Recenze Gorenje GV 64161

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

GV64161 je z vyšší řady výrobků SmartFlex od Gorenje a umí spoustu velmi dobrých funkcí. Umyje najednou až 16 sad nádobí za 3 hodiny a energetický štítek zůstane u nejlepšího hodnocení A+++. A za danou cenu se jedná o velmi zajímavou myčku nádobí, na kterou se teď v testu podíváme detailněji. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

GORENJE GV 64161 – pohled zepředu

Energetická třída (A+++ až D)A+++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny245 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny980 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody239,4 Kč / rok
Počet sad nádobí16
Hlučnost při mytí47 dB
Výška81,7 cm
Šířka59,6 cm
Hloubka55,6 cm
Typ myčkyplně vestavná
Gorenje natočilo hezké video s rozbalením a zapojením. Vypadá to na něm velmi zjednodušeně, ale i tak jde o velmi dobrý základní vhled pro představu o tom, jak GV64161 rozbalit, nainstalovat a poprvé zapnout. Ideální rozměry na zabudování jsou 82 x 60 x 57 cm. Lze ji připojit i na teplou vodu do 70 °C (takže můžete ušetřit na energiích na ohřev vody v myčce). Na přívodní hadici je automatický ventil AquaStop – ten při úniku vody zastaví přívod, takže vás nevytopí.

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizace po domytíne
Světelná signalizace mytíano
Automatické vypnutí po domytíne
Otevření dveří po domytíano
U plně vestavných myček je standard, že ovládaní je na horní hraně dvířek myčky. Na panelu jsou tlačítka schovaná pod fólii – to je příjemné na pohled i použití. Hlavní vypínač, vedle něj programy, pak funkce a jednoduchý LCD s bílým písmem a odečtem do konce mytí. Tlačítka se používají dobře a ikony jsou intuitivní. Abyste poznali, jestli myčka ještě pracuje, je pod myčkou malé světýlko – červené, když ještě pracuje a zelené, když je nádobí domyto. Bohužel ale nemá zvukový signál domytí. To ale vůbec nevadí. Protože v myčce je funkce TotalDry – automatické otevření dveří po domytí. Takže sice neuslyšíte žádný zvuk konce programu, ale myčka se otevře (není to úplně nejtišší, takže částečně nahradí zvukový signál) a nádobí doschne a nebudete muset řešit jestli náhodou nezačne v neotevřené myčce smrdět.  

Vnitřní uspořádání a materiály

Materiály i zpracování jsou velmi dobré. To je příjemné překvapení vzhledem k ceně. Když ji otevřete, tak uvnitř najdete 3 šuplíky:
 1. Nahoře je plastový šuplík na příbory, metličky, vařečky a podobné nádobí. Je trochu vachrlatá při zajíždění. Když šuplík zasouváte, tak se občas trochu zadrhne. Nic co by vadilo kvalitě mytí.
 2. Pod ním je horní šuplík. Ten můžete polohovat do výšky. Stačí po stranách chytit MultiClack, správně zmáčknout a můžete s ním šoupat nahoru dolů, klidně i když je plný nádobí. Na stranách má standardní poličky z plastu na šálky, nebo menší mističky. Koš je jinak vcelku velký a dobře řešený.  Gorenje má všechny pohyblivé části v myčce barevně odlišené od klasické nerezově stříbrné barvy košů a vany. S čím můžete hýbat, to je žluto-oranžové. Trny na talířky můžete úplně sklopit, nebo posunout do jednoho ze tří směrů. Jsou zde i plastovo-gumové trny, které pomáhají lépe uchytit skleničky.
 3. Poslední spodní koš je velmi flexibilní a velký. Má 2 řady trnů, které jdou buď zcela sklopit, nebo nastavit do jedné ze tří poloh. Při vyjíždění z myčky a do myčky ale sem tam vyjedou kolečka mimo ližiny a musíte koš zase nasadit.
  Variabilita košů v myčce je opravdu velmi velká a hodně ji oceňuji. Podívejte se s čím vším se dá hýbat a jak to funguje při plnění myčky špinavým nádobím.

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí je velmi dobrá – myčka umyje téměř vše. Mýt můžete i s použitím all-in-one tablet – nastavení stačí udělat v hlavním menu myčky. Standardem je funkce Poloviční náplň. Sušení je na jedničku. Tedy s funkcí „Automatické otevření“, která po dokončení programu pootevře dvířka (ne moc), aby nádobí doschlo okolním vzduchem. Tato funkce je použitelná jen u Automatického a Úsporného programu. Bez „Automatického otevření“ je sušení pochopitelně trochu horší, přesto stále velmi dobré. GV 64161 má 5 mycích programů, to je relativně běžné a obvykle plně dostačující:
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (hodin)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
AutomatickýMyčka má vlastní hlavu a čidla pomocí kterých zjistí, jak je nádobí špinavé a podle toho upraví dobu mytí a spotřebovanou energii.běžně i velmi znečištěnémytí: 50-65 °C oplach: 65 °C2:10 – 2:5011 – 200,9 – 1,5
IntenzivníPro nejvíce zašpiněné nádobí a normálně zašpiněné hrnce, pánve, mísy atd. se zaschlými nečistotami.běžně i velmi znečištěné70 °C2:55171,7
ÚspornýBěžný ECO program a zároveň referenční program.běžně znečištěnémytí: 55 °C oplach: 49 °C3:009,50,86
RychlýKratší mytí pro mírně zašpiněné nádobí, které nevyžaduje sušení.mírně znečištěné35 °C mytí, 25 °C oplach0:20100,2
Předmytí0:0730,01
Začátek startu jde odkládat po hodinách až na 24 hodin. Během mytí je hluk relativně průměrný – 47 dB.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu „Úsporný“: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu „Úsporný“: 0,85 kWh
 • Energetická třída: A+++
Cena za jedno mytí na program „Úsporný“ (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,255 Kč: (0,85 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,4 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,255 Kč Tento údaj platí jen pro program „Úsporný“. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Myčku jsme testovali v rámci velkého testu myček nádobí. Mrkněte jak dopadla proti konkurenci. Najdete tam kromě testu i návod jak vybrat myčku, které parametry jsou důležité a recenze myček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score

Dobrá myčka - především v mytí a sušení. Nedivím se, že ji zvažujete. Za danou cenu je to hodně dobrá nabídka.

Kvalita mytí
9
Kvalita sušení
8.5
Funkce
5.5
Spotřeba
10
Kvalita zpracování a designu
7
Délka mytí
10
PLUSY
 • Skvělé mytí
 • Velmi dobré sušení s automatickým otevíráním dveří
 • Cena
 • AquaStop
 • Variabilita a velikost košů
 • Příborový šuplík
MÍNUSY
 • Málo funkcí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo