Recenze váhy Garmin Index S2

Pokud sháníte chytrou váhu s Wi-Fi a Bluetooth připojením, která vám ukáže více než jen hmotnost vašeho těla, ale i informace o vašem zdraví, bude se Vám líbit váha Index S2 od značky Garmin. Model Index S2 umí sledovat celkovou hmotnost, procenta tělesného tuku, BMI hodnotu, hmotu kosterního svalstva a další informace. Vše o svém těle můžete sledovat skrz aplikaci Garmin Connect nebo také přes Google Fit a Apple Health. Mít doma chytrou váhu může být výhodou i pro vaši psychickou pohodu, jelikož vás výsledky budou těšit a motivovat.

Parametry

Přesnost50 g
Nosnost181 kg
Počet profilů16
Měření tuku v těleano
Baterie4x AAA
Jak váží80
Co umí85
Vzhled90
Podpora80

Představení váhy Garmin

Váha Index S2 od Garmin je lehká, dokáže mile překvapit svými funkcemi a elegantním vzhledem. Její rozměry jsou 25 cm na šířku x 31 cm hloubku a 3 cm výšku. Pohodlně ji tedy schováte třeba i pod nízkou skříňku v koupelně. Váha se vyrábí v bílém nebo černém jemném designu s barevným digitálním TFT displejem a s lesklým horním povrchem. Je také kompatibilní s řadou náramků a sporttesterů od značky Garmin.

Veškeré naměřené údaje si můžete pohodlně prohlížet prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth nebo ANT+. Váhu můžete ovládat přes aplikace Garmin Connect nebo Garmin Connect Mobile, které vám zároveň mohou sloužit jako tréninkový deník, ve kterém můžete vidět zaznamenaný každý údaj, kdy jste vstoupili na váhu. Model nemusí používat pouze jeden uživatel, můžete k váze připojit dalších až 16 různých lidí. V aplikaci si také můžete nastavit, která data chcete, aby Vám váha zobrazila, když na ni vstoupíte.

Pokud budete váhu chtít používat na koberci, doporučuje se na ni připevnit nožky s textilním povrchem, které jsou součástí balení.

Co všechno váha umí

Tato chytrá váha vám bude jistě pomocníkem číslo jedna, pokud se snažíte žít zdravě a chcete sledovat pokroky svého těla. Hodnoty, které váha naměří jsou poměrně přesné – tedy alespoň měří pořád stejně. A mezi domácími váhami váží jako jedna z nejpřesnějších. Umí udělat profil až 16 různým lidem a posílat jejich data do jejich osobních účtů v příslušné aplikaci Garmin Connect, což ocení například velká rodina, která má stejné hobby. Dokáže také rozpoznat konkrétního uživatele, který na ni vstoupí.

Váha umí skvěle změřit hodnoty, jako jsou:

 • BMI, což je výpočet poměru hmotnosti a výšky. Ukáže vám tedy, jestli je Váš poměr ve zdravém rozmezí.
 • Zjistí vám množství procent vody v těle – přesvědčte se, zda nezanedbáváte dostatečné zavodňování svého těla.
 • Změří procenta tuku – esenciálního a zásobního tělesného tuku. Zjistíte tak podíl tuku na hmotnost vašeho těla a také postupný časový vývoj.
 • Zváží hmotnost kosterní svalové hmoty – potěší vás, pokud uvidíte, jak během tréninku narůstá.
 • Změří také kostní hmotu, která vám řekne, kolik váží vaše kosti.
 • Samozřejmě také umí zvážit celkovou vaši hmotnost. Tu si můžete nechat měřit v kilogramech, kamenech nebo librách.
 • Dokáže zobrazovat informace o počasí.

Veškeré metriky změří poměrně rychle, ale naštěstí máte naměřené hodnoty k dispozici v aplikaci. K nahlédnutí budou hned po synchronizaci. Po dokončení měření vás pak váha informuje o počasí.

Můžete tak pozorovat vývoj všech těchto hodnot ve svém těle. To potěší obzvlášť pokud máte nastavený určitý cíl, ke kterému míříte. Váha vám je také schopná vyhodnotit změny od posledního vážení, jste díky tomu stále v obraze. Pokud nemáte po ruce mobil nebo televizi, váha vám je schopna sdělit, jaká je předpověď počasí. Můžete si tak pohodlněji naplánovat venkovní sportování. Zajímavé je také sledovat, jak se tělo mění v průběhu dne – můžete se vážit několikrát denně a všechny změny pozorovat. Také můžete sledovat vývoj hmotnosti v průběhu 30 dnů po sobě jdoucích a sledovat svůj pokrok. 30denní graf se ukazuje přímo na displeji váhy, což je vskutku raritní. U jiných vah jsou obvykle tyto informace totiž dostupné pouze v doprovodné aplikaci.

Váha běží na 4 tužkové AAA baterie, udrží ji nabitou až po dobu 9 měsíců.  Vážit se můžete až do hmotnosti 181 kg, kilogramy jsou na displeji zobrazovány přehledně – velkými číslicemi.

Pro měření využívá váha bioelektrickou impedanci, což znamená, že vaším tělem v podstatě prochází slabý proud. Proto je potřeba na váze při měření stát bos. Takto dokáže váha změřit různé typy tkání a výsledky vyhodnotit na základě stupně odporu.

Aplikace a informace v ní

Naměřené informace se budou zobrazovat v části „hmotnost“ na kartě Zdravotní statistiky. Vidět je můžete i na domovské stránce, pokud jste zobrazování povolili. V části „hmotnost“ také uvidíte své denní, týdenní, měsíční a roční trendy hmotnosti. Níže budou uvedeny veškeré vaše průměry. Odtud se následně dostanete do dalších podrobností vážení konkrétního dne.

Jestliže vás některé naměřené hodnoty nezajímají, můžete jejich sledování vypnout. Nemusíte například sledovat BMI, procento tělesného tuku nebo kostní hmotu, pokud vám údaje k ničemu nejsou.

Garmin Connect umožňuje také vytvářet sítě s přáteli či rodinou a sdílet tak své výsledky a úspěchy. Kdo ví, třeba vás budou výsledky sestry motivovat k tomu, abyste víc mákli. Anebo si večer dáte bez výčitek čokoládu, protože budete vědět, že na tom nejste ještě tak špatně ve srovnání s výsledky ostatních.

Co trošku zamrzí je to, že aplikace neposkytuje informace o tom, zda jsou naměřené hodnoty ve zdravém rozmezí vzhledem k vašemu věku, pohlaví a výšce. Na druhou stranu oceníte možnost široké škály nástrojů, díky kterým můžete využívat cvičební plány, sledovat menstruační cyklus, kontrolovat životnost vašeho kola či běžeckých bot nebo sledovat polohu, kde se vy či vaši přátelé právě nachází. To jsou nástroje, které bývají v jiných fitness aplikacích obvykle zpoplatněny.

Ovládání váhy

K ovládání a používání přístroje je zapotřebí nejprve nainstalovat příslušnou aplikaci Garmin Connect, přes kterou vám váha zobrazuje všechny měřené hodnoty. Váhu probudíte lehkým klepnutím špičkou nohy. LCD displej Vám zobrazuje ikony, které označují metriku, kterou váha právě měří. Po dokončení měření stačí na váhu opět klepnout a vybrat svůj profil, který jste zadali při připojení do účtu Garmin. Poté se naměřené hodnoty odešlou do aplikace Garmin Connect. Váha dále ukazuje stav připojení – zda je přístroj plně připojen nebo zda zrovna vyhledává signál.

Pokud je s váhou jakýkoli problém, který nelze jinak vyřešit, doporučuje se ji resetovat. K tomu slouží tlačítko reset na zadní straně váhy, které ale také vymaže veškerá data a osoby z váhy. Ve vašem Garmin Connect účtu ale data zůstávají. Na zadní straně najdete také přepínač jednotek, ve kterých váha měří a také prostor pro tužkové baterie.

Velkou předností této osobní váhy je připojení přes Wi-Fi. Většinou je pro konektivitu u osobních vah typické připojení přes Bluetooth, což je ovšem mnohdy zdlouhavé a ne vždy spolehlivé. Díky Wi-Fi je váha připojena neustále.

Shrnutí

Celkově bychom model Index S2 zhodnotili jako velmi kvalitní váhu, se kterou se o sobě dozvíte mnoho informací, které Vám pomohou k tomu, abyste se cítili fyzicky lépe. Mezi výhody tohoto modelu patří, že váha umí odesílat data také do aplikací Google Fit a Apple Health, nejlépe ale funguje s aplikacemi Garmin Connect. Pokud ale máte např. hodinky od Samsung nebo Fitbit, musíte mít bohužel aplikace na svá zdravotní data nainstalované dvě.

Vzhledem k poměru cena/výkon patří váha mezi ty dražší kousky, má za to ale opravdu kvalitní nabídku funkcí.  Bohužel nedokážeme říci, jak přesně váha váží, ale po 3–4 vážení během několika minut, byl výsledek jen s drobounkými odchylkami stále stejný. Garmin navíc uvádí, že zlepšil algoritmy pro metriky založené na bioelektrické impedanci, aby dosáhl při měření co nejlepších výsledků.

Zjistit cenu

Hledáte levnější váhu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Garmin Index S2

Tato váha je výborná pro lidi, kteří se zajímají o fitness, zdravý životní styl a dobrou fyzickou kondici. Je vhodná ale také pro ty, kteří by se budování své kondice chtěli věnovat a nevědí, jak začít. Zhodnotili jsme ji jako super motivační nástroj pro ty, kteří na svém těle chtějí pracovat a vidět i ty výsledky, které jim tělo samo neukáže (např. množství tuku nebo vody v těle, BMI hodnotu apod…). S touto váhou můžete začít také budovat své sebevědomí a psychickou pohodu, jelikož za sebou uvidíte práci a svůj pokrok.

Jak váží
8
Co umí
8.5
Vzhled
9
PLUSY
 • můžete na váze registrovat až 16 uživatelů
 • váha je příjemně lehká
 • má luxusní design, může tak být příjemným interiérovým doplňkem
 • dokáže člověka motivovat k lepším výsledkům
 • upozorní Vás, pokud na ni vstoupíte v ponožkám (nutno vážit se bez nich, s nimi by Vám snímače nemohli naměřit hodnoty)
 • kompatibilní s náramky a sporttestery od značky Garmin
MÍNUSY
 • každá osoba, kterou chcete na váze analyzovat musí mít účet v aplikaci Garmin Connect, bez něj to nelze
 • neumí odesílat data do aplikací Samsung nebo Fitbit, pro milovníky příslušenství těchto značek je to tedy nevýhoda
 • vyžaduje připojení k Wi-Fi, bez něj váhu nelze použít
 • tuto váhu nesmí používat lidi s kardiostimulátorem nebo jiným implantovaným elektronickým zařízením
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Mám ji od Vánoc, jediné co můžu ověřit je měření hmotnosti, ta odpovídá údajům měřeným i na naší původní váze. Co mi ale hrubě nesedí, je hmotnost kostí – měřím 192 cm a hmotnost mých kostí je prý 5,3 kg. Nebo třeba procento vody se mi po hodinovém běhu zvýšilo o 1%… Takže úplně nevím, jestli mám věřit těm dalším údajům…

  • Dobrý den,

   fitness váhy mají rozhodně daleko k exaktní přesnosti, ale to co píšete mi přijde jako úplný úlet. Takhle špatné by to být nemělo. Zkoušel jste reklamovat?

 2. Měl jsem více než rok váhu Withings Cardio a byl jsem s ní velmi spokojen. Údaje z váhy +- ukazovaly velmi dobře. Váha však měla jednu nevýhodu, nepřenesla do Garmin Connectu váhu tuku a proto jsem se po čase rozhodl, že váhu vyměním za Garmin Index S2, protože mám hodinky Garmin Epix Pro a nemohu díky tomu využít některé funkce. Tím začaly problémy. Váha je mimo mísu s množstvím tuku a vody v těle, nezobrazuje počasí. Takže váhu hodnotím velice špatně a jsem zcela zklamán. Údaje které kritizuji tedy tuk a vodu v těle jsem srovnal s několika váhami (Withings, Beurer, InBody 270) shodují se Withings a InBody 270 a Beurer je o něco nad.
  Hotline Garminu odkazuje na obecný návod k použití, takže nekupovat !

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo