčového vysavače ETA Rotelo 5448 90000

Aktualizováno v dubnu 2023

Dnešní recenzovaný kousek ETA Rotelo 5448 9000 patří do oblíbené kategorie tyčových vysavačů, které navíc zvládají i mopování. Uživatelé ho do svých domácností volí poměrně často, protože slibuje vysoký výkon, který v mžiku vysaje drobky pod stolem, a zároveň podlahu vytře. Dá se využít i jako ruční vysavač třeba do auta a kvalitu mu propůjčuje i ikonická značka ETA. Pořídíte ho za 3 500 Kč. Stojí za to?

Parametry

Typakumulátorový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie25,2 V
Doba nabíjení240 min.
Výdrž na jedno nabití70 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnost3 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvádí
Účinnost vysávání na podlahuneuvádí
Příkonneuvádí
Hlasitost80 dB
Rozměry VxŠxH (cm)113,5 x 28 x 16,5
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvírotační turbokartáč, mopovací nástavec, mopovací textilie z mikrovlákna, štěrbinová hubice, kartáček s jemnými štětinami, adaptér
Vysávání tvrdých ploch90
Vysávání koberců75
Hlučnost40
Výdrž75
Výbava75

Představení

Ačkoliv u vysavačů všeobecně nebude vzhled nijak zásadním prvkem v rozhodování o koupi, musíme podotknout, že ETA Rotelo 5448 se designově skutečně vyvedl. Jeho vzezření zaujme na první dobrou, ale rozhodně vás potěší i výbavou v krabici. Součástí balení jsou různé nástavce a kartáče, a protože se jedná o vysavač schopný mopování, pak také výbava, která vám pomůže s vytíráním podlah.

Vysavač nabízí dva stupně výkonu, díky kterým můžete vysávat jak drobky pod stolem, tak vlasy zapletené v koberci. Pro lepší přehled nad úklidem vám poslouží LED osvětlení na hlavici. ETA Rotelo je vysavač bezdrátový, který nabijete do plna za 4 hodiny a můžete s ním vesele vysávat až 70 minut, což je solidní doba. Když budete potřebovat vysát pohovku nebo auto, máte pak možnost jedním klikem odpojit větší část a využít ho jako vysavač ruční.

Příslušenství

Mimo samotný spotřebič v balení najdete rotační turbokartáč, který upotřebíte na vysávání tvrdých podlah a plovouček (nepodrápou se), štěrbinovou hubici pro snadný přístup do úzkých prostor, kartáček s jemnými štětinami, který zbaví nábytek prachu a zdi pavučin, a k tomu navíc také mopovací příslušenství. Rotelo 5448 totiž zvládá zastoupit i mop a vysát a vytřít naráz. V balení se tak schovává mopovací nástavec a jedna mopovací textilie. Hadérka na mop je pratelná v pračce, takže vám nějaký pátek vydrží. Když přijde čas pořídit novou, není to problém, je k dostání jako dokupitelné příslušenství. Jeden hadřík vyjde na pěkných 99 Kč.

Součástí balení je také dobíjecí adaptér. Někteří zákazníci tento fakt považují za mínus, protože jsou zvyklí na dokovací stanici. Je to však daň za nižší cenu a dá se na to zvyknout. Bohužel vysavač není možné zavěsit na stěnu, jak by někteří rádi. Můžete ho však zaparkovat ve svislé poloze, popř. zcela sklopit rukojeť a zavřít do komory nebo skříně.

Nabíjení a výdrž

Doplna vysavač ETA nabijete zhruba za 4 hodiny, což je průměrná hodnota mezi tyčovými vysavači. Plné nabití signalizuje kontrolka. Má ovšem slušnou výdrž, a tím už jen tak ledajaký vysavač chlubit nemůže. Zvládne vysávat až 70 minut. Pokud zvolíte druhý stupeň silnějšího sání, počítejte s dobou provozu zhruba 20 minut, což patří mezi vyšší standard v této cenové kategorii. Na druhou stranu je to vykoupeno lehce nižším výkonem, ale o tom si ještě řekneme. I tak s ním na jedno nabití zvládnete vysát celý byt či dům. Vysavač se nabíjí pomocí nabíječky s konektorem, který je potřeba vždy zasunout do přístroje. Připojení je však otázka pár vteřin.

Pokud se týká mopování, tam je trošku omezenější pole působnosti. Vysavač zvládne vymopovat asi 40 m2, protože nádobka má objem jen 210 ml. Umí vysávat a mopovat zároveň, ovšem nevysávejte s ním rozlitou tekutinu! K tomu není uzpůsoben a mohli byste ho odvařit. Krásně setře prach, vlasy nebo drobnější nečistoty, ale zapomeňte na to, že by zvládl vytřít zaschlou tekutinu nebo větší znečištění. Při vytírání je taky nutné hadřík po čase sundat, vymáchat a znovu nasadit.

Hlučnost

Asi největším kamenem úrazu tohoto modelu je jeho hlučnost. Ačkoliv výrobce uvádí standardních 80 dB, zvuk vysavače je velmi výrazný a otravný, a to hlavně při vysokém stupni výkonu. Některé zákazníky dokonce odradil od používání vyššího stupně. Je to ale určitě otázka subjektivní – ne každému může připadat zvuk tak nesnesitelný.

Pravidelný úklid domácnosti

Rotelo má dva stupně výkonu, volíte je jednoduše stisknutím tlačítka. Jeho výkon výrobce neuvádí (většina výrobců to neuvádí), ale zákazníci si ho často pochvalují, ať už se jedná o vysávání tvrdé dlažby, plovoucí podlahy nebo koberce, kde zvládne vysát i vlasy nebo psí chlupy. Použitelný je však jen na koberce s nízkým vlasem. Na vyšší vlas je výkon slabší, ale to platí pro většinu tyčových vysavačů.

Pokud máte doma zvířata, děti nebo vlasaté členy domácnosti, budete pravděpodobně využívat hlavně vyšší stupeň výkonu. I tak máte na vysávání dvacet minut, takže určitě na jeden zátah vysajete celý byt, možná i dům. Co se týká mopování, na jedno nabití vystačí vysavač na plochu 40 m2, což už je menší plocha a budete ho pravděpodobně muset znovu dobíjet. Mopování je zde spíše doplňkové, není to na úrovni toho že sami vezmete mop a důkladně si doma vytřete.

Úhel při vysávání je dobrý, příjemně se drží, vysávací hlava se nezvedá a hezky kopíruje povrch. Bohužel se občas zasekává v parkovací poloze a nemá příliš široký rozsah pohybu hubice. Díky LED osvětlení hubice neminete žádné smítko nebo pavučinu v tmavém koutě. Vysavač váží 3 kg, takže patří mezi ty lehčí modely a při práci s ním se nenadřete.

Určitě vás taky potěší, že vysavač se opravdu snadno čistí. Je to bezsáčkový vysavač, přičemž nádobku na prach lehce vytáhnete a stačí ji vysypat. Stejně tak jednoduché je vylití/dolití vody do nádržky. Mopovací textilii vyperte v pračce, stejně jako textilní filtr.

Vysávání auta

Pravidelná údržba auta bude s vysavačem Rotelo snadná a v pohodě. Jedním klikem oddělíte od velké konstrukce menší přístroj, který se promění v ruční vysavač. Nemá samozřejmě žádný kabel, takže vám při úklidu interiéru nebude nic překážet. Ačkoliv výrobce neudává výkon, zákazníci si vysavač chválí s tím, že nemá problém vysát ani písek nebo menší kamínky. Poradí si tedy dobře nejen se sedačkami, ale i koberečky v autě.

Akce

Vysavač ETA Rotelo pořídíte v průměru za 3 500 Kč. Pokud ho ale zakoupíte přímo u ETA, můžete si nechat zdarma prodloužit záruku na motor na 3 roky. Stačí se registrovat.

Alternativy

Preferujete-li značku ETA, mezi zajímavé alternativy budou patřit tyčové vysavače ETA Moneto, konkrétně modely Moneto 7449 a 4449, které však neumí mopovat. Největším konkurentem ETA Rotelo 5448 bude ETA Moneto 8449, který je také vysavačem 3v1. Umí mopovat a umí fungovat jako ruční vysavač. V balení u něho najdete dokonce tři mopovací textilie různého typu, ale nabíjí se 6 hodin místo 4, vydrží v provozu pouze 60 minut a neobsahuje rotační turbokartáč. Oproti našemu modelu je vybavený cyklonovým filtračním filtrem a má dokovací stanici. Jeho cena je vyšší o 1500 Kč.

Podívejte se s námi jak vybrat nejlepší tyčový vysavač.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
ETA Rotelo 5448 90000

Vysavač ETA Rotelo 5448 3v1 je praktický pomocník do každé domácnosti. Vysává i vytírá zároveň, umí se proměnit v ruční vysavač třeba na vysávání auta, má dostačující výkon i na koberce s nižším vlasem, je lehký a krásný. Jeho mínusem je hlučný provoz s nepříjemnými zvuky a pro někoho možná také absence dokovací stanice. My ho ale hodnotíme více než kladně.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7.5
Hlučnost
4
Výdrž
7.5
Výbava
7.5
PLUSY
 • umí mopovat
 • silný výkon i na koberci
 • snadná manipulace
 • krásný design
 • jednoduchá údržba
 • rychle se nabíjí
 • dlouho vydrží na jedno nabití
MÍNUSY
 • neumí vysávat tekutiny
 • je hlučný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo