Recenze Extol Industrial 8791151

Velmi lehká aku vrtačka, která přesto disponuje slušným kroutícím momentem a má upínací rozsah sklíčidla v rozmezí dva až třináct milimetrů. Součástí balení je kufřík a dva Li-Ion akumulátory. Tedy jedna jako součást přístroje a druhá náhradní. Akumulátory jsou dodávány ve vybitém stavu, proto je nezbytné jej před použitím aku šroubováku nabít. Vlastní ovládání je stejné jako u ostatních podobných nástrojů, kdo s nimi má zkušenosti může rovnou začít pracovat. Ale ani pro nováčky není ovládání nijak těžké. Kdo potřebuje, má k dispozici podrobný návod, ale nejspíš to zvládne i bez něj. Například pro režim vrtání nastavte symbol vrtáku na prstenci. Aku šroubovák je vybaven elektronickou brzdou, která zastaví otáčející se sklíčidlovou hlavu ihned po uvolnění spínače. Z „lepšího“ vybavení stojí za zmínku zabudovaná LED dioda, která osvětluje pracovní místo.

Parametry

Typ baterieLi-Ion
Napětí baterie16
Doba nabíjení90 minuty
Kapacita baterie2 Ah
Náhradní baterieano
Hmotnost1 kg
Max. průměr vrtání do dřeva36 mm
Max. průměr vrtání do oceli13 mm
Upínací rozsah sklíčidla2 - 13 mm
Kroutící moment33 Nm
Nastavení otáčekano
Příklepne
Zpětný chodano

Vrtání

Drobný pomocník do dílny, který je ideální na menší rychlé práce. Díky extra nízké hmotnosti skoro necítíte, že ho držíte v ruce. Kdybych měl doporučit nějaké ženě aku šroubovák, tak bych neváhal ani chvíli a volil tento. A to zejména pro jeho nízkou hmotnost. Při ní nabízí relativně silný výkon. K dispozici jsou dva rychlostní stupně. Ten první je v rozmezí 0 – 350 otáček za minutu. Maximální kroutící moment je 33 Nm a typická práce pro něj je utahování nebo povolování vrutů a šroubů. Druhá rychlost je určená hlavně pro vrtání ve vyšších otáčkách. Ty mohou dosahovat až 1350 za minutu a nejvyšší kroutící moment je 16 Nm. Nyní trochu k ergononomii. Pogumovaná rukojeť tlumí vibrace a umožňuje pevný úchop. Zpracování je na první pohled poměrně robustní, ale občas mi přišlo trochu odbyté. Tím myslím třeba přepínání směru otáčení. Po stisknutí bylo potřeba na tlačítko pořádně zatlačit, aby přejelo do požadované polohy. Možná jen smůla na nepovedený kousek. Kdo ví. Výdrž baterie slušná. I když s ní budete bušit to železa, tak se vám stihne dobít druhá, než vyčerpáte kapacitu té první. Nabíjení o trochu pomalejší než jsem zvyklý, ale to mi nevadí. Není to o mnoho více, tak deset, možná patnáct minut. Jen mě trochu mrzí, že nemá příklep. Zjistit cenu Zajímavá vás jaké jsou nejlepší aku vrtačky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Extol Industrial 8791151

Lehký a dobře se používající nástroj, který se hodí na lehké domácí práce. Nepatří mezi naprostou špičku, ale rozhodně má dost pozitiv. Kvalitní zpracování (s pár výhradami v recenzi, možná špatný kus), přídavné LED světlo a nízkou cenu.

Výkon
7
Výbava
8
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo