Recenze ETA Tiago 4507

Podlahový sáčkový vysavač české značky ETA, model Tiago 4507 si hravě poradí se suchým vysáváním a jeho výhody ocení i alergici. Má kvalitní HEPA filtr třídy 12, který díky pokročilému filtračnímu systému nepustí do vzduchu ani smítko prachu navíc. Pohon ECO motorem je šetrný a pomáhá spořit elektřinu, zároveň ale tento stroj podá áčkový výkon při vysávání tvrdých ploch. To zní všechno krásně a hned vás napadne, zda se někde neskrývá háček. Čtěte dále, jak vysavač dopadl v našem testování.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost79 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba25,1 kWh
Příkon700 W
Sací výkon250 W
Regulace výkonumanuální
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru12

Představení

Vysavač Tiago má velmi jednoduché a přehledné ovládání, které pochopí snad každý i bez studování návodu. Výborná je výbava rozšířená o turbokartáč, který je skvělým pomocníkem a ocení jej nejen majitelé chlupatých domácích mazlíčků. Své využití najde turbokartáč například i při důkladnějším čistění čalouněných povrchů. Měkčená kolečka, kvalitní filtr a možnost praktického skladování určitě ocení všichni i v malých bytech. Velmi praktické je i madlo, díky kterému se vysavač snadno přemisťuje. Do rodiny modelů vysavačů s označením Tiago patří kromě tohoto s číslem 4507, také dva starší, s čísly 2507 a 3507.


 

Jak vysává

Tvrdé rovné podlahové plochy zvládá Tiago bravurně! Proto patří v tomto směru do třídy A, takže jeho výkon rozhodně postačí pro pořádný domácí úklid. Výrazně horší je to na kobercích. Tam se výkon snižuje až do třídy D. Klasicky znečištěné koberce od drobků, vlasů a podobně zvládne dobře. Horší je to u drobných psích chlupů nebo zanesenějších nečistot. V takovém případě je nutné sáhnout po turbokartáči. To však platí pro koberce s nižším vlasem. S koberci s vysokým vlasem už bojuje výrazně hůře a pro ně ho nelze zcela doporučit.

Je výhodou, že na rozdíl od svých předchůdců, jej tento model má ve standardní výbavě. Jeho rychle rotující hlavice se o tyto nečistoty hravě postará, vysávání s ní však vyžaduje trochu více práce. Turbokartáčem je dobré po koberci pojíždět pomaleji, aby dobře pochytal všechna smítka.

Výkonu vysavače odpovídá i jeho hlučnost. Ta není vyloženě extrémní, ale stroj se řadí spíše mezi nadprůměrně hlasité. 79 decibelů při vysávání na maximální výkon můžeme přirovnat k hluku rušné ulice. Provoz turbokartáče připomíná spíše vrčení, kdy je slyšet rychlé otáčení hlavice. (Nejtišší modely vysavačů mají maximálně 71 decibelů, ty nejhlučnější mají decibelů 80 a více, což už připomíná hlasitý křik nebo hlasitá reprodukovaná hudba.) Nutno dodat, že hlučnost se vždy měří při nejvyšším možném výkonu, který lze u tohoto modelu snadno regulovat manuálním šoupátkem. To není obtížné ovládat, jednodušší by však možná byl elektronický otočný regulátor.

Nejvyšší výkon vysavače oceníte hlavně při luxování hustých, huňatých koberců, protože jen tak máte šanci je vyčistit. Ale i tak je to poměrně náročný úkol. Maximálního výkonu docílíte vždy jen s čistými filtry a prázdným prachovým sáčkem. Na tvrdé podlahy a čalounění postačí i střední výkon. Nízký výkon je ideální pro vysávání třeba jemných tkanin nebo záclon. Celkově vysavač spadá do třídy ECO vysavačů. Má motor s nízkým příkonem a vysokou účinností a také praktickou ochranu proti přehřátí.

Skvělá je filtrace nečistot, o kterou se stará výstupní HEPA 12 filtr. Ten filtruje vzduch, který vychází z vysavače ven. Díky němu je model ideální pro alergiky. Ti by vždy měli sáhnout po vysavačích s HEPA filtrem minimálně této hodnoty. HEPA 12 odstraní 99,5 % zbytečného prachu i roztočů, kteří by se jinak zbytečně dostávali do vzduchu.

Filtr se dá snadno vyndat a čistit, případně vyměnit. Jednoduchá je i výměna sáčku, do kterého se sbírá vše, co vysajete. Jeho plnost oznámí rozsvícení signalizace. Ta musí svítit trvale, v tu chvíli je třeba sáček vyměnit. Výměna je velice snadná a celý sáček lze dát do popelnice. Objem sáčku je tři litry, což je takový obvyklý průměr.

Líbí se nám, že vysavač je docela lehký a díky jeho hmotnosti kolem 6 kg se s ním poměrně dobře manipuluje a člověk se nenadře při jeho přenášení. Praktické je ucho, za které lze vysavač chytit. Dobře se také „parkuje“. Uskladnit jej můžete na ležato, nebo na stojato. V obou polohách k němu upevníte i kompletně sestavenou tyč s hadicí a hlavicí. Příjemná jsou měkčená kola, která nepoškrábou podlahy. Praktická je teleskopická sací trubice, díky které se člověk nemusí u domácí práce hrbit.

Vzdálenost, do které s vysavačem dosáhnete od zásuvky neboli akční rádius je 10 metrů, což je pro běžná bydlení do cca 100 metrů čtverečních dostačující. Kabel je dlouhý sedm metrů a dnes již nepostradatelné je i automatické navíjení.

V příslušenství vysavače najdete pár opravdu praktických věcí, které ne všechny vysavače mají. Hlavní je samozřejmě již zmiňovaný turbokartáč. Pro pořádný úklid oceníte i kartáčovou hubici, parketovou hubici, podlahovou/ kobercovou hubici, polštářovou hubici a štěrbinovou hubici pro nedostupná místa.

Další varianty

Starší modely Eta Tiago jsou již výběhové a nejsou v běžném prodeji.

Eta Tiago 2507

Nejstarší model rodiny Eta Tiago má o dva metry nižší akční rádius než jeho nejnovější nástupce a cca o kilo vyšší hmotnost. Ani tomuto modelu nechyběl HEPA 12 filtr. O dva metry je kratší jeho přívodní kabel. Vysavač nemá v příslušenství turbokartáč. Model již není v běžném prodeji.

Eta Tiago 3507

Nejbližší předchůdce, tedy model Tiago 3507 se od nejnovějšího liší pouze drobně. Výkonnostně jsou na tom oba stejně, tedy 250 W, mají stejný akční radius, stejný HEPA filtr a i designově jsou téměř k nerozeznání (pomineme-li různé barevné varianty). Model nemá ve výbavě turbokartáč. Prodej tohoto modelu skončil.

Eta Tiago 4507

Největší rozdíl modelu 4507 oproti jeho předchůdcům je jeho výbava rozšířená o vzduchový turbokartáč.

Hledáte jiný vysavač? Přečtěte si další recenze.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
ETA Tiago 4507

Ideální pomocník pro rodiny, ve kterých žijí alergici. Díky vybavení turbokartáčem je vhodný i pro chovatele domácích mazlíčků. Má dostatečný výkon pro běžný úklid, dostatečný akční radius a praktický rozměr, váhu i tvar s uchem pro snadné přenášení a spadá do úsporné třídy ECO vysavačů. Jediné, co bychom mu vytkli je to, že by zasloužil vyšší objem sáčku, nižší hlučnost a vyšší výkon sání při vysávání koberců. Rozhodně tento vysavač česné značky ETA kvalitně a dlouho poslouží při běžné údržbě domácností.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
3
Spotřeba
6.5
Výbava
6
PLUSY
 • turbokartáč
 • akční rádius 10 m
 • vhodný pro alergiky
MÍNUSY
 • třída D u vysávání koberců
 • objem sáčku jen 3 litry
 • manuální regulátor výkonu
 • poměrně hlučný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo