Recenze Guzzanti GZ 620

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Italská značka Guzzanti se specializuje na domácí elektrické spotřebiče, mezi které patří i domácí pekárny. Model Guzzanti GZ 620 se stane vítaným společníkem vaší kuchyně, pomocí kterého budete moct péct nejen domácí chleby, ale díky 19 programům si můžete připravit i další dobroty jako jsou koláče, domácí jogurty, zavařeniny nebo rýže. Zvládne vytvořit tři velikosti bochníků s různým stupněm propečení. Přístroj nabízí možnost odloženého startu, snadné ovládání i pečení bezlepkového chleba.

Parametry

Max. váha bochníku1000 g
Příkon500 W
Počet hnětacích háků1
Počet velikostí bochníku3
Počet stupňů propečení3
Bagetyne
Ovládánídotykové
Počet programů19
Počet pečících nádob1

Jak peče

Domácí pekárna Guzzanti zvládne upéct bochník o maximální hmotnosti 1 000 g. Dále máte možnost zvolit si hmotnost 500 a 750 g. Jedná se o středně kapacitní pekárnu, která uspokojí středně velkou rodinu. Zároveň je vhodná i pro případ, že bydlíte doma sami a víte, že velký chleba byste nezvládli spotřebovat. V případě, že chcete péct pro větší počet strávníků, raději se však poohlédněte po pekárně s kapacitou 1,5 kg.

Protože se jedná o středně velký spotřebič, bohatě mu na prohnětení stačí jeden hnětací hák. Ten zvládne připravit těsto na nejrůznější druhy chlebů, a to včetně bezlepkového. Pozor si dejte v případě, že budete péct z celého 1 kg mouky, může se stát, že těsto vystoupí až k víku, kde se může lehce zdeformovat. Aby se těsto nepřipékalo, je samozřejmě povrch nádoby i hnětací hák vyrobený z nepřilnavého povrchu, který se snadno čistí.

Na své si přijdou milovníci světlých i tmavých kůrek. V nabídce přístroje máte rovnou tři druhy propečení – od světlé přes střední až po tmavou. Průběh pečení můžete sledovat přes skleněný průzor víka. Jakmile bude chléb dopečený, zařízení bude ještě hodinu chleba ohřívat – to se hodí nejen pro milovníky čerstvého a teplého chleba, ale také v případě, že se rozhodnete v pekárně připravovat rýži – to se hodí když doma nemáte rýžovar.

Pekárnu ovládáte pomocí dotykových tlačítek. Zvolený program uvidíte na displeji, stejně jako fázi pečení, ve které se chleba zrovna nachází. V nabídce je celkem 19 programů, takže možností je skutečně spousta. Programy jsou vypsané nad ovládacími tlačítky, bohužel však pouze v angličtině. Pokud víte, že chcete mít chleba ráno k snídani, můžete využít možnosti odloženého startu. Začátek pečení lze odložit až o 15 hodin. Pokud byste se báli, že bude pekárna moc hlučná, můžeme vás uklidnit. Přístroj je poměrně tichý a až na občasné pípání vás určitě nebude rušit. Někteří uživatelé si příliš nechválí bezlepkový program – je třeba v první fázi hnětení těsto stírat z horní části nádoby, jinak pekárna neuhněte všechno.

Pro stabilitu je pekárna opatřená protiskluzovými nožičkami, které se hodí hlavně při fázi hnětení. Má elektrický kabel o délce 1,2 m, tak si raději pohlídejte, aby byla zásuvka v dosahu. Co se týká příkonu, je tento model o něco slabší než konkurenti – příkon je pouhých 550 W. Přesto si uživatelé nemohou pekárnu vynachválit, a to i vzhledem k přátelské ceně.

Programy

Tento model nabízí 19 programů, což je opravdu dost. Vyberou si tak i náročnější z vás.

 • Basic (základní) – vhodný pro bílé chleby nebo bochníky se smíšenou chlebovou moukou. Barvu kůrky můžete upravit v nastavení.
 • Quick (rychlé pečení) – když potřebujete mít upečeno rychle, program urychlí proces hnětení, kynutí i pečení. Bochník u tohoto programu bude menší a hutnější.
 • Sweet (sladký) – určený pro pečení sladkého pečiva. Do těsta lze přidat ovocnou šťávu, sušené ovoce či čokoládu.
 • French (francouzský) – vytvoří jemné chleby z bílé mouky. Pečivo je nadýchané a s křupavou kůrkou. Nehodí se pro recepty s obsahem másla, margarínu či mléka.
 • Whole wheat (celozrnný chleba) – pokud chcete bochník z těžších druhů mouky, kterou je potřeba déle hníst. Vhodný pro žitnou nebo celozrnnou mouku.
 • Rice bread (rýžový chleba) – pro hnětení a pečení vařené rýže s vodou v poměru 1:1
 • Gluten free (bezlepkový chléb) – pokud máte bezlepkovou dietu nebo se lepku chcete vyhýbat, využijete tento program. Hodí se nejen pro bezlepkovou mouku, ale i sladkou bramborovou mouku, kukuřičnou či ovesnou.
 • Dessert (dezerty) – připraví pokrmy s větším množstvím bílkovin,
 • Mix (míchání) – hněte vodu s moukou a dalšími přísadami.
 • Dough (těsto) – pro hnětení a kynutí bez pečení. Vhodné na těsto pro knedlíky či pizzu.
 • Knead (hnětení) – lze nastavit dobu hnětení v závislosti na množství.
 • Cake (koláč) – pro hnětení, kynutí a pečení těsta s přidaným kypřicím práškem nebo jedlou sodou.
 • Jam (džem) – pro vaření marmelád a džemů.
 • Bake (pečení) – pokud potřebujete dodatečně dopéct chléb, který je příliš světlý nebo nedostatečně propečený. V tomto programu není zahrnuto hnětení ani kynutí.
 • Yogurt (jogurt) – připraví jogurt.
 • Sticky rice (rýže) – využijete pro přípravu lepkavé i běžné rýže.
 • Rice wine (rýžové víno) – hodí se ke kynutí a pečení rýže.
 • Defrost (rozmrazování) – rozmrazí potraviny.
 • Stir-fry (opečení) – pro míchání a opékání sušeného ovoce, ale i oříšků.

Zjistit cenu

Chcete péct větší chleba? Vybírejte zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
Guzzanti GZ 620

Vzhledem ke kapacitě je pekárna vhodná spíše pro menší rodiny. Určitě potěší přátelská cena i možnost nastavení pečení 3 velikostí bochníků. Neocenitelným pomocníkem je odložený start s nejzazší hodnotou o 15 hodin. Kromě chleba v pekárně připravíte i rýži nebo jogurt. Příprava bezlepkového těsta je ovšem trošku složitější.

Pečení
5
Programy
9
Vybavení
5
PLUSY
 • nízká cena
 • vysoký počet programů
 • tichý chod
MÍNUSY
 • menší kapacita
 • nižší výkon
 • menší objem
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo