Recenze Gorenje W2S846LN

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Gorenje W2S846NL potěší srdce všech náročných uživatelů. Vadou na kráse je sice vyšší spotřeba vody a elektřiny, ale i přesto se výrobek řadí do nejúspornější skupiny A+++. Pokud hledáte pračku s bohatou nabídkou moderních programů a funkcí, přečtěte si naši recenzi. Třeba právě pro vás bude Gorenje tou pravou volbou. Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané pračky.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400 ot./min.
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů70 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4640 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka61 cm
Počet programů14
Délka základního programu214 minuty

Představení

I nároční uživatelé se pozastaví nad vyspělou technologií pračky Gorenje W2S846LN. Pračka disponuje bohatou programovou nabídkou, která mimo klasiky umožňuje i praní sportovního nebo tmavého prádla, netradičním programem je praní s použitím iontů, díky kterým se lépe odstraňují i odolné skvrny i při nižších teplotách. Dále si můžete nastavit praní pro odstranění konkrétních skvrn. Z hlediska funkcí stojí za zmínku uživatelsky příjemný odložený start, který můžete odkládat po 30 minutách i celých hodinách až o 24 hodin. Pračka vám také dokáže určit, jaké množství pracího prostředku je vhodné použít pro aktuální program. Automatický prací program vybere nejvhodnější prací program v případě, kdy nevíte, který pro praní bude nejefektnější. Tichý invertorový motor se pyšní dlouhou životností a nízkou spotřebou energie.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °C
Bavlna černá830-40
Bavlna barevná80-60
Eco bílá840-90
Mix3,50-60
Vlna ruční praní20-40
Rychlý 20´2,530
Praní s použitím iontů 59´440
Sportovní oděvy3,530-40
Péřové420-40
Pro alergiky440-90
Automatické praní830
Krvavé skvrny830-90
Skvrny po ovoci830-90
Skvrny po kávě830-90

Doplňkové funkce

Při praní si můžete zvolit některou z těchto přídavných funkcí:

 • DoseAid – pračka doporučí optimální množství pracího práškového nebo tekutého prostředku
 • StainExpert – funkce se používá pro odstraňování různých typů skvrn pomocí speciálních odstraňovačů.
 • Teplota praní – u každého programu můžete změnit teplotu vody na praní.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel kromě tlačítka zapnout/vypnout.
 • Odložený start – start praní můžete odložit až o 24 hodin. Odložení do 6 hodin se provádí po 30minutových krocích. Dále pokračujete po 1hodinových krocích.
 • Předpírka – používá se pro praní silně znečištěného prádla.
 • Voda+ – prádlo se pere ve vyšší hladině vody, a navíc je přidáno máchání.

Jak pere

Pračka rozhodně potěší duši každého náročného zákazníka, který zároveň nechce za špičkově vybavenou pračku utratit balík. Programová nabídka disponuje 14 programy, které kromě standardních zahrnují také praní péřových bund či povlaků nebo praní pomoc ionizovaného vzduchu, díky kterému z oblečení dostanete i odolné skvrny při praní na nižší teploty. Kromě toho si můžete zvolit odstranění konkrétní skvrny (káva, krev, ovoce) nebo obecně program pro odstranění skvrn.

Díky tichému invertorovému motoru pračka při praní vydává jen 55 dB hluku, což je velmi příjemné číslo, i když se můžete setkat si s modely, jejichž hlučnost dosahuje pouze 50 dB. Při ždímání výrobek vyluzuje zvuk o síle 75 dB, což jej řadí do kategorie středně hlučných spotřebičů. Gorenje W2S846LN vás rozhodně nadchne originálním zaobleným designem. Bílé provedení oživuje černý ovládací panel s velkým dotykovým displejem. Ovládací prvky pro zapnutí a spuštění i volbu programu jsou podsvícené. Kolem otočného voliče jsou programy popsány v češtině. Buben je vybaven LED světlem, což rozhodně není běžná výbava každé pračky. Dvířka je možné otevřít o 180°, takže se s prádlem pohodlně manipuluje. Spotřeba je u tohoto modelu spíše lehce nadprůměrná, a to zejména u vody, a trochu i u elektrické energie.

Na trhu je možné narazit na konkurenční modely s roční spotřebou vody o 300 l menší a zhruba o 40 kWh menší spotřebou elektrické energie. Při odstřeďování se z prádla dostane jen takové množství vody, které pračku řadí do třídy B (nejlepší je třída A). V prádle po odstředění zůstane 53 % vody. Tento drobný nedostatek vyvažuje možnost nastavení vysokého počtu otáček až na 1 400 za minutu.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak si stojí ostatní modely z našeho testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Gorenje W2S846LN

Za velmi přijatelné peníze získáte pračku s nadstandardní programovou výbavou. Potěší také netradiční nabídka funkcí. Speciální technologie praní s ionizovaným vzduchem odstraní i odolné skvrny při praní na nižší teploty. Kamenem úrazu může u tohoto spotřebiče být i lehce větší spotřeba vody i elektřiny.

7.5Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
6
Výbava
7
Spotřeba
7
9.6Hodnocení od lidí:
Praní
10
Ždímání
10
Programy
10
Hlučnost
10
Výbava
10
Spotřeba
8
PLUSY
 • programová výbava
 • funkce
 • poměrně tichý chod
 • design
 • snadné ovládání
 • otevření dvířek na o 180°
MÍNUSY
 • lehce vyšší spotřeba vody
 • lehce vyšší spotřeba elektřiny
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 4.8
  Praní
  100
  Ždímání
  100
  Programy
  100
  Hlučnost
  100
  Výbava
  100
  Spotřeba
  80

  Je to super kousek, který by mohl stát v ložnici, je opravdu tichá. Má spoustu programů, skvěle pere i ždímá. Ionizace je super.

  + PLUSY: Je to super kousek, který by mohl stát v ložnici, je opravdu tichá. Má spoustu programů, skvěle pere i ždímá. Ionizace je super.
  - MÍNUSY: Je opravdu těžká
  Přínosné(1) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo