Recenze kávovaru ETA Storio 6181 90020

Ne každý má místo na velký kávovar či chce obětovat tolik potřebný prostor na pracovní desce. Malé pákové kávovary jako je i dnešní recenzovaný typ ETA Storio 6181 90020 si získávají čím dál větší oblibu, a to nejen díky malým rozměrům, ale i přijatelné ceně. Avšak nemá funkce jako je samočištění či namletí kávy. Pojďme se na něho podívat a zjistit, zda potěší i náročnějšího uživatele.

Parametry

TypPákový
Parní tlak20 bar
Příkon1350 W
DisplejNe
Velikost nádobky na vodu0,75 l
OvládáníMechanické
Parní tryskaAno
SamočištěníNe
OdvápňováníNe
Nahřívací plocha pro šálkyAno
Příprava dvou šálků narázAno
Zásobník na mlékoNe
Šlehání mlékaNe
Výdej horké vodyAno
StandbyAno
Výškově nastavitelná plochaNe
Nastavení množství kávyNe
Nastavitelná teplota vodyNe
Použití mleté kávyAno
Integrovaný mlýnek na kávuNe
Zásobník na kávuNe
Zásobník na odpadNe
Ovládání55
Funkce60

Ovládání

Malé pákové kávovary se pyšní jednoduchým zapojením a ovládáním. Ani tento kávovar od ETY není výjimkou. Základní tlačítko se označuje jako ON/ STAND – BY a uvádí přístroj v případě delší nečinnosti do úsporného režimu nebo slouží k programování a nastavování kávovaru.

Na přední straně naleznete tlačítka:

 • On /off
 • Pro přípravu dvou šálků kávy
 • Pro přípravu jednoho šálku kávy
 • Parní trysky pro přípravu mléka například pro cappucino

Zásobník na vodu je vyjímatelný. V kávovaru lze připravit pouze mletou kávu. Většina malých pákových kávovarů nemá integrovaný mlýnek na kávu. Pro kvalitní namletí kávy je dobré zakoupit samostatný přístroj, kde si můžete regulovat i hrubost namletí. Chuť kávy může ovlivnit to, jak moc je upěchovaná (upěchovaná káva – silnější chuť) či tvrdost vody. Pro jeden šálek stačí přibližně 7 g kávy. Retro kávovar ETA Storio disponuje nahříváním hrníčků. Nahřáté hrníčky lépe drží teplotu, a tím lépe rozvinou chuť a aroma kávy. Avšak nahřívání u tohoto kávovaru trvá déle. Stejného efektu můžete docílit, když šálek naplníte horkou vodou například s pomocí funkce horké vody. Po zahřátí šálku vodu vylijte. Množství vody, která proteče přes filtr v páce, je již předem naprogramováno, a to na základě, jestli chcete jeden či dva šálky. Toto naprogramování si budete chtít pravděpodobně změnit, protože množství vody může být nedostatečné.

V zadní části přístroje se nachází vyjímatelná transparentní nádržka na vodu, která se snadno doplňuje. Díky průhledné vodní nádržce máte přehled kolik vody je k dispozici pro přípravu nápoje. Bezpečnost je zajištěna přetlakovou a tepelnou bezpečnostní pojistkou. Teploměr na čele kávovaru není jenom designovým prvkem, ale zobrazuje aktuální teplotu vody v topném systému. Součástí balení je pěchovadlo s odměrkou a dvě nerezová sítka s dvojitým dnem. Důležitá je také informace o maximální použitelné výšce šálku či skleničky, a to je 11 cm s odkapávací miskou a 13 cm bez odkapávací misky.

Jak připravuje kávu

ETA pákový kávovar Storio je jednoduchý na obsluhu. Jednoduše si zvolíte, zda chcete připravit jednu či dvě kávy, které můžete doplnit o našlehanou pěnu z mléka. Kávovar vám automaticky bohužel mléko nenašlehá. Nicméně disponuje parní tryskou. Lze nastavit individuální objem u výsledné kávy, a to 25–60 ml pro jeden šálek a 60–110 ml pro dva šálky. U dvou šálků pravděpodobně nedocílíte stejného objemu kávy v obou šálcích. Pákový kávovar ETA Storio 6181 90020O v sobě skrývá topný systém Thermoblock, který se postará o správnou teplotu. Disponuje také funkcí ochlazení vodního systému. Hodí se zejména, pokud jste použili parní trysku a ihned poté si chcete udělat kávu. Pyšní se tlakem čerpadla až 20 barů, což je předpoklad pro skvěle připravenou kávu s pěnou. Většina takto malých pákových kávovarů se pohybují mezi 15 až 20 bary. Na to, že se jedná o levný typ kávovaru, tak si zákazníci kávu z něho pochvalují a i to, že vytvoří na espressu krásnou pěnu. Disponuje také funkcí horké vody, s kterou si můžete připravit kakao či čaj. Tato funkce není nic výjimečného a má ji většina kávovarů.

Nastavení

Stisknutí každého tlačítka je doprovázeno slabou zvukovou signalizací. Je také důležité rozlišovat pomalé a rychlé blikání podsvícených tlačítek. Pomalé znamená zahřívání, rychlé přehřátí přístroje. Pokud je přístroj přehřátý, nedovolí vám si kávu připravit a je nutné ho ochladit v rámci funkce ochlazování. Kávovar má také bezpečnostní pojistku a po delší době nečinnosti se automaticky vypne po 25 minutách, takže i kdybyste ho zapomněli vypnout, nic se neděje.

Kávovar umožňuje si naprogramovat individuální množství kávy v šálku. Zvládnete to s tlačítky pro přípravu 1 nebo 2 šálků podle toho, které dávkování chcete změnit. Nastavení bude uloženo do paměti kávovaru a jako potvrzení se ozve akustická signalizace. Toto individuálního nastavení množství kávy můžete kdykoliv zrušit a kávovar se vrátí do továrního nastavení. A jak na nadýchanou pěnu mléka pro vaše cappucino či latte? Nejlepší je používat pouze vychlazené čerstvé a plnotučné mléko, chuť a kvalitu nápoje je pak ještě lahodnější. Nízko umístěná tryska na páru může někoho otrávit, protože budete muset konvičku s mlékem hodně naklonit.

Čištění

Kávovar je poměrně jednoduchý na údržbu. Spotřebič nepřenášejte, pokud je v nádržce voda, hrozí její rozlití do vnitřních součástí. Také nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky či drsné houbičky. Vodní nádržku doporučujeme pravidelně důkladně umývat přibližně jednou týdně.

Nejdůležitější je čistá parní tryska. Po každém jejím použití je nutné ji vyčistit. Můžete tak učinit její aktivací, kde se propláchne nebo ponořením do nádoby s čistou vodou a následným utřením suchým ubrouskem. Když delší dobu kávovar nepoužíváte je nutné vyčištění vodního systému od vodního kamene či jiných usazenin. Kávovar vás na tuto skutečnost neupozorní, a proto je vhodné odstraňovat vodní kámen pravidelně dle toho, jak tvrdou máte vodu a jak často ho používáte. K tomuto účelu slouží speciální roztoky na odvápnění nebo si vystačíte i s kyselinou citrónovou či octem.

Funkce:

 • Parní tryska
 • Nahřívání šálků
 • Ochlazení vodního systému
 • Horká voda

Chcete si koupit malý pákový kávovar?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.8 Total Score
ETA Storio 6181 90020

Pákový kávovar ETA Storio je malý a opravdu šikovný. Jeho šířka 14,5 cm vám na kuchyňské lince nezabere moc místa. Na druhé straně se musíte smířit s menší vodní nádrží, která má 0,75 l. Díky vysokému tlaku dokáže vytvořit opravdu chutnou kávu. Avšak nedisponuje vychytávkami jako nastavení teploty vody či množství namleté kávy. Cena odpovídá výkonu. Jedná se o poměrně levný kávovar, a proto je vhodný pro nenáročného uživatele nebo pro ty, co nechtějí investovat mnoho peněz. I přesto, že je levný, tak svůj účel splní a zákazníci si pochvalují chuť připravené kávy a jsou s ním spokojeni.

Ovládání
5.5
Funkce
6
PLUSY
 • je malý (šířka 14,5 cm), nezabírá moc prostoru v kuchyni
 • naprogramování objemu kávy
 • nízká pořizovací cena
 • tlak 20 barů
 • jednoduchý na údržbu
MÍNUSY
 • nedá se nastavit teplota vody
 • menší vodní nádržka (0,75 l)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo