Recenze Gorenje W 6503/S

Velmi atraktivní cena, „slim“ rozměry vhodné i do menších prostor (šířka 60 cm, hloubka 44 cm a výška 85 cm) a k tomu moderní technologie šestého smyslu, která množství vody, otáček a délky praní přizpůsobí množství a typu prádla. To zní jako ideální výrobek, ale co když se na něj podíváme více do hloubky. Energetická třída A+++ a třída účinnosti praní A. To zní pořád výborně. Hlučnost 56 dB při praní, 68 dB při ždímání, to je spíše průměrné. Podobně je na tom i spotřeba vody na jedno praní, která se u programu bavlna pohybuje na 49 litrech. Horší je to s počtem otáčet (kterých je 1 000) a třídou účinnosti odstřeďování (ždímání), která je podprůměrných C. Jak je na tom praní v praxi se dozvíte o kousek dále v textu. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třída A+++
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Spotřeba elektrické energie (roční)149 kWh
Spotřeba vody (roční)9 209 l
Kapacita bubnu6 kg
Hlučnost při praní56 dB
Hlučnost při ždímání68 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka44 cm
Maximální počet otáček1 400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň)200 minut
Počet programů10

Programy

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.
ProgramIkonkaMaximální náplňTeplota
Bavlna6 kg0 – 95 °C
Mix/Syntetika3 kg30 – 60 °C
Jemné prádlo (ruční praní)1,5 kg30 – 40 °C
Vlna1 kg30 – 40 °C
Rychlé praní1,5 kg30 °C
Sportovní oblečení2 kg30 – 40 °C
Noční praní 3 kg30 – 60 °C
Bio praní 6 kg40 – 60 °C
Tmavé oblečení (Perfect Black) 2 kg30 °C
Bílé oblečení (Ultra White) 2 kg30 °C
Dále jsou k dispozici tyto samostatné programy:
 • Máchání
 • Aviváž
 • Ždímání

Ovládání

Nastavení teploty
 •  studená
 • 15
 • 30
 • 40
 • 60
 • 95
Nastavení otáček
 • 600
 • 700
 • 800
 • 1 000
Odložený start Program lze odložit v půl hodinových krocích, od dvou hodin dále jsou již kroky hodinové.

Jak pere

Můžete si zvolit režim praní. Kromě základního režimu je možnost zvolit tři další. Prvním z nich je EcoCare, má delší dobu praní, ale spotřebuje méně energie i vody. Pravým opakem je je TimeCare. Ten pere kratší dobu, ale spotřebuje více vody. Poslední možností je AlergyCare. Je vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na prací přípravky. Používá větší množství vody a menší množství pracího prostředku. V případě zájmu můžete bez komplikací používat i prací gel. V nádržce stačí sklopit přihrádku a do ní dát gel. Do ní přitéká vody, gel ředí a ten se dostává do bubnu pračky. Nabídka programů je poměrně bohatá. Kromě základních programů pro bavlnu a syntetiku je tu i pár speciálních. Vlna a sportovní oblečení již dnes nikoho nepřekvapí, ale názvy jako noční praní nebo bio praní mohou někoho zaujmout. Zejména noční praní může být pro některé uživatele zajímavé. Při snížených otáčkách bubnu, trvá déle praní i ždímání, ale zase je pračka výrazně tiší a můžete ji beze strachu pustit i v koupelně panelákové bytu. Vraťme se ale k pracím schopnostem obecně. Nepříjemnou vlastností je, že nezvládá moc dobře praní méně kusů prádla. Trápí se s vyvažováním a i při ždímání hodně drnčí. Když je buben více zaplněný, žádné podobné problémy nemá. Disponuje sice množstevní automatikou, která přizpůsobuje délku praní podle množství a stavu prádla, ale při skoro plném bubnu málokdy čas sníží. Spíše praní trvá déle. Hlučnost při ždímání se zdá také vyšší než výrobcem, deklarovaných 68 dB. Vyvážit do roviny jsme ji samozřejmě nezapomněli. Prádlo vypere do čista (také má třídu účinnosti praní A), ale s kvalitou ždímání je to horší. Tam je účinnost na podprůměrném hodnocení C. Prádlo v sušičce bude schnout déle. A tím se i mírně prodraží provoz sušičky. Závěrem lze říci, že se špínou si v naprosté většině případů poradí a bude čisté. Není ale úplně šetrná k jemnému oblečení, švy se párají docela často. A to i v případě, že využijete doporučovaný program.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání plné kapacity (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,7 kWh Spotřeba vody: 50 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,7 * 4) + (0,05 * 90) = 2,8 + 4,5 = 6,8 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí také na množství prádla a zvoleném programu.

Zkušenosti

 • Nepatří mezi nejspolehlivější produkty, ze zkušeností servisů víme, že se opravují častěji než dražší modely.
 • Konstrukčně není zcela dokonalá, v těsnění okolo dvířek zůstává trocha vody.
 • I samotná dvířka nevypadají zrovna odolně, doporučujeme jemnější zacházení.
 • Signalizace na konci praní je dostatečně hlasitá. Pokud by někomu její hlasitost vadila, lze snížit.
 • Má ochranu proti přetečení.
 • Šachtička pro nalévání aviváže uprostřed zásobníku je úzká.
 • Po pěti minutách nečinnosti dojde k vypnutí přístroje.
Zjistit cenu V případě, že se vám tento model nelíbí, podívejte se na další automatické pračky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Gorenje W 6503/S

Je levná, ale mezi špičku z pohledu kvality praní a zejména ždímání nepatří. Se spolehlivostí je to asi dost kusu od kusu, ale patří k modelům, které se opravují častěji. Přesto za nízkou cenu slušně vypere a navíc se vejde i do menších prostor.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
5
Hlučnost
8
Výbava
6
Spotřeba
6
PLUSY
 • Nízká cena
 • Slušná spotřeba energie
MÍNUSY
 • Ždímání je slabší
 • Nižší cena je poznat na nedostatcích v konstrukci
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo