Recenze G21 Envi 12H

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Mobilní klimatizace G21 Envi 12H patří mezi levnější modely (zaplatíte za ni okolo 9 000 Kč). Jedná se o zařízení se čtyřmi funkcemi: chlazením, odvlhčováním, ventilátorem a topením. Je určena pro místnosti o ploše 32 m2 a méně.

Parametry

Chladící výkon12000 BTU/hod
Maximální vzduchový výkon420 m3/hod
Energetická třída chlazeníA
Spotřeba energie1350 W (chlazení) / 1500 W (vytápění)
EER2,61
COP2,64
Maximální velikost místnosti32 m2
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR290
Časovačano
Dálkové ovládáníano
Ventilátorano
Noční režimano
Vytápěníano
Odvlhčování vzduchuano (28,8 l/24 hod)
Zvlhčování vzduchune
Rozměry (V x Š x H) v cm73 x 36 x 43
Hmotnost29,5 kg

Obsah balení

V balení najdete mobilní jednotku, dálkové ovládání s AAA bateriemi, hadici pro odvod horkého vzduchu, český návod a těsnění do oken. Bohužel v tomto případě je těsnění určeno pro posuvná, a nikoli klasická křídlová okna.

Zpracování a design

Zpracování je kvalitní (použity jsou pevné plasty) a pochvalu zaslouží také nenásilný design, který vzdáleně připomíná cestovní kufr. Vyrábí se v bílé barvě, přirozeně proto doplní jakýkoli interiér. Ideální je pro použití v domácnosti a skvěle zapadne i do menších kanceláří.

Manipulace a instalace

Mobilní jednotka je vybavena kolečky pro snazší manipulaci (váží necelých 30 kg) a kromě vyvedení hadice nevyžaduje žádnou montáž. Jednoduše ji postavíte na vhodné místo v místnosti. Součástí balení je sice těsnění, ale ne pro evropský typ oken, počítejte proto s tím, že pro vývod hadice budete muset pořídit speciální těsnění pro křídlová okna, případně instalaci hadice vyřešit svépomocí.

Ovládání a funkce

Mobilní jednotka je vybavena LCD displejem s dotykovými tlačítky, díky nimž můžete nastavit vše potřebné. Samozřejmostí je také dálkové ovládání. Součástí balení jsou přitom i AAA baterie. Ovladač umožňuje pohodlné nastavení teploty, ovládat jím můžete ale také otáčky ventilátoru, případně pomocí něj načasujete zařízení. Mnoho e-shopů uvádí v názvu Wi-Fi, případně přímo mezi parametry zmiňuje tuto funkci. Uživatele může zmást také QR kód na těle zařízení. Nenechejte se ale zmást. Model Envi 12H totiž ve skutečnosti Wi-Fi modulem nedisponuje, a nelze jej proto spárovat s chytrým zařízením, a použít jej tak místo dálkového ovladače.

Jak se osvědčila

Envi 12H disponuje třemi úrovněmi ventilace, mezi nimiž volíte podle velikosti chlazeného prostoru i teploty vzduchu, které chcete dosáhnout. Umí ochladit až 420 m3 za 1 hodinu. Výkon je dostatečný a malé místnosti okolo 20 m2 jsou vychlazeny doslova během chvilky. Prostory nad 32 m2 sice za delší časový úsek vychladí také, ale takový provoz je vysoce neekonomický. Pro chlazení větších prostor proto doporučujeme volit výkonnější a zároveň úspornější model. Toto zařízení spadá do energetické třídy A (na škále A+++ až D), což není nejhorší, ale rozhodně nepatří mezi nejúspornější modely. Kapacita odvlhčování odpovídá 28,8 litrům za jeden den (tedy 24 hodin), což je spíše nižší hodnota.

Pokud ale netrpíte příliš vysokou vlhkostí vzduchu, nemusí pro vás být tato funkce směrodatná. Výparník na kondenzát má objem 1 litr a není automatický, což znamená, že jej musíte pravidelně vylévat (četnost se odvíjí podle aktuální vzdušné vlhkosti a frekvence používání). Pochvalu zaslouží funkce klasického větráku, místo něhož můžete tuto mobilní jednotku použít. Hůře ale dopadla funkce topení, výkon je příliš nízký, podle velikosti místnosti proto zvednete teplotu zhruba jen o 5 °C. Tento model je vybaven také nočním režimem (SLEEP), který je určen pro noční provoz. Bohužel hluk je i v tomto režimu příliš vysoký, a klidný spánek tak není možný. Vysoká hlučnost 65 dB (občas až pískání) je největším negativem tohoto modelu. Pokud jste proto na hluk citliví, nemůžeme vám tuto klimatizaci doporučit.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Hodnocení G21 Envi 12H

G21 Envi 12H patří mezi základní modely, které sice disponují čtyřmi funkcemi, ale jejichž výkon a úspornost rozhodně nepatří mezi špičku na trhu. Z tohoto důvodu se hodí pouze pro chlazení menších prostor (okolo 25 m2), pro které je výkon naprosto dostačující. Bohužel výraznou nevýhodou je vysoká hlučnost, pokud proto neradi pobýváte v hlučném prostředí (ať už v domácnosti nebo kanceláři), doporučujeme vám se tomuto modelu obloukem vyhnout. V cenové kategorii do 10 000 Kč však musíte počítat s všeobecně vyšší mírou hlučnosti.

Hlučnost
5
Chlazení
6
Spotřeba
7
PLUSY
 • přijatelná pořizovací cena
 • dostatečný výkon pro menší místnosti
 • čtyři funkce (chlazení, odvlhčování, větrák, topení)
 • snadná manipulace
 • design
MÍNUSY
 • vysoká hlučnost
 • vyšší spotřeba
 • nevhodné pro větší místnosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo