Recenze ETA Verto 2442

Malý pomocník i do velkých domácností. Eta Verto 2442 má vzhledem ke konkurenci úctyhodnou výdrž baterie a na hladkých podlahách dosahuje velmi dobrých výkonů. Jejím nedostatkem je však starší typ Ni-Mh nabíjecí baterie, která trpí tzv. paměťovým efektem. Přečtěte si, jak dopadla recenze tohoto ručního vysavače.

Parametry

Typ baterieNi-Mh
Doba nabíjení10 hod
Výdrž na jedno nabití20 min
Objem nádoby500 ml
Hmotnost1,55 kg
Hlasitost80 dB
Rozměry V x Š x H (cm)43 x 16 x 14,5
HEPA filtrano
Mokré vysáváníano
Indikátor baterieano
Omyvatelné filtryano
Příslušenstvídržák na zeď, štěrbinová hubice, kartáček a stěrka (gumový nástavec na vodu)

Představení

Bezsáčkový vysavač Eta Verto 24429 umožňuje suché i mokré vysávání. Nádoba na nečistoty má kapacitu 500 ml, ale při mokrém vysávání pojme jen 120 ml tekutin, což je zhruba polovina klasického hrníčku. Nádoba na nečistoty je transparentní, takže máte dokonalý přehled kdy ji vyprázdnit.

Společně s vysavačem obdržíte i dobíjecí stanici, kterou je možné připevnit na stěnu, takže vysavač vždy najdete na stejném místě. K dobíjecí stanici se připojuje nabíjecí adaptér. Kompletní nabití trvá zhruba 10 hodin. Vysavač poté pracuje 20 minut.

Ergonomická rukojeť umožňuje pohodlné držení, což zpříjemňuje proces vysávání. Abyste vysavač mohli maximálně využít, dostanete společně s tím také štěrbinovou hubici nebo nástavec s kartáčkem. Štěrbinovou hubici využijete při vysávání úzkých míst, jakým jsou například radiátory nebo spoje opěradla a sedadla u sedačky. Nástavec s kartáčem se používá pro šetrné odstranění prachu a pavučin z nábytku nebo ze stěn, nemusíte se obávat jejich poškrábání nebo jiného poškození. Posledním nástavcem je stěrka, což je nástavec na vodu.

Jak vysává

Jak už to u ručních akumulátorových vysavačů bývá, jde spíše o náhradu lopatky a smetáčku, takže od něj nečekejte výkony podobné klasickému luxu.

Eta Verto 24429 je ideálním pomocníkem do rodin s dětmi nebo domácími mazlíčky typu papoušek či osmák degu. Dobře si poradí s drobky, prachem, malými semínky nebo pilinami. O něco horší je to s vlasy nebo chlupy. Nejlepších výsledků s ním dosáhnete na tvrdých podlahách než na kobercích. S těmi si neporadí příliš dobře.

Ze zkušenosti můžeme říct, že je nejlepší začít s vysáváním větších nečistot, které vysavač dobře posbírá, když má plnou kapacitu baterie. Jakmile začne klesat, není sání tak účinné, takže se hodí na úklid prachu nebo jiných lehčích nečistot. Aby byl zaručen dobrý výkon, je potřeba pravidelně čistit HEPA filtr. Ten můžete vysát klasickým luxem nebo jej omývat pod vodou.

Při práci je ruční vysavač celkem křikloun. Vydává hluk o síle 80 dB, což může být mírně obtěžující. Na druhou stranu s ním nebudete vysávat hodinu, ale maximálně 20 minut, takže se hluk dá v pohodě přežít. Když jsme nakousli dobu vysávání, musíme upozornit na to, že plné nabití baterie trvá 10 hodin. Po plném nabití pak zvládne výrobek pracovat maximálně 20 minut. Tento poměr se zdá sice šílený, ale u ručních vysavačů to není nic neobvyklého. Můžete narazit i na vysavače, které se nabíjí 12 hodin.

Zklamáním je typ baterie. Tento model je osazen starším typem Ni-Mh trpící na tzv. paměťový efekt, kdy není nejlepším způsobem částečně vybitou baterii opět nabíjet, ale nechat ji úplně vybít a až poté ji dobít. Výrobce uvádí, že při nabíjení není vhodné překračovat maximální dobu, což si však musíte hlídat, jelikož baterie se po nabití sama nijakým způsobem nevypne. O procesu nabíjení vás informuje dioda na rukojeti, která v případě vybití svítí červeně a po nabití zeleně. Vysavač můžete nabíjet buď v základně, do které připojíte adaptér nebo můžete adaptér připojit rovnou do zdířky na těle vysavače.

Při nabíjení vysavač bzučí nebo vydává pískání, které může být pro někoho obtěžující. Jediným řešením je nechat vysavač nabíjet v místnosti, která není celodenně obývaná (např.: spíž, koupelna, chodba).

Ovládání vysavače je snadné. Na rozdíl od jiných ručních vysavačů, u tohoto nemusíte po spuštění neustále držet tlačítko pro zapnutí. Stačí jen jezdce posunout do polohy zapnuto a po dokončení úklidu do polohy vypnuto.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo