Recenze vysavače ETA Supersonic 1231 90000

Vysávání nemá v oblibě snad nikdo z nás, avšak existuje způsob, jak si tuto nepříjemnou činnost usnadnit a zpříjemnit. Řešením může být vysavač 2v1 ETA Supersonic 1231 90000. Tyčová varianta tohoto vysavače vám nabídne pomoc při úklidu větších ploch, naopak ruční varianta se bude hodit například při úklidu auta nebo těžko přístupných míst ve vaší domácnosti. Při manipulaci s přístrojem vám nebude překážet kabel, jelikož se jedná o akumulátorový typ vysavače. Baterie má poměrně dlouhou výdrž a plně nabitá je za 4 hodiny. Velkou výhodou je nízká hmotnost vysavače, a tudíž příjemné používání. K tomu napomáhá také ergonomická rukojeť nebo možnost nepřetržitého chodu. To vše vám nabídne Eta Supersonic 1231 90000, na který se podrobněji podíváme v tomto článku.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterieneuvádí
Doba nabíjení240 min.
Výdrž na jedno nabití40 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,45 l
Hmotnost2,2 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvádí
Účinnost vysávání na podlahuneuvádí
Příkonneuvádí
Hlasitost79 dB
Rozměry VxŠxH (cm)109 x 26 x 22,5
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvírotační turbokartáč, kovová sací trubka, štěrbinová hubice, kartáček, adaptér, plastový úchyt na zeď

Představení produktu

Jak už bylo zmíněno, ETA Supersonic 1231 90000 patří mezi akumulátorové vysavače. To znamená, že jej můžete použít kdekoliv, bez nutnosti elektrické sítě. Další výhodou je to, že vám při manipulaci s přístrojem nebude překážet žádný kabel. Při plném nabití můžete používat vysavač až 40 minut, což je dostatečná doba na úklid celého domu. Při nastavení maximálního výkonu vysavače se samozřejmě doba provozu zkrátí, v takovém případě je ta doba cca 20 minut. Výdrž 40 minut je běžná také pro podobně drahou konkurenci. O stavu akumulátoru vás bude informovat světelná signalizace. Pokud bude blikat červeně, znamená to, že je potřeba baterii dobít. Dobití pak trvá 4 hodiny (delší doba nabití je pro akumulátorové vysavače běžná). Pozor, před úplně prvním použití je však potřeba akumulátor dobíjet minimálně 8 hodin. Podle našich zkušeností dokáže vysavač na jedno nabití uklidit bez problémů byt 3+1, a to v kombinaci tvrdé podlahy a koberce. Akumulátor je vyměnitelný, ale samostatně jej nabít nemůžete. Lze tedy pouze starý akumulátor nahradit novým.

  

Jak vysává?

ETA Supersonic 1231 90000 je vysavač 2v1, který můžete využít na dva způsoby. Je možné jej používat jako klasický tyčový vysavač, se kterým vysajete větší plochy, a to podlahy i koberce, nebo jako ruční vysavač, se kterým zlikvidujete třeba pavučiny. Bez problémů s ním uklidíte také nejrůznější zákoutí, a to díky štěrbinové hubici. S koberci by si měl poradit rotační turbokartáč, který zvládne vysát i psí chlupy. V některých recenzích se však objevují výtky ohledně výkonu vysavače. Aby byl výsledek dokonalý, bude tedy potřeba dané místo projet vícekrát nebo využít maximálního výkonu vysavače. Podle vícero zkušeností nastává problém i při čištění kartáče, jelikož se do něj chlupy a vlasy často zamotávají, a nejdou tak snadno odstranit (to je však nevýhoda kartáčů obecně).

Předností tohoto vysavače je HEPA filtr (ten však naleznete u většiny vysavačů v této cenové kategorii). To znamená, že se jedná o vzduchový filtr s velmi vysokou mírou filtrace. Úkolem HEPA filtru je zachytit ty nejjemnější částice, jako je prach nebo třeba výkaly roztočů. HEPA filtr je tou nejvyšší třídou, se kterou se u vysavačů můžete setkat. Vyšší třída filtrace se nazývá ULPA, ale ta už se využívá ve farmaceutickém průmyslu apod. Veškeré nečistoty se shromažďují v nádobce o objemu 450 ml. U bezsáčkových vysavačů tyto nádobky většinou nepřesáhnou kapacitu 2 litry. 450 ml je tedy menší objem, avšak s takovou kapacitou bychom se setkali i u konkurenčních vysavačů – například velmi oblíbený Leifheit Regulus PowerVac 11925. O něco větší nádobku byste našli u Rowenty RH 6751 WO (600 ml). Nádobku po úklidu pak jednoduše vysypete. To byste měli provádět po každém použití vysavače, s prázdnou prachovou nádobou totiž zvýšíte také účinnost vysávání. Navíc se pravidelná údržba projeví také na životnosti přístroje.  Prachová nádobka tak plně nahrazuje sáčky, které byste museli měnit a dokupovat.


Dalším plusem je u tohoto vysavače také jeho hmotnost. Jelikož dosahuje k pouhým 2,2 kilogramům, bude manipulace s ním jednoduchá a můžete do úklidu zapojit také vaše děti. Většina tyčových vysavačů disponuje právě nižší hmotností, protože takový typ vysavače po celou dobu úklidu držíte jen v jedné ruce, je tedy nižší hmotnost žádoucí. Avšak pokud bychom náš model srovnali s ostatními tyčovými vysavači značky Eta, zjistili bychom, že se standardně jejich hmotnost pohybuje kolem 4 kilogramů. Hmotnost modelu ETA 1231 Supersonic je tak opravdu skvělá. Na druhou stranu to má svůj důsledek a to je slabší (v porovnání s „většími“ bratříčky) výkon. V pozitivních hodnoceních od majitelů se právě jednoduchá obsluha objevuje jako plus nejčastěji. Napomáhá jí také ergonomická rukojeť se spínačem, který vám zajistí nepřetržitý chod vysavače. To znamená, že se nebudete muset unavovat neustálým mačkáním, ale přístroj bude vysávat nepřetržitě, bez vaší pomoci. Model disponuje také LED osvětlením, takže budete mít přehled o veškerých nečistotách, které potřebujete vysát.

Nyní se podíváme na příslušenství. Na koberce s nízkým vlasem, na parkety nebo tvrdé podlahy vám poslouží rotační turbokartáč, který je šetrný, takže se nemusíte obávat o vaši podlahu. Štěrbinová hubice pak poslouží k vysávání užších a hůře dostupnějších míst (za nábytkem, za radiátorem). Vysavač můžete použít také na čalounění nebo jiné textilní povrchy, jelikož disponuje také polštářovou hubicí. S prachem a pavučinami si poradí šetrný kartáček. Součástí příslušenství je také plastový úchyt na zeď, který vám může pomoct se skladováním přístroje.

Na závěr bychom ještě měli zmínit hlučnost vysavače. Ta zde dosahuje k 79 dB, což je taková průměrná hodnota. Nejoptimálnější je hlučnost kolem 60 dB, pokud bychom takovou hodnotu měli přirovnat k běžnému životu, jednalo by se o běžný hovor. Velmi tichým provozem se může chlubit například Tristar SZ-1977 – 58 dB, nicméně pozor! Vždy záleží na stupni výkonu. Když saje na plný výkon, je pochopitelně hlasitější. Model ETA 1231 Supersonic se svou hlučností může rovnat živější ulici nebo hlasitější hudbě.

Uvažujete o tyčovém vysavači? Podívejte se na ty nejlepší.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
ETA Supersonic 1231 90000 - hodnocení

Pojďme si tedy na závěr tento vysavač shrnout. Vysavač ETA Supersonic 1231 90000 pořídíte od 2 700 korun. Za nás se jedná o velmi příznivou cenu, například vzhledem k tomu, že se jedná o model, který disponuje vysoce účinným HEPA filtrem. Ten je totiž běžný pro spíše "lepší", a tedy dražší vysavače. Navíc se jedná o vysavač 2v1, tudíž jej můžete použít na různé povrchy, což umožňuje také bohaté příslušenství. Nízké ceně pak odpovídá nižší výkon (tento typ vysavačů se obecně nemůže rovnat jejich "kabelovým" kolegům), obtížné odstranění vlasů a chlupů z kartáče nebo hlučnost, která se rovná hluku z rušnější ulice. My však i přes jisté nevýhody tohoto modelu hodnotíme Etu Supersonic 1231 90000 jako vysavač, který stojí za zvážení. Pokud nepatříte mezi náročné zákazníky, kteří vyhledávají supervýkonný vysavač (pak si připravte částku cca 3x větší), rozhodně vám postačí tento model, který navíc pořídíte za velmi příjemnou cenu.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7.5
Hlučnost
5.5
Výdrž
7.5
Výbava
6.5
PLUSY
 • Disponuje HEPA filtrem
 • Nízká hmotnost
 • Možnost použít jako ruční vysavač
 • Poměr cena/kvalita zpracování
 • Ucházející výkon pro nenáročný úklid
MÍNUSY
 • Nižší výkon pro koberce
 • Lehce vyšší hlučnost
 • Zachytávání vlasů a chlupů na kartáči
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Chtěla jsem dát „šuntu“ ještě jednu možnost, tak jsem vedle nové baterie – koupena loni v lětě – koupila i nový adaptér. Výsledek? Vysavač se stále nenabíjí, tak je to psáno v návodu a po několika sekundách provozu se rozsvítí červené světlo.
  Kladu tedy otázku: co může být v té skládačce ještě vadného a k vyměnění?
  Alena Mikulášková

 2. Mám-li hodnotit tento přístroj, tak dosti negativně.
  Za prvé – navzdory návodu, který tvrdí, že při dlouhodobém nabíjení svítí modré světlo, toto za pár minut zhasne. Nic tedy neindikuje nabití baterie.
  Za druhé – podezřívám výrobce, že podcenili dobu sacího výkonu, ne cca 40 minut, ale deset. Dobře ho indikuje zhasnutí LED svítilny. Pokud k tomu dojde, vysavač přestane vysávat. (Mám ověřeno.)
  Dále mohu zopakovat to, co někteří napsali přede mnou: při vysávání smetí padá zpětně na koberec, nádobka na smetí je poměrně malá.
  Tento vysavač jsem si koupila před několika lety v touze mít nový, protože starý (sáčkový) – jak se zdálo – byl k nepotřebě. Dnes jsem ráda, že vedle tohoto dosti drahého „šuntu“ mám ještě starý, stále funkční.
  Alena Mikulášková

  • Dobrý den,

   moc díky za sdílení vaší zkušenosti. Jen se zeptám, vážně vám na vyšší výkon (těch 40 minut co nejen ETA udává jako výdrž je platných pro nižší výkon, který zase skoro nic nevysaje) vydržel jen 10 minut? Z mojí zkušeností to bylo něco mezi 15 – 20 minutami.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo