Recenze Fieldmann FZR 2045-E

Elektrické sekačky nemusí být vždy jen levné přístroje, ke kterým se musíte chovat s maximální opatrností. Ukážeme vám, že nejsou vhodné jen k malým travnatým plochám, kvůli úzké šíři záběru a nízké kapacitě travního koše. Nebo to tak není? Zjistíte v článku.

Parametry

Výkon2000 W
Krouticí momentneuvádí
Pro plochu1000 m2
Šířka záběru42 cm
Výška sečení2-7 cm
Objem koše45 l
Hmotnost13,8 kg

Provoz

První věc, co vás po koupi sekačka je její sestavení. Nejde o žádnou raketovou vědu a nemusíte se bát. V podstatě na tělo sekačky nasadíte nejprve spodní část madla, poté horní část madla a už vás čeká jen sestavení a nasazení sběrného koše. U něj mám výtku k použitému plastu. Není příliš silný a když je plný trávy, ta se prohýbá. Ani jeho vysypání není zcela ideální, ale osobně mi víc vadí slabší tloušťka materiálu. Přijde mi, že pevnější plast by příliš nezvýšil cenu ani hmotnost výrobku. Nastavení výšky sečení se provádí plastovou pákou na levé straně. Před změnou výšky sekačku vždy vypněte (zastavte motor). Snadno tak vidíte jakou výšku máte zrovna nastavenou. Minimální hodnota jsou 2 cm, maximální 7 cm. Dva centimetry jsou opravdu hodně nízko, kdy hrozí poškození žacího nože od větších kamenů nebo nerovností v terénu. Taky pro travní porost není úplně nejlepší takto ho zkracovat. Každopádně nastavení výšky sečení není co vytknout. Je snadné a přehledné. Snad jen plastová páčka by mohla být trochu robustnější. Sečení je prostě radost. Díky záběru 42 cm a výkonnému motoru 2 000 W se hodí i na větší zahrady. Výrobce uvádí až 1000 m2. Já bych byl opatrnější, ale myslím si, že takových 600 – 800 m2 je s touto sekačkou v pohodě s klidem zvládnutelných. V pohodě seče i vysokou trávu a není problém se s ní dostat i pod keře a vysekat trávu pod nimi. Pořád je relativně lehká a dobře se ovládá (lze i jednou rukou). U motoru skutečně cítíte sílu jeho záběru, ve srovnání s málo výkonnými sekačkami okolo 1000-1200 W, je to znatelný rozdíl. Jako když sednete ze staré Felicie do moderního auta. Koš na trávu má sice 45 litrů, ale nedoporučoval bych ho přeplňovat. Přeci jen není z nejpevnějšího materiálu a také se z něj posečená tráva hůře vysypává, když je plný. Líbí se mi i fakt, že výšku madla pohodlně přizpůsobíte výšce svojí osoby za pomoci rychloupínacích páček na jeho spodní straně. Díky tomu je možné s přístrojem pracovat pohodlně a bez bolesti zad. Kromě travního koše mám výtku jen k o něco vyšší hlučnosti, která je při delším používání trochu nepříjemná.

Údržba

Stejně jako u ostatních sekaček dbejte na to, aby veškeré matice, čepy a šrouby byly řádně utažené. Při používání stroje, zejména v nerovném terénu, může průběžně docházet k jejich uvolnění. Když budete seřizovat nebo měnit žací nože, tak si dejte pozor na zranění. Jsou velmi ostré a doporučená manipulace s nimi je v pracovních rukavicích. Pozor na to, že po vypnutí sekačky (když pustíte hlavní spínač – to je ta oranžová páčka, kterou při běhu držíte přitáhnutou k sobě), se žací ústrojí ještě několik sekund točí. Jinak k údržbě nic speciálního není. Přes zimu skladujte v suchých prostorech, které nevymrzají. V případě větších oprav bude lepší navštívit servis. Jestli se vám při sečení zachycují zbytky trávy na spodní straně sekačky, tak počkejte, až tráva uschne. Když máte problém s tlačením do kopce, tak zvyšte výšku sečení. Poslední typ se týká vibrací sekačky. Když k nim začne docházet, tak máte pravděpodobně ztupený/nevyvážený žací nůž. Zjistit cenu Mrkněte na průvodce výběrem sekačky, kde zjistíte proč je Fieldmann FZR 2045-E nejlepší elektrická sekačka v našem porovnávacím testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Fieldmann FZR 2045-E

Za mě hodně povedená elektrická sekačka, která má dostatečný výkon i šíři záběru pro větší zahrady. Pracuje se s ní příjemně a výkon motoru je dostatečný. Má menší nedostatky, typu vyšší hlučnosti nebo ne úplně ideálně zpracovaného travního koše, ale v celkovém hodnocení je na tom při srovnání ceny a toho co za ni dostanete velmi dobře.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Mám tuto sekačku už druhý rok a už jsem v ní měnil 2x ložisko. Teď jej budu měnit po třetí. Protože jsem ztratil paragon, tak jsem opravu řešil svépomocí. Není to moc velká věda. Jinak sekačka velmi povedená, až na to nevhodně vymyšlené zatížení řemenem na tu sekací osu s nožem a ložiskem. Je celkem hlučná, ale komu to vadí když jste venku. 600m zahradu velmi kvalitně posekám cca za 1,5 hodiny.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo