Recenze vysavače ETA Supersonic 2231 90000

Tento tyčový a ruční vysavač 2 v 1 se specializuje na těžko dostupná místa a ve všech směrech se snaží jejich úklid ulehčit. Disponuje ohebnou kovovou trubicí a dlouhou štěrbinovou trubicí, které se běžně u podobných produktů nenacházejí. Jeho výkonný motor nabízí dva sací výkony a výdrž až 25 minut. Je opravdu tak praktický, jak výrobce slibuje? Pojďme se na to podívat v následující recenzi.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,1 m
Typ baterie21,6 V Li-Ion
Kapacita baterie2 000
Doba nabíjení240 min.
Výdrž na jedno nabití25 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,45 l
Hmotnost3,18 kg
Účinnost vysávání na koberce-
Účinnost vysávání na podlahu-
Příkon-
Hlasitost78 dB
Rozměry VxŠxH (cm)1100 x 260 x 225
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
PříslušenstvíTurbokartáč, Dlouhá štěrbinová hubice, Krátká štěrbinová hubice, Hubice s ohebným kloubem, Malý turbokartáč, Adaptér, Plastový úchyt na zeď

Představení

Eta Supersonic je tyčový vysavač 2 v 1, jehož zajímavostí je ohebná kovová trubice s kloubem. Díky této vychytávce se vám budou lépe vysávat prostory pod nábytkem. Praktický ruční vysavač vám pomůže s úklidem menších ploch nebo chlupů ze sedačky. Na ručním vysavači se nachází prachová nádoba o objemu 0,45 litrů, která sbírá vysáté nečistoty. Vzduch vrácený do místnosti se přečišťuje přes filtry. Nechybí ani HEPA filtr zachycující nejmenší nečistoty a alergeny. Výkonný motor umožňuje vysávat na dvě rychlosti. Sací výkon vystačí na podlahy stejně tak na koberce s krátkým vlasem. Přes svůj vysoký sací výkon je vysavač překvapivě tichý a dosahuje maximálních hodnot hluku 78 dB. Pozornost si zaslouží i sací hubice, která je samostojná a umožňuje tak parkovat vysavač prakticky kdekoliv. Navíc je osvětlena LED světly, které vám pomůžou kontrolovat vysávanou plochu. Nemusíte se však bát, že by ve výbavě chyběl speciální úchyt na zeď. Ten můžete umístit blízko zásuvky a nabíjet vysavač pomocí adaptéru. Jedno nabití zabere asi 4 hodiny. V kuse budete moci vysávat až 25 minut. Váha vysavače je lehce nad 3 kg. Není to tedy nejlehčí spotřebič a při delším úklidu vás možná začne bolet ruka.

 

Jak vysává

Vysavač má dva stupně sacího výkonu, díky kterým by měl stejně účinně vysát podlahu i koberce. Tvrdé podlahy zvládá spotřebič bravurně i na nižší výkon, bohužel u koberců je jeho síla občas nedostatečná. Tento problém se ale vyskytuje u všech tyčových vysavačů a nemůžeme mu to tedy mít za zlé. Promyšlená flexibilní trubice je zhotovena z kovových trubek a ohebného kloubu. Umožní vám tak vysávat prostor pod sedačkou, postelí i skříníbez zbytečného ohýbání. Další praktickou vychytávkou je dlouhá štěrbinová trubice, která se připevňuje na ruční vysavač. S tou lze vysávat úzká a těžko přístupná místa. Krátká štěrbinová trubice se vám bude hodit k úklidu žaluzií, rohů a drobků na stole. Poslední z příslušenství je malý turbo kartáč. Jeho praktičnost ocení všichni milovníci koček a psů. S tímto nástavcem totiž snadno vysajete chlupy a vlasy z textilních povrchů.

Vyměnitelná baterie má výdrž až 25 minut na výkon MIN a zhruba 15 min na sací výkon MAX. Před prvním použitím se baterie nabíjí 8 hodin, poté už jenom 4 hodiny. Stav a průběh nabíjení je indikován na světelné signalizaci rozlišené červeným a modrým světlem. Při nabíjení bliká modré světlo, pokud svítí je akumulátor nabitý. Červené blikající světlo značí vybitou baterii.

Údržba vysavače je rychlá a nenáročná. Prachová nádoba má objem pouze 0,45 l, budete ji tak muset po každém delším úklidu vysypat. Pro správný chod vysavače je také nutné pravidelné čistění filtrů od prachu jejich oklepáním. Výjimkou není ani HEPA filtr, který při větším znečištění můžete umýt pod tekoucí vodou. Po práci vysavač zaparkujete do plastového úchytu na zeď a nabijete pro další použití. Pokud vás při práci něco vyruší, můžete využít také samostojné hubice, která umožňuje zaparkovat vysavač téměř kdekoliv, aniž by hrozilo jeho převrácení.

V tabulce nabízíme srovnání s podobným modelem od ETA.

ETA Supersonic 2231ETA Moneto 1449
Typ vysavačeakumulátorový, bezsáčkovýakumulátorový, bezsáčkový
Hmotnost3,18 kg3,1 kg
Doba nabíjení4 hod5 hod
Možnost výměny baterieanoano
Objem prachové nádoby0,45 l0,55 l
Režimy vysávání22
Osvětlení hlaviceanoano
Hlasitost78 dB83 dB
Doba provozu25 min25 min
Cena4 000 Kč2 000 Kč

V tabulce se ETA Supersonic 2231 a ETA Moneto 1449 mohou zdát jako podobné spotřebiče s mírnými rozdíly. ETA Supersonic ale nabízí mnohem více příslušenství a praktickou trubici s ohebným kloubem. Oba vysavače nabízí dva sací výkony a nepříliš velký objem sací nádoby, se kterou budete muset chodit často ke koši. Velké mínus u modelu Moneta je hlučnost dosahující 83 dB, což je hodnota srovnatelná s lidským křikem. Na druhou stranu je výhodou EATA Moneto 1449 90000 větší objem nádoby na prach a nečistoty. Obecně je u obou vysavačů poměrně dost krátká doba vysávání na jedno nabití. Na trhu jsou k dostání i vysavače s výdrží 60 minut, například Miele Triflex HX1 nebo Electrolux Pure F9 PF91 ALRGY, přičemž u obou musíte počítat s cenovkou přesahující hranici 10 000 Kč.

Vysavače ETA jsou určeny k rychlému úklidu domácnosti, který oba zvládnou. Rozdíl zhruba 2 000 Kč v ceně je ale podle nás odpovídající bohatému příslušenství a celkovému vylepšení modelu Supersonic.

Uvažujete o tyčovém vysavači? Podívejte se na další recenzované kousky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Hodnocení ETA Supersonic 2231 90000

ETA Supersonic překvapí a zaujme svou praktičností. Ergonomická trubice vám umožní se dostat pod většinu nábytku, aniž byste se museli ohýbat. Bohaté příslušenství na ruční vysavač vám zase pomůže s úklidem zbytku domácnosti. Výborný sací výkon motoru stačí na vysátí tvrdých podlah i koberců. Přes svou účinnost je vysavač tichý. Nevýhody vidíme v jeho váze, která se projeví při delším vysávání a ve výdrži baterie.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlasitost
5.5
Výdrž
7
Výbava
7
PLUSY
 • výkonný
 • tichý
 • praktický ohebný kloub
 • možnost parkovat i mimo dok
MÍNUSY
 • výdrž baterie
 • váha
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo