Recenze vysavače ETA Verto 3442 90000

V dnešní recenzi se podíváme na zoubek ručnímu vysavači ETA Verto 3442 90000, který patří mezi ty oblíbenější ruční vysavače. Umí suché i mokré vysávání, takže s ním v pohodě můžete uklidit mimo drobky třeba i rozlitý čaj. Díky držáku na stěnu s dobíjením se snadno uskladní a je vždycky po ruce. Jak si vede ohledně hmotnosti, výkonu, příslušenství? To se dozvíte v článku.

Parametry

Typ baterie10,8 V Li-ion
Doba nabíjení5 hod
Výdrž na jedno nabití15 min
Objem nádoby500 ml
Hmotnost1,44 kg
Hlasitost78 dB
Rozměry V x Š x H (cm)16,5 x 43 x 14,5 cm
HEPA filtrano
Mokré vysáváníano
Indikátor baterieano
Omyvatelné filtryne
Příslušenstvídržák na stěnu s nabíječkou, štěrbinová hubice, kartáček s jemnými štětinami, gumový nástavec na vodu

Představení

Ruční vysavač je praktickým pomocníkem, který se hodí v každé domácnosti. Ne vždy se vám bude chtít vytáhnout velký vysavač kvůli drobnému nepořádku, a smetáček s lopatkou často nejsou tak efektivní (na koberci navíc naprosto nemyslitelná dvojka). Na pomoc do domácnosti proto můžete přizvat ruční vysavač ETA Verto 3442. Vysavač vás vyjde na zhruba 1 200 Kč, disponuje Li-ion akumulátorem s výkonem 10,8 V a kapacitou 2 000 mAh. Vysavač jede v provozu na jedno nabití zhruba 15 min a zvládá vysát suchý i mokrý nepořádek. Má poměrně bohaté příslušenství. Pojďme se podívat na konkrétní vlastnosti a schopnosti.

 

Co najdete v balení

Když otevřete krabici, čeká na vás samostatný vysavač, k němu pak praktický nástěnný držák s nabíječkou pro šikovné uskladnění a dva nástavce. Těšit se můžete na štěrbinovou hubici, která se bude hodit na vysávání v těžko dostupných místech – třeba za nábytkem, mezi žebry radiátorů apod. Dále máte k dispozici kartáček s jemnými štětinkami, který využijete při vysávání pavučin a prachu ze záclon, obrazů nebo nábytku. Protože vysavač umí vysávat namokro, v balení najdete i gumový nástavec na vodu v podobě stěrky, která usnadní sběr tekutiny z povrchu.

Co se týká konkurence a jejího příslušenství, jsou na tom některé modely lépe. Třeba Einhell TE-VC 18 Li-Solo v podobné cenové kategorii disponuje rovnou čtyřmi druhy nástavců. Běžně jsou ale dvě hubice a stěrka normou (viz. Concept VP 4360).

Co můžete přikoupit? HEPA filtr ETA 044200051 za 129 Kč, který byste měli ve vysavači měnit zhruba co půl roku. Dále můžete dokoupit novou hubici za 69 Kč a kartáček za 69 Kč, kdyby se vám dodané rozbili nebo ztratili. Bohužel není možné zakoupit náhradní baterii, když se tedy opotřebí, je nutné pořídit nový vysavač. To je ale skutečnost vlastní všem ručním vysavačům.

Napájení

Než vysavač budete moct použít, je potřeba ho nechat nabít. K tomu slouží nástěnný držák s nabíječkou vybavený indikátorem baterie, která svítí či bliká červeně při nabíjení a zezelená, když je vysavač ready k použití. Nabíjení standardně trvá asi 5 hodin, přičemž můžete vysavačem vysávat asi 15 minut. Není to dlouhá doba, ale je třeba vzít v potaz, že vysavač bereme do ruky pro vysátí malého nepořádku v podobě drobků, loužiček a dalších drobných nečistot, takže na jedno i více vysátí 15minutové dobití stačí. Navíc při srovnání s konkurencí je doba 5 hodin nabíjení ještě příjemná. Najdete sice vysavače jako Xiaomi 70mai Vacuum Cleaner Swift nebo Rowenta AC 9736 WO, které se nabíjejí pod 4 hodiny, tomu je ale i úměrná doba vysávání, která činí okolo 10 minut. Naopak můžete sehnat ruční vysavače s délkou nabíjení 6 a více hodin (ETA Rotary 2425 90000), které vydrží vysávat i půl hodiny, ale cena je dvojnásobná. Poměr mezi délkou nabíjení a dobou provozu je tak u tohoto vysavače v pořádku.

Li-ion baterie o kapacitě 2 000 mAh je dostatečná a vydrží, ale nikdy byste neměli vysavač zcela vybíjet jinak si koledujete o rychlé opotřebení baterie. Standardně vydrží 350-500 dobití, než je na odpis. Co se týká kapacity baterie, 2 000 mAh je celkem standardní hodnota. Konkurence (např. Concept VP 4352) nabízí kapacitu 2 200 mAh, ale větší číslo už je prakticky výjimkou.

Jak a kde vysává

Jak vyplývá z popisu, vysavač nevyužívá síťové připojení, což mu dává široké množství využití a okamžitou připravenost k akci. Můžete ho vzít do auta, vysát s ním pavučiny ve sklepě, drobky v kočárku na terase. I díky ergonomické rukojeti a celkem nízké váze je extra šikovný pro manipulaci. Vysavač váží 1,44 kg, což ho řadí mezi průměrné v tomto ohledu. Sehnat určitě můžete i lehčí vysavače, například SILVERCREST Aku ruční vysavač SAS 7.4 LI C2 s váhou 0,8 kg). Pro práci na pár minut ale jeho váha není žádnou překážkou.

Bohužel aku vysavač má i svou stinnou stránku, a sice nutnost dobíjení a nižší výkon. Sací výkon tohoto vysavače výrobce neuvádí (konkurence běžně uvádí výkon ve W). Zde máme jen informaci o 10,8 V baterii, což vyjadřuje napětí baterie. Dle testování a zákazníků však jeho výkon není nijak ohromující. Poradí si s drobky, vlasy, pavučinami nebo tekutinami na pevném povrchu, vysát vlasy z koberce však už u něj znamená problém. Stále je ale oproti o polovině levnějšímu modelu ETA Verto Li-ion 1442 90000 skoro dvakrát tak silný, takže si sami odpovězte, jak si vede levnější bratříček.

Pro sbírání nečistot vysavač disponuje nádobou o objemu 500 ml na prach a 120 ml pro tekutiny. To je standardní kapacita, která vám bude bohatě stačit pro menší úklid. Aby bylo vysávání efektivní a zbavili jste se nejjemnějšího prachu, pylu či roztočů, je vysavač vybavený HEPA filtrem a 3. generací cyklonového vysávání. Ta by měla být ještě efektivnější a rychlejší než předchozí generace, nicméně, jak už jsme zmínili, u vysavače neočekávejte ohromující výkon. Cyklonové vysávání je běžné u naprosté většiny dnešních vysavačů. Principem je, že jsou v rotujícím proudu vzduchu v nádobce odděleny i ty nejlehčí částečky prachu a nečistot. Bohužel nemá ETA Verto 3442 ani více režimů výkonu, k dispozici máte jen jediný.

Spousta zákazníků si také stěžuje na silnou poruchovost tohoto stroje. Někteří uvádí, že přestal fungovat už po 3 měsících, jiní dokonce po měsíci, a těchto názorů se v recenzích objevuje opravdu hodně. My nemáme možnost toto ověřit, nicméně útěchou vám může být, že je možné prodloužit si záruku motoru na 3 roky. Na celý vysavač máte pak klasicky záruku 2 roky.

Jako mínus u tohoto vysavače hodnotíme jeho hlasitost. I když se jedná o přístroj, který budete používat jen pár minut, je hlasitost 78 dB opravdu velmi hlučná. Průměrná hlasitost ručních vysavačů se pohybuje mezi 70-76 dB, ty nejtišší pak dosahují hlučnosti i pod 70 dB. Počítejte tedy s tím, že vysavač bude slyšet.

Srovnání s modelem ETA Verto Li-ion 1442 90000

Podobný našemu recenzovanému přístroji je ETA Verto 1442, který se na první pohled liší jen barvou. ETA 3442 má tělo z růžovo fialového plastu, 1442 pak z modrého. Modrý vysavač je levnější a vyjde vás asi na 650 Kč. Napájí se také 5 hodin, vysává 15 minut a umí i mokré vysávání, ale zásadní rozdíl je ve napětí jeho baterie, které je pouze 7,2 V oproti 10,8 V (to značí, že baterie má oproti recenzovanému modelu menší životnost) a také v balení neobsahuje nástěnný držák s nabíjením, pouze obyčejnou nabíječku do zásuvky. Bude proto při skladování nutné najít pro něho speciální místo, na zeď ho nedáte. Jelikož Verto 3442 nemá zrovna ohromující sací výkon, nákup 1442 spíše nedoporučujeme, snad jen v případě že potřebuje velmi levný vysavač který můžete vzít sebou na občasný úklid drobků z auta.

Prohlédněte si i jiné recenzované vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
ETA Verto 3442 90000

Ruční vysavač ETA Verto 3442 9000 je přístroj, který se za cenu něco přes 1 000 Kč může vyplatit koupit. Samozřejmě nelze očekávat výkon jako u tyčových nebo síťových vysavačů, ale svou práci odvede relativně dobře. Hodí se pro vysátí drobků ze sedačky, auta, kočárku nebo pro rychlé uklizení rozlitého nápoje. Je to ale kousek poměrně hlučný a jak vypovídají názory uživatelů, také často poruchový.

PLUSY
 • nízká cena
 • suché i mokré vysávání
 • bezdrátový provoz
 • držák na stěnu
MÍNUSY
 • hlučný
 • slabší výkon
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo