Recenze chytrých hodinek Fitbit Versa 3

Představíme vám hlavní přednosti i nedostatky těchto chytrých hodinek. Nabízejí integrovanou GPS, rozumí si s Google asistentem a změří vám vše důležité při sportu. Designem zaujmou, i když tlačítko vlevo na boku je nepraktické. Za to s nimi můžete bezkontaktně platit v obchodech. Pojďme se na pro a proti hodinek Versa 3 podívat zblízka.

Parametry

Hmotnost33,1 g
Šířka40,5 mm
Výška40,5 mm
Tloušťka12,4 mm
Voděodolnost50 m (5 ATM), IPx8
RAMneuvádí se
Interní paměť4 GB
Reproduktorano
Mikrofonano
Materiál páskusilikon
Formát displeječtverec
Úhlopříčka1,58 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení336 x 336 px
Hustota bodů212 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fiano
Bluetoothano
NFCano
Životnost baterie6 dny
Délka nabíjení1-2 hodiny
Kapacita baterieneuvádí se

Obsah balení

V elegantní papírové krabičce najdete:

 • chytré hodinky,
 • nabíječku,
 • náhradní řemínek.

Řemínek uvnitř balení je ve stejné barvě, ale jiné velikosti. Versa 3 jsou unisex, proto i dvojí velikost řemínků s obvody: 140–180 mm a 180–220 mm.

  

Ovládání, nastavení a systém

Hodinky jsou samozřejmě dotykové, takže se je naučíte ovládat velmi rychle a intuitivně. Klíčové je posouvání prstem po displeji. Takto se dostanete ke všemu potřebnému, co Fitbit Versa 3 nabízejí. Displej rozsvítíte stiskem tlačítka vlevo zboku. Po delším držení tlačítka se dostanete do menu s důležitými aplikacemi a virtuálním asistentem.

Posunutím nahoru se dostanete k základním údajům – počtu kroků, převýšení, naměřené vzdálenosti a spáleným kaloriím. Všechny hodnoty se měří klasicky od půlnoci do půlnoci, takže budete mít vždy přehled o svých denních aktivitách.

Posunutím dolů otevřete notifikace. Můžete si tak pohodlně prohlédnout upozornění aplikací, přečíst vzkazy od kamarádů nebo prolítnout SMS od svého partnera nebo kohokoliv jiného. Hodinky podporují českou diakritiku, takže zprávy nebudete muset luštit.

Pohybem do strany objevíte aplikace hodinek a nastavení. Jednoduše se tak můžete na pár dotyků dostat ke spuštění měření údajů při startu běhu nebo jiné sportovní aktivity, případně nastavit typ ciferníku, mikrofon a další funkce.

Operační systém mají vlastní – Fitbit OS – ten určitě aktualizujte ihned po prvním zapnutí a propojení s mobilní aplikací. Je poměrně svižný a neseká se, i když na rychlosti a plynulosti přechodů mezi obrazovkami by mohli konstruktéři ještě zapracovat. Aktualizace na konci roku 2020 navíc přinesla nové vychytávky, například podporu Google Asistenta nebo pohodlnější telefonování.

Spárování s mobilem

Abyste mohli využívat všechny funkce a sledovat všechny výsledky svých aktivit, budete muset propojit hodinky s chytrým telefonem. Dobrou zprávou je, že to zvládnete s jakýmkoliv smartphonem s operačním systémem aspoň Android 7.0 nebo iOS 12.2 nebo novějšími. Tam dneska spadají prakticky všechny chytré telefony.

Stáhnete si aplikaci Fitbit, která je v češtině. Po spuštění aplikace kliknete vlevo nahoře na ikonu, přidáte nové zařízení a vyberete ze seznamu chytré hodinky Versa 3. Projdete úvodní sérií instrukcí a při vyhledávání hodinek se na jejich displeji objeví kód, který přepíšete do aplikace na telefonu. Pak povolíte Bluetooth připojení a pokud chcete, tak i to, aby se notifikace telefonu zobrazovaly na hodinkách. Pak už zbývá jen nastavit domácí Wi-Fi síť, do které hodinky přidáte pomocí aplikace v telefonu a máte hotovo. Se zbytkem funkcí vás seznámí aplikace v mobilu. Můžete si předplatit i Premium verzi, která nabízí tipy na cvičení, plány, jak se zlepšit, nebo možnost sdílet naměřená data s přáteli.

Design a baterie

Fitbit Versa 3 můžete mít ve třech barevných kombinacích. Designéři mysleli na všechny, a tak si na své přijdou vyznavači:

 • růžovo-zlaté kombinace, kdy zlaté provedení hodinek doplní růžový silikonový pásek,
 • modro-zlaté kombinace, která se od první zmíněné liší jen barvou pásku,
 • černo-černé kombinace, neutrálních černých hodinek s černým páskem.

Kromě barevných odlišností jsou všechny varianty hodinek stejné. Nejvýraznějším prvkem je samozřejmě kvalitní AMOLED displej s jemným rozlišením 336 x 336 px. Ten je krytý sklíčkem Gorilla Glass a vsazený do rámečku hodinek, který na střední třídu vyniká elegancí a jednoduchostí. Rušivé je jen tlačítko na levé straně zboku, které je však nenápadné.

Velké plus si Versa 3 zaslouží za uhlazený zevnějšek. Ať se budete snažit sebevíc, na hrany nebo rohy nenarazíte. Vše je dokonale uhlazené a zaoblené, takže hodinky působí elegantně a nenápadně zároveň.

Pokud jde o výdrž, Fitbit Versa 3 zvládnou 5–6 dní provozu bez nabíjení. To za předpokladu, že necháte displej hodinek v nastavení v módu vypnuto, což ho nechá zhasnutý, dokud se hodinek nedotknete. V opačném případě bude výdrž přibližně poloviční. Přesto jde o dobrý průměr ve srovnání s konkurencí.

Nabíjení z 0 na 100 % zabere baterii kolem dvou hodin. Ale pokud spěcháte, za pouhých 12 minut načerpá baterie dost energie na další den fungování. To oceníte vždycky, když budete potřebovat rychle vyrazit ven, ale hodinkám už bude docházet šťáva. Než vypijete kafe, dobijí se na provozuschopnou hodnotu.

Co hodinky umí

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 jsou ideálním parťákem na celou škálu sportovních aktivit. Při cvičení si můžete vybrat z nejčastějších sportů. Díky tomu pak získáte přesnější data o svém cvičení a budete se moct lépe posouvat vpřed. Základní přehled obsahuje hned několik měřených hodnot, které vám prozradí, v jaké jste formě.

Měření tepové frekvence

Díky tomu budete mít přesný přehled o výkonu vašeho srdce během celého cvičení. Například při venkovním běhu zjistíte, v jakém čase se vám zvedl nebo snížil tep. Data pak porovnáte s trasou a uvidíte, že jste si třeba víc mákli do kopce. Ve srovnání s hrudním pásem jsou dosahované hodnoty tepu nižší, ale pro poměrové porovnání náročnosti jednotlivých situací je využít lze.

Měření vzdálenosti a převýšení

Další potřebné údaje, které oceníte zejména v kombinaci s předchozími. Hodinky navíc mají vlastní GPS modul se slušnou přesností. Takže budete moct koukat nejen na vzdálenost, ale i na mapu, kudy jste se pohybovali.

Množství kyslíku v krvi (SpO2)

Doplňková statistika, ze které zjistíte, jak dobře zvládá vaše tělo rozvádět kyslík po těle. Běžná hodnota je 90–100 %. Hodinky měří vše nad 80 %. Stejně jako u ostatních tělesných metrik se jedná spíše o orientační hodnotu. Hodinky nedokáží nahradit profi lékařské přístroje.

Virtuální asistent

Na jednoduché otázky už nebudete muset hledat odpověď ručně. Stejně tak jednoduché příkazy za vás vyřeší asistent nebo asistentka. Máte na výběr ze dvou, Alexy od Amazonu nebo Google Asistenta. Povely musíte pochopitelně zadat v angličtině.

Fitbit Pay

Hodinkami Versa 3 můžete bezkontaktně platit v obchodech. Tuto platbu u nás podporují Air Bank, Česká spořitelna, Fio, Komerční banka, mBank, MONETA a Raiffeisenbank.

Funkce po připojení k telefonu

Některé statistiky a měření uvidíte až po připojení k mobilu v aplikaci Fitbit. Patří sem čtveřice přehledů:

 1. množství nádechů za minutu,
 2. srdeční frekvence během spánku,
 3. měření teploty kůže – odchylky během spánku,
 4. klidový tep – týdenní průměr.

Mikrofon, volání a SMS

Po spárování hodinek s telefonem můžete přijímat hovory přímo na hodinkách. Mají integrovaný mikrofon i reproduktor, takže s nimi jde telefonovat i bez mobilu v ruce. V každém případě doporučujeme pro tyto případy přikoupit bezdrátová sluchátka, ať máte soukromí.

SMS a další zprávy můžete posílat jednoduše a bez psaní. Stačí namluvit vzkaz, který hodinky převedou na text. Funguje to spolehlivě a bez častých chyb.

Fitbit Versa 3 VS. Fitbit Sense

Oba modely Versa 3 i Fitbit Sense  se na první pohled neliší. Rozdíl je ale v množství měřených hodnot. Sense Versu 3 překonává ve čtveřici nabízených dat:

 1. EKG – měření srdeční aktivity.
 2. EDA – antistresový senzor – elektro aktivita kůže.
 3. Měření teploty kůže pomocí senzoru – Versa 3 umí jen průměr, ne aktuální hodnotu.
 4. Upozornění na vysoký nebo nízký tep.

Versa 3 sice v těchto čtyřech parametrech zaostává, ale protože nadstandardní měření hodinky ani aplikace nekomentují, ani s nimi nepracují, jde spíš o čísla pro úzkou skupinu nadšenců. Navíc se opět jedná spíše o orientační hodnoty, než naprosto exaktní a přesná čísla.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak vybrat vhodné chytré hodinky. Přečtěte si našeho rádce.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Fitbit Versa 3

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 patří k předním zástupcům střední třídy. Nabízejí klasickou škálu funkcí s vynikajícím líbivým designem. V měření hodnot sice ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Naopak plus mají za bezdrátové nabíjení, které je navíc bleskové. Perfektní je taky AMOLED displej, který je nenáročný na energii a dobře čitelný i při poledním slunci. Dalším plusem je kompletní česká podpora, Google Asistent a bezproblémové telefonování či posílání zpráv pomocí převodu řeči na text. Fitbit Versa 3 patří ke špičce střední třídy a i bez čtveřice funkcí, které má navíc Fitbit Sense, v pohodě postačí nenáročným a středně náročným uživatelům. Navíc má, v porovnání s modelem Sense, podstatně sympatičtější cenu.

7.4Hodnocení Covybrat.cz:
Ovládání
8
Výbava
7
Baterie
7
6.3Hodnocení od lidí:
Ovládání
7
Výbava
6
Baterie
6
PLUSY
 • vyladěný design
 • kompletní česká podpora
 • Google asistent
 • převod řeči na text
 • AMOLED displej
 • vodotěsnost do 50 m
 • stabilní OS
 • možnost přidávání aplikací
MÍNUSY
 • průměrně přesná GPS
 • menší přesnost v měření tepové frekvence
 • průměrná výdrž baterie
 • nutnost aktualizace OS
 • nepodporuje MP3 uložené v interní paměti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 3.15
  Ovládání
  70
  Výbava
  60
  Baterie
  60

  mám hodinky fitbit versa 3 zakoupené v 02/2022 a spárované s aplikací fitbit cz verse 3.55.1 a bohužel neumím změnit formát hodin z 12-hod na 24-hod.Poradíte mně? děkuji Zatloukal

  - MÍNUSY: nastavení modu hodin na 24
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo