Recenze chytrého náramku Fitbit Charge 5

Lehký náramek Fitbit Charge 5 potěší všechny, kteří nemají rádi výrazné šperky či oblečení. Tento chytrý náramek je malý, lehký, na ruce ho ani necítíte. Má pevný pásek, nemusíte se tedy bát, že by vám spadl z ruky. Pásek je měnitelný. Překážet vám nebude ani při spánku.

Parametry

Velikost displeje1,04 palce
Rozlišení displeje326 pixelů
Bluetooth4,0
Kapacita baterie65 mAh
Výdrž baterie7 dní
Váha200 g
Podpora odAndroid 8.0 a novější, iOS 12.2 a novější

Co náramek Fitbit Charge 5 nabízí? Recenze a test

Není nic lepšího než mít v blízkosti parťáka, který vás dobře namotivuje! To zvládne fitness náramek levou zadní. Fitbit Charge 5 v béžové, černé a modré variantě je během chvilky schopný zjistit o vašem zdraví vše. Náramek s vámi vydrží nepřetržitě fungovat po dobu 7 dní v kuse bez nabití.  Má v sobě zabudovanou GPS, která dokáže zaznamenávat ušlé trasy.  V případě, že budete mít permanentně aktivovanou GPS, bude výdrž o několik dní kratší. Pokud nejste příznivcem nošení karet a dokladů po kapsách v rámci tréninku, potěší vás funkcí NFC, díky které můžete platit v obchodech přes aplikaci Fitbit Pay.

Co je pro fitness náramek Fitbit Charge 5 samozřejmostí? Zdraví! Po celou dobu jeho nošení hodnotí a pozoruje vaše zdraví. Health funkcí má mnoho. Infračervenými senzory na zadní straně, měří:

 • srdeční tep,
 • tělesnou teplotu,
 • stres,
 • monitoruje spánek pomocí měření okysličení krve.

Pokud se náramku některá z hodnot nelíbí, upozorní vás na to. Stres náramek měří snímáním změn v drobných potních žlázách. Pokud identifikuje zvýšenou hodnotu, doporučí vám několik relaxačních metod. Na začátku měření stresu položí otázku, jak se dnes cítíte, poté se spustí časovač na tři minuty, kdy musíte náramek držet za bočný strany a nehýbat se. Pohyb a mluvení by mohli měření negativně ovlivnit. Čím menší číslo se ukáže, tím klidnější jste. Zařízení má funkci Active Zone Minutes, která dokáže sledovat, kolik času trávíte, ve kterých fázích srdečního tepu.

     

Health funkce sledování spánku potěší osoby, které chtějí svůj spánek zlepšit. Podle detailů, jak tělo spí, můžete vyhledat různé typy na zlepšení jeho kvality. Fitness náramek ukazuje, jak kvalitně spíte, jaké jsou fáze spánku, kolikrát jste se převalili apod.

Náramek vás také může upozornit, že byste se měli protáhnout nebo vás za aktivitu pochválí. Můžete si nastavit různé denní cíle. Nemusíte se obávat potu či vodních sportů – náramek je voděodolný. Má funkci „Water lock“, kterou když zapnete před vstupem do vody, dokáže náramek ochránit proti interakcím obrazovky ve vodě. Chytrý náramek zná tyto sporty:

Pokud před cvičením zvolíte, jakou jdete dělat aktivitu, můžete si také nastavit cíl, kvalitní GPS – sledování trasy, zapnout funkci Always On Display – ta umožňuje zobrazit na displeji potřebné informace ke cvičení, aniž by byl v zapnutý, šetří kapacitu baterie. Náramek měří u každého typu cvičení jiné parametry. Pochopitelně jako u naprosté většiny přístrojů podobného typu neberte naměřené hodnoty za absolutně přesné. Na druhou stranu je měří pořád stejně, takže pro sledování trendu nebo změn je to naprosto dostatečné.

Barvy

Náramek má působivý nenápadný vzhled, který je k dostání v těchto variantách:

 • Béžová/Bílozlatá – Lunar White/Soft Gold Stainless Steel
 • Černá/Grafitová nerezová ocel – Black/Graphite Stainless Steel
 • Modrá/Platinová ocel – Steel Blue/Platinum Stainless Steel

Fitbit Charge 5 a EKG

Po vydání pětkového modelu se objevila aktualizace, která odemkla možnost točení EKG! Před jeho měřením potvrdíte, že je vám minimálně 22 let, nepoužíváte kardiostimulátor a že jste si vědomi, že vyhodnocené měření, je pouze informativní – nenahrazuje kontroly lékařského zařízení. Svoje EKG budete znát během půlminuty poté, co přiložíte ukazovák a palec na boční strany náramku, kde jsou elektrody měření. Náramek dokáže vyhodnotit, zda jsou naměřené hodnoty v normálu, nebo ne.

Displej

Potěší vás kvalitní dotykový displej, který je dobře čitelný i na přímém slunci. Má úhlopříčku 1,04, rozlišení 240 x 120 pixelů, díky technologii AMOLED je obraz ostrý a má velmi živé barvy. Obrazovka je ale málo citlivá na dotyk. Displej rámují hliníkové pásky. Můžete dle potřeby měnit jas – má tři stupně.

Tento fitness náramek je v černé, modré i bílozlaté variantě vhodný například i pro řemeslníky, kteří dělají v různých podmínkách a upřednostňují bytelnější modely chytrých zařízení. Obrazovka je totiž vybavena velmi odolným sklem Corning Gorilla Glass 3, které zabraňuje mechanickému poškození.

Ovládání

Fitbit Charge 5 se ovládá pouze přes displej, žádná tlačítka po stranách nehledejte. Podobná ovládací gesta, která používáte na chytrém telefonu, fungují i zde. Poklepáním displej probudíte. Po rozsvícení se zobrazí hodiny. Dotykem můžete zobrazovat další údaje, jako nynější srdeční tep, ušlou denní vzdálenost atd… Swajpnutím shora dolů si zobrazíte všeobecné nastavení fitness náramku. Můžete zapnout režim spánku, nerušit nebo spustit bezkontaktní platbu.

Náramek vám taky dává možnost změnit sílu vibrací, po jaké době neaktivity se vypne displej, Můžete vypnout/zapnout sledování tepu, režim soustředění – v průběhu cvičení.

Pohyb prstem zdola nahoru ukáže přehled o baterii, krokoměr, fyzickou aktivitu za poslední hodiny, tep, délku spánku, hladinu kyslíku v krvi.

Do tohoto modelu nelze nainstalovat další aplikace. Mezi předinstalovanými najdete např.:

 • Upozornění,
 • Budík,
 • Časovač,
 • Cvičení.

Zobrazit si je můžete potahováním do stran. U Upozornění musíte v aplikaci Fitbit nastavit, na které aplikace vám budou upozornění do náramku chodit. Notifikace lze pouze přečíst nebo smazat.

Všichni určitě známe těžká rána, kdy nemůžeme zvednout víčka a máme pocit, že nevstaneme. K tomu slouží specialitka, kterou má aplikace Budík. Nabízí možnost „Smart Wake“. Nastavíte si, v jakém časovém rozmezí chcete vstát, a náramek vás vzbudí v době, kdy máte lehký spánek. Bude se vám vstávat mnohem lépe.

Aplikace Fitbit

Slouží nejen k ovládání Fitbit náramku, ale také ke sledování vašeho celkového zdravotního stavu. Aplikace nabízí tolik funkcí, že je někdy komplikované se v nich zorientovat.

V úvodu vidíte přehled hodnot – ušlé kroky, cvičení, srdeční tep, kvalitu spánku, kalorie. Pro zobrazení detailů rozklikněte danou hodnotu, např. spánek. Uvidíte, jak dlouho jste spali v různých fázích, jaký jste měli tep, hladinu kyslíku v krvi, kolikrát jste se v noci převraceli.

Spravovat náramek můžete v  Nastavení účtu. Po rozkliknutí uvidíte stav zařízení, baterie, změnu ciferníku, odinstalování aplikací, nastavení bezkontaktní platby – NFC.

Společnost Fitbit spouští různé motivační výzvy. V aplikaci můžete přidávat přátele a sledovat jejich zdraví či se přidat do různých skupin a sdílet s lidmi svoje výsledky.

Fitbit Charge 5 – manuál ke stažení

Český návod v PDF: Uživatelská příručka – Fitbit Charge 5

Fitness náramek Fitbit Charge 4 Recenze a test

Tento model se od nového Charge 5 příliš neliší. Umí důležité health funkce, jako:

 • měření tepu,
 • spánku,
 • sledování fyzické aktivity po celý den,
 • kroky,
 • spálené kalorie.

Náramek funguje s aplikací Fitbit. Má bohužel černobílý displej a nedokáže měřit stres ani EKG. Vzhledově působí velmi příjemně především díky elegantním vzorovaným páskům. Náramek si také můžete doladit různými ciferníky.

Dostupné barvy Fitbit Charge 4:

 • tmavě modrá – Strom Blue,
 • černá – Black,
 • vínová – Rosewood.

Má v sobě zabudovanou funkci Active Zone Minutes, GPS, NFC, vydrží sedm dní bez nabití, je vodotěsný do hloubky 50 m. Model, který lze sehnat ve variantách černé, tmavomodré a vínové na nás zapůsobil podporou různých aplikací (Spotify, Viber…), které z náramku lze ovládat.

S aktualizací přišla také funkce měření hladiny glukózy v krvi. Náramek vás bude denně upozorňovat, abyste měření provedli. Lidí s cukrovkou bohužel ve společnosti přibývá, proto je tato health funkce přínosem. Měření hladiny je bezbolestné, probíhá opět pomocí senzorů a ihned se dozvíte výsledek, dle kterého si můžete upravit stravu. Mnoho lidí díky této funkci také diabetes včas odhalí. Naměřené hodnoty ale raději berte jen jako orientační, a pokud se vás onemocnění cukrovkou týká, raději spoléhejte na profesionální pomocníky.

Fitbit Charge 4 – manuál ke stažení

Pokud potřebujete detailní informace (například technické), tak si stáhněte manuál v PDF: Uživatelská příručka – Fitbit Charge 4

 

Fitbit Charge 5 vs. starší Fitbit Charge 4 a Fitbit Charge 4 SE

ParametryFitbit Charge 5Fitbit Charge 4Fitbit Charge 4 SE
Special Edition
Velikost displeje1,04″1,36″1,36″
Typ a rozlišení displejeAMOLED
240 × 120 px

OLED
160 × 100 px

OLED
160 × 100 px

Barevnost displejebarevnýčernobílýčernobílý
Bluetooth4.04.04.0
Kapacita baterie65 mAh74 mAh74 mAh
Výdrž baterie7 dní7 dní7 dní
Hmotnost0,2 kg0,2 kg0,2 kg
Podpora OSAndroid, iOSAndroid, iOSAndroid, iOS
NFCAnoAnoAno
Podpora dalších aplikacíNeAnoAno
Měření stresuAnoNeNe
Měření EKGAnoNeNe
Sledování ženského cykluAnoAnoAno
GPSAnoAnoAno
Předplacený Fitbit Premium účet6 měsíců3 měsíce3 měsíce
Sledování spánkuAnoAnoAno
Měření tepuAnoAnoAno
Počet cvičebních programů202020
Barvy

béžová,
bílozlatá,
černá,
grafitová nerezová ocel,
modrá, platinová ocel

tmavomodrá,
černá,
vínová

žlutá reflexní tkanina,
černá
Cena4 490 Kč2 990 Kč3 770 Kč

Výhodu má čtyřka oproti pětce v několika věcech. Na rozdíl od pětky neomezuje v instalaci dalších aplikací. V náramku můžete mít např. Spotify (přímo v náramku můžete procházet playlist, volit hudbu), WhatsApp, včetně příchozích upozornění z aplikací. Nevýhoda je jen ta, že při spuštěném tréninku nemůžete zároveň ovládat jinou aplikaci. Fittbit 4 Charge dokáže také pomocí aplikace sdělit předpověď počasí. Má až dvacet tréninkových režimů, jako je běh, outdoor, lyžování, chůze, cyklistika, turistika, plavaní atd. Charge 4 ocení diabetici, jelikož umí měřit hladinu glukózy. Fitness náramku Charge 4 chybí měření stresu a EKG.

Fitbit Charge 5 se naopak může pyšnit větším a barevným displejem, což spousta lidí ocení. Zejména rozlišení je skoro dvojnásobné. Chytrý náramek Charge 4 má displej dost malý, černobílý, zobrazuje málo textu a velmi rychle po probuzení zhasíná. Rozsvítíte ho zvednutím zápěstí nebo stisknutím tlačítka na boční straně. Tlačítko je doplněno haptickou odezvou, která je příjemnější než klasické vibrace. Aplikace Fitbit nabízí pro model 4 tři předplacené měsíce Premium účtu, pro model 5 je to šest měsíců, po této lhůtě si musíte předplácet. Charge 5 je o něco vyspělejší hlavně díky tomu, že umí spolehlivě měřit EKG a hladinu stresu. Oba modely umí funkci NFC.

Fitbit Charge 4 Special Edition

Speciální edice je pouze barevným rozšířením Charge 4 – jedná se o Granite Reflective Woven/Black – reflexní tkaný materiál pásku náramku s černým displejem. Funkce má plně shodné s modelem 4.

Barevná dostupnost:

 • žlutá reflexní tkanina,
 • černá – Granite Reflective Woven/Black.

Jak je to s NFC a platbami?

Všechny tři modely, tedy Fitbit 5, Fitbit Charge 4 a Fitbit Charge 4 Special Edition mají oproti předchůdcům zabudovanou technologii NFC, která u těchto náramků slouží k bezkontaktním platbám. Abyste mohli NFC používat, zadejte vaši platební kartu do aplikace sekce Wallet. Pro placení nemusíte vytahovat kartu z peněženky nebo mobil z kapsy. Stačí přiložit zápěstí k platebnímu terminálu.

Před každou platbou je třeba zadat PIN nastavený v aplikaci, k tomu Vás náramek vyzve. Někomu to může přijít zdržující, ale díky této funkci předejdete možným únikům peněz v případě, že byste náramek ztratili nebo vám byl odcizen.

K bezkontaktnímu placení chytrým náramkem musíte mít aktivovaný Fitbit Pay. Zkontrolujte si také, zda právě vaše banka Fitbit Pay podporuje, jsou to např. AirBank, Česká Spořitelna, mBank, Fio banka, Moneta, KB a Raiffeisen bank.

Závěrem

Pokud chcete chytrý náramek, ty od Fitbit jsou jednoznačně skvělou volbou. Příznivci používání dalších aplikací na náramku např. hudbu nebo zprávy najdou zalíbení v modelu Fitbit Charge 4. Naopak ti, co vyžadují více health funkcí zvolí Fitbit Charge 5, v tomto ohledu je o něco vyspělejší, bohužel mu chybí podpora dalších aplikací. Každý má ale rozhodně možnost si vybrat, co mu více vyhovuje. Všechny tyto modely jsou také skvěle uzpůsobené ženám, které díky nim mohou sledovat svůj cyklus.

Zjistit cenu

Hledáte levnější náramek?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.2 Total Score
Zkušenosti s Fitbit Charge 5

Chytrý náramek Fitbit Charge 5 nabízí barevný AMOLED displej a 20 různých cvičebních aktivit. Kromě nich dokáže náramek měřit kvalitu spánku, okysličení krve, EKG. Předností je také spolehlivá GPS. Nevýhodou je placená aplikace a vysoká pořizovací cena.

PLUSY
 • AlwaysOn Display
 • čitelný AMOLED display
 • NFC, GPS, měření EKG
 • bohatá nabídka health funkcí
MÍNUSY
 • nepodporuje instalaci dalších aplikací
 • nutno předplatit aplikaci Fitbit pro využití všech funkcí
 • vysoká cena
 • kyslík v krvi umí měřit pouze v noci
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo