Recenze Fieldmann FZR 2030-E

Hledáte levnou elektrickou sekačku, která by se postarala o vaši menší zahrádku či trávník? Chcete mít přístroj, který je při chodu tichý a neruší sousedy v okolí? Pokud tyto věty naplňují vaše představy, tak se pusťte do čtení hodnocení sekačky Fieldmann FZR 2030-E. Rozhodně není bez chyby, ale i tak přináší velmi zajímavý poměr ceny a výkonu.

Parametry

Výkon1500 W
Krouticí momentneuvádí
Pro plochu70 m2
Šířka záběru36 cm
Výška sekání2,5-6,5 cm
Objem koše40 l
Hmotnost11 kg
zpět nahoru ↑

Provoz

Po vybalení z krabice zjistíte, že se jedná o klasickou plastovou skládačku. To není myšleno jako vyložená kritika. Holt takový je trend doby (a ostatní výrobci na tom nejsou jinak) a při pohledu na cenovku přístroje je jasné, že nelze očekávat precizní zpracování a špičkové použité díly. Montáž je dle manuálu opravdu snadná, jediné z čeho můžete mít strach, že se plastový díl při použití příliš velké síly poškodí. Elektrické sekačky nejsou primárně určeny pro sečení obrovských pozemků. Při pohledu na parametry této je jasné, že ani ona není dělaná na pozemky 1 500 m2 a více. Na druhou stranu většina uživatelů si elektrickou sekačku pořizuje pro péči o menší pozemek, typicky menší zahrádku okolo bytu či domku.

A hned v úvodu prozradím, že tady s ohledem na poměr ceny a výkonu exceluje. Samozřejmě není dokonalá a kromě ne úplně trvanlivých materiálů, které nejspíš nebudou znamenat životnost deset let plus tu jsou další drobné mušky. Ale k těm se ještě dostaneme. Výšku sečení lze nastavit v pěti krocích od 2,5 cm do 6,5 cm. Jednotlivé hodnoty jsou tedy 2,5 – 3,5 – 4,5 – 5,5 – 6,5 cm. Takový průměr. Většině by mělo stačit a pokud potřebujete z nějakého důvodu více či méně, musíte se poohlédnout jinde. Samotné nastavení probíhá jednoduše zvýšením či snížením koleček, za pomoci páčky. Při minimální výšce sečení je znatelně horší sběr trávy, do koše se jí nedostane tolik, jako když je zvolená některá z vyšších výšek. Pokud se pouštíte do údržby trávníku po delší době (typicky vysoká tráva, cca 50 cm) je pohyb sekačky pomalejší, chvíli jí trvá, než si se vzrostlou zelení poradí.

Zvládne ji však bez větších komplikací. Výkon je adekvátní účelu sekačky. Čím je tráva hustější a vyšší, tím víc sekačce dochází dech, ale svoji práci zvládne. Samozřejmě musíte počítat s častějším vysypáváním koše, jehož kapacita 40 litrů se zaplní výrazně rychleji. Další sečení je už výrazně rychlejší. Dobře je provedený i koš, který se dá opravdu naplnit celý a není v něm polovina objemu vzduch, jako tomu občas je u jiných sekaček. S košem však souvisí i jedna výtka a to je jeho vysypávání. To je trochu náročnější a ne vždy se povede „na první dobrou“ vyprázdnit celý obsah koše. Co se mi na přístroji líbí je jeho nízká hmotnost a tím pádem snadná manipulace. Nebál bych se ho z tohoto pohledu doporučit starším lidem, případně drobným zástupkyním něžného pohlaví. Potěší i praktické držadlo na přenášení. Bez problémů se s ní pracuje i vyšším osobám (necelých 190 cm).

zpět nahoru ↑

Údržba

Pár tipů pro to aby vám sekačka déle vydržela:

 • Na jaře před návratem do provozu zkontrolujte, zda jsou šrouby, matice a vruty pevně dotaženy
 • Před uskladněním na zimu ji očistěte od zbytků trávy. Nepoužívejte žádná rozpouštědla, stačí kartáč, případně navlhčený hadr.
 • Udržujte větrací otvory nezanesené. Zvýšíte tak životnost motoru.
 • Zhutnělou trávu v prostorech okolo čepele odstraníte snadno kouskem dřeva.
 • Pokud dojde k výraznému opotřebení některé části sekačky, zvažte cenu opravy. Někdy je tak vysoká, že je výhodnější koupě nového přístroje.
 • Motor je chráněn bezpečnostní pojistkou, která se sepne v případě že dojde k zablokování lopatky nebo přetížení motoru. Když k této situaci dojde, zastavte stroj a vypněte jej. Po několika minutách se pojistka resetuje a přístroj lze opět použít.
 • Stroj uschovávejte na suchém místě.
 • Náhradní nůž stojí 250 – 300 Kč, najdete ho pod označením FZR 9013 E.
Zjistit cenu

Zajímají vás další kvalitní elektrické sekačky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Hodnocení Fieldmann FZR 2030-E

Pro ty kdo hledají menší (ale zase ne úplně malou) jednoduchou a levnou sekačku na elektrický pohon, se může jednat o velmi zajímavou volbu. Lehká, snadná manipulovatelnost, ideální šířka záběru a kapacita koše pro plochy do nějakých 500 m2. Příjemným plusem je i cena, nicméně daní za ni je plastové zpracování, které bude chtít šetrnější zacházení. Zejména pokud chcete, aby vám přístroj vydržel dlouhou dobu.

PLUSY
 • Nízká cena
 • Dostatečný výkon pro menší zahrádky
 • Hezky plní koš
MÍNUSY
 • Při minimální výšce sečení hůře sbírá do koše
 • Laciné plastové zpracování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Covybrat.cz
   Logo