Recenze GARMIN Drive 51S Lifetime Europe

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Automobilová GPS navigace Drive 51S od proslulého výrobce Garmin patří mezi dražší modely. Pokud však za volantem trávíte mnoho času, a potřebujete se na navigační zařízení skutečně spolehnout, investice se vám vyplatí.

Parametry

Úhlopříčka5 palce
Rozlišení480 x 272
Výdrž baterie70 minuty
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníne
POIano
Handsfreeano
Lifetimeano
Paměťová kartaano
Bluetoothano
USBano
OdolnostIPX 0
Rozměry140 x 84 x 20
Hmotnost170,8 g
Drive 51S disponuje dotykovým displejem s úhlopříčkou 5″. I za slunečného počasí je jasný a dobře čitelný. Rozlišení 480 x 272 px je pro tento typ přístroje dostatečné. Jedná se o model se spoustou praktických funkcí, od asistenta řazení do jízdních pruhů, přes POI, až po živý náhled křižovatek, Bluetooth umožňující propojení přístroje s telefonem a handsfree sadou, upozornění na bezpečnostní radary a školní zóny, aktuální informace Smartphone Link a další. Chválíme zejména velmi citlivý přijímač GPS signálu, díky němuž si můžete být vždy jisti svojí aktuální polohou. Mnoho uživatelů jistě ocení také praktickou zadní kameru, kterou je možné využít stejně jako autokameru. Zobrazení je neuvěřitelně přehledné. Oceňujeme hlavně vynikající zobrazení mapových podkladů v kontrastních barvách s velmi jednoduchou grafikou, což usnadňuje orientaci. Během řízení je navíc možné ovládat přístroj hlasem. Na displeji se při navigování zobrazuje jen nezbytné množství informací. Jedná se o tlačítko pro návrat do menu, změnu nastavení, funkce přiblížení („+“) a oddálení („-“) mapových podkladů, údaj o předpokládaném času příjezdu, aktuální rychlost a informace týkající se odboček apod. Při aktivaci 3D pohledu se na pravé straně vedle mapy zobrazuje také reálný pohled na křižovatku, který výrazně usnadňuje orientaci. Samozřejmostí je bezplatná a doživotní aktualizace map celé Evropy (45 států). Postup instalace je velmi snadný. Zjistili jsme však, že k některým kusům tohoto zařízení není dodáván manuál. První spuštění a orientace proto mohou být obtížnější. V takovém případě kontaktujte dodavatele, případně si manuál stáhněte z internetu. Součástí balení je praktický držák s přísavkou na čelní sklo, datový kabel a napájecí kabel do auta (CL adaptér). Nevýhodou může být jen nižší kapacita baterie, která vydrží přibližně 1 hodinu provozu, což však obvykle u autonavigací nebývá rozhodující.
 • poměr cena/kvalita
 • spolehlivost
 • citlivý GPS přijímač
 • přehledné kontrastní zobrazení
 • doživotní bezplatná aktualizace map
 • zadní autokamera
 • handsfree
 • snadné ovládání
 • vyšší pořizovací cena
 • nižší výdrž baterie
 • může chybět manuál
Zjistit cenu Tento Garmin je vítěz testu navigací a právem se pyšní titulem nejlepší navigace do auta.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
GARMIN Drive 51S Lifetime Europe

Model Drive 51S nás velmi mile překvapil. Jedná se kvalitní a spolehlivý přístroj za poměrně přijatelnou cenu. Pokud proto sháníte přístroj do 4 000 Kč, Drive 51S vám můžeme vřele doporučit.

Mapové podklady
8
Ovládání
7
Navigace
8
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Velice dobrá navigace, jen jsem zkoušel jak přidat ještě jiný hlas pro povely, jde to celkem snadno. Stáhnul jsem hlas Otakara Brouska ve formátu VPM, v připojené navigaci k PC rozbalil kořenovou složku a do Garmin Voice přesunul soubor. V základní nabídce pak zvolíte hlas. Z PC jde i do navigace jednoduše zkopírovat vytvořenou trasu. V mapách.cz vytvořenou trasu odešlu ve formátu GPX na paměťovou kartu navigace. Je to jednodušší než nastavovat trasu přímo v navigaci.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo