Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 4

Na zhruba 3 týdny jsem dostala možnost otestovat prozatím poslední fitness náramek od oblíbeného výrobce smart příslušenství Xiaomi. Mi Band 4 mě opravdu šokoval dlouhou výdrží baterie, ale také funkcemi, které nabízejí spíše dražší modely na trhu. Moje poznatky jsem pro vás shrnula do podrobné recenze.

Parametry

Velikost displeje0,95 palce
Rozlišení displeje240 x 120
Bluetooth5.0
Kapacita baterie135 mAh
Výdrž baterie20 dní
Váha22,1 g
Podpora odAndroid 4.4 a novější, iOS 9 a novější

Obsah balení

Za necelých 1 000 Kč mi domů dorazila krabička, která obsahovala kolébkovou nabíječku s USB zakončením, gumový náramek a oválné tělo. Spolu s návodem už v krabičce nic víc nebylo, protože nic víc ani není potřeba. 

Náramek na zápěstí

Mi Band 4 je plně kompatibilní s náramky svého předchůdce Mi Band 3, takže pokud jste k němu měli více barevných nebo vzorovaných náramků, v pohodě je využijete i u nové 4. Kromě toho si k Mi Band 4 můžete přikoupit nejrůznější provedení náramků určené přímo pro něj. Výrobní materiál náramku je příjemný, takže se náramek dobře nosí. Ruka se pod ním nepotí ani při větší fyzické aktivitě. Zapnout jej je možné na nejmenší velikost první perforace – 3 cm, největší činí 10 cm, takže mohou výrobek nosit jak ženy s užším zápěstím, tak muži se zápěstím širokým.  Moje zápěstí má spíše dětskou velikost a rozhodně jsem neměla s nošením problém. Díky oválnému tělu na zápěstí pevně drží a nedochází k jeho přetočení za žádných okolností. Jediné v čem jsem měla trochu problém, byla mikina s užšími rukávy, které se mi kvůli náramku špatně vysvlékaly. Zapínání pásku je jednoduše, ale velmi efektivně propracované. Do několika perforací stačí jen zatlačit upínací hlavičku. Zbytek pásku přitom nikde netrčí a neodchlipuje se, takže jím o nic nezavadíte a náramek se zápěstím takříkajíc splyne.

Design

Z hlediska designového zpracování prošel Mi Band 4 oproti 3 proměnou. Displej je lehce vystouplý nad páskem a pro ovládání obrazovky již neslouží prohloubené dotykové tlačítko. Tlačítko na displeji zůstalo, ale je ve stejné rovině se sklem displeje a naznačené obrysem kolečka. Někdy se tedy může stát, že místo na kolečko ťuknete do displeje, ale to mě při používání rozhodně nijak neomezovalo. Velkou proměnou však prošel displej, který je u Mi Band 4 nádherně barevný s AMOLED technologií a rozlišením 240 x 120 px.  Úhlopříčka činí 0,95“ což je téměř o 40 % více než u předchozího modelu.  Čitelnost displeje byla při mém používání vždy dobrá. Vzhledem k tomu, že jsem náramek testovala během podzimu, nebylo sluníčko tak intenzivní, takže jsem si jas upravila jen při prvotním nastavením. V případě silných slunečních paprsků je možné jas „vytáhnout“ na maximum a s čitelností určitě nebudete mít potíže. Je jen trochu škoda, že náramek nemá funkci automatického nastavení jasu, ale to mu vzhledem k jeho pořizovací ceně prominu. U displeje také chybí možnost Always on, což znamená, že může být zapnutý pořád. Displej aktivujete buď dotykem tlačítka, nebo natočením zápěstí k obličeji. Natočení zápěstí ve většině případů funguje, ale občas se mi stalo, že se přístroj nerozsvítil. V aplikaci si můžete nastavit čas, během kterého nechcete, aby vás hodinky rušily. Ideální třeba při spánku. Na spodní straně oválného těla najdete větší senzor snímání tepové aktivity, než bylo u předchůdce. Nově jsou také umístěny nabíjecí piny. Nejsou schované, ale najdete je zespodu náramku.

Baterie a nastavení

Podrobné nastavení náramku je možné provést jen pomocí aplikace Mi Fit, která je dostupná jak v Google Play tak v App Store. Po přihlášení jste vyzváni k zadání několika základních parametrů, jakými jsou výška, hmotnost a pohlaví. Díky tomu můžete sledovat zlepšení nebo zhoršení svých výsledků. Aplikace umožňuje nastavení cílů, mezi které patří například počet kroků. Dále si můžete nastavit upozornění na nečinnost, ale také typy vibrací podle toho, na co vás náramek upozorňuje. Jinak může vibrovat při příchozím hovoru, jinak při neaktivitě a jinak při upomínce. Způsob vibrování si můžete dokonce sami nadefinovat. V aplikaci si můžete nastavit i čas buzení, což je škoda, že neumožňuje samotný fitness pásek. Na pásku můžete budík jen vypnout či zapnout. Intenzita vibrací při buzení je tak akorát, takže se určitě neprobudíte úlekem. Dále si můžete v aplikaci zapsat poznámku, která se objeví na hodinkách.

Mezi další nastavení patří: nastavení displeje náramku, odemknutí obrazovky, příchozí hovor, upozornění aplikací, oznámení o nečinnosti a další.   Co se baterie týče, ta má kapacitu 135 mAh, což je o 25 mAh více než u předchozího modelu. Přestože by se mohlo zdát, že baterie kvůli barevnému displeji nevydrží dlouho, opak je pravdou. Kapacita na jedno nabití mi vydržela 25 dní a ještě poté mi zbývalo zhruba 17 % baterie. Je však pravda, že jsem příliš nevyužívala měření srdečního tepu, ale na druhou stranu jsem během procházek používala GPS. Při pravidelném používání měření srdečního tepu tak může být kapacita baterie 15-20 dní, což je také úctyhodné číslo. Nabíjení probíhá jinak než u Mi Band 3, takže v případě, že byste chtěli využívat nabíječku tohoto modelu pro Mi Band 4, kompatibility se nedočkáte. Mi Band 4 se nabíjí kolébkovou nabíječkou, do které se tělo vloží. Oválné tělo musíte z pásku před nabíjením vyndat, jinak se do nabíječky nevejde, což je z praktického hlediska trošku škoda. Tělo se z pásku vyndává poměrně těžko, a tak musíte použít přiměřenou sílu.

 

Co umí

Mi Band 4 toho umí opravdu dost. Svými funkcemi se klidně může rovnat mnohem dražším výrobkům. Fitness náramek je zaměřený především na měření sportovních výkonů. Přímo v hodinkách si můžete vybrat z 6 cvičících režimů: běh, běh na páse, chůze, cvičení, jízda na kole a plavání. Další jsou nadefinované v aplikaci.   A ano, čtete správně. S fitness náramkem můžete bez obav vyrazit i na bazén, jelikož je vodotěsný – 5 ATM.

Během plavání zaznamenává vaši aktivitu, kterou následně shrne do přehledného grafu. Na bazénu jsem s hodinkami nebyla, ale sprchovala jsem se s nimi a samozřejmě je testovala i ponořené v umyvadle.   Kromě plavání umožňuje také zobrazovat notifikace a jméno volajícího. S notifikacemi v češtině jsem neměla problém. Funkce přijímání nebo odmítání hovoru jsem ocenila zejména v autě, kde nemám sadu handsfree, takže jsem ocenila možnost hovor odmítnout ťuknutím na displej hodinek. Pomocí náramku můžete ovládat hudbu – přepínat sklady a zesilovat zvuk, najít svůj telefon, nechat si zobrazit upomínku, používat stopky, odpočítávalo, nechat si zasílat upozornění na nečinnost nebo měřit srdeční tep.

Senzor na měření tepu najdete na spodní straně náramku. Náramek také dokáže monitorovat kvalitu spánku, kterou zaznamená do aplikace.   Přímo na fitness pásku si můžete zkontrolovat vzdálenost, kterou jste urazili a celkovou vzdálenost a další informace s tím spojené najdete v aplikaci.    Aplikace je převážně v češtině, což je z uživatelského hlediska fajn, popisy přímo v displeji náramku jsou však v angličtině. Angličtina vás ale nelimituje, jelikož vše podstatné je zobrazeno jasně pochopitelnými ikonami. Při používání náramku jsem nezaznamenala žádný větší problém, kvůli kterému bych výsledkům nemohla věřit. Jediné, co se mi občas stalo, bylo nepřesné měření kroků, kdy jsem věděla, že mi do cíle chybí například 4 kroky, ale musela jsem jich udělat minimálně 8, aby to hodinky zaznamenaly. Během používání se mi asi 3x stalo, že jsem delší dobu seděla, ale krátce před upozorněním vstala a šla něco dělat, a i přesto mě hodinky upozornili na to, že příliš dlouhou sedím. Trochu omezující pro mě také bylo, že jsem si budík nemohla nastavit přímo v hodinkách.

Video recenze

Zjistit cenu

Další fitness náramky jsme hodnotili zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.1 Total Score
Hodnocení Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 je rozhodně dobrou investicí pro všechny, kteří chtějí výrobek se špičkovými funkcemi, ale nechtějí za něj dávat astronomické částky. Za necelých 1 000 Kč dostanete výrobek, který vám změří srdeční aktivitu, umožní přijímání/odmítání hovoru, upozorní na událost, bude vám měřit kroky a v blízkosti telefonu se spojí i s GPS. To všechno korunuje voděodolnost, takže s náramkem můžete vyrazit i na bazén, potěšující je také dlouhá výdrž baterie. Malou nedokonalostí jsou někdy opožděné reakce na nečinnost a ne zcela spolehlivé počítání kroků. Uživatelům by práci s výrobkem usnadnila i možnost bohatšího nastavení přímo v náramku, nikoliv jen v aplikaci.

PLUSY
 • pokročilé funkce
 • zobrazení jména volajícího
 • upomínky
 • barevný displej
 • velká výdrž baterie
 • monitoring tepu a spánku
MÍNUSY
 • omezené nastavení přímo v náramku
 • kroky sedí plus/mínus
 • nespolehlivé rozsvícení displeje náramku otočením zápěstí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Pokud to myslíte se sportem vážně a tepovou frekvenci chcete využívat jako nástroj pro efektivní trénink, tak si pořiďte hrudní pás a né hodinky. Údaje z tohoto zařízení sou naprosto nerelevantní, včetně počítání kroků, které je úplně mimo. Monitoring spánku je sice hezká věc, ale naprosto k ničemu, protože, co chcete dělat ráno s informací, že ste spali blbě? Chtěl sem náramek využívat při veslování na trenažeru a při domácím tréninku, jenže veslování náramek sám od sebe nepodporuje a ani po X hodinách laborování a hledání informací, sem nepřišel na to, jak přidat další sporty do náramku, k tomu zmíněný nepoužitelný monitoring tepu, který ukazuje nesmysly a rázem máte na ruce jen něco, co vás akorát škrtí, ale jinak nic jiného neumí. Za mě 3/10 a to jen za pěkný display a možnosti individualizace.

  • Dobrý den,

   máte rozhodně pravdu že pro seriózní sportovce existují vhodnější a přesnější přístroje. Fitness náramky jsou určeny pro „běžného“ (ne extra sportovce) člověka, kterému mohou pomoci v motivaci se hýbat.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo