Recenze na set top box GoSAT GS220T2

Ať už jste si pořídili starší televizi, která není vybavená přijímačem pro digitální vysílání ve standardu DVB-T2, váš dosavadní set-top box se pokazil nebo už vám nevyhovuje, je třeba pořídit nový kousek. Set-top box GoSAT GS220T2 s podporou DVB-T2 a kodekem pro české vysílání H.265 HEVC představuje výbornou volbu v případě, že nechcete do digitálního přijímače investovat velké peníze. Je levný, má intuitivní ovládání, EPG a teletext v češtině a nabízí možnost nahrávat programy za současného sledování jiného pořadu. V čem jsou jeho mouchy? Pojďte se podívat na recenzi.

Parametry

Typ signálupozemní
Standard DVB-Tano
Standard DVB-T2ano
Kodek H.265/HEVCano
Certifikacene
Vestavěný pevný diskne
Připojení externího diskuano
České menuano
Časovačano
Teletextano
TimeShiftano
EPGano
HbbTVne
MHPne
Operační systémne
HDMIano
SCARTano
RFano
USBano
Rozměry (h x š x v) cm10,8 x 16,8 x 3,6
Hmotnost0,25 kg

Recenze

Česká firma GoSAT z Opavy se věnuje výrobě set-top boxů, satelitních přijímačů a dalšímu příslušenství už nějaký pátek. Dokonce nově nabízí i vlastní televizory. Dobře tak znají oblasti dané problematiky, jejich výrobky jsou spolehlivé a také za atraktivní cenu. Dnes se podíváme na set-top box GoSAT GS220T2, který patří mezi oblíbenou volbu mnoha zákazníků a seženete ho už za necelých 700 Kč.

Set-top box GoSAT GS220T2 je určený pro příjem pozemního digitálního vysílání DVB-T/T2, na které od roku 2021 přešla Český republika. Podporuje také důležitý kodek pro české vysílání H.265 HEVC. Splňuje tedy nejdůležitější atributy pro pohodlné sledování televizního vysílání v ČR. Jedná se o jednoduchý přijímač pozemního signálu, kabelové ani satelitní vysílání nepodporuje.

Pokud je pro vás důležitý design domácnosti a nechcete žádné velké krabičky k televizi navíc, tento model vás zklame. Jeho rozměry jsou totiž standardní, a sice 10,8 x 16,8 x 3,6 cm. Bude proto nutně viditelný. V případě, že máte zájem o nenápadný přijímač, můžete sáhnout po mini modelech jako třeba Strong SRT 82, který zapojíte přímo zezadu do televize.

Model GoSAT GS220T2 disponuje i přes svou nízkou cenu slušnou výbavou. Ovládání, teletext i EPG (elektronický programový průvodce pro zobrazení TV programu) je v češtině, proto bude jeho instalace i používání snazší. Disponuje mnoha možnostmi připojení (HDMI, SCART), takže ho připojíte i ke staršímu televizoru. Je vybavený dvojitým tunerem, který umožňuje nahrávání programu při současném sledování jiného programu. Pro tuto funkci je však nutné pořídit k set-top boxu vysokokapacitní USB flash disk nebo externí disk. Vnitřní paměť přístroj nenabízí. Díky možnosti připojení externího disku pak multiplayer přístroje nabízí i přehrávání hudby, fotografií či filmů. Slouží tedy částečně i jako multimediální centrum.

Součástí balení je učící se dálkové ovládání, díky kterému můžete postupně zcela vyřadit původní ovladač k TV a využívat pouze jeden jediný. Set-top-box se napájí ze sítě, přenáší kvalitu obrazu přes HDMI až ve FULL HD rozlišení a má dobrou citlivost na signál. Bohužel někteří zákazníci zaznamenali komplikovanější proces řazení oblíbených kanálů, čemuž nepomáhá ani celkem stručný návod. Vzhledem k ceně také neočekávejte možnost připojení na Wi-fi či operační systém.

Konektory a konektivita

U set-top boxů hraje konektivita důležitou roli, jinak by je nebylo možné používat. Pokud máte novější televizor, využívat nejspíš budete propojení přes HDMI, které přináší nejlepší obraz (Full HD). Bohužel stejně jako většina jiných zástupců je i zde třeba HDMI kabel dokoupit zvlášť.

Další možností je připojení přes SCART, což ocení majitelé starších televizorů. V případě, že máte velmi starý televizor s propojením přes anténní kabel, můžete tento set-top-box využít také, podporuje propojení RF. Počítejte však se slabší kvalitou obrazu.

Pro PVR nahrávání programů využijete USB port, do kterého zapojíte flash nebo externí disk. Zde je třeba uvést, že se doporučuje využít USB zařízení s rychlostí zápisu 10 MB/s či vyšší, aby se program bez potíží nahrál. Pokud se rozhodnete pro připojení externího disku, doporučená velikost je cca 500 GB. Zařízení GoSAT GS220T2 má jednu nevýhodu. Sice umožňuje nahrávání záznamu, ale v rámci samotného zařízení nelze nahrané soubory smazat. K tomu je zapotřebí připojení USB zařízení k počítači a teprve následné promazání. Zařízení nahrává záznam ve formátu TSV, který můžete mimo vlastní televizi snadno přehrát také v počítači.

Ovládání

K ovládání set-top boxu slouží výhradně multifunkční dálkový ovladač, který najdete v balení (společně se 2 AAA bateriemi). Jedná se o chytrý programovatelný ovladač, který vám pomůže s editací programů, jejich seřazením dle oblíbenosti nebo poslouží k otevření průvodce EPG, který umožní zobrazit programy až na týden dopředu. Ovladač je vybavený funkcí učení, to znamená, že umožňuje naprogramování tlačítek z vašeho původního TV ovladače, který už nebudete potřebovat. Bude vám stačit jeden.

Ovládat zařízení můžete i na samotném set-top boxu. K dispozici jsou vám tři tlačítka pro zapnutí a vypnutí přijímače a přepínání kanálů. Černá krabička je vybavená LCD displejem, který zobrazuje hodiny nebo předvolbu programu. Jako indikaci napájení má zabudovanou diodu, která však může v tmavé místnosti působit rušivým dojmem (lze vyřešit lepicí páskou).

Funkce

A teď to nejdůležitější – funkce! Co všechno tento přijímač umí? Na to, že se řadí mezi levné set-top boxy toho není málo. Shrňme si přehledně všechny jeho schopnosti:

PVR nahrávání

Jak jsme již zmínili, jedná se o přístroj se dvěma tunery, nahrávat tedy umožňuje jeden program, přičemž v tu samou dobu můžete sledovat program jiný. Musí však pocházet ze stejného multiplexu neboli frekvence. Co jsou multiplexy, a také návod, jak vybrat set-top box se dozvíte v našem rádci zde. Bohužel dle uživatelů má zařízení problém s nahráváním multiplexu 23, u kterého program přeskakuje. Potíže zřejmě souvisí se softwarem přístroje. Jinak ale funguje na jedničku.

Časovač

Umožňuje zapnout přístroj a spustit nahrávání v nastavenou dobu. Můžete tak nahrávat pořady jednotlivě nebo i v rámci opakovaných týdenních či denních záznamů. Přístroj disponuje pamětí až na 27 událostí.

TimeShift

Běžnější funkce, se kterou můžete program pozastavit a pustit si ho se zpožděním. Aby fungoval, je ale nutné mít k zařízení připojený externí disk s pamětí.

Multimediální centrum

Ačkoliv tento přístroj nepřipojíte k internetu ani nemá operační systém, může díky USB portu posloužit jako multimediální centrum pro přehrávání hudby či videa v mnoha běžných formátech.

Zařízení má i další funkce. Umí automaticky i ručně skenovat programy, nabízí paměť až pro 1 000 kanálů, takže o televizní zábavu rozhodně nebude nouze, podporuje více jazyků než češtinu nebo nabízí rodičovskou kontrolu kanálů. Protože se jedná o levnější přístroj, chybí např. oblíbené funkce HbbTV (červené tlačítko pro obsah z internetu) nebo MHP (podpora internetových aplikací).

Pokud byste si přáli set-top box s podporou internetu a oblíbených služeb jako YouTube, Netflix a další, je třeba si připlatit. Pořídit můžete např. VU+ Zero 4K, který podporuje i parádní obraz v rozlišení 4K.

Zjistit cenu

Mrkněte i na další set top boxy v testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
Set-top box GoSAT GS220T2

Set-top box GoSAT GS220T2 bude výbornou volbu pro všechny méně náročné uživatele, kteří chtějí kvalitní a jednoduchý přístroj za rozumnou cenu. Jeho instalace i ovládání je snadné, podporuje konektivitu HDMI i SCART, disponuje chytrým ovladačem, který může nahradit i váš stávající TV ovladač, umožňuje nahrávání programů a současné sledování jiného pořadu a nebývá poruchový. Umí také přehrávat videa, hudbu a fotky z USB zařízení. Jedná se o pozemní přijímač od české firmy. Pokud ale hledáte set-top box s Wi-fi a internetovými aplikacemi, který v podstatě zastoupí multimediální centrum, poohlédněte se jinde.

Ovládání
7
Kvalita obrazu
7
Výbava
5.5
PLUSY
 • levný
 • český výrobek
 • dvojitý tuner
 • ovladač s programovatelnými tlačítky
 • rychlé přepínání programů
 • intuitivní ovládání
MÍNUSY
 • komplikovanější řazení oblíbených programů
 • nelze připojit k internetu
 • HDMI kabel není součástí
 • má problém s multiplexem 23
 • v rámci zařízení nelze mazat nahraný obsah, je nutné připojit k PC
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo