Recenze Fieldmann FZR 5125-BV

Sekačka s výbornou šíří záběru, která je určená i pro velké zahrady. Ocelové tělo, motor o objemu 161 cm3 a regulovatelná rychlost pojezdu. K tomu přidejte poctivé zpracování a příhodný panel s přihrádkou pro odkládání drobností. Vypadá to na vydařený kousek.

Parametry

Výkon2,5 kW
Pro plochu2000 m2
Šířka záběru51 cm
Výška sekání2,5-7,5
Objem nádrže1,1 l
Objem koše65 l
Hmotnost31 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníne

Provoz

Tento model vychází z modelu FZR 5125 B. Oproti němu má navíc regulovatelnou rychlost pojezdu, ke které se ještě dostaneme. V případě, že se bude jednat o vaši první benzínovou sekačku, tak se (jak je zvykem) dodává bez benzínu i oleje. Občas zbývá v motoru trocha těchto kapalin po tovární kontrole kvality, ale rozhodně to není dost, abyste mohli s přístrojem pracovat. Po vybalení je třeba jednotlivé díly sestavit. Jde to zvládnout i bez návodu, ale pro jistotu je pochopitelně k dispozici.

Jakmile je sekačka sestavená je třeba doplnit správné množství oleje a doplnit benzín. Olej výrobce doporučuje typu SAE30 nebo 15W-40. Napoprvé tam nalijete minimálně půl litru. Správnou hladinu oleje zkontrolujete tak, že použijete měrku na olej. Když oleje nalijete moc, tak bude motor zbytečně moc kouřit. Poté stačí dolít benzín – Natural 95 a můžete se pustit do práce.

Po přitáhnutí spínací brzdy k madlu stačí párkrát zatáhnout za startovací lanko a motor naskočí. Když ho chcete vypnout tak stačí povolit spínací brzdu. V dosahu madla máte i ovládání pojezdu. U toho máte na výběr čtyři rychlosti, u kterých se nemění otáčky motoru. Nižší rychlost pojezdu je efektivní pro sečení vysoké trávy, naopak pro nízký pažit můžete zvolit rychlejší pojezd a mít tak práci dříve hotovou.

Jak je u lepších sekaček dobrým zvykem, můžete si vybrat ze čtyř variant jak naložíte s posekanou trávou. Kromě zadního a bočního výhozu, ji lze sbírat do travního koše a nebo mulčování. Při vypnuté sekačce nasadíte do výhozového tunelu mulčovací záslepku. Není vhodné mulčovat vysokou trávu, zbytečně se s ní bude motor trápit. Výšku sečení lze nastavit v rozmezí 2,5 – 7,5 cm a to v pěti různých krocích. Pokud máte na zahradě výškové převýšení, tak nejezděte sečení nahoru a dolů, ale postupujte po vrstevnicích. Když je sekačka nakloněná, tak nemusí dojít k správnému prokázání motoru olejem a v krajním případně může dojít až k zadření motoru.

Údržba

Pro výměnu oleje můžete použít odsávačku, nebo sekačku jednoduše nahnout a nechat z ní olej vytéct. Pokud je ještě rozehřátý z provozu, tak to jde výrazně snáze. Dále je potřeba čas od času zkontrolovat celkový stav přístroje. zejména v jaké kondici jsou nože, který má zásadní vliv na výkon sekačky. Když nebudou ostré a vyvážené, tak sekačka nedovede kvalitní práci. Pokud si na jejich broušení netroufáte sami, tak vám pomohou v servise. Mějte na paměti, že nože jsou hodně ostré a je lepší s nimi manipulovat v pracovních rukavicích. Přijdete sice o trochu citu v rukou, ale budete chráněni vůči zranění.

Při uskladnění na zimu vylijte veškeré palivo z nádrže i karburátoru. V ideálním případě i vyšroubujte zapalovací svíčku a dejte do otvoru po ní malé množství motorového oleje. Poté párkrát jemně zatáhněte za startér. Správnou přípravou na delší období nečinnosti (zimu) můžete výrazně prodloužit životnost stroje.

Zjistit cenu

Další hodnocené benzínové sekačky najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Fieldmann FZR 5125-BV

Líbí se mi. Při pohledu na cenu mě radost trochu přechází, ale extra drahá rozhodně není. Na rozdíl od levnějších variant od Fieldmannu je vidět, že tentokrát na materiálu nešetřili. Viz třeba kola uložená na kuličkových ložiscích. Proto věřím, že tahle sekačka při správním zacházení vydrží hodně sezón. Možnosti a kvalita sušení slušná, potěšil by trochu výkonnější motor a větší koš na trávu.

Sečení
6
Výbava
7
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo