Recenze Google Pixel

Google Pixel je nový telefon přímo od Googlu, který svou výbavou a parametry útočí na ty nejlepší telefony s Androidem. Jak se to Googlu povedlo? Přestože se telefon ještě oficiálně v ČR neprodává, připravili jsme pro vás shrnutí několika recenzí z renomovaných zahraničních serverů. K dostání bude ve dvou modelech, Google Pixel a Google Pixel XL. Liší se ve velikostí displeje, rozlišením a výdrží baterie. Přesnější info najdete v tabulce ve článku. Ve většině silných a slabých stránek se shodují, přesto je tu několik bodů, ve kterých recenze za jedno nejsou. Přesvědčte se sami.

Parametry

Hmotnost143 g (167 g Pixel XL)
RAM4 GB
Rozlišení displeje1 920 x 1 080 (2 560 x 1 440)
Velikost displeje5 palců (5,5 palců)
Výška143,8 mm (154,7 mm)
Šířka69,5 mm (75,7 mm)
Hloubka8,5 mm (8,5 mm)
Hlavní fotoaparát12 Mpx
Přední fotoaparát8 Mpx
Velikost paměti32 GB nebo 128 GB
Kapacita baterie2 770 mAh (3 450 mAh)

Recenze na theverge.com

(theverge.com)
 • Životnost baterie
 • Rychlost a výkon
 • Google Assitant
 • Není voděodolný
 • Design nenadchne, už jsme ho viděli
Stejně jak všechny vrcholové telefony posledních let je i tento vytvořen z kombinace skla a kovu. Na první pohled se může zdát, že se Google až příliš inspiroval Applem, protože rámeček, uložení antény i ostatní rysy jsou až nápadně povědomé. Škoda je, že není voděodolný, pokud si ho plánujete brát do vany, musíte být opatrnější než v případě nového Samsungu nebo Applu. Nabíjení je rychlé skrze USB-C kabel a nechybí vstup pro sluchátka v horní části telefonu. Reproduktor je pouze jeden, dole, poměrně hlasitý a slušné kvality. Hardwarové parametry telefonu jsou jednoduše skvělé. Procesor Snapdragon 821, 4GB RAM a fantastický OLED displej, s brilantní černou a velmi vydařeným podáním ostatních barev. Pokud vám jde čistě o výkon telefonu, tak Pixel je v současné době ten nejvýkonnější Android jaký můžete koupit. Další věc co se Googlu povedla na jedničku je výdrž baterie. I pěti palcový model vydrží celý den i při velké zátěži, při běžném používání úspěšně atakuje hranici dvou dní. Větší model, vybavený vyšší kapacitou baterie je na tom ještě lépe. Pokud je pro vás výdrž telefonu prioritou, rozhodně jděte do XL verze. Fotoaparát má 12,3 Mpix, bohužel mu chybí optická stabilizace obrazu, ale přesto jsou fotky z něj úchvatné – srovnatelné s Iphone 7 i Galaxy S7. Podobně jako Samsung sází na umělé zpracování fotografie a HDR dokáže zázraky. Máte možnost zapnout i HDR+ mód, který je o něco pomalejší, ale výsledek většinou stojí za to. Oproti tomu Apple více preferuje přirozený vzhled fotky. Příjemné je, že aplikace fotoaparátu startuje velmi rychle a máte tak šanci zachytit aktuální momentky. Za zmínku stojí i Google Assistant, jedná se o obdobu Siri u Applu. A stejně jako Siri vás občas překvapí skvělou odpovědí a jindy zase zklame, když vůbec nepochopí dotaz. Recenzent chválí možnost skrze asistenta rezervovat stůl v restauraci, ale třeba dotaz na objednání Uberu nepochopil. Google ale slibuje průběžná vylepšení, to příští by jsme měli čekat v průběhu prosince. Jako systém je použit Android 7.1 s několika specifickými úpravami pro Pixel. Potěší drobnosti jako Live Wallpaper, který dokáže měnit pozadí telefonu podle stavu baterie, denní doby, místa atd … Dále Google poskytuje 24/7 podporu ať už prostřednictvím chatu nebo hovoru s operátorem.

Recenze na cnet.com

(cnet.com)
 • Vydařený fotoaparát, i za horšího světla
 • Google Assistant
 • Na jasném slunci hůře čitelný displej
 • Není voděodolný
 • Poměrně vysoká cena
Pro vstup s Pixelem na trh si Google nemohl přát lepší dobu, než tu ve které běží aféra Samsungu s vybuchujícími Galaxy Note. Vzhled telefonu je klasický, kovové tělo doplněné o sklo. Po Samsungu Galaxy S7 ho označují za nejlepší Androidí telefon na trhu. Co je k tomu vede? V první řadě fotoaparát. Google pyšně hlásí, že se jedná o ten nejlepší mezi mobilními telefony. Toto tvrzení je velmi odvážné, ale kvalitou patří mezi špičku, společně s Applem a Samsungem. Aplikace pro focení se rychle spustí, barvy jsou vydařené, detaily ostré. Speciální režim pro portréty je trochu slabší. Vyzdvihnout zaslouží i přední fotoaparát, pokožka s ním vyfocená má přirozenou barvu a je jako dělaný pro skupinové momenty. Hlavní fotoaparát umí nahrávat video v rozlišení 4K. Využívá softwarovou stabilizaci obrazu, která se na základě spolupráce s gyroskopem, snaží eliminovat pohyby během snímání videa. Při natáčení např. za chůze funguje dobře, pokud ale s telefonem hýbete prudčeji, tak už to zachránit nedokáže. Druhou skvělou vlastností je Google Assistant, což je vlastně obdoba Siri u iPhone. Google dokáže skvěle hledat informace na internetu, k tomu má spoustu dat o vás a díky tomu je Assistant opravdu nápomocným rádcem, kterého můžete požádat o rady ohledně navigace, nakupování nebo třeba programu na večer. Komunikovat můžete za pomoci řeči, kdy plynule reaguje na vaše dotazy, nebo využít chatovacího rozhraní. Občas mívá problémy s rozpoznáním dotazu, ale ve většině případů dostane svoji odpověď velmi svižně. Systém je Android Nougat 7.1, který má několik zajímavých vlastností.
 • Můžete posílat GIFy
 • V noci se automaticky zapíná noční režim, který šetří vaše oči
 • Některé aplikace vyvolají při delším stisku na jejich ikonu dodatečné menu, jde o obdobu 3D touch od Applu
 • Na zadní straně telefonu je čtečka prstů, která je přesná a rychlá. Navíc s ní můžete rozbalit  sekci s notifikacemi
Výkon je, jako u všech top telefonů současnosti, výrazně vyšší než jaký na běžnou práci potřebujete. To znamená žádné prodlevy ani dlouhé nabíhání aplikací. Pár nepříjemných drobností, které jsou v recenzi zmíněny, trochu kazí výtečný dojem z telefonu. Například při spuštění fotoaparátu je vždy defaultní režim HDR:Auto. Pokud preferujete fotky bez HDR zpracování, musíte ho vždy manuálně vypnout. V současné době je už běžná voděodolnost na úrovni ponoření telefonu do vody na delší dobu. Pixel má rating IP53, což znamená že nejspíš přežije silnější déšť ve vaší kapse, ale spíše už ne pád do bazénu. Za jasného slunečního svitu, není displej příliš čitelný a máte tendence si ho stínit rukou. Výdrž baterie je velmi vydařená, u modelu Pixel XL (s větší baterií) je srovnatelná s Galaxy S7. Skoro nikdy se nestane, že musíte telefon přes den nabíjet a pokud na něm netrávíte mnoho hodin denně, vydrží i dva dny bez nabití. Nabíjení je rychlé, za 30 minut na cca 42 procent a plně nabit je po 105 minutách. Najít nejlevnější cenu

Recenze na arstechnica.com

(arstechnica.com)
 • Android přímo od Googlu, rychlý a bez zbytečných nadstaveb
 • Pomocník ve forme Google Assistant
 • Skvělý fotoaparát
 • Má konektor pro sluchátka a nexploduje 😉
 • Pouze jediný reproduktor
 • Slabá odolnost vůči vodě
 • Nemá slot pro SD kartu
Hliníkové tělo telefonu, ochranné sklo Gorilla Glass 4, čtečka otisku prstu umístěná na zadní straně telefonu, to jsou první věci, kterých si všimnete. Při bližším prozkoumání nepotěší přítomnost pouze jednoho reproduktoru, který je poměrně hlasitý, ale pokud oproti původnímu Nexusu, je to krok zpět. Vzhled je celkově velmi podobný novému iPhone, ale není tak precizně propracovaný do nejmenších detailů. Pixel je oficiálně první telefon přímo od Googlu. Skutečnost je taková, že byl navržen Googlem, ale vlastní výrobu provádí HTC. Podobně to má i Apple, pro který vyrábí Foxconn. Hlavní zbraní, která má vzbudit zájem o Pixel je Google Assistant. Primárně se jedná o hlasovou vyhledávací technologii, která vrací odpovědi „lidskou formou“ – stejně jako Siri (Apple)nebo Cortana (Microsoft). Dokáže vám na vyžádání říci počasí, vtip nebo aktuální dopravní situaci. Můžete mu nadiktovat nákupní seznam, nebo číslo parkovacího místa a až se ho na některou z těchto položek zeptáte, pomůže vám si vzpomenout. Drobné změny doznala spodní navigační lišta telefonu, rozmístění ovládacích prvků je stejné jako u Nexusu, jen jsou výraznější. Další změnou v interface telefonu je možnost delšího „podržení“ ikony aplikace a poté se zobrazí možnosti pro rychlé akce s aplikací (funguje jen s některými aplikacemi). Velkou pochvalu zaslouží oba fotoaparáty (přední i zadní). Patří k tomu nejlepšímu co je v současné době u telefonů k mání. Stejnou pochvalu zaslouží i výkon telefonu. Procesor Qualcomm Snapdragon 821 běží standardně na frekvenci 2,4 Ghz, ale u tohoto modelu na 2,15 Ghz, přijdete k tomu 4GB RAM a je jasné, že tahle hračka se sekat nebude. Výdrž baterie není špatná, ale ke Galaxy S7 nebo iPhone 7 plus má ještě daleko. Na to, že se jedná o „první“ vlastní telefon od Googlu se jedná o podařené dílo. Pokud se jim do příště povede odstranit pár drobných vad na kráse, bude se jednat o naprostou špičku.

Recenze na droid-life.com

(droid-life.com)
 • Displej
 • Fotoaparát
 • Výkon
 • Není voděodolný
Google to začal s telefony myslet vážně. Tak začíná recenze Google Pixel, která rozebere zda má cenu do telefonu investovat. Design telefonu je čistý, založený na klasické kompozici skla a kovu. Čtečka otisku prstu je umístěna na zadní straně telefonu, ze které nijak výrazně nevyčnívá čočka fotoaparátu. Důkladně se věnuje fotoaparátu, který sbírá body hlavně za rychlost s jakou se spustí a je schopen pořídit snímek. V nastavení fotoaparátu můžete nastavovat rozlišení, světelné podmínky, blesk atd.. Video je možné nahrávat v rozlišení až 4K a výsledku není co vytknout. Recenzent oceňuje přirozený dojem, které fotografie i video mají. Rozhraní telefonu je mírně upravený Android, ale zvyknete si na něj rychle. Umí skryté vychytávky jako swipe na čtečce prstu, který rozbalí okno s notifikacemi, přednostní aktualizace přímo od Googlu a některé aplikace reagují na delší stisknutí jejich ikony. Jde o drobnosti, ale výsledku potěší a zpříjemní práci s telefonem. Displej telefonu je vydařený, založený na technologii AMOLED. Při srovnání se Samsungem S7 dopadá o něco hůře v podání barev, ale stále jde o špičku mezi displeji. Co se výkonu týče, tak i předchozí generace Googlích telefonů Nexus, byla známé pro svoji precizní optimalizaci a ani Pixel není výjimkou. Navíc je vybaven špičkovým hardwarem (4GB RAM, osmijádrový procesor), takže hladký provoz bez záseků je zaručen. Velkou výhodou je že telefon je ve dvou velikostních variantách 5 a 5,5 palce. K dispozici je 32 GB nebo 128 GB interního úložiště a to pro obě varianty telefonu. Ten větší nabízí rozlišení 1440p (2 560 x 1 440), místo 1080p (1 920 x 1 080) u menšího modelu a také větší kapacitu baterie. Oba telefony zvládnou bez problémů den provozu, s Pixel XL (5,5 palce velký model) můžete při střídmém zacházení zvládnout i dva. Škoda že telefon není voděodolný, má oficiální rating IP53. To znamená, že je odolný vůči prachu a v zásadě proti jemnému dešti. Na internetu se objevují amatérská testovací videa, kdy telefon přežil několik desítek minut ponořený ve vodě, ale Google to na rozdíl od Samsungu negarantuje. Najít nejlevnější cenu

Recenze na techradar.com

(techradar.com)
 • Výkonný telefon
 • Vydařený displej
 • Dobře se používá
 • Slabší výdrž baterie
 • Google Assistent
 • Cena
Hlavní zbraní Pixelu má být vlastní personalizovaný digitální asistent – Google Assistant. Dokáže vám říct jaké události vás podle kalendáře čekají, jaké je počasí, nebo za jak dlouho se dostanete domů. Po pár dnech aktivní používání si na něj zvyknete a stejně tak on si zvykne na váš program a dokáže lépe zodpovídat dotazy. V budoucnu to bude určitě silný pomocník, ale zatím má ještě své mouchy. Stejně jako ostatní špičkové telefony má kovový rámeček a na zadní straně sklo okolo čtečky otisku prstů a čočky fotoaparátu. Na druhou stranu svým vzhledem nijak neupoutá, obdobný typ designu vídáme poslední dva roky. Telefon se příjemně drží v jedné ruce, jen rychlé odemknutí občas chvíli trvá, kvůli čtečce na zadní straně telefonu. Další nepříjemností, je že není možné rozšířit kapacitu telefonu skrze microSD kartu. Je k dispozici 32 GB nebo 128 GB vnitřní paměti, jiné varianty se neprodávají. Na druhou stranu Google nabízí neomezený prostor pro fotky i videa. A to dokonce i ve 4K rozlišení, ve kterém umí Pixel natáčet video. Ve spodní části telefonu jsou dva podobné otvory, ale pouze jeden z nich je reproduktor, v druhém se skrývá mikrofon. Pozitivní je, že se Google nevydal cestou Applu a ponechal konektor na sluchátka.Displej je dostatečně jasný a má krásné barvy. V recenzi je vychválen a postaven mezi špičkový displej Samsungu S7 a o něco horší displej iPhonu 7. Skvělé je, že práce s Pixel je příjemná. Může za to intuitivní systém a výkonný hardware. Tato kombinace si poradí s čímkoliv co na telefonu děláte a během jeho používání se nesetkáte s žádnými záseky. Podobně jako v novém iOS můžete použít delší stisk nad ikonou aplikace, který vyvolá další akce. Například u Google Map se po delším stisku zobrazí možnost rychlé navigace do oblíbených míst a u fotoaparátu možnost přepnout na selfie mód nebo natáčení videa. Výtku adresují výdrži baterie, která je zejména u menšího modelu podle názoru recenzenta sotva průměrná a často musel mobil nabíjet před odchodem z práce, Pixel XL má vyšší kapacitu baterie a takové problémy neměl. Fotoaparát dopadl v testech výborně, na prestižním webu dxomark.com, je aktuálně první mezi všemi testovanými fotoaparáty z mobilních telefonů. Nejlepší fotky dělá při mírném světle ráno nebo naopak v podvečer. Za jasného světla fotí Samsung S7 lépe a v noci naopak kraluje iPhone 7.

Recenze na gadgets.ndtv.com

(gadgets.ndtv.com)
 • Skvělé fotografie
 • Rychlý procesor
 • Výdrž baterie
 • Drahý
 • Nemožnost SD karty
 • Obyčejný vzhled
Už Google Nexus byl přehlídkou čisté formy Androidu a tato tradice pokračuje i u Google Pixel. Změna však nastala u cílení telefonu, zatímco Nexusy byly relativně cenově dostupné, Pixely se řadí minimálně svojí cenou mezi to nejlepší co jde v současné době koupit. Boky a zadní část telefonu je z kovu, pouze horní část zadní strany je ze skla. Díky tomu antény skoro nevystupují z těla telefonu, protože sklo nebrání signálu. Zajímavé je, že telefon je v horní části tlustý 8,5 mm a ve spodní 7,3 mm. Hardware je nekompromisní – procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4 GB RAM a interní paměť 32 nebo 128 GB (to platí pro Pixel i Pixel XL). V Pixel XL najdete rozlišení 5,5 palců velkého displeje 2 560 x 1 440 a u 5 palců velkého Pixelu pak 1 920 x 1 080. Větší varianta má i rozšířenou kapacitu baterie – 3450 mAh. Ze softwarového vybavení je nejzajímavější Google Assistant. Jedná se vlastně o hlasové hledání, které vrací výsledky ve formě odpovědi a snaží se tam nabudit rozhovor s telefonem. Další silnou zbraní telefonu je fotoaparát. Google ví, že pro mnoho uživatelů je kvalita fotografií zásadní a proto nenechal nic náhodě. Fotí se v rozlišení 12,3 Mpix a video je možné nahrávat ve 4K při rozlišení 30 snímků za vteřinu a fullHD při 120ti snímcích za vteřinu. Kvalita fotografií se může směle rovnat iPhone 7 nebo Samsungu S7, zaostření je nejen rychlé, ale i přesné. Příjemné je, že Google nabízí neomezený prostor pro videa i fotky, takže se nemusíte bát natáčet ani 4K videa, která jsou na místo opravdu náročné. Zhodnocení na závěr, nemusíte se bát rozhodně obávat nedostatku výkonu. Dobrou zprávou je, že se telefon ani při náročných operacích nepřehřívá. Displej je kvalitní, čitelný i na slunci. Zklamáním je pouze jeden reproduktor, který je takový – no řekněme průměrný. Neodpovídá špičkovému vybavení zbytku telefonu. Výdrž baterie je nadprůměrná i při plném využití jsme zvládli celý den bez nutnosti nabíjet v jeho průběhu. Najít nejlevnější cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo