Recenze stolního mixéru G21 Perfection

V dnešní recenzi jsme se podívali na stolní mixér G21 Perfection. Měl by disponovat opravdu silným motorem a vysokým výkonem, který si poradí i s tvrdými či zmraženými surovinami. Dle výrobce se dokáže blýsknout především přípravou tolik oblíbených smoothie nebo ořechového másla. Pracuje prý rychle a se skvělými výsledky. V následujícím textu se dozvíte, zda je to pravda, nebo jestli má přístroj i nějaké menší, či dokonce větší nedostatky.

Parametry

TypStolní
Příkon1700 W
Maximální počet otáček/min32000
NástavceNe
Objem nádoby v l2,5
Výrobní materiálKov, tritan
Možnost mýt v myčceAno
Hmotnost5,4 kg

Představení

Mixér G21 Perfection je dle výrobce určený především pro mixování ovoce a zeleniny – tedy hlavně pro výrobu smoothie, polévek nebo pomazánek. Nejedná se však o typický smoothie maker, který je obvykle mnohem menší a disponuje i menším výkonem (tyto přístroje mají objem kolem půllitru a výkon se většinou pohybuje kolem 300 W). Model G21 Perfection je však plnohodnotným stolním mixérem, ve kterém bez problému připravíte pochoutky pro celou rodinu.

     

Může se pyšnit příkonem 1700 W a 32 000 otáčkami za minutu. To jsou hodnoty více než dostačující. Pro mixování ovoce a zeleniny totiž obvykle stačí výkon pouze okolo 350 W, pro tvrdší suroviny je doporučováno alespoň 1000 W. Počet otáček nám určuje, za jak dlouho spotřebič suroviny rozmixuje. Pro ty tvrdší by měl přístroj disponovat minimálně 20 000 otáčkami. G21 Perfection je tedy v těchto ohledech opravdu nadstandardní.

Nádoba, kterou k mixéru dostanete, je vyrobená z tritanu. Jedná se o odlehčený materiál, který je odolný vůči teplu i mechanickému poškození. Navíc nepouští žádnou pachuť, takže je ideální právě pro přípravu potravin. Také se dá snadno umývat v myčce nádobí. Nádoba má objem 2,5 litru, což je nadprůměr. Konkurenční modely mají nejčastěji nádobu o velikosti do 2 litrů. Výhodou tedy je, že se do ní vejde opravdu hodně – což oceníte především při přípravě polévek nebo smoothie pro více lidí. Co když ale chcete umíchat dip, pomazánku nebo jeden nápoj jen sami pro sebe? Pro takové případy nabízí výrobce menší nádobu o objemu 0,9 litrů, kterou si ale musíte speciálně dokoupit. Její cena se pohybuje kolem tisícovky. Dle zkušeností uživatelů se to vyplatí, protože při menším množství surovin se s ní lépe pracuje.

Přístroj je vybavený šesti noži – čtyři jsou hladké a dva se zoubky. Slibují nadrtit a namixovat veškeré ingredience skutečně dohladka. Je tomu opravdu tak?

Jak mixuje

Uživatelé si mixér G21 Perfection vesměs pochvalují, protože zvládne rozmixovat nejen tvrdší zeleninu (mrkev, celer), ale také zmražené ovoce, takže si můžete snadno vyrobit domácí zmrzlinu. Stejně dobře se dá spotřebič využít k drcení ledu – rychle a jednoduše tak získáte ledovou tříšť.

Trochu složitější je to s ořechy. Výrobce uvádí, že je mixér vhodný pro přípravu oříškových másel a zvládne se poprat s těmi vlašskými, s mandlemi, kešu i arašídy. Zkušenosti některých zákazníků však v tomto případě nejsou jen pozitivní. Přístroj totiž oříšky ne vždy dokáže rozmixovat dokonale dohladka. Někteří uživatelé zmiňují potřebu namočit je předem do horké vody, aby trochu změkly. Podobný problém může nastat také při mixování fíků.

U ostatních surovin se zákazníci shodují na velmi dobrém výsledku – mixér pracuje rychle a vše krásně rozmělní na hladkou směs.

Silný výkon, který spotřebič nabízí, má ovšem i svá úskalí. Někteří uživatelé si všimli, že se při nejvyšších otáčkách nebo při použití velkého množství surovin začne přístroj přehřívat a trochu zapáchat – jako by motor zkrátka a dobře nestačil. To vyvolává obavy, že se mixér porouchá – i když k tomu nakonec nedojde. Na motor je každopádně prodloužená čtyřletá záruka, což se jeví jako praktická výhoda.

Co se týče hlučnosti, uvádí výrobce údaj 52 dB, což můžeme přirovnat k běžnému pouličnímu hluku. Na první pohled se jedná o velmi nízkou hodnotu, je však poněkud zavádějící. Při plném výkonu totiž mixér produkuje mnohem vyšší hluk, a to 92 dB, což je mezi konkurenčními modely naprostý průměr. Takovou hodnotu můžeme přirovnat zhruba k hluku jedoucího vlaku.

Další vlastnosti

Co se týče ovládání, je jednoduché a intuitivní. Za drobnou nevýhodu musíme ale považovat řešení tlačítka, kterým se mixér zapíná. Do polohy „on“ se totiž dostane až příliš snadno – stačí, aby o něj uživatel nevědomky zavadil. Když potom nasadíte nádobu, přístroj se okamžitě zapne, aniž byste to čekali. Pokud nemáte na nádobě v tu chvíli víko, můžete mít vmžiku suroviny po celé kuchyni. Je tedy potřeba si zvyknout a dávat na tlačítko pozor, případně si ho vždy před nasazením nádoby překontrolovat.

Mixér G21 Perfection se prodává v červeno-černé barevné kombinaci. Má elegantní design, který skvěle zapadne i do moderních kuchyní. Je ale potřeba počítat s tím, že je poměrně velký a těžký – váží 5,4 kg. To může překvapit především ty zákazníky, kteří dosud na přípravu smoothie používali malé smoothie makery. Ty se totiž váhově pohybují kolem jednoho až dvou kilogramů. Stolní mixéry se potom dají sehnat v hmotnosti kolem 3 kg. Spotřebič G21 Perfection je ale opatřen dvěma ergonomickými madly, díky kterým se s ním dobře manipuluje, i když ho kvůli místu potřebujete častěji přenášet.

Nádoba se dá umývat v myčce nádobí, což ušetří spoustu času i práce. Přesto si někteří uživatelé stěžovali, že je problém očistit nože při výrobě ořechového másla nebo třeba hummusu. Na první potíže nejspíš narazíte už při výrobě samotného pokrmu. Velká část totiž uvízne pod noži, takže vám dá jistou práci, než se k pochoutce dostanete. Na pomoc si můžete vzít speciální stěrku, která je součástí balení. Ta je ale vyrobená z plastu a uživatelé si všimnuli, že při kontaktu s noži se mohou kousky plastu odrolit a skončit v jídle. Když se potom vrhnete na umývání nádoby, zjistíte, že zbytky směsi uvízlé na nožích jdou hůře očistit. Myčka si s nimi ještě jakž takž poradí, ale pokud ji nemáte, je to problém. Ideálně musíte nože odšroubovat – což ale není úplně snadný úkon a ne všichni uživatelé je pak zvládnou správně přišroubovat zpátky.

Cena modelu G21 Perfection je poměrně vysoká – pohybuje se kolem 5000 Kč. Za svoje peníze ale dostanete oproti konkurenci nadstandardní výkon a kvalitní a objemnou nádobu.

Nevíte si rady, jak vybrat výkonný mixér na smoothie?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.2 Total Score
G21 Perfection

Stolní mixér G21 Perfection se ukázal být výborným pomocníkem především při výrobě ovocných a zeleninových smoothie, polévek, zmrzliny nebo pomazánek. Většinu surovin zvládne rozmixovat rychle a dohladka, včetně zmraženého ovoce nebo ledu. Problém může mít ale s ořechy, kde nepodává úplně stoprocentní výkon. Pokud jste tedy milovníci ořechových másel nebo pomazánek, možná by pro vás bylo lepší sáhnout po jiném modelu. Jestliže jste naopak zastánci zeleninových a ovocných pokrmů, bude pro vás G21 Perfection nejspíš dobrou volbou.

PLUSY
 • kvalitně a rychle rozmixuje většinu surovin
 • snadná manipulace i ovládání
 • objemná nádoba z kvalitního materiálu
MÍNUSY
 • ořechy nerozmixuje úplně dokonale
 • při nejvyšších otáčkách se může lehce přehřívat
 • nože se hůře čistí od některých surovin (typicky ořechová směs nebo hummus)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo