Recenze GoPro HERO6 Black

GoPro HERO6 Black patří mezi špičkové outdoorové kamery. Umožňuje natáčet v nejvyšším 4K Ultra HD rozlišení se snímkovou frekvencí až 60 FPS, což zaručuje maximálně plynulý obraz. Skvělé fotografie, zvuk, stabilizace nebo bezdrátové připojení jsou samozřejmostí. Jako bonus pak výrobce nabízí velké množství zajímavých funkcí, mezi nimiž nechybí třeba GPS, LiveStream nebo telemetrie. Jak si tato kamera celkově vedla v našem testování, se dozvíte v následujícím článku.

Parametry

Displejano
Typ displejedotykový LCD
Velikost displeje2 palce
Full HDano
4K Ultra HDano
Snímková frekvence Full HD240 FPS
Snímková frekvence 4K Ultra HD60 FPS
Maximální úhel záběru170 °
Digitální fotoaparátano
Rozlišení fotografií12 Mpix
Audiozáznamano
Vstup pro externí mikrofonano
Stabilizace obrazuano
Zoomano
Wi-Fiano
GPSano
Ovládání hlasemano
Slot na paměťovou kartuano
Podporovaný typ karetMicro SD/SDHC/SDXC
Kapacita akumulátoru1220 mAh
Dálkový ovladačano
Vodotěsné pouzdroano
USBano
HDMI výstupano
Výška42 mm
Šířka60 mm
Hloubka30 mm
Hmotnost117 g

Ovládání

GoPro HERO6 Black patří mezi špičkové outdoorové kamery miniaturních rozměrů a velmi přívětivé váhy. Celé tělo je vyrobeno z plastu, které má velmi kvalitní protiskluzový povrch. Potěší také povedený design. Ačkoli je kamera HERO6 Black vybavena dotykovým displejem, umožňuje také ovládání pomocí tlačítek. Ta jsou pouze dvě – na horní straně kamery a na boční straně. Horní tlačítko primárně slouží jako spoušť, podobně tlačítko na boční straně je určeno zejména k zapnutí či vypnutí kamery a rychlé změně režimů. Složitější kombinací krátkých a dlouhých stisků těchto dvou tlačítek však lze nastavit všechny potřebné funkce, nemusíte tedy vůbec použít dotykový displej (což je výhodné především v situacích, kdy je kamera umístěna uvnitř ochranného pouzdra). Ovládání pomocí tlačítek vyžaduje jistou míru cviku, přesný a přehledný návod je však popsán v českém manuálu a s trochou cviku vše rychle přejde do krve. Na zadní straně kamery se nachází dotykový LCD displej s úhlopříčkou 2″, pomocí něhož je možné kameru ovládat nebo případně sledovat pořízený záznam. Na přední straně kamery se hned vedle objektivu nachází druhý, tzv. stavový displej. Zde se zobrazují informace o aktuálním režimu, nastavení, počet pořízených souborů nebo délka trvání videa, zbývající kapacita paměťové karty a stav baterie. Samozřejmostí je také bezdrátové připojení k vašemu chytrému zařízení, kterým je následně možné kameru ovládat či si prohlížet pořízené záznamy. Podmínkou je pouze operační systém Android nebo iOS. Dále je potřeba stáhnout do smartphonu nebo tabletu aplikaci GoPro z App Store nebo Google Play. Při prvním spuštění aplikace je nutné se zaregistrovat, abyste ji mohli plně využít. Spárování obou přístrojů pak proběhne v rámci několika jednoduchých kroků, kterými vás aplikace provede. Po spárování přes WiFi modul, je nutné opakovat spárování také přes Bluetooth. Ke kameře HERO6 Black není standardně dodáván dálkový ovladač. Lze jej však bez problémů dokoupit. Vybírat můžete mezi ovladači Remo a Smart Remote, které jsou s modelem HERO6 plně kompatibilní. Ovladač Remo lze ovládat hlasem (rozpozná až 13 příkazů v anglickém jazyce), je vodotěsný do 5 metrů, jeho dosah je 10 metrů a lze jej připnout téměř kamkoli. Druhý z ovladačů, Smart Remote, se pyšní dosahem až 180 metrů (což se může hodit třeba při použití HERO6 Black na dronu), vodotěsností do 10 metrů a malou LCD obrazovkou, která zrcadlí stavový displej samotné kamery – máte tedy naprostý přehled o všech důležitých informacích. HERO6 Black je možné ovládat také pomocí hlasu. Celkem můžete využít až 13 hlasových povelů (pouze v angličtině). Samozřejmostí je zapnutí či vypnutí kamery, aktivace natáčení, fotografování, časosběrného či sekvenčního videa nebo třeba můžete do probíhajícího videa hlasem zaznamenat značku (což vám zjednoduší následné vyhledání tohoto okamžiku při editaci videa). Je však třeba počítat s tím, že menu není v českém jazyce.

Co umí

Při testování jsme se zaměřili především na kvalitu videozáznamu, fotografií i zvukové stopy. Věnovali jsme se však také některým specifickým funkcím, které tato kamera uživateli nabízí.

Video

HERO6 Black disponuje velmi dobrými technickými parametry. Nejvyšší rozlišení videa 4K (Ultra HD) se může pochlubit až 60 snímky za sekundu, což je vynikající hodnota. U 2,7K se však setkáváme dokonce s dvojnásobnou hodnotou snímkové frekvence, tedy 120 FPS, což je na poli akčních kamer skutečně neobvyklé. Navíc díky ní lze převést (renderovat) obraz do Full HD s bezztrátovým zoomem. Podobně také Full HD kvalita nabízí skvělou hodnotu 240 FPS. Díky tomu je natáčení v 2,7K a Full HD přímo předurčeno pro jedinečná zpomalená videa (tzv. slow-motion). HD rozlišení však nabídne pouze 60 snímků za sekundu a v praxi je spíše nepoužitelné. Přestože hodnoty rozlišení a snímkové frekvence jsou vynikající, trochu nás zklamal datový tok, který dosahuje pouze 60 Mbit/s (78 Mbit/s lze dosáhnout pouze v módu Portune), což je hodnota běžná i u levnějších modelů. Obrazová kvalita videa je na velmi vysoké úrovni, ostrost je vynikající, barvy jsou věrné a příjemně syté, dynamický rozsah (HRD) je také perfektní a vysoce kontrastní scény nedělají modelu HERO6 Black žádný problém. Překvapivě dobře dopadl i záznam pořízený za šera a v noci. Zajímavostí je funkce dotykového zoomování před spuštěním nahrávání. Jediným dotekem tak můžete natáčenou scénu přiblížit, či oddálit. Samozřejmostí je také pro všechny akční kamery typické širokoúhlé snímání. U HERO6 Black můžete vybírat z úhlů 90°, 127° a 170°. Díky tomu je tento přístroj velmi vhodný také pro použití místo palubní záznamové kamery do auta. Efekt rybího oka, který vzniká, je automaticky eliminován přímo při natáčení a případně jej lze také dodatečně upravit v některém z editačních programů. Ačkoli HERO6 Black má elektronickou stabilizaci videa, ve většině případů eliminuje třes ve videu na výbornou. Bohužel však – podobně jako u všech (i dražších) modelů akčních kamer – není stoprocentní. Zejména při záznamu přímo z ruky nebo při natáčení velmi rychlého pohybu, je video trochu trhané. Při špatném světle může také nemile překvapit tzv. želé efekt (který způsobuje jakoby zvlněné deformace obrazu). Stabilizaci obecně velmi pomáhá, pokud je přístroj uchycen pevně v nějakém z držáků a míří pouze jedním směrem (ideálně třeba na čelním skle automobilu). Zklamala také skutečnost, že stabilizace není dostupná při vyšších hodnotách rozlišení a snímkové frekvence, konkrétně se jedná o: 4K 60 FPS, 2,7K 120 FPS, Full HD 240 FPS. Zejména při natáčení ve vysokém rozlišení však myslete na to, že budete potřebovat také dodatečná zařízení, která vám umožní s výsledným záznamem dále pracovat a zejména jej také beze ztráty kvality přehrávat. Zásadní je proto vysoká kapacita úložiště a kvalitní počítač a software, který je uzpůsoben pro práci s tímto typem souborů.

Audiozáznam

Na těle kamery HERO6 Black najdeme hned tři mikrofony, které jsou schopny zachytit i velmi jemné zvuky z okolí. Přístroj je opatřen také redukcí šumu větru, což se hodí zejména pro nahrávání při rychlé jízdě. Získáte tak velmi věrnou zvukovou stopu, která není u outdoorových kamer zdaleka běžná. Výhodou HERO6 Black je také skutečnost, že jej nutně nemusíte používat v ochranném pouzdře (samozřejmě s výjimkou velmi riskantních aktivit, při nichž hrozí zvýšené riziko poničení). Tělo přístroje je samo o sobě velmi odolné, a dokonce vodotěsné až do 10 metrů. Šíření zvuku tudíž není bráněno ochranným pouzdrem a může být lépe zaznamenáno. Samozřejmostí je také možnost připojení externího mikrofonu, kterým se kvalita zvukového záznamu dostává na mnohem vyšší úroveň.

Fotografie

Kromě velmi kvalitního videa se HERO6 Black může pochlubit také skvělými fotografiemi. Ačkoli akční kamery nejsou primárně určeny k fotografování, jistě každého potěší, pokud si může s kamerou také čas od času pořídit hezký snímek. Maximální rozlišení fotografií je 12 Mpx. Obraz je skutečně vynikající, nechybí dostatečná ostrost, vysoký dynamický rozsah, reálné podání barev a dobře zvládnutý přechod mezi kontrastními objekty (světlo/stín). Velmi dobře si kamera poradila také v horších světelných podmínkách (šero, mlha, neosvětlené interiéry). A díky dlouhé závěrce zvládá i kvalitní noční snímky. Velmi kladně hodnotíme také široké spektrum možného manuálního nastavení (což platí samozřejmě i pro videozáznam). Upravit můžete rozlišení, kvalitu, snímkovou frekvenci, ostrost, expozici, ISO (citlivost) nebo vyvážení bílé. Samozřejmostí je také formát RAW.

Zajímavé funkce

Kromě většiny (u dražších kamer) běžných funkcí, mezi něž patří časosběrné video a foto, cyklické nahrávání, sériové foto atp., se můžeme u modelu HERO6 Black setkat také s pokročilým režimem nočního focení nebo zajímavými funkcemi, mezi které se řadí zejména:
 • HiLight tag
 • QuickCapture
 • Telemetrie
 • Quickstories
 • LiveStream
 • GPS

HiLight tag

Tato funkce umožňuje označení důležitého okamžiku přímo během nahrávání, což velmi zjednoduší pozdější přehrávání, úpravy a sdílení.

QuickCapture

Může se snadno stát, že se ocitnete v situaci, kdy jednoduše nebude čas na zapínání kamery a spouštění nahrávání. Pomocí této funkce ihned spustíte nahrávání stiskem jediného tlačítka.

Telemetrie

Pomocí aplikace Quik™ můžete do pořízeného videa vkládat telemetrické údaje (např. vaši rychlost, přetížení, ujetou vzdálenost nebo třeba výškový profil). Tato funkce obohatí vaše video a posune je na zcela jinou úroveň.

Quickstories

Velmi vyspělá technologie GoPro dokáže automaticky sestříhat video a téměř ihned je pomocí mobilního telefonu nebo tabletu sdílet na sociálních sítích.

LiveStream

Funkce online streamu umožňuje pomocí WiFi sdílení vašich zážitků v reálném čase na Facebooku, YouTube nebo jiných sociálních sítích.

GPS

GPS umožňuje uložit souřadnice trasy nebo třeba jen jednoho místa, které jste s kamerou navštívili. Tuto funkci oceníte zejména při dlouhých sjezdech nebo třeba při závodech.

Výdrž a paměťové karty

Jedno z mála negativ, které lze kameře HERO6 Black přímo vytknout, je slabá výdrž baterie. Disponuje totiž pouze baterií s kapacitou 1 220 mAh, která vystačí přibližně pouze na hodinu provozu (a to samozřejmě jen v případě, že máte vypnutý displej i WiFi a nenatáčíte v extrémních teplotách). Dobíjení baterie přes USB kabel z počítače trvá přibližně 2,5 hodiny. Doporučujeme proto určitě dokoupit ještě minimálně jednu záložní baterii a také síťový adaptér (není součástí balení). Přímo v terénu pak můžete nabíjení řešit pomocí powerbanky. Náhradní baterie však bohužel není zrovna nejlevnější a pohybuje se okolo osmi set korun. Velmi chválíme výrobce za stavový displej na přední straně kamery, na němž je přehledně znázorněn jak aktuální stav baterie, tak zbývající kapacita paměťové karty. Protože HERO6 Black (podobně jako většina akčních kamer) nedisponuje vnitřní pamětí, je potřeba dokoupit také paměťovou kartu. HERO6 Black podporuje paměťové karty Micro SDXC až do kapacity 128 GB. Doporučujeme nakupovat pouze kvalitní značkové karty (nejlépe Class 10 UHS-I U3).

Odolnost

Velké plus od nás HERO6 Black dostal také za velmi kvalitní provedení, které už opravdu něco vydrží. Samozřejmostí je bez použití ochranného pouzdra prachuvzdornost a vodotěsnost až do hloubky 10 metrů. Pokud se však s kamerou chystáte na výšlap zdolat nějaký ten horský štít nebo s ní budete sjíždět na raftu, případně podnikat jiné nebezpečné aktivity, rozhodně vám doporučujeme použít ochranné pouzdro. To ochrání čočku a displej před poškrábáním a samozřejmě také celou kameru proti pádům a nárazům. Navíc navýší vodotěsnost až do 30 metrů.

Příslušenství

V balení HERO6 Black nenajdete zbytečně mnoho příslušenství, což je dobře. Uživatel si totiž může až následně podle svého zaměření dokoupit zbývající doplňky. Konkrétně kromě kamery v krabici najdete ochranný rámeček, baterii, dva držáky, upínací přezku a kabel USB-C. Výrobce GoPro nabízí ke svým kamerám nepřeberné množství příslušenství od dálkových ovladačů, ochranných pouzder přes nejrůznější držáky, úchyty a pásky až po selfie tyče a stativy. Příslušenství je často plně kompatibilní se všemi typy GoPro outdoorových kamer.

Zkušenosti

 • Špičkový videozáznam.
 • Ultra rychlé snímkování až 240 FPS ve Full HD rozlišení a 120 FPS ve 2,7K rozlišení je ideální pro zpomalené video.
 • Vynikající kvalita fotografií.
 • Velmi kvalitní audio výstup a možnost připojit externí mikrofon.
 • Široké možnosti manuálního nastavení, režimů a funkcí.
 • Po připojení přes WiFi či Bluetooth lze ovládat chytrým zařízením.
 • Výdrž baterie je s vypnutým displejem a neaktivní WiFi pouze cca 60 minut.
 • Stabilizace obrazu nefunguje u rozlišení 4K 60 FPS, 2,7K 120 FPS a Full HD 240 FPS.
 • Dálkový ovladač ani ochranné pouzdro nejsou součástí balení (je možné je však dokoupit).
 • Podporuje paměťové karty do 128 GB.
 • Bez ochranného pouzdra vydrží ponor do 10 metrů, s vodotěsným pouzdrem až do 30 metrů.
 • Menu není v českém jazyce.
Zjistit cenu Další testované kamery najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
GoPro HERO6 Black

GoPro HERO6 Black je vynikající kamera, která těžko hledá na poli outdoorových kamer soupeře, s nímž by mohla změřit síly. Natočíte s ní skutečně parádní video a pořídíte skvělé fotografie. Rozhodně se nemusí stydět ani za zvukovou stopu a dodatečné funkce. Velmi kladně hodnotíme také dechberoucí hodnoty snímkové frekvence (zejména 2,7K 120 FPS a Full HD 240 FPS) a skvělé výsledky stabilizace. Škoda jen, že stabilizace není funkční u vyšších hodnot snímkové frekvence. Překvapil také nižší datový tok (pouze 60 Mbit/s) a krátká výdrž baterie. Pro některé uživatele může být na překážku také menu, které není v českém jazyce a samozřejmě vyšší pořizovací cena. Celkově se však jedná o vynikající akční kameru, kterou lze vřele doporučit.

PLUSY
 • špičkový videozáznam
 • kvalitní fotografie
 • kvalitní audiozáznam
 • ultra rychlé snímkování
 • stabilizace obrazu
 • ovládání hlasem
 • široké možnosti nastavení
 • množství doplňkových funkcí
 • WiFi a Bluetooth
 • GPS
 • vodotěsnost do 10 m bez pouzdra
 • vodotěsnost do 30 m s pouzdrem
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • nízká výdrž baterie
 • nižší datový tok
 • nefunkční stabilizace obrazu při vyšší snímkové frekvenci
 • chybí české menu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo