Recenze fitness náramku BFit2 LAMAX

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Na přelomu května a června jsem testovala fitness náramek BFit2 od společnosti LAMAX. Od konkurence se odlišuje především integrovanou nabíječkou, což spatřuji jako největší, ale také asi jako jedinou výhodu. Jak se BFit2  osvědčil v praxi?

Parametry

Velikost displeje0,96 palce
Rozlišení displeje80 x 160
Bluetooth4.0
Kapacita baterie90 mAh
Výdrž baterie10 dní
Váha22 g
Podpora odAndroid 4.4 a vyšší a iOS 8.0 a vyšší

Obsah balení

Za necelých 900 Kč mi domů dorazila malá krabička, která ukrývala náramky dvou barev, oblázkové tělo, manuál a další tiskoviny. Divíte se, kde je nabíječka? Já jsem se divila také, ale pak jsem zjistila, že je integrovaná přímo v oblázkovém těle hodinek.  Nabíječka má podobu USB portu, který je schovaný v TPU pásku hodinek. To je trošku úskalí fitness náramku, protože tělo se z náramku obtížně vytahuje. Nicméně to není na překážku a jde jen o to, si na tento způsob zvyknout. Při vyndávání těla se zkrátka nebojte použít trošku síly.

Jak sedí na ruce

Náramek na zápěstí je vyrobený z materiálu TPU (termoplastický polyuretan, materiál je podobný gumě), který je však tužší ve srovnání například s páskem Xiaomi Mi Band 4, jenž je vyrobený ze silikonu. Hned po prvním nasazení jsem se v něm necítila příliš komfortně, jelikož mě na ruce trošku tlačil. Asi bych to popsala tak, že byl pro mě dost tuhý. Mám spíše dětskou velikost zápěstí, na kterém mi fitness náramek příliš nepadl. Věřím však, že všem s „dospělou“ velikostí zápěstí bude náramek dobře sedět. Při nošení se náramek na zápěstí nijak nepřetáčel a ani nezavazel. V balení dostanete hned dva náramky. Jeden v šedé antracitové barvě, druhý v zelené barvě mint. Obě dvě barvy jsou firemními barvami LAMAX. Jsou univerzální, takže se hodí jak pro muže, tak ženy. Vzhledem k jejich speciální vnitřní úpravě pro USB port není možné pásek zaměnit například s některým od konkurenčního výrobce.

Displej a ovládání

Tyto parametry trošku pokulhávají například za zmíněným Xiaomi Mi Band 4. Z hlediska velikost má BFit 2 o maličko větší displej než Xiaomi. Velikost displeje BFit 2 činí 0,96“, u Xiomi to je 0,95“. S rozlišením je to však výrazně horší. Displeje LAMAX náramku má rozlišení je 80 x 160 px, což je proti 240 x 120 px u Xiaomi výrazně znát. Grafické zpracování jednotlivých kategorií působí trošku „dětsky“, ale oceňuji, že se ikony na displeji hýbou, což je zajímavý grafický prvek.   Nastavení jasu displeje je možné provést přímo na pásku. Se čtením hodnot jsem neměla problém ani za slunečného počasí. Dotykové tlačítko se nachází ve spodní straně displeje a je jediný ovládacím prvkem.

Pro pohyb v menu je potřeba se tlačítka jen krátce dotknout, pro výběr možnosti a potvrzení je potřeba jej podržet déle. Snahu výrobce o minimum ovládacích prvků rozhodně oceňuji, ale také bych ocenila, kdyby tlačítko lépe reagovalo na dotek. Celkově mi tento způsob ovládání nepřišel příliš komfortní. Na displeji nemůžete provádět scrollovací gesta, která jsou dobře známá ze smartphonů. Jedinou možností je tedy dotykové tlačítko. Díky tomu, že mám možnost srovnání ovládání s několika dalšími modely, musím napsat, že ovládání LAMAX náramku je zdlouhavější. Zobrazení displeje si můžete nastavit ve 3 verzích. Vždy zobrazuje čas a datum, ale například kroky jen u jedné verze, které ovšem chybí informace o stavu baterie. Z uživatelského hlediska bych na každém grafickém zpracování displeje ocenila informace týkající se nejen času a data, ale také stav baterie a počet kroků. Ale to je pouze můj subjektivní názor.

 

Aplikace FlagFit 2.0

V aplikaci FlagFit 2.0, která je dostupná pro Android i iOS si nejprve nastavíte informace o sobě (pohlaví, výška, hmotnost, profilová fotka) a následně můžete nastavovat další parametry.

Například je možné nastavit rozsvícení displeje otočením zápěstí. Toto jsem si samozřejmě aktivovala, protože mi to přijde jako skutečně praktická vychytávka. Byla jsem však zklamná, jelikož k aktivování displeje došlo jen zhruba v 5 % případů, kdy jsem se na displej chtěla podívat. Pro jeho rozsvícení jsem musela většinou využít dotykové tlačítko. V aplikaci je možné nastavit celou řadu úkolů. Například notifikace na SMS zprávy, příchozí hovor, zprávy z messengeru a celé řady dalších aplikacích. Notifikace fungují spolehlivě. Jediné co přes náramek nejde, je odmítnutí hovoru. Pokud někdo volá, náramek se rozvibruje, což můžete dotykem ukončit, ale telefon vyzvání dál. U příchozího hovoru se objeví jméno volajícího, stejně jako při obdržení SMS zprávy.

 

Na displeji je možné si přečíst celou zprávu, přičemž s diakritikou nejsou problémy. Háčky a čárky nejsou občas dostupné ve všech slovech, ale nikdy se mi neobjevil znak, který bych nedokázala přečíst.  Užitečným nastavením je ochranné opatření, kdy telefon začne vydávat zvuk v případě, kdy jsou od něj hodinky daleko. Díky tomu je například nezapomenete ve skříňce na bazénu a podobně. Vzdálenost, která je hraniční, je zhruba 10 m plus minus. Přes náramek je také možné najít svůj odložený telefon. Samozřejmé je nastavení upozornění na nečinnost po 60 minutách. Toto upozornění fungovalo jak kdy. Někdy mě při práci upozornilo, že jsem se již hodinu nepohnula, ale například při sledování dvouhodinového filmu jsem upozornění nedostala. Jako praktickou vychytávku vidím možnost ovládání fotoaparátu vašeho mobilního telefonu přes náramek. Stačí jen několikrát pohnout rukou s náramkem nahoru a dolů a můžete pořídit fotografii, aniž byste se museli dotknout obrazovky vašeho telefonu.

Spánek

Aplikace zaznamenává údaje spojené s vaším spánkem. Dozvíte se, jak dlouho jste spali lehkým a tvrdým spánkem nebo kolikrát jste během noci byli vzhůru. Zaznamenán je i čas usnutí a vstávání. Přehled o spánku je dostupný v denních, týdenních a měsíčních horizontech, což vám umožní mít přehled o celkové době spánku, o tom kolik hodin jste spali hlubokým a lehkým spánkem a kolikrát jste byli vzhůru. V aplikaci je možné si nastavit i buzení vibracemi, které spolehlivě funguje. Jen si dejte pozor, abyste neměli nastavený režim nerušit na dobu, kdy vás mají vibraci vzbudit, protože v tom případě by budík nefungoval.

 

Sporty

V aplikaci máte na výběr celkem 6 základních sportů, mezi které patří:

Přičemž v samotném náramku chybí běh. Přes náramek je tedy možné aktivovat jen 5 sportů. Musím zmínit, že v aplikaci je ještě možnost chůze, ale nejedná se o turistiku, ale klasické měření kroků. Pokud byste si chtěli přidat další sporty, je potřeba si stáhnout další aplikaci WeChat sporty, což už mi však přišlo komplikované, takže jsem ji nestahovala. Upřímně říkám, že moje sportovní potřeby tato základní nabídka neuspokojila. Osobně mi chyběla možnost sportovní chůze nebo turistiky, jízda na kole a posilování, což si myslím, že jsou základní sporty, které by nabídka měla obsahovat. Vaše výsledky fyzické aktivity se zaznamenávají do přehledné tabulky, ve které si můžete zkontrolovat kolik kroků (v případě chůze) jste ušli, kolik jste spálili kalorií a kolik ušli kilometrů. V měsíčním a týdenním přehledu se vaše výkony například spojené s chůzí přepočítávají na vzdálenost několika vagónu nebo spořádaných zmrzlin. Aplikace umožňuje nastavení denního limitu kroků, na jehož dosažení vás bohužel neupozorní. Například Xiaomi Mi Band 4 náramek zavibroval, jakmile jste hodnoty dosáhli.

Předností náramku je vodotěsnost s krytím IP67, takže s ním můžete bez obav i plavat. Na bazéně jsem z důvodu koronavirové krize nebyla, ale s náramkem jsem se sprchovala a nechala jej i ponořený ve vodě. Vodotěsnost tedy můžu rozhodně potvrdit.  Jako plus spatřuji možnost připojení aplikace a náramku na GPS. Pro zaznamenávání trasy jsem používala Google maps. Po ukončení byla dostupná mapka trasy, kterou jste urazili. Mapky se bohužel nikde neukládaly, takže pak zůstaly jen čáry na šedém podkladu, což je podle mě trošku škoda.

Krevní tlak a tepová frekvence

Sportovní náramek BFit2 vám dokáže změřit krevní tlak i tepovou frekvenci, pro což využívá senzory na spodní straně těla.    Kromě toho Vám aplikace poskytne informace o počasí.  Celkově aplikace nabízí celou řadu notifikací, z nichž vyzkoušené fungují spolehlivě, kromě upozornění na nečinnost. Uživatelské rozhraní není úplně TOP, už jsem se setkala i s propracovanějšími aplikacemi, ale po čase používání si zvyknete, kde co najít. Velkou předností appky je to, že je skoro celá v češtině. Jako velký nedostatek vidím chudou nabídku sportů v základu, což si myslím, že je pro sportovní náramek velké mínus.

Baterie a nabíjení

Fitness náramek LAMAX BFit2 disponuje baterií s kapacitou 90 mAh, což mu podle výrobce propůjčuje životnost na jedno nabití až na 10 dní. Vzhledem k tomu, že jsem si s náramkem občas měřila krevní tlak a srdeční činnost a také využívala spojení s GPS, vydržela mi kapacita baterie zhruba 5-7 dní na jedno nabití. Věřím však, že pokud budete náramek využívat pouze jako krokoměr, je možné se na 10denní výdrž dostat.  Nabíjení je jednou z předností náramku. Nabíječka je integrovaná přímo v těle hodinek, takže nepotřebujete žádný další drát ani kolébku. Navíc má formu USB portu, takže náramek nabijete například z notebooku nebo powerbanky. Je však pravda, že kvůli integrovanému portu se tělo obtížněji vyndává z náramku. Jde však pouze o cvik a na toto netradiční řešení si zvyknete.

Videorecenze

Zjistit cenu

Kompletní rádce a recenze na fitness náramky najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
BFit2 LAMAX

Fitness náramek BFit 2 od značky LAMAX bych rozhodně doporučila méně náročným uživatelům, kteří chtějí mít přehled především o tom, kolik kroků za den urazili, chtějí dostávat notifikace a upozornění na nečinnost. Určitě neuspokojí ty, kteří vyžadují bohatou nabídku sportovních programů, jednoduché ovládání a popracovanou aplikaci. Ovládání je poněkud obtížnější a také orientace v aplikaci vyžaduje určitou zkušenost. Rozhodně velkým nedostatkem je omezený počet měření sportovních aktivit. Výhodou je naopak měření krevního tlaku, což neumožňuje každý výrobek, integrovaná nabíječka a možnost připojení na GPS. Baterie vám při omezení funkcí může vystačit na avizovaných 10 dní, ale spíše počítejte s polovinou. Displej je dobře čitelný a náramek nemá problém zpracovat českou diakritiku.

PLUSY
 • měření krevního tlaku
 • integrovaná nabíječka
 • česká diakritika
 • 2 náramky v balení
 • GPS
 • voděodolnost
 • aplikace v češtině
MÍNUSY
 • nedostatek sportovních aktivit
 • složitější ovládání
 • méně propracovaná aplikace
 • nespolehlivé aktivování displeje při otočení zápěstí
 • nepoddajný materiál pásku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo