Recenze GTM 460 SP1 SCH CN

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

S nadcházející zahradní sezonou se mnoho lidí blíží i výběr nové zahradní sekačky. Jestli nemáte extra velkou zahradu a preferujete stroje na benzínový pohon, tak zbystřete. Parametrově je slušně vybavená a navíc je na ni poskytovaná čtyřletá záruka. Tedy za předpokladu každoroční návštěvy autorizovaného servisu. Tento produkt se již neprodává, aktuálně prodávané sekačky najdete zde.

Parametry

Výkon2,9 kW
Pro plochu1000 m2
Šířka záběru46 cm
Výška sekání2,5-8,5
Objem nádrže1,2 l
Objem koše70 l
Hmotnost33 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníne

Provoz

Jednotlivé části jsou samostatně zabaleny, takže rozřízněte kartonový obal krabice a vyjměte vše potřebné. Sestavení přístroje je jednoduché a je v manuálu vysvětleno v sedmi názorných obrázcích. Ovládání je naprosto stejné jako u ostatních benzínových sekaček. Takže u madla máte páčku brzdy setrvačníku, která je potřeba být stisknutá, aby šlo nastartovat. Pro vypnutí motoru a zastavení žacích nožů ji stačí uvolnit. Páčka řazení slouží k ovládání rychlosti sekačky. Ve většině případů je nejlepší mít nastavenu nejvyšší rychlost, protože díky tomu sekačka nejlépe seče. Může se stát, že z nějakých důvodů potřebujete zpomalit (třeba při zatáčení) a v takovém případě ji stačí uvolnit. Rychlosti na výběr jsou tři. Nejnižší je 2,8 km/h, střední 4,2 km/h a nejvyšší je 5,2 km/h. Kromě rychlosti je možné regulovat i výšku sečení. V továrním nastavení je zvolená nejnižší výška. Když ji chcete změnit tak použijte páčku, která je umístěna nad zadním pravým kolečkem. Další věcí, kterou si můžete upravit je nastavení výšky rukojeti. Její změna není tak jednoduchá jako u předchozích případů. Musíte vyjmout lanko startéru a poté zafixovat spodní část rukojeti za pomoci matic a šroubků. Přesný postup jak to udělat je opět poměrně detailně popsaný v manuálu. Jak je u sekaček zvykem, tak si dejte pozor na práci na svahu. Při delší práci pod velkým sklonem (větším než 15 stupňů) může dojít k zadření motoru, protože jak je nakloněný tak ho olej nemůže řádně promazávat. Vždy když je to možné, tak svahy projíždějte po vrstevnici (tzn. ve stejné výšce). Pozor na zarostlé díry, vyjeté koleje nebo skryté nerovnosti. Při případném pádu okamžitě pusťte madlo sekačky, ať dojde k zastavení žacích nožů. Zpracování je u téhle značky obvykle na dobré úrovni a ani tento model není výjimkou. Motor není žádný extra silák, nemusíte se bát, že by sekačku bylo potřeba do kopce tlačit. Zvládne ho vyjet sama. Zadní kolečka jsou masivní a mají kolečková ložiska. Na hodně mokrém trávníku trochu prokluzují, ale to dělají skoro všechny sekačky. Šíře záběru průměr, ideální na menší a střední zahrady. Zajímavé je, že je na trhu někdy od roku 2012 a v roce 2014 mu prudce vyskočila cena nahoru (plus cca 1000 Kč). Bohužel už nespadla dolů. Na druhou stranu to odráží dlouhodobý zájem o tento produkt.

Údržba

Zase pro většinu z nás známé věci, pro jistotu v rychlosti zopakuji. V motoru je třeba udržovat požadované množství oleje, jeho stav si můžete zkontrolovat za pomoci měrky. Hladina oleje musí být mezi dvěma ryskami (min a max). Zhruba jednou za pár měsíců zkontrolujte vzduchový filtr. Jestli sekačku používáte hodně často, tak raději každý měsíc. Když je zanesený, tak to poznáte na zhoršeném výkonu motoru. Minimálně na začátku každé sezony vyčistěte zapalovací svíčku, případně můžete koupit každý rok novou, ale to mi přijde zbytečné. Když sekačku chcete čistit od nečistot, tak stačí hadr (lze i velmi lehce navlhčit) nebo kartáčem. Určitě nepoužívejte vyloženě mokrý hadr. Žací systém potřebuje pravidelnější péči. Opět je to odvislé od frekvence používání přístroje, ale vždy po určitém čase je třeba se zbavit nahromaděných nečistot – zbytky posečené trávy, listí, kousky zahradního ovoce atd.. Když je žací ústrojí znečištěné, tak hůře probíhá mulčovaní nebo plnění trávy do sběrného koše. Pokud se vám zdá, že začíná špatně sekat, je možné, že jsou ztupené nože. Není nutné kupovat nové, ale často je stačí jen (nechat) přebrousit. Při manipulaci s nimi pozor, jsou velmi ostré. Ideální jsou pracovní rukavice nebo je brát do hadru. Pokud se rozhodnete brousit sami, musíte nabrousit obě hrany stejně, aby byl nůž dobře vyvážený. Nevyvážený produkuje velké vibrace a tedy i hluk. V krajním případě může dojít k jeho prasknutí. Zjistit cenu Zpět na přehled a srovnání všech sekaček v testu i s recenzemi.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
GTM 460 SP1 SCH CN

Vypadá, že něco vydrží, zpracování je dobré. Na internetu jsou často zmiňované dobré zkušenosti s podporou ze strany výrobce. S ní zkušenosti nemáme, ale kdyby se mě někdo zeptal na vhodnou benzínovou sekačku pro menší a střední zahrady, s tím že nechce extra levnou, ale zároveň ani nic drahého, tak tato by byl jeden z tipů.

Sečení
8
Výbava
8
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo