Recenze Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe45

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Navigace do automobilu Garmin DriveSmart 61S je dalším přírůstkem do rodiny chytrých navigací společnosti Garmin. Její velkou předností je zejména doživotní aktualizace map, takže se nikdy na svých cestách po Evropě neztratíte, ale také řada pokročilých funkcí, např. díky podpoře Bluetooth připojení poslouží i jako handsfree.

Parametry

Úhlopříčka6,95 palce
Rozlišení1024x600
Doživotní aktualizace mapano
Slot pro paměťovou kartuano
Výdrž baterie60 minuty
Typpřenosná
Kapacita baterieneuvedeno
RDS-TMC (aktuální dopravní situace)ne
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníano
Body zájmu (POI)ano
Handsfreeano
Max. kapacita paměťové kartyne
Bluetoothano
USBne
VoděodolnostIPx0
Rozměry173 × 99 × 19 mm
Hmotnost243 g

Přední straně navigace Garmin DriveSmart 61S, kterou můžeme zařadit do vyšší třídy těchto výrobků, pochopitelně dominuje velký kapacitní displej s úhlopříčkou 6,95 palců. To je docela hodně a z uživatelského hlediska to rozhodně hodnotíme kladně. Na displeji prostě nic nepřehlédnete, výrazně to ulehčuje i dotykové ovládání, které můžeme přirovnat k ovládání chytrého mobilního telefonu. Orientaci v menu usnadňují šipky. Na vybranou kategorii stačí jen „ťuknout“ a rozbalí se její nabídka. Je na zvážení, zda vám nebude vadit, že je displej lesklý, takže může házet odlesky. Některé navigace nabízejí displeje matné, což má beze sporu své výhody.

 

Navigace nabízí širokou škálu funkcí, jako je asistent řazení do pruhů či dopravní upozornění, chválíme i fotorealistické náhledy křižovatek. Dopředu tak víte, kam jedete a co můžete očekávat. Navigace rovněž využívá propojení s databázemi TourAdvisor a Foursquare. Na mapě se vám tak zobrazují nejrůznější upozornění na body zájmu, což je velmi praktické a může vás to přivést až k objevení úplně nových, neznámých míst na vaší trase. Každý řidič, kterého tlačí čas, jistě ocení rychlou reakci na změny, což není u všech navigací běžné.

Navigace, kromě běžných jízdních pokynů, nabízí i zvuková upozornění na změnu povolené rychlosti, vjezd do školních či obytných zón, ostré zatáčky, radary, nebezpečné přechody a tak dále. Těch upozornění je skutečně hodně a s trochou nadhledu je možné říct, že vám na horní liště bude skoro pořád něco blikat. Jestli je to dobře nebo špatně, to už zůstává na posouzení každého řidiče.

Navigace Garmin DriveSmart 61S nabízí spárování s telefonem prostřednictvím spolehlivé technologie Bluetooth. Pro uživatele to má spoustu výhod.  Navigace tak může na displeji zobrazovat notifikace na příchozí SMS zprávy a e-maily, ale také přehled hovorů, včetně těch zmeškaných. Je to další příjemný krok k bezpečnosti při řízení automobilu, veškerá upozornění máte pohodlně před sebou na obrazovce navigace a nemusíte kvůli každému pípnutí hledat telefon a vystavovat se riziku ztráty pozornosti. Podobně funguje i možnost handsfree. Hovory můžete přijímat i pokládat stiskem tlačítka na obrazovce a telefon může, díky dosahu Bluetooth až 10 metrů, zůstat bezpečně v kufru auta.

Další vrstvou bezpečnosti může být i fakt, že vás navigace při dlouhých jízdách upozorní na potřebu bezpečnostní přestávky. Navigace využívá praktické funkce Real Directions. Ta vám umožní orientaci nejen podle názvů ulic, jak je to u automobilových navigací běžné, ale i pomocí výrazných orientačních bodů, jako jsou dominanty v krajině nebo výrazné budovy.  Samotná navigace je, navzdory spoustě upozornění i informací docela přehledná a do cíle vás dovede spolehlivě.

Model nabízí hlasové ovládání. Stačí tak vyslovit adresu, na kterou chcete jet a Garmin DriveSmart 61S už propočítává cestu. Aktualizace mapových podkladů probíhá pomocí Wi-Fi, obejdete se tak bez připojení kabelu k počítači. Společnost Garmin pro své zákazníky nabízí bezplatnou aktualizaci mapových podkladů po celou dobu životnosti přístroje. Od výrobce je v navigaci nainstalována podrobná mapa Evropy, se všemi pětačtyřiceti státy, takže se prakticky hned po rozbalení můžete vydat na cestu. Po připojení k internetu navíc navigace sama zkontroluje, zda není k dispozici nová verze mapových podkladů a v případě potřeby vás na možnost aktualizace upozorní.

Navigace se pomocí dodávaného stojánku upevňuje na palubní desku. Musím pochválit snadné spojení obrazovky se stojánkem, které se provádí pomocí „nacvakávacího kolíčku“, jednoduché je i samotné natočení navigace do potřebného úhlu. Vše jde hladce a jednoduše.

O nabíjení se stará kabel do autozásuvky. Je však škoda, že mimo automobil nelze navigaci dobíjet ze zásuvky – výrobce totiž nepřibalil potřebný adaptér, který by připojení do 220 V zásuvky umožnil. Pomoci si však můžete neoriginálním. Výdrž baterie při provozu na baterie ale není příliš velká, pouze 1 hodinu. Poslouží jako nouzové řešení, většinu času bude stejně kabel připojený v autozásuvce. Jiné řešení ani výrobce nepřipouští. Výrobek umožní přímé propojení se zadní bezdrátovou parkovací kameru Garmin BC 30. Když je připojena, přenáší se obraz na displej navigace a vy tak při couvání vidíte, kam jedete.

První spuštění trochu nepříjemně překvapí. Navigace totiž, poté co nastavíte jazyk, žádnou trasu nenajde. Nezbytným krokem totiž je její připojení k satelitům. Tím nejsnazším způsobem je vyjít ven a dát přístroji šanci, on už si potřebné zařídí sám. Pak už stačí jenom restartovat a všechno už bude fungovat hladce.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak vybrat navigaci do auta.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe45

Za docela vysokou cenu - Garmin DriveSmart 61S skutečně patří k těm dražším modelům – toho navigace naštěstí nabídne spoustu. K dispozici je celá škála upozornění, hlasové i dotykové ovládání i velký a přehledný kapacitní displej. Spolehnout se můžete i na vždy aktuální mapové podklady, jejichž stav navíc sama navigace hlídá a v případě nové verze upozorní. Škoda jen, že se prakticky nedá použít na baterii, výdrž je v tomto případě docela tristní. Připojení do autozásuvky se tak v podstatě nevyhnete. Chválíme i možnost Bluetooth připojení k mobilnímu telefonu a funkci handsfree. Na každý pád se jedná o spolehlivou, profesionální navigaci, která vás do cíle dovede.

Mapové podklady
8
Ovládání
8
Navigace
8
PLUSY
 • velký displej
 • hlasové ovládání
 • vždy aktuální mapové podklady s automatickou aktualizací
 • Bluetooth
 • široká škála upozornění
MÍNUSY
 • vyšší cena
 • nízká výdrž na baterii
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den.

  Obracím se na Vás s dotazem týkající se nastavení řeči v jakém jazyce níže uvedená tato navigace mluví.
  Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe45
  Jsem rozeny Ital a češtinu neovládám jen Italštinu. Dlouho době budu bydlet tady v česku a tak se ptám zdali mi uvedená navigace bude mluvit Italsky.
  Děkuji za kladnou odpověď.
  Roman Šampalík

  • Dobrý den,

   pokud to chápu správně, chcete ať na vás navigace „mluví“ italsky že? V menu se jedná o položku Nastavení > Jazyk a klávesnice > Jazyk hlasové nápovědy. Nicméně nejsem si stoprocentně jistý, zda je italština podporována. Myslím si že ano, ale k přístroji už nemám přístup. Doporučuji raději ověřit přímo u výrobce. 420 253 253 381, jsou k dispozici pondělí – pátek 8:30-17:00

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo