Garmin vívoActive 3 Recenze

Chytré hodinky, které cílí na lidi s aktivním životním stylem a také sportovce. Jsou doslova přecpány širokou sport testerovou výbavou a to se projevuje i na jejich ceně.

Parametry

RAMneuvádí
Interní paměťneuvádí
Úhlopříčka1,2 palce
Typ displejeLCD
Rozlišení240 x 240
Hustota bodů283 ppi
Životnost baterie7 dny
Délka nabíjení1,5 hodiny
Kapacita baterieneuvádí
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fine
Bluetoothano
NFCano
Reproduktorne
Mikrofonne
Materiál páskuplast
Formát displejekulatý
Hmotnost43 g
Šířka43,4 mm
Výška43,4 mm
Tloušťka11,7 mm
Voděodolnostpotápění do 50 m

Design

Hodinky se skrývají v poctivé tvrdé krychlovité krabici a kromě nich v ní najdete i nabíjecí kabel a návod. Jak vidíte z obrázků, tak ciferník má typický kulatý tvar a velikost 43,4 mm. Celkové rozměry jsou 43,4 x 43,4 x 11,7 mm. Mezi chytrými hodinkami docela běžné velikost. Váha je 43 gramů. Opět nic extra zásadního, patří spíše k těm lehčím. Řemínek má šířku 20 mm a můžete ho vyměnit za vlastní o stejné šíři. Na ruce drží pevně, při běžném nošení se nijak nepohybují. Při běhu už mají tendenci „pochodovat“ okolo zápěstí. Při pevnějším dotažení, se to skoro eliminuje, ale náznak pohybu při běhu cítíte stále. Tělo hodinek je z tvrzeného plastu a ochranné sklíčko nad ciferníkem je typu Gorilla Glass 3. Tento typ tvrzeného a odolného skla se používá u mobilních telefonů a má zvýšenou odolnost proti rozbití či škrábancům. Pozor, neznamená to, že vydrží všechno. Odolností se řadí někam mezi minerální a safírové sklo (to je z nich nejodolnější). Garminy VívoActive 3 jsou voděodolné. Voděodolnost je do 50 metrů. To znamená, že s nimi můžete bez obav plavat, nebo se sprchovat. Dokonce jsou vhodné i pro potápění a měly by bez újmy přežít hloubku až 50 metrů. Nevýhodou je, že při plavání můžete použít jen jednu obrazovku a na ní 2 pole, které si můžete nastavit jak potřebujete. Můžete využít třeba: tempo, SWOLF, rychlost záběrů, typ záběru, atd. K dostání jsou tři barevné kombinace, které vychází z rozdílných barev těla hodinek a lunety. Luneta je obvodový kroužek (nejčastěji z ocele) na pouzdře hodinek v místě, kde je přechod mezi sklem a pouzdrem. V případě VivoActive 3 je tělo hodinek bílé nebo černé. V případě bílého těla je luneta stříbrná a v případě černého těla je luneta stříbrná nebo šedá. Celkově je vidět posun z čistě sportovního vzhledu k „běžným společenským“ hodinkám. Za se jim povedlo dostat někam mezi. Nejsou úplně designovým skvostem, ale nebudete s nimi působit ani jako sportovní fanatik.

Displej

Co k němu říct. První věcí, které si všimnete, že je docela malý (cca 1,2 palce). Pak, že je dotykový a nakonec, že je v pohodě čitelný. Za to může použité rozlišení 240 x 240 bodů. To je pro takovou velikost docela ideální. Na vaše povely (dotyky) reaguje rychle a přesně. Nicméně tato citlivost má i svoji nevýhodu. Třeba za silnějšího deště dokáží občas kapky dopadající na displej zmást a simulují stisknutí obrazovky. Při plavání se naštěstí displej zamkne, takže tlak vody žádné nechtěné interakce nezpůsobuje. Podsvícení displeje lze regulovat, podle okolního jasu. Je tmavší než je u moderních displejů zvykem, ale čitelnost je v pohodě. Obrazovka vlastně svítí celou dobu, ale v tlumeném módu. Jen když nahnete zápěstí do polohy, která naznačuje, že se chcete podívat na displej. Díky tomu vydrží docela hodně, ale o tom v dalším odstavci.

Baterie

Baterie se na plnou kapacitu nabíjejí zhruba hodinu a půl a to jak dlouho vám vydrží záleží na stylu jejich využití. Takže pokud si ráno jdete na hodinku zaplavat a naopak po práci na hodinku zaběhat, tak vám na konci dne zbude odhadem 75%. Vliv má, jak často se na hodinky díváte (tzn. jak často se rozsvěcí displej) a jaký jas máte nastavený. Takže zhruba 4-5 dnů výdrže. Při krátké sportovní aktivitě se s výdrží můžete dostat k týdnů a půl. U průměrného uživatele očekávám výdrž okolo týdne.

Co umí

Oblast, ve které nejvíc excelují, je záznam sportovní aktivity. Ať už se jedná o běh, plavání nebo jízdu na kole. Ideálním řešením, po kterém sáhne většina z jejich uživatelů je propojení s aplikací Garmin Connect, kterou si můžete stáhnout do svého telefonu. V ní si lze nastavit například tréninkový plán a poté ho jen odeslat do hodinek. Samozřejmostí je, že se při sportovní aktivitě zaznamená trasa, jednotlivá kola a časy a vy můžete svůj sportovní výkon analyzovat. Spuštění aktivity je velmi snadné. Zmáčknete tlačítko na straně, ze seznamu sportu vyberete ten, který chcete provádět a vyberete ho poklepání na displej. Pak stačí chvilku počkat, než naskočí GPS (někdy je skoro okamžité a jindy se může stát, že si minutu počkáte) a můžete vyrazit. Lze nastavit jaké informace se mají během aktivity na displeji zobrazit. Třeba dosažení určité tepovky nebo překonání času na kolo. Mezi vybavení patří i tepový senzor, který je umístěný za spodní strany hodinek. Pro jeho spolehlivé fungování je potřeba, aby hodinky měly pevný kontakt se zápěstím. Není nutné je mít zařezány „do krve“, ale když budou volné a plandat, tak bude měření dost nepřesné. Kromě toho dokáže sledovat aktivitu vašeho těla během spánku a nebo míru stresu během dne. Spolehlivost těchto metrik nedokážu posoudit, ale pro orientační porovnání je použít jde. V dalších oblastech už je to horší. Přes hodinky nejde vzít telefonní hovor. Umí se synchronizovat s vaším kalendářem. Můžete si stáhnout různé podoby ciferníků, widgety – kompas, počasí, nebo záznam dalších a méně častých sportů. Jelikož nemá reproduktor, tak se nedočkáme ani zvukových upozornění. Notifikace jsou řešeny skrze vibrace, které mají tři úrovně intenzity. Nutno říct, že ani ta nejsilnější není extra silná a ve stavu, kdy je váš mozek nebo tělo silně soustředěno na něco jiného, je lze snadno ignorovat.

Systém a ovládání

Bohužel nedokáží přehrávat mp3 přes Bluetooth přímo z hodinek. Je možné s nimi jen ovládat hudební přehrávač v mobilním telefonu. To znamená, že si pro poslech hudby musíte vzít sebou i mobil či jiné zařízení. To je za mě velká škoda, hlavně v létě mám rád co nejméně věcí u sebe. Hodinky, bezdrátová sluchátka a jen klíče od bytu mi přijdou jako ideální výbava pro kratší výběh. Veškeré funkce se ovládají přes tři ovládací prvky. Tím hlavním je pochopitelně dotykový displej. Dalším je jediné ovládací tlačítko (slouží také jako tlačítko zpět) a posledním je taková vroubkovaná plocha na ze strany hodinek. Ta slouží k výběru jednotlivých položek v menu nebo výběru widgetu k zobrazení. Toho stejného lze ve většině případů docílit i dotykem na správné místo na displeji. Ve spodní části jsou také čtyři kontakty, které slouží k připojení nabíječky. Zjistit cenu Zpět na přehled všech chytrých hodinek.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  je to za pomoci pohybu ruky. „Falešné kroky“ se stávají, typicky si vybavuji u řízení auta.

 2. Dobrý večer,chtěl bych vědět jak fungují hodinky vivoactive 3,a to krokoměr.Jak se počítají kroky přes GPS nebo pohybem ruky.děkuji

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo