Recenze Gorenje RK 6192AW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud hledáte kvalitní lednici s jednoduchým ovládáním a pro velkou rodinu, můžete sáhnout po Gorenje RK 6192AW. S jejím celkovým objemem 324 l se hodí i pro čtyřčlennou domácnost. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené lednice najdete zde.

Parametry

Typkombinovaná
Provedeníbílé/nerezové
Mrazící výkon4,5 kg/24 hodin
Akumulační doba30 hod.
Třída mrazení4*
Klimatická třídaSN-N-ST-T
Celkový objem324 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost40 dB
Výška185 cm
Šířka60 cm
Hloubka64 cm
Oddělené regulacene
Displejne
Energetická třídaA++
Přibližná spotřeba energie za rok232 kWh

Hodnocení

Na rozdíl od konkurenčních modelů bychom u tohoto chtěli zdůraznit větší počet poliček v chladící části. Většina modelů má jen tři, Gorenje však nabízí hned 4 a ještě drátěný držák na lahve. Navíc má speciální úložný box CrispsZone, ve kterém je možné regulovat vlhkost, takže vám v něm ovoce a zelenina vydrží opravdu dlouho. Velmi prakticky se nám jeví tři přihrádky ve dveřích lednice, které si můžete výškově nastavit přesně podle vašich požadavků. Tuto možnost také nenabízí každá lednice. Součástí dodávky je i zásobník na vejce a na led. Jak jsme zmínili na začátku, lednice není složitá na ovládání, protože nemá možnost separátní regulace chladící a mrazící části a nemá ani žádné speciální funkce. To jsou její hlavní nedostatky. Chybí jí třeba jedna z dnes již zcela základních funkcí jako je No Frost, která v lednici zabraňuje tvorbě ledu, takže ji nemusíte odmrazovat. Gorenje má pouze funkci FrostLess, která reguluje tvorbu ledu, ale zcela jí nezabrání. Z hlediska spotřeby je lednice poměrně dost úsporná, sice nespadá do nejúspornější kategorie, ale zařazení do energetické třídy A++ je velmi slušné. S roční spotřebou 232 kWh za ni zaplatíte při 4 Kč za 1 kWh 928 Kč, což není nic závratného. Navíc její pořizovací cena je vzhledem k její kapacitě i energetické třídě opravdu nízká. Velmi dobrá je její akumulační doba, která činí 30 hodin. S tímto parametrem překonává i mnohonásobně dražší a „vymakanější“ konkurenční výrobky. Znamená to, že pokud byste byli delší dobu bez proudu, vydrží potraviny zmražené po dobu 30 hodin. Minusové body však lednice získala za nízký mrazící výkon, protože zvládne zamrazit jen 4 kg čerstvě vložených potravin za 24 hodin. To je velmi málo. Pokud byste si tedy do mrazáku chtěli vložit třeba 10 kg krůtího masa, nezvládne je mraznička za 24 hodin zamrazit. Dalším ne příliš lichotivým parametrem je hlučnost, která dosahuje 40 dB. Tím se lednice zařadila k hlučnějším modelům. Ty nejtišší mají kolem 37 dB. Gorenje spadá do více klimatických tříd, takže ji můžete používat v prostředí s teplotním rozpětím od 10 °C do 43 °C. Tento parametr je při výběru nové lednice velmi důležitý, protože určuje, jak dobře bude lednice pracovat. Takže platí, že čím větší teplotní rozpětí, tím lépe. U chladničky je možné zaměnit otvírání dvířek. Dvířka lednice se dají otevřít do pravého úhlu, takže se vám z ní budou dobře vyndávat skleněné police třeba při údržbě. Navíc je možné elektrospotřebič umístit blízko nábytku, protože k otevření dvířek nepotřebuje tolik místa, ani se nestane, že by vám dvířka „ujela“ a narazila do nábytku nebo spotřebiče stojícího vedle. Díky výškově nastavitelným nožičkám bude lednice stát rovně i na nerovné podlaze. Velkým nedostatkem je chybějící regulace pro chladící a mrazící část odděleně.
 • nízká pořizovací cena
 • výškově nastavitelné nožky
 • dostatečné množství polic
 • výškově nastavitelné police ve dvířkách
 • speciální box s regulací vlhkosti
 • nízká spotřeba
 • chybí No Frost
 • pouze jedna regulace teploty
 • vyšší hlučnost
Zjistit cenu Chcete vidět další kombinované lednice?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Gorenje RK 6192AW

Slušná lednice pro nenáročné uživatele, která je trochu hlučnější, ale překvapí nízkou finanční náročností. A to jak při pořízení, tak i při provozu. Většina uživatelů s ní bude spokojená.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo