Recenze GARMIN Foretrex 401

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Garmin Foretrex 401 je nemapová outdoorová GPS navigace určená pro turisty a vojáky. Ačkoli jde o přístroj, který je na trhu již několik let, jedná se stále o velmi oblíbený model.

Parametry

Úhlopříčka1,7 palce
Rozlišení100 x 64
Výdrž baterie1000 minuty
Asistent jízdních pruhůne
3D zobrazeníne
POIano
Handsfreene
Lifetimene
Paměťová kartane
Bluetoothne
USBano
OdolnostIPX 7
Rozměry75 x 43 x 23
Hmotnost65 g

Hodnocení

Díky svým malým rozměrům jej lze připevnit na textilní řemínek a mít ji stále na očích. Potěší také výrazně nízká hmotnost, která činí pouze 65 g. Přístroj nemá dotykový displej a ovládá se pomocí čtyř tlačítek, která jsou místěna na spodní straně zařízení. Ovládání je snadné i v zimních rukavicích nebo při zhoršené viditelnosti (např. ve tmě). Pro tento typ GPS navigací je typický černobílý displej s velmi jednoduchou grafikou. Velkou předností je dlouhá výdrž baterie, která činí až 17 hodin. Výhodou je možnost baterie podle potřeby měnit. Používají se dvě klastické AAA baterie. Příjem signálu je vynikající i v odlehlých místech, hlubokých údolích apod. Foretrex 401 bez problému ustojí i extrémní podmínky (od -35 °C do 60 °C). Vaši pozici ukazuje vždy spolehlivě. Tento model sleduje prošlou trasu a zobrazuje ji v podobě teček na displeji. Umožňuje také vytvořit a uložit až 20 tras či 500 oblíbených bodů, snadno pak najdete určité místo (pramen, tábořiště, vozidlo apod.). A díky funkci TracBack se s ním rozhodně neztratíte. Díky ní se totiž jednoduše po své stopě vrátíte zpět. Samozřejmostí je barometrický výškoměr či elektronický kompas, který doporučujeme pravidelně kalibrovat. Využít můžete také informace o východu a západu slunce či měsíce nebo kalendář lovu a rybolovu. Video: https://youtu.be/c0_03vBoo6Y?t=15 Díky bezdrátové technologii ANT+ můžete k tomuto přístroji připojit například snímač tepové frekvence, problémem není ani sdílení dat (tras, bodů aj.) s uživateli, kteří vlastní vybrané přístroje Foretrex 401, Dakota 20, Oregon 300, Oregon 400, Oregon 550. Tímto způsobem lze také data zálohovat. Ačkoli tento model přímo nepodporuje geocaching, lze jej pro tuto aktivitu využít. Součástí balení je kromě samotného přístroje textilní řemínek, USB kabel a manuál. Foretrex 401 se stal mezi GPS outdroovými přístroji již téměř nesmrtelnou klasikou. Jedná se o skutečně jednoduchý přístroj, na který se však můžete vždy spolehnout, což je u tohoto typu zařízení zcela zásadní.
 • spolehlivost
 • silný GPS přijímač
 • odolnost
 • výdrž baterií
 • nízká hmotnost
 • snadné ovládání
 • starší model
 • nižší kvalita řemínku
Zjistit cenu Hodnotili jsme i navigace do auta.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
GARMIN Foretrex 401

V případě, že hledáte navigaci do terénu s obří výdrží a s kterou nemusíte zacházet v rukavičkách, tak vás outdoorová navigace GARMIN Foretrex 401 rozhodně nezklame.

Mapové podklady
8
Ovládání
6
Navigace
9
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo