Recenze Fitbit Inspire HR

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Fitbit Inspire HR nespadá do kategorie nejlevnějších fitness náramků, ale nepatří ani k nejdražším. Za vcelku přijatelnou cenu obdržíte parťáka, který bude sledovat vaši srdeční i spánkovou činnost, bude počítat vaše kroky, ale také vás upozorní na dění ve vašem mailu či telefonu. Jeho předností je úzké provedení, takže na ruce vůbec nezavazí. Jak dopadla naše recenze? Čtěte dál!

Parametry

Velikost displeje1,58 palce
Rozlišení displejeOLED
Bluetooth4.0
Kapacita baterieneuvedeno
Výdrž baterie5 dní
Váha17,6 g
Podpora odAndroid, iOS

Design

Fitbit Inspire HR je jeden z nejužších fitness náramků, které můžete prozatím na trhu sehnat. Zejména v tomto ohledu jej ocení především ženy, ale i muži, kteří nepreferují příliš výrazné doplňky. S úzkým provedením se pojí také nízká hmotnost, takže během sportování, ale také během dne nebudete o trackeru téměř vědět. Navíc je dostupný se třemi barevnými pásky: černá, bílá a fialová. Silikonové pásky je však možné vyměnit i za jiná barevná provedení, která nabízejí jiné společnosti.

Na pravé straně ciferníku naleznete tlačítko sloužící k probuzení přístroje a k návratu zpět na domovskou obrazovku. Dotykový displej není tak citlivý jako displej na chytrých hodinkách. Displej využijete především pro zobrazování menu a přehled svých denních statistik. Několik funkcí je možné spustit pomocí dotykové obrazovky (především cvičení a řízené dýchání), které však budete muset v menu najít.

 

Baterie a nastavení

Výkon baterie je velmi uspokojující. Její výdrž odhadujeme na 4-5 dní v závislosti na funkcích, které budete používat. Je jasné, že pokud budete neustále využívat měření tepu nebo Bluetooth připojení, výdrž baterie bude nižší. Zhruba 5 dní bude trvat, než se úroveň 100% nabité baterie sníží na 5 %. Odhadujeme, že náramek bude nutné dobíjet zhruba 2x týdně.

Doba nabíjení jsou jen 2 hodiny, což výrazně nezkreslí vaše statistiky. Je však trochu škoda, že hodinky mají speciální typ nabíječky. To znamená, že nemůžete využít jakoukoliv nabíječku od telefonu, kterou najdete doma. Je škoda, že společnost Fitbit ještě nepřešla na metodu USB-C nebo micro USB. Délka kabelu je navíc opravdu nedostačující.

Práce v menu fitness náramku není příliš uživatelsky příjemná. Displej čas od času nereaguje na váš dotyk, což může vést k frustraci. Také vyhledávání aktivit není příliš intuitivní. OLED displej je černobílý, barevné provedení není pro zobrazované informace nutné. Displej se může jevit větší, než ve skutečnosti je. Úhlopříčka displeje je 1,58 palců. Displej se jeví větší proto, že je v horní a spodní části ohraničen linkami o tloušťce 11 mm, boční rámování má tloušťku 3 mm. Celkově je část displeje dlouhá 37 mm a široká 16 mm, což obrazovce neposkytuje dostatek místa pro zobrazování detailnějších informací nebo pro jednoduché ovládání.

Co umí

Fitbit Inspire HR můžeme vzhledem k pořizovací ceně považovat za opravdu promakaný výrobek, který umožňuje výběr z více jak 15 aktivit, a navíc je voděodolný, takže s ním můžete klidně i plavat. Aplikace pro plavání vám udělá statistiku vašeho výkonu, která zahrnuje dobu plavání, délku, vzdálenost a tempo. Fitness tracker je možné používat až do 50m hloubky vody, maximální provozní výška je 8 535 m. n. m (informace vhodná především pro horolezce).

Během sportování si můžete vybrat, který sport právě provozujete (na výběr jsou indoorové i outdoorové aktivity) – běh, cyklistika, plavání, fitness, golf, chůze, jóga, turistika. Do sportovních funkcí se řadí: měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, výpočet kalorií, intervalový trénink, měření rychlosti, měření tempa a záznam trasy. Výrobek disponuje akcelerometrem. Pokud si sport nevyberete, je tracker schopný rozeznat a aktivovat vybranou aktivitu, kterou právě provádíte.

Využít můžete i funkci GPS, kterou však nedisponuje samotný pásek. Pokud chcete sledování trasy využít, je nutné náramek připojit k vašemu smartphonu, data se budou zaznamenávat do mobilní aplikace. Připojení je snadné a rychlé.

Další zajímavostí jsou dechová cvičení, což můžete považovat za formu meditace. Vybrat můžete dvou nebo pětiminutové nastavení. Náramek také vcelku spolehlivě sleduje vaši spánkovou aktivitu, takže snadno odhalíte, pokud byste trpěli nějakou spánkovou poruchou, jakou může být například apnoe.

Fitbit Inspire HR je kompatibilní s nejmodernějšími Androidy i telefony od iPhone. Pokud máte strach, že váš smartphone nebude s náramkem kompatibilní, zkontrolujte si tuto informaci na oficiálním webu Fitbit. Aplikace do telefonu je uživatelsky velmi příjemná a přinese vám celou řadu užitečných statistik, které si nemůžete zobrazit přímo na displeji náramku. Podrobné informace se z aplikace dozvíte třeba o vašem spánku. Samotný náramek komunikuje jen pomocí ikon a čísel. Aplikace je proto mnohem podrobnější.

Funkcí, která není dostupná u všech fitness náramků, je sledování zdravotního stavu žen. Ženám umožní zaznamenávat a sledovat menstruační cyklus. Samozřejmostí je také možnost nastavení svých osobních cílů, o jejich splnění vás tracker bude informovat.

Pomocí náramku můžete také dostávat notifikace ze svého mobilního telefonu nebo mailu. Tracker vás upozorní také na příchozí hovory. Notifikace však můžete jen kontrolovat, ale nikoliv na ně odpovídat. Pomocí vibrací vás náramek upozorní na to, že jste se 50 minut téměř nepohnuli a je potřeba vykonat nějaký pohyb. Vibrování je natolik jemné, že nebude obtěžující. Pokud nechcete být během pracovní doby rušeni (obvykle 9:00-18:00 hod), můžete na tuto dobu vibrace zcela vypnout.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i další fitness náramky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Fitbit Inspire HR

Fitness tracker nabízí celou řadu užitečných funkcí, mezi které se řadí hlídání tepové frekvence, spánková aktivita i výběr z více než 15 sportovních aktivit. Sportovní aktivitu dokáže náramek rozeznat i sám od sebe. Při delší nečinnosti vás jemnými vibracemi upozorní na nutnost pohybu. Lehkým zklamáním je nepříliš pohodlné ovládání displeje, jeho velikost a komunikace pouze čísly a ikonami.

PLUSY
 • Bluetooth
 • GPS přes mobilní zařízení
 • jednoduchá a přehledná mobilní aplikace
 • design
 • plavání
MÍNUSY
 • velikost displeje
 • ovládání trackeru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo