Recenze HAAS+SOHN Arktic

Kamna mají 2 pláště a kombinují jak sálavé tak konvekční vytápění. Konvekční vytápění způsobuje to, že se sice vzduch v místnosti ohřívá pomaleji, ale může vytopit i přilehlé místnosti. Navíc, povrch kamen není tolik rozžhavený, jako u výrobku s jedním pláštěm. Teplý vzduch se do prostoru dostává díky otvorům v horní desce. Sálavého vytápění je dosaženo přes skleněná dvířka, která vzduch ohřívají rychleji.

Parametry

Výkon 12 kW
Velikost polen 500 mm
Vytápěcí schopnost 220 m3
Typ paliva dřevo, ekobrikety, uhelné brikety
Průměr kouřovodu 150 mm
Účinnost 80%
Hmotnost 92 kg
Čištění skla vzduchem ano
Vývod kouřovodu horní + zadní
Terciální spalování ano

Před litinovým roštem je umístěna zábrana, která otopu nedovoluje, aby spadl na sklo. Spálený popel padá do popelníku, který jednoduše vysypete do popelnice nebo na zahrádku (popel má dobré hnojivé vlastnosti), nezapomeňte, že popel se vysypává až v momentě, kdy je vychladlý, studený. V krbu můžete topit kusovým dřevem, ekobriketami nebo uhelnými briketami. Rozhodně v nich nespaluje uhlí a koks. Kamna mají navíc sekundární spalování, které se postará o spálení nebezpečných zplodin, které se dále neuvolňují do ovzduší, a navíc oplachuje sklo, takže jej nemusíte tak často umývat. Díky sekundárnímu spalování dochází k efektivnějšímu využití otopu.

Spaliny můžete odvádět buď horem, nebo zadní částí, takže nejste omezeni prostorem, do kterého chcete výrobek umístit. Přikládání je možné předními prosklenými dvířky nebo bočními dvířky. Do kamen se vejdou polena o délce 500 mm, což je velmi příjemná délka zejména při štípání dřeva.

Krbová kamna v pohodě vytopí menší byt nebo menší chalupu, ale jsou vhodná i pro vytápění větších prostor. Nezapomeňte si dobře spočítat, jak velký prostor chcete otápět, aby pro vás kamna nebyla buď předimenzovaná, nebo poddimenzovaná. Mají dobrý výkon a při správném topení také malou spotřebu dřeva.

Zlaté kličky se protáčí, což může být u manipulace nepříjemné. Výhoda kliky je však v tom, že je možné ji z dvířek sundat, takže se nemusíte bát, že by někdo nepovolaný kamna otevřel, ale také se nemusíte bát popálenin, které by mohla fixní klika způsobit. Pozor si dejte na vermikulit na zadní stěnu, protože ta se může rychle odřít.
Zjistit cenu

Zpět na přehled krbových kamen.

8.3 Hodnocení
HAAS+SOHN Arktic

Topící výkon
8
Vybavení
9
PLUSY
  • Výtečná kamna za překvapivě slušnou cenu
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení