Recenze kamery GO PRO Hero 10

GO PRO Hero 10 zaznamenává videa v rozlišení 5,3 K při 60 snímcích za sekundu. Nabízí úžasně ostrou kvalitu obrazu, stabilizaci videa s HyperSmooth 4.0, slow motion režim, dva displeje a mnoho dalšího. V této recenzi si přečtete nejenom o HERO10 black, ale také porovnáme ostatní kamery z dílny GO PRO.

Parametry

Displejano
Typ displejedotykový LCD (zadní)
Velikost displeje1,4" a 5,9"
Full HDano
4K Ultra HDano
Snímková frekvence Full HD240 FPS
Snímková frekvence 4K Ultra HD120, frekvence 5,3K - 60 FPS
Maximální úhel záběru115 °
Digitální fotoaparátano
Rozlišení fotografií23 Mpix
Audiozáznamano
Vstup pro externí mikrofonano
Stabilizace obrazuano
Zoomano
Wi-Fiano
GPSano
Ovládání hlasemano
Slot na paměťovou kartuano
Podporovaný typ karetMicro SDHC/SDXC
Kapacita akumulátoru1720 mAh
Dálkový ovladačano
Vodotěsné pouzdrone
USBano
HDMI výstupano
Výška44,6 mm
Šířka62 mm
Hloubka32,7 mm
Hmotnost127 g

Obsah balení

Pokud si objednáte kameru, dostanete společně s ní:

 • kameru,
 • obal pro přenášení,
 • USB-C kabel,
 • rychloupínací přezku,
 • samolepicí držák na přilbu,
 • přehledný manuál v češtině,
 • baterii s kapacitou 1 720 mAh.

    

Představení

Kamera GoPro Hero 10 black se řadí mezi outdoorové kamery. Její provedení je opravdu odolné a nemusíte se bát ani tvrdšího zacházení. Co jistě oceníte je malé provedení kamery a také vyměnitelnost většiny dílů, a to třeba i čočky. Kamera GoPro 10 je opravdu výkonná akční kamera. Můžete se těšit na ostrou kvalitu obrazu a HyperSmooth 4.0 stabilizátor videa. Pořizuje video v rozlišení 5,3K při 60 fps a fotografie o rozlišení maximálně 23 Mp. To jsou fantastické hodnoty a citelný pokrok od předchozí generace. A taky od naprosté většiny konkurence. Jako u jiných kamer, tak i u této můžete pořídit fotografii z videa v rozlišení až 19,6 Mp.  Samozřejmě nabízí také videa v nižším rozlišení. Ve 4K dosáhne 120 fsp a u 2,7K natáčení 240 fsp.

GoPRO10 jakož i její předchůdci disponuje režimem slow-mode, neboli režimem zpomalených záběrů, a dokáže pořídit až 8x zpomalený záznam, který vás neochudí o detaily ani barvy. Je to skvělá funkce pro sportovní záběry, tak i psí kusy vašich mazlíčků. Pokud chcete extra zpomalený záběr, budete muset počítat s rozlišením 2,7K. Dalším vylepšením oproti předchůdcům GoPro10 naznala technologie HyperSmooth 4.0 neboli také stabilizátor videa. Už předchozí generace měla skvělou stabilitu videa. A nejnovější verze to posouvá ještě o kousek dál. Už vážně skoro vůbec nehrozí roztřesené snímky. Obraz je bez trhání a automaticky vyrovnává horizont. Při spuštění této funkce však nepočítejte s ultraširokým záběrem. Jak stabilizátor pracuje se můžete podívat ve videu v další části textu.

S kamerou GO PRO 10 můžete dělat živá vysílání v kvalitě 1080p. S novým procesorem GP2 je odezva na ovládacím displeji rychlá a potěší vás také rychlejší ukládání záznamu. Záseků či zamrzání ovládacího panelu už se nemusíte obávat. Stává se vám, že občas zmáčknete nahrávání pozdě a zmeškáte tak natočení skvělého okamžiku? S funkcí Hindsight se vám to již nestane. Ta zachytí až 30 sekund před tím, než začnete záznam nahrávat.

Časosběrné video není žádnou novinkou u GO PRO kamer, avšak u tohoto modelu si můžete nastavit i čas od kdy do kdy má zapnout nahrávání. Už nemusíte vstávat na východ slunce. Kamera nabízí také vylepšenou verzi pro noční timelapse. Můžete si také navolit časový úsek, po který chcete, aby kamera nahrávala, například 30 minut.

Samozřejmostí je natáčení a focení pod vodou, a to až do deseti metrů. Krycí sklíčko čočky má nově hydrofobní vrstvu, takže se na něm nedrží voda. Což vede k čistějšímu obrazu ze záběrů pod vodou. Díky integrovanému mikrofonu se pyšní skvělým zvukem. Integrované skládací nožičky slouží pro snadnou výměnu příslušenství.

Tak jako i ostatním modelům GO PRO, tak ani této kameře se nelíbí velké výkyvy teplot, a to především chladné počasí. V takových podmínkách se může velice rychle vybíjet či úplně vypnout. Vybíjení baterie záleží na zapnutých funkcí a délce natáčení či pořizování fotografií, proto vždy zvažte možnosti nabíjení a náhradních baterií. Například při celodenním výletu, na kterém plánujete hodně natáčet, je vhodné si s sebou vzít náhradní baterii, a to spíše rovnou dvě. Kapacita baterie je úplně stejná jako u předchozí modelu. Rozdíly ve spotřebě budou možná na úrovni softwaru, ale v praxi se zdá výdrž totožná.

Kamera GO PRO 10 je především outdoorová kamera. Výkon kamery může záležet, jestli je použita uvnitř či venku. A pochopitelně také na počasí. Například při statickém záběru v interiéru se zapnutou funkcí stabilizace obrazu se může přehřívat. Integrované skládací nožičky by při natáčení neměly být zaklopeny. Proudí tudy vzduch pro chlazení baterie.

Podívejte co dokáže profi tvůrce videa s touto kamerou:

Ovládání a způsob připojení

Stejně jako u předchůdce se i kamera GO PRO 10 zapíná tlačítkem na pravém boku a tímto způsobem přepnete i mezi jednotlivými módy. K ovládání využijete zadní dotykový displej, který vás intuitivně navede na to, co zrovna chcete udělat. HERO 10 podporuje i ovládání hlasem (bohužel ne česky), takže nahrávání můžete spustit tlačítkem na horní straně či slovně. Na přední straně má menší displej, který je vhodný pro selfie režim. Uhlopříčka ovládacího LCD displeje je 5,9 palců.

Nemusíte mít obavy, jak a co nastavíte. V manuálu najdete přehledně popsané všechny funkce, včetně nákresů, takže si to pak jenom vyzkoušíte a budete vědět. Při prvotním spuštěním po vás bude chtít aktualizaci. Zde se musíte trochu obrnit, protože to může trvat a není to úplně nejlepší uživatelský zážitek. Na co si dejte pozor je kompatibilita SD karet. Můžete mít nějaké doma, které běžně používáte a víte, že fungují, což nemusí znamenat, že budou kompatibilní s GO PRO 10. Výrobce uvádí přesné (doporučené) typy karet pro jednotlivé modely. K tomuto modelu náleží SD karta Sandisk Extreme.

Kamera umožňuje 3 způsoby, jak stáhnout ze zařízení vaše videa a fotky. Automaticky se stáhnou na cloud při nabíjení kamery nebo můžete využít rychlé bezdrátové stáhnutí do aplikace Quick app či klasické stáhnutí s použitím USB kabelu.

Popis baterie

Baterie má kapacitu 1720 mAh a její plné nabití trvá zhruba dvě hodiny. Nabíjecí dok je trochu vachrlatý. Necítíte žádné docvaknutí a občas se stává, že se baterie nemusí nabíjet. Jak už jsme zmiňovali, tak výkyvy teplot mohou dočasně snížit výdrž baterie nebo způsobit, že kamera dočasně přestane pracovat řádným způsobem. Výrobce doporučuje vyvarovat se velmi výrazných změn teplot při použití kamery. Což zrovna třeba na dovolené není snadné zajistit.

Vybíjení baterie vždy záleží na zapnutých funkcí a délce natáčení či pořizování fotografií, proto vždy zvažte možnosti nabíjení a náhradních baterií. Při vysokém rozlišení záznamu baterie rychle ubývá a může se zahřívat. Proto vždy zvažte možnosti nabíjení a náhradních baterií. Při 5.3K a 30 FPS je výdrž cca hodinu, 4K 120 FPS je to cca 20 minut, přeci jen je počet ukládaných snímků 4x větší něž v předchozím případě.

Pomocí kabelu USB-C dodaného s kamerou můžete pořizovat videa a fotografie během toho, co je kamera připojena k nabíjecímu adaptéru USB, nabíječce GoPro Supercharger nebo jinému externímu zdroji elektrické energie. Toto řešení je ideální pro nahrávání dlouhých záznamů nebo časosběrných událostí. Při napájení se však baterie nabíjet nebude, na to si dejte pozor. Začne se nabíjet až po ukončení nahrávání.

Porovnání Go PRO kamer

Go PRO rodina je široká. Jak se od sebe jednotlivé typy liší?

Porovnání GO PRO 9 a GO PRO 10

Vzhledem se kamera GO PRO 10 a jeho předchůdce GO PRO 9 zase moc neliší. Rozměrově, tvar displejů či rozmístění tlačítek jsou téměř identická. Většinu funkcí mají tyto modely stejné jako je například hloubka, do které můžete kameru potopit či zachycení videa až 30 sekund předtím než začnete záznam nahrávat. U obou modelů tak můžete vytáhnout čočku a v případě poškození si ji vyměnit. Liší se především kvalitou fotek a videí, tak se na to společně podíváme.

Kamera GO PRO 9 vás také potěší kvalitním videem o rozlišení 5K a fotkami s rozlišením 20mp, naopak  GO PRO 10 nabízí video až 5,3K a fotografie 23mp. Ještě chvíli zůstaneme u fotografií. Ostré snímky z videa se dají pořídit u obou kamer, u GO PRO 10 v rozlišení 19,6mp a u GO PRO 9 14,7mp. Ani modelu GO PRO 9 nechybí stabilizace obrazu HyperSmooth 3.0, kdežto u recenzovaného modelu je funkce HyperSmooth 4.0. A jaký je rozdíl? U HyperSmooth 4.0 je ještě vychytanější nivelace horizontu, a to z 27° na 45°. GO PRO 10 má také výhodu v časosběrném videu, kde nabízí lepší kvalitu nočního snímání. A velkým překvapením je také daleko lepší kvalita zvuku u kamery GoPro 10 black. Jsou to sice maličkosti, které mohou ve výsledku udělat velký rozdíl. Rozdíl můžete porovnat sami v následujícím videu. Podrobné shrnutí daných parametrů mezi těmito modely najdete v tabulce.

Porovnání GO PRO 8 a 10

U těchto dvou modelů už jsou vidět i rozdíly vzhledu. U kamery GO PRO 8 přední displej není barevný a najdete na něm pouze základní informace – jaký máte nastavený režim, jak dlouho můžete ještě natáčet či pořizovat fotografie a jestli je kamera nabitá.

Kvalita videí a fotografií je už více viditelná než u modelu GO PRO 10. Akční kamera GO PRO 8 snímá video o rozlišení 4K a fotky s rozlišením 12 mp. To už je opravdu větší rozdíl a i některé další funkce jsou o level níže jako je stabilizace obrazu HyperSmooth2.0, časosběrné video apod. Jinak má podobné funkce jako dnešní recenzovaný model. Nabízí například 3 mikrofony pro redukci větru, 8x slow motion snímky, voděodolnost do 10 metrů a další. Jako u většiny modelů i GO PRO 8 nemá ráda zimu, a proto se rychle vybíjí. Jako vždy mějte po ruce náhradní baterky.

Porovnání GO PRO MAX a 10

Dovolím si říct, že tyto dva modely jsou opravdu jedinečné a každý má něco do sebe. Kamera GO PRO MAX nemá přední displej. Na přední straně vidíte pouze mikrofon a v tom červenou signální tečku, když nahráváte. Na zadní straně je menší dotykový displej a další čočka kamery a mikrofon.

Model GO PRO MAX je výjimečný díky panoramatickým fotografiím a videu o 360° Timelapse (časosběrné video) s rozlišením až 6K. Nechybí ani možnost živého přenosu pro váš vlog či hodinu jógy tzv. live streaming. U GO PRO MAX uvádí výrobce maximální stabilitu obrazu a horizontu. A nabízí také nejširší možnou čočku (wide + max super view) či skvělý zvuk díky 6 mikrofonům. Oproti kameře GO PRO 10 má tento model voděodolnost pouze do 16ft (necelých 5 metrů). Avšak do podvodních dobrodružství se moc nehodí, její čočky se rády zamlžují. Co může být další nevýhodou u kamery GO PRO MAX jsou vypouklé čočky z obou stran, které můžete lehce poškrábat jenom při špatném položení na stůl. Vždy u sebe musíte mít chránič na čočky.

Příslušenství

GOPRO10 se může stát opravdu výkonnou kamerou, a to i díky jejímu příslušenství. Můžete například přidat příslušenství jako je mikrofon, světlo, větší obrazovku či speciální čočku pro neoblomnou stabilizaci obrazu a extrémně širokoúhlé záběry. Toto se hodí především pro vlogery.

GoPro nabízí velké množství dalšího kompatibilního příslušenství. Vychytávky, které se hodí při každém vašem dobrodružství. Pár příkladů z populárního příslušenství:

 • držák na helmu,
 • držáky na auto,
 • držák na přichycení k židli či trubce,
 • popruh na hlavu (čelovka),
 • náprsenka/batoh (kamera se dává do kapsy na popruhu, aby natáčela akci zepředu),
 • držák na zápěstí,
 • aktivní gyroskopy,
 • speciální držák na záda pro pejsky,
 • plovák (díky němu kameru pluje na vodě),
 • polarizační filtry,
 • dálkový ovladač a mnoho dalšího.

Srovnání všech modelů GoPro Hero

Rozlišení, ve kterém dokáže kamera nahrávat video a maximální počet snímků za sekundu (fps), ve kterých je možné toto rozlišení nahrát.

 • 5K – 5 120 × 2 880 px
 • 4K – 3 840 × 2 160 px
 • 2,7K – 2 704 x 1 520 px
 • 1440p – 2 560 x 1 440 px
 • 1080p – 1 920 x 1 080 px
 • 960p – 1 280 x 960 px
 • 720p – 1 280 x 720 px
Model5K (fps)4K (fps)2,7K (fps)1440p (fps)1080p (fps)960p (fps)720p (fps)
Hero 10 Black60120240240240
Hero 9 Black3060120120240
Hero 8 Black60120120240
Hero 7 Black60120120240240240
Hero 7 Silver306060
Hero 6 Black6012024060
Hero 5 Black3060120120240
Hero 5 Session304890100120
Hero 4 Black3060120120240
Hero 4 Silver153060100120
Hero 4 Session6060100
Hero 3+ Black156060120
Hero 3+ Silver60100120
Hero 3 White303060
Hero+ LCD6060
Hero+6060
Hero3060

Co je to HyperSmooth? – Stabilizace obrazu, která GoPro posouvá na úplně jinou úroveň. Schválně si zkuste pustit toto video, kde je rozdíl patrný.

ModelRozlišení fotoaparátu (Mpix)Výdrž baterie při nahrávání 1080p videa (hodin)Hlasové ovládáníHyperSmooth
Hero 10 Black232,5anoano
Hero 9 Black202,5anoano
Hero 8 Black122anoano
Hero 7 Black121,5anoano
Hero 7 Silver102anoano
Hero 6 Black122anone
Hero 5 Black122anone
Hero 5 Session102anone
Hero 4 Black121,5nene
Hero 4 Silver121,5nene
Hero 4 Session82nene
Hero 3+ Black121,5nene
Hero 3+ Silver111,5nene
Hero 3 White51,5nene
Hero+ LCD81,3nene
Hero+81,3nene
Hero51,3nene

Chcete se o výběru outdoorových kamer dozvědět více? Čtěte zde.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.8 Total Score
GO PRO 10

Kamera GoPro 10 Hero Black je opravdu vychytaný outdoorový kousek, s kterým vás čeká mnoho natočených okamžiků. Má sice nějaké menší mouchy jako je přehřívání či vybíjení baterie při specifických situací. Avšak stále přebývá více kladů než záporů. A když znáte tyto nedostatky, tak se dokáže předem připravit. Například, že si vezmete náhradní baterii či nabíjecí zdroj. Vysoká kvalita rozlišení snímání, stabilizace obrazu, množství příslušenství a další vychytané funkce stojí za její koupi. Než se budete rozhodovat pro tu správnou kameru, tak si vždy rozmyslete, za jakým účelem si ji pořizujete, co chcete natáčet a porovnejte i pořizovací cenu daných modelů.

PLUSY
 • kvalita rozlišení videa 5,3K při 60 FPS
 • kvalita rozlišení fotek 23mp
 • nový procesor GP2
 • stabilizátor videa HyperSmooth 4.0
 • hydrofobní krycí sklíčko na čočce
MÍNUSY
 • rychlé vybíjení baterie (zejména v teple)
 • občasné přehřívání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo