Recenze autosedačky BRITAX RÖMER Dualfix M i-Size

Aktualizováno v květnu 2023

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Flexibilní, stylová, kvalitní, a pohodlná autosedačka Dualfix M i-Size zajistí bezpečí malým cestovatelům již od 61 cm jejich vzrůstu. To je cca od 3 měsíců jejich života a s dítětem poroste až do jeho 4 let. Sedačka má perfektní o 360 stupňů otočnou základnu, která se upevňuje do systému Isofix. Díky tomu je hodně stabilní a rodičům usnadní usazování dítěte. Lze ji nastavit do 12 poloh a dá se použít po i proti směru jízdy. Čtěte dál a zjistěte, zda se vyplatí zainvestovat do tohoto modelu dětské autosedačky značky Britax Römer.

Parametry

Pro děti3 měsíce – 4 roky (do 18 kg)
Isofix / bezpečnostní pásIsofix
Snímatelný pratelný potahano
Polohovací funkceano
Možnost upevnit proti směru jízdyano
Vhodná pro novorozenceNe (ideální od 3 měsíců nebo 61 cm)
NormyADAC, SICT
Systém proti bočnímu nárazuano
Možnost rotaceAno (360 stupňů)
Hmotnost sedačky15 kg
Rozměry v cm (v x š x d)48 x 44 x 74

Základní informace

Značka Britax Römer vyvinula svou první dětskou autosedačku již v roce 1966 a od té doby stále vyrábí a vyvíjí nové modely pro bezpečné cestování. Jsou průkopníky ve využívání pečlivých interních dynamických testů svých výrobků. Kvalita je znát i v použitých materiálech, designu a provedení.

Výrobce má ve své nabídce dva hodně podobné modely dětské autosedačky s otočnou základnou. Jsou to DUALFIX i-SIZE a DUALFIX M i-SIZE, kterému se věnujeme v této recenzi. První zmíněný model je vhodný již pro novorozence, protože pro ně má ve výbavě navíc speciální novorozeneckou vložku s pěnovým polstrováním.
DUALFIX M i-SIZE použijete pro děti zhruba od 3 měsíců, nebo 61 cm vzrůstu, až do 105 cm a 18 kilo, což je zhruba do 4 let.

Největším benefitem sedačky DUALFIX M i-SIZE je unikátní otočná základna s integrovanou nohou, která zajišťuje perfektní stabilitu a bezpečí pro cestování v autě. Pokud vás tento systém upevnění nadchne a budete si jej chtít pořídit, bude důležité předem zjistit, zda je váš vůz vybaven i-Size nebo Isofix systémem. Sedačku není možné upnout pouze bezpečnostními pásy, takže se může stát, že pro některé typy aut bude nepoužitelná.

Jak slouží

Jak lze sedačku jednoduše a rychle připravit k používání? To vám prozradíme dále. Výrobce u tohoto modelu myslel i na spoustu detailů, které ještě zvyšují komfort a bezpečí při jízdě.

Instalace

 

Před pořízením sedačky můžete zkontrolovat její kompatibilitu s typem vašeho vozu, a to přímo na stránkách výrobce. Auto musí mít být vybaveno systémem i-Size, sedačka je také kompatibilní s většinou aut vybavených systémem Isofix, ke kterému je potřeba přicvaknout plastovou základnu. Umístění do Isofixu je rychlé a jednoduché. Celá sedačka i s plastovou základnou je jeden kus, který drží pohromadě. Ten se jednoduše umístí na sedadlo spolujezdce nebo za krajní zadní sedadla. Zespod se povysunou kovové úchytné body směřující do Isofix kotev a ty se do nich bez velké námahy zacvaknou. Je-li konstrukce správně umístěna, povysunou se zelené indikátory a vy si můžete být jisti, že je vše v pořádku. Praktická je plastová část sedačky, která se zapasuje do opěry zad sedadla ve vašem autě. Tento díl je variabilní i pro tvarovaná sedadla a díky němu se dá sedačka ještě lépe zajistit proti hýbání.

Podstavec sedačky má ještě opěrnou teleskopickou nožku, která se zapře o podlahu auta a zajistí tak ještě větší stabilitu. Při jejím správném umístění na vás opět vykoukne zelený indikátor.
Upevnění na Isofix působí daleko stabilněji než jen upínání bezpečnostním pásem auta. Pokud si nebudete vědět rady, jak sedačku upevnit, přímo v zadní přihrádce pod sedačkou najdete tištěný návod. Jednoduchý návod v obrázcích uvidíte také přímo na pravé straně plastové základny. Stačí podle něj vše zkontrolovat a na závěr se pohýbáním se sedačkou do všech stran ujistit, že vše drží, jak má. Pokud sedačkou chcete otáčet, musí se stisknout plastové tlačítko na spodní části základny. Při otáčení jsou vidět červené indikátory na základně, ty se skryjí, když je sedačka ve správné, použitelné pozici. Otáčení je velmi jednoduché a opravdu intuitivní.

Bezpečnostní prvky a pohodlí

Hlavním bezpečnostním prvkem je tzv. i-SIZE – prvek bezpečnostní směrnice ECE R129, která předepisuje přepravu dítěte do 15 měsíců nebo výšky 76 cm proti směru jízdy. Německý výrobce u této sedačky slibuje použití ještě více inovativních bezpečnostních prvků, a kromě externích certifikací, pravidelně sám své výrobky testuje. Samozřejmostí je splnění testů společnosti ADAC a přísných interních standardů. Sedačka má optimalizovanou ochranu před bočním nárazem, tzv. SICT inside. To je integrovaný ocelový prvek v plastové skořepině sedačky, který odvádí a pohlcuje energii nárazu. Další funkcí je patentovaný systém Pivot Link SIOFIX, který směruje energii případného nárazu do bezpečných míst tak, aby jej zmírnil a snížil riziko poranění hlavy a krku přepravovaného dítěte.

Nechybí pětibodový pás s polstrováním a véčková opěrka hlavy. To je rozhodně víc než dost a o bezpečí vašeho malého cestovatele je tak dobře postaráno. Sedačka je pohodlně vypolstrovaná, aby se v ní dětem líbilo a cítily se pohodlně. Sedačka se dá upravit od celkem 12 pozic včetně natočení dopředu nebo dozadu.

Před prvním výletem je dobré vše si natrénovat, zkontrolovat umístění sedačky, utažení pásů a až poté vyrazit na silnici.

Crash test video

Usazování dítěte do sedačky

Usazování mnohdy neposedného mrněte do sedačky vám může hodně zpříjemní možnost otočit si sedačku směrem ke dveřím auta. Věřte tomu, že s dítětem se takto daleko lépe manipuluje při jeho nakládání a vykládání a možnost otočení využijete také třeba při cestovních přestávkách na krmení. Otáčením sedačky na základně můžete snadno volit polohu pro nebo proti směru jízdy. Nikdy byste neměli jezdit se sedačkou otočenou směrem ke dveřím auta.

Prvky sedačky (opěrka hlavy, pásy) lze posouvat zároveň s tím, jak vám dítě roste.
Perfektní je, že můžete měnit i sklon sedačky do polohy více v sedě nebo více v leže. Přizpůsobit lze i výšku opěrek, takže sedačka s vašim potomkem poroste až do jeho 4 let a po celou dobu mu zajistí komfort a bezpečí při jízdě.

Sedačka není moc praktická k tomu, aby se denně přendávala nebo přenášela z místa na místo, nebo z jednoho auta do druhého auta. Je na to dost těžká a robustní, hlavně kvůli základně pro připevnění k Isofix.

Údržba

Děti při delší jízdě v autě potřebují najíst i napít. Ale není třeba se bát, že něco ukápne, kam nemá. Při ušpinění sedačky můžete snadno sundat její potah a vyprat jej v pračce. Potah sundáte bez nutnosti jakéhokoliv demontování prvků nebo odstraňování popruhů. Odstranit a vyprat lze také polstrování pásů.

Co říci závěrem

Dětská autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je robustní, působí kvalitně a bezpečně, čímž rozhodně nezapře své německé kořeny. Má opravdu pěkný propracovaný design, výrobce ji nabízí v mnoha barevných provedeních a ve vašem autě určitě nebude působit lacině.

Opravdu skvělá a praktická vychytávka je možnost otáčení až o 360 stupňů. Podle nás rozhodně všichni rodiče uvítají a ocení snímatelný pratelný potah a bezpochyby hlavně to, jak je sedačka pohodlná a dopřeje tak malým cestovatelům super komfort a bezpečí. I při delších cestách se v ní dětem bude líbit a rodičům dodá na klidu řada bezpečnostních prvků a kvalita použitých materiálů.

Je třeba zvážit, jaké máte od sedačky očekávání. Kdo ví, že chce sedačku použitelnou již od narození dítěte, ve které jej bude zároveň dítě přenášet třeba z auta domů, měl by kouknout po lehkém přenosném „vajíčku“ a tento model si pořídit až o něco později. U modelu DUALFIX M i-SIZE oceníte spíše jiné benefity než třeba možnost připojení na kočárek, kterou tato sedačka nemá.

DUALFIX M i-SIZE je ideální pro umístění do prostornějšího auta, ze kterého nebude třeba ji pravidelně vyndávat. Za vyšší pořizovací cenu rozhodně získáte vysoké bezpečí a pohodlí, také krásný jednoduchý design a až 4 roky příjemného používání pro vaše cesty.

Zjistit cenu

Vybíráte autosedačku? Jejím výběrem vás snadno provedeme.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
BRITAX RÖMER Dualfix M i-Size 2020 cosmos black

Tato dětská autosedačka je jednou z nejlepších, kterou můžete na trhu najít. Díky možnosti otáčení, polohování a intuitivního ovládání se jedná o praktický výrobek, za který si však řádně připlatíte. Kvůli otočné základně je sedačka poměrně těžká, takže se nehodí pro každodenní instalaci či přehazování z auta do auta. Pokud vás odrazuje vyšší pořizovací cena, pamatujte, že sedačka dítěti vydrží až do 4 let a určitě ji za nemalý peníz prodáte třeba na dětském bazárku.

PLUSY
 • otočná základna o 360 stupňů
 • možnost nasměrovat po i proti směru jízdy
 • snímatelný pratelný potah
 • splňuje náročné bezpečnostní normy a prvky
MÍNUSY
 • není kompatibilní ke kočárkům nebo k přenášení novorozenců (vhodná spíš pro to, aby zůstala stabilně v autě)
 • robustnější větší rozměry (zabírá více místa)
 • vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo