Recenze chytrých hodinek Fitbit Sense

Hodinky od Fitbitu mají snad všechny užitečné funkce, díky kterým můžete zatraktivnit vaše sportování, nebo mít rychlý přehled o svém životním stylu. Pomohou dokonce detekovat stres. Kromě času, vám na dost velkém AMOLED displeji zobrazí třeba tep, teplotu pokožky, srdeční frekvenci, počet kroků, které jste udělali za den a nejen to. Umí také monitorovat váš spánek, přijímat telefonní hovory a můžete jimi klidně i platit bezkontaktně v obchodech. Je fajn, mít všechny tyto funkce na svém zápěstí, v hodinkách, které ještě ke všemu dobře vypadají. Pojďme se na ně podívat více dopodrobna!

Parametry

Hmotnost33,1 g
Šířka40,5 mm
Výška40,5 mm
Tloušťka12,4 mm
Voděodolnost50 m (5 ATM), IPx8
RAMneuvádí
Interní paměť4 GB
Reproduktorano
Mikrofonano
Materiál páskusilikon
Formát displeječtverec
Úhlopříčka1,58 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení280 × 456 px
Hustota bodů326 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fine
Bluetoothano
NFCne
Životnost baterie6 dny
Délka nabíjení1-2 hodiny
Kapacita baterieneuvádí

Obsah balení

Co všechno najdete po otevření krabičky?

 • Hodinky s malým řemínkem, 
 • nabíjecí kabel,
 • velký řemínek.

(Dokoupit si můžete menší řemínek nebo řemínek v různých designech a z různých materiálů).

 

Ovládání, nastavení a systém

V následujících řádcích se podíváme nejen na to, jak hodinky vypadají a z čeho jsou vyrobeny, ale zaměříme se také na výdrž baterie a celkově na ovládání.

Displej, design, základní ovládací prvky

Ovládání hodinek je opravdu velmi uživatelsky příjemné, a to i pro osoby s většími prsty. Celý prostor jejich displeje má čtyřcentimetrovou úhlopříčku, takže je dostatečně velký. V porovnání s dalšími oblíbenými modely chytrých hodinek na trhu se řadí mezi ty největší. Otázkou je, jak si zvyknete na hodinky třeba při spánku, kdy je musíte mít na ruce, pokud chcete zaznamenávat například okysličování krve, fáze spánku nebo vaši srdeční aktivitu a teplotu.

Větší velikost displeje je rozhodně praktická pro jeho dobrou přehlednost i pro nastavování funkcí. Vše totiž probíhá hlavně dotykově a zvládnete to klidně jen jedním prstem. Kromě dotykového displeje občas využijete i jediný další ovládací prvek, kterým je boční tlačítko. To je umístěné na levé straně a je trochu neobvyklé. Nejde o klasický „čudlík“, který musíte zmáčknout. Je to spíše malý podlouhlý otvor vnořený do těla hodinek. Vnořený je proto, aby se zachovala vodotěsnost hodinek, a jeho obsluha bude trošku o zvyku. Po stisknutí tohoto „tlačítka“ prstem po celé jeho délce ucítíte vibraci a máte tak dojem, že jste jej opravdu zmáčkli. Stačí si to párkrát zkusit a už za chvíli vám to nebude dělat žádný problém. Ze začátku používání hodinek to chce jen dát pozor, abyste třeba při sportování tlačítko nestiskli omylem třeba ve chvíli, když hodně ohýbáte zápěstí. Pokud ale máte hodinky správně umístěné, nemělo by k tomu dojít. (O správném umístění hodinek na ruce si přečtěte na konci článku v našich tipech).

Praktická je možnost nastavení automatického probuzení obrazovky bez dotyku, pouhým obrácením zápěstí. Chcete rychle zjistit, kolik je hodin? Nemusíte vůbec nic mačkat a ciferník se pohybem zápěstí sám rozsvítí. Pokud toto automatické probuzení displeje nemáte nastaveno, musíte na displej ťuknout, nebo stisknout boční tlačítko. Existuje i varianta vždy zapnutého displeje. Pokud si ji ale nastavíte, mějte na paměti, že hodinky sice budou ukazovat čas stále, to se ale promítne také na výdrži baterie, která se tím sníží.

Můžete si vybrat vzhled ciferníku. Bílá čísla, barevná, ručičky nebo digitální zobrazení, to je na vás. Některé základní vzhledy jsou již uložené v hodinkách, další si můžete stáhnout přes chytrou aplikaci. Jednoduše tak doladíte styl hodinek pro každou příležitost.

Design

Na první pohled hodně jednoduchý, ale podle nás právě díky tomu hodně elegantní a moderní. Takový je vzhled hodinek, který rozhodně neurazí elegantní jedince, stejně jako příznivce sportovněji laděných aktivit. Silikonový pásek s takzvaným „Infinity designem“, v kombinaci s ciferníkem orámovaným kovovým rámečkem ze směsi nerezu a uhlíku, rozhodně nepůsobí jako nějaká „pouťovka“. Kovový rám hodinkám dodává na exkluzivitě. Ale není tam jen na ozdobu! Má i svou užitečnou funkci, a to při zaznamenávání EKG a detekování stresu.

Hodinky jsou pevný, solidní kousek, který dobře padne na ruku. Na kráse jim přidává i kvalitní čtvercový AMOLED displej, který má jasné, pěkně ostré barvy a je na něj dobře vidět i na sluníčku. S tím mívají některé hodinky problém. Nastavit si můžete tři různé úrovně jasu.

Silikonový pásek, který hodinky spolehlivě drží na ruce je prvek, který nelze přehlédnout a se kterým se zároveň i dobře manipuluje. Jeho nasazování i výměna jsou opravdu jednoduché. K vyměnění nepotřebujete žádné nářadí nebo nástroje, stačí prostě zatlačit na určené místo u těla hodinek a pásek z něj vycvaknout a nacvaknout jiný. Pásek ale bohužel nevyměníte za jen tak ledajaký. Je třeba pořídit konkrétní model, který k hodinkám půjde připevnit, a to přímo model od Fitbitu. Sehnat se jich dá spousta. Pásek má hodně jednoduchý systém zapínání. Pro upevnění na ruku se provleče očky a výstupek se zasadí do dírky podle velikosti vašeho zápěstí. A je to! Nemusíte se bát, že by hodinky z ruky spadly, nebo se nechtěně odepnuly. Jediné, v co musíte doufat, je, že velikost vašeho zápěstí padne přímo na velikost konkrétní dírky. Někteří uživatelé podobných pásků mívají pocit, že by potřebovali ještě jednu dírku mezi těmi, které v pásku jsou. V takovém případě může být řešením zakoupení pásku s jiným systémem zapínání, který se na našem trhu dá sehnat.

Displej chrání odolné sklo Gorila Glass 3, které je odolné proti poškrábání. Pokud se obáváte, že by i to bylo málo, můžete si na sklo přikoupit ještě ochrannou fólii.

Nastavování funkcí

Na barevném aktivním dotykovém displeji je jako hlavní obrazovka ciferník hodinek. Do dalších funkcí se dostáváte přejetím po displeji směrem dolů. Tam se vám zobrazí upozornění, při přejetí prstem nahoru uvidíte vaše personalizované aplikace (widgety). Posunem prstu doleva najedete na aplikace hodinek, přejetím doprava se dostanete do nastavení. Pokud právě jste v nějaké aplikaci, posunem doprava se vracíte na předchozí obrazovku. Chcete se rychle dostat na ciferník hodinek? Stačí stisknout boční tlačítko a je to. Boční tlačítko umožňuje i využití tlačítkových zkratek pro rychlejší přístup k vašim nejoblíbenějším aplikacím. Vše se dá jednoduše nastavit, a to dvousekundovým stiskem bočního tlačítka. Stačí prostudovat návod, kde je vše dobře a přehledně popsáno.

Kdybyste měli strach, že se vám do hodinek dostane někdo cizí třeba ve chvíli, kdy je zrovna nemáte na ruce, je možné si displej zamknout. Pro jeho aktivaci pak bude nutné zadat 4místný kód. To je praktické hlavně pro zvýšení bezpečnosti při placení přes aplikaci Fitbit pay.

Pravá strana hodinek má v sobě zabudovaný mikrofon a reproduktor. Z druhé strany hodinek, tedy z té, na které není ciferník, je umístěna spousta (9) otvorů. Čtyři z nich jsou dobíjecí piny, ke kterým připojíte na magnet přiléhající nabíječku, zbytek jsou snímací senzory.

Baterie

Výrobce u hodinek slibuje hodně dobrou životnost baterie, a to až 6 dní. Nezapomínejte však na to, že této životnosti nikdy nedosáhnete už jen ve chvíli, kdy máte aktivní GPS, nebo displej stále zobrazující ciferník. Konkrétní kapacitu baterie výrobce neuvádí. Reálná výdrž závisí na způsobu a četnosti využití – u většiny uživatelů se bude pohybovat okolo tří dní.

Nabíjení do plna trvá necelé dvě hodiny. Skvělou vychytávkou je magnetická nabíječka, která se přichytí ke spodní části hodinek. Do hodinek tedy nikam nic nezasouváte a není v nich ani žádný otvor například typu mini USB, což je opět praktické pro voděodolnost. Nabíjení ale bohužel není zcela bezdrátové, což je trendem zejména u nových mobilů. Musíte se tedy smířit s omezenou délkou kabelu, která je jen kolem metru. Jeho druhý konec pak zasunete klasicky do počítače nebo do sítě.

Aplikace Fitbit na mobil

Aplikaci Fitbit v pohodě nainstalujete na telefon nebo tablet se systémem Android i iOS, a to i v češtině. Pokud aplikaci nemáte, zbytečně vám uniká minimálně polovina funkcí, které lze využívat. Po nainstalování appky si stačí založit uživatelský účet a vyplnit požadované údaje o vašem těle. Díky těmto údajům získáte přesnější měření všech vašich činností (spalování kalorií, krokoměr…). 

Aplikaci spárujete s hodinkami a získáte pravidelné přehledy například o tom, jak si vedlo vaše cvičení v konkrétních dnech, jak zvládáte stres a podobně. Výsledky můžete mezi sebou pravidelně porovnávat a zkoumat jejich vývoj. Pokud jste fanouškem propojování s podobnými nadšenci a sdílení dosažených výsledků, doporučujeme vám nainstalovat si placenou verzi aplikace. První půlrok ji můžete testovat zdarma, a právě díky ní se můžete propojit s dalšími uživateli a hecovat se společně. Zároveň získáte také třeba videa o tom, jak správně cvičit, stravovat se nebo lépe spát.

Co hodinky umí

Hodinky Fitbit Sense jsou nástupcem modelu Fitbit Versa. Model Versa byl hodně podobný, Sense má ale několik užitečných funkcí navíc. Měří EKG, okysličení krve a povrchovou teplotu těla. Sense má více snímacích senzorů a vnořené tlačítko na boku hodinek. Hodinkám Sense rozhodně nechybí hromada sledování a statistik praktických pro zdravý životní styl. Ty jsme popsali níže.

Funkce a měření pro sportování, zdraví a životní styl

VOLÁNÍ A SMS – na hodinkách si můžete přečíst SMS, která vám přišla na telefon. Bohužel na ni ale z hodinek odpovíte maximálně předpřipravenou zprávou. Není možné napsat a odeslat z hodinek zprávu vlastní. Na hodinkách vidíte notifikace, když vám někdo volá a hovor můžete přes hodinky i přijmout a volat, pokud je váš telefon správně nastavený a spárovaný přes Bluetooth.

Mikrofon a reproduktor – Do reproduktoru na pravé straně hodinek můžete diktovat povely pro asistentku Alexa a díky nejnovějším aktualizacím by již měl fungovat i Google asistent, který vám na dotazy bude z reproduktoru i odpovídat. Stejně tak do reproduktoru můžete mluvit při volání a odezvu byste měli slyšet z repráčku. Spárovaný telefon ale musí být na dosah.

Fitbit Pay – Jste zvyklí platit kartou? Pak Fitbit Pay určitě oceníte. Je to systém bezkontaktního placení chytrými hodinkami, díky kterému nepotřebujete při placení vaši peněženku ani telefon. Je to v podstatě aplikace, do které se uloží údaje o vašich platebních kartách, které se sejmou při přiložení hodinek k platebnímu terminálu. Zabezpečení této platby je stejné jako placení klasickou kartou. Při vyšších částkách zadáváte PIN.

GPS – Díky GPS hodinky dobře zvládnou měření vzdáleností. Fitbit Sense jsou první hodinky z Fitbit rodiny, které GPS mají. Předchůdci GPSku neměli, a proto je možné, že ji výrobce bude ještě trochu ladit za pochodu. Ověřte si, jak dobře vám funguje zjišťování polohy na mapách a trackování vzdáleností. Funkce pomůže při sportování. GPSka je skvělá třeba při běhání. Nemusíte mít s sebou mobil a doma si pak díky ní v aplikaci Fitbit omrknete, kde přesně jste běželi, jaký úsek byl váš nejrychlejší, kde jste nejvíce pálili kalorie a podobně.

EDA – Antistresový scan neboli senzor elektrodermální aktivity. Učí vás zaznamenávat a odbourávat stres. Při měření se má člověk zklidnit a položit celou dlaň na hodinky. Aplikace podle aktuální situace a kombinace uložených záznamů vaší srdeční aktivity a úrovně spánku vyhodnotí, jestli máte nějaké stresové indikátory a zobrazí vám vaše stresové skóre. K dispozici jsou i různá cvičení, která vám pomohou stres zvládat a skóre si tak vylepšovat. Pro plné využití funkce je potřeba mít placenou verzi aplikace.

Okysličení krve – Funkce, která měří okysličení krve, probíhá pouze během spánku (ne třeba při sportu) a pro její využívání je třeba mít nastavený konkrétní jeden (SPO2) ciferník. Sledování okysličení krve v průběhu času vám pomůže zjistit, v jaké jste kondici, a může být jedním z náznaků změn ve vašem zdraví.

EKG – EKG změříte tak, že po dobu 30 sekund podržíte dva protější rohy kovového rámečku hodinek. Během tohoto času si hodinky sesbírají potřebná data a vyhodnotí rytmus vašeho srdce. Výsledky měření hodinky umí i vyexportovat. Uvidíte EKG křivku převedenou do PDF, kterou pak můžete ukázat svému lékaři.

TEP – Hodinky měří tep průběžně, a to pouze díky snímači, který je na vaší ruce. Nemají například hrudní pás, který by dokázal tep měřit přesněji. Výsledky berte spíše jen jako orientační. Hodinky budou sledovat váš srdeční rytmus a zjistí, zda nedochází k jeho nepravidelné aktivitě.

Krokoměr – Díky němu zjistíte, kolik kroků jste udělali za den a tato funkce vás také popožene k tomu, abyste se více hýbali. Upozorní vás ve chvíli, kdy jste dlouho na místě.

Teploměr – Měří pouze teplotu kůže, a to jen ve spánku. Díky hodinkám odhalíte, jak se mění teplota kůže ve spánku, ale aktuální konkrétní teplotu vaší kůže bohužel nezjistíte. Zjistíte jen rozdíly od běžné teploty kůže ve spánku. Sami si už musíte vyhodnotit, zda vám tato informace něco přinesla.

Funkce coach – V plné verzi aplikace můžete využívat vašeho personalizované kouče, který vám vytipuje vhodné aktivity pro cvičení na základě výsledků měření a záznamů, které máte uložené.

Nastavení cílů – Nastavte si, čeho chcete dosáhnout. Denní/ týdenní či měsíční limity, které chcete splnit ve vašich pohybových aktivitách, a hodinky budou hlídat, jak jste na tom s plněním konkrétních cílů.

Karta COVID – Díky aktualizacím a přizpůsobování se současné situaci, se lze například zapojit do průzkumů a měření spojených s aktuální epidemiologickou situací. Pravidelná měřením vám pomůžou zjistit hrozící nákazu (zvýšený tep, teplota = hrozící onemocnění).

Analýza spánku – Zjistíte třeba to, kdy přesně jste usnuli, jaké fáze spánku v noci proběhly, jak kolísal kyslík v krvi během spaní a podobně. Aplikace vyhodnotí vaše spánkové skóre. Při tomto měření si ověřte podle návodu, aby byly hodinky dobře nastavené. Okysličení krve se například dá zatím měřit pouze při nastavení jednoho konkrétního ciferníku

Cvičení – Hodinky umí automaticky vyhodnotit, jaký sport zrovna děláte a vybrat tak nejvhodnější měření pohybové aktivity. Poznají, jestli třeba běžíte, nebo jedete na kole.

Hudba – Do hodinek Fitbit Sense bohužel nelze nahrát žádné skladby. To je docela zvláštní, protože starší modely hodinek od Fitbitu to umožňovaly. Pro poslech se v hodinkách využívají aplikace Spotify a Deezer. Hodinky při poslechu však slouží pouze jako dálkový ovladač hudby pro váš telefon. Přehrávání spustíte, stopnete nebo přeskakujete na další skladby. Velká škoda! Protože když se chystáte vyrazit třeba běhat do parku, musíte s sebou vzít jak hodinky, tak i telefon.

Chytrá asistentka Amazon „Alexa“ a Google asistent – Máte zvídavý dotaz? Třeba jaké bude počasí, nebo chcete zjistit nějaké hlavní město? Zeptejte se Alexy nebo vašeho Google asistenta. Dotaz stačí vyslovit na mikrofon a počkat, až vám písemně nebo slovně odpoví. Dotazy je zatím možné pokládat pouze v angličtině. Funkce funguje podobně, jako ji známe třeba od Siri u značky Apple.

Fitbit pravidelně přidává a zlepšuje všechny funkce. Ty nové se stále ladí a vychytávají se na nich mouchy proto, aby co nejlépe sloužily svým uživatelům. Jestli jste milovníci novinek, doporučujeme je bedlivě sledovat a aktualizovat si pravidelně všechny aplikace. Tak se nepřipravíte o žádnou novou vychytávku pro vaše hodinky.

Nás nejvíce překvapila nová funkce EKG, která zvládne jednoduše monitorovat srdeční aktivitu uživatele, dobře vypadající displej, který je čitelný i venku za slunečného počasí, dlouhá výdrž baterie a také třeba chytrá asistentka Alexa. Praktická je voděodolnost hodinek, kterou výrobce uvádí do 50 metrů.

Podle nás je fajn, když můžete porovnávat své výkony. Člověk tak má větší motivaci zlepšovat se. Také nás trochu překvapily některé věci ve výbavě. Například sledování okysličení krve, nebo teploty kůže, které fungují spíše napůl. Jejich výsledky vám toho zase tolik neřeknou. Aktuální teplotu kůže nebo těla hned nezjistíte, což je škoda, a je otázkou, jak si umíte vyhodnotit okysličení krve ve spánku, které probíhá ještě ke všemu pouze s jedním konkrétně nastaveným ciferníkem. Zdravotní statistiky ale můžete i vyexportovat a poradit se o nich třeba s vašim lékařem.

Naše tipy

 • Abyste měli přístup ke všem rozšířeným funkcím, zařiďte si v aplikaci účet Fitbit Premium. Přímo s hodinkami dostanete půlroční předplatné zdarma, ale každý další měsíc už pak stojí kolem 270 Kč. Bezplatné aplikace neumožní 100% využití hodinek. S předplatným máte navíc přehlednější a detailnější statistiky vašich výkonů a zdravotních výsledků.  Kromě toho získávají předplatitelé Fitbit Premium přístup do komunity a k řadě video tréninků, které mohou sledovat na svých mobilních zařízeních.
 • Hodinky Fitbit Sense mají funkci Fitbit Pay. 
 • Vždy aktualizujte hodinky i aplikaci, ať se nepřipravíte o nejnovější funkce.
 • Pokud necvičíte, noste hodiny asi ve vzdálenosti jednoho prstu od zápěstí. Pokud cvičíte a chcete získat co nejvěrnější výsledky vašeho sportování, posuňte hodinky ještě o jeden prst od zápěstí dále a případně trošku povolte řemínek.
 • Pro nejpřesnější výsledky měření v nastavení hodinek zvolte, zda je nosíte na dominantní nebo nedominantní ruce.
Zjistit cenu

Hledáte jednodušší sportovní hodinky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Chytré hodinky Fitbit Sense

Chytré hodinky značky Fitbit Sense určitě mile překvapí hezkým vzhledem, praktickou velikostí displeje a počtem senzorů na zadní straně. Milovníci stylu ocení různá barevná provedení s elegantním kovovým rámečkem, možnost výměny pásků a nastavování různých druhů ciferníků. Technickým nadšencům hraje do not jejich vybavenost, co se týče funkcí a widgetů. Možnost propojení s chytrou aplikací na smartphonu nebo tabletu a spoustu motivačních i monitorujících funkcí ve své výbavě. Zklamalo nás, že teploměr neukazuje aktuální teplotu kůže a že pro stoprocentní využití hodinek je třeba placená aplikace. Jinak jsou hodinky dobrým asistentem pro sledování zdravotního stavu a parádní parťák na sport.

Ovládání
8
Výbava
7.5
Baterie
9
PLUSY
 • Hodně senzorů a funkcí na měření sportování a životního stylu
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velký přehledný displej
 • Hezký design s možností výměny pásků
 • Kvalitní aplikace
MÍNUSY
 • Kompletní statistiky dostanete jen za předplatné
 • Vyšší pořizovací cena hodinek
 • Kratší nabíjecí kabel
 • Chybí zobrazení aktuální teploty a okysličování krve při sportování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Přestalo mně fungovat přijímání hovorů, synchronizace s mobilem je potvrzena.Jak to řešit? Dekuji

 2. Dobrý den,

  pokud potřebujete přepnout do češtiny, tak jděte na „advanced settings“ a vyberte lokaci „česko“, případně zapněte „automatickou lokaci“. Poté z aplikace hodinky synchronizujte a čeština by měla hotova.

 3. Budou někdy češtině? Děkuji.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo