Recenze HAAS+SOHN Arktic

Kamna mají 2 pláště a kombinují jak sálavé tak konvekční vytápění. Konvekční vytápění způsobuje to, že se sice vzduch v místnosti ohřívá pomaleji, ale může vytopit i přilehlé místnosti. Navíc, povrch kamen není tolik rozžhavený, jako u výrobku s jedním pláštěm. Teplý vzduch se do prostoru dostává díky otvorům v horní desce. Sálavého vytápění je dosaženo přes skleněná dvířka, která vzduch ohřívají rychleji.

Parametry

Výkon12 kW
Velikost polen500 mm
Vytápěcí schopnost220 m3
Typ palivadřevo, ekobrikety, uhelné brikety
Průměr kouřovodu150 mm
Účinnost80%
Hmotnost92 kg
Čištění skla vzduchemano
Vývod kouřovoduhorní + zadní
Terciální spalováníano
Před litinovým roštem je umístěna zábrana, která otopu nedovoluje, aby spadl na sklo. Spálený popel padá do popelníku, který jednoduše vysypete do popelnice nebo na zahrádku (popel má dobré hnojivé vlastnosti), nezapomeňte, že popel se vysypává až v momentě, kdy je vychladlý, studený. V krbu můžete topit kusovým dřevem, ekobriketami nebo uhelnými briketami. Rozhodně v nich nespaluje uhlí a koks. Kamna mají navíc sekundární spalování, které se postará o spálení nebezpečných zplodin, které se dále neuvolňují do ovzduší, a navíc oplachuje sklo, takže jej nemusíte tak často umývat. Díky sekundárnímu spalování dochází k efektivnějšímu využití otopu. Spaliny můžete odvádět buď horem, nebo zadní částí, takže nejste omezeni prostorem, do kterého chcete výrobek umístit. Přikládání je možné předními prosklenými dvířky nebo bočními dvířky. Do kamen se vejdou polena o délce 500 mm, což je velmi příjemná délka zejména při štípání dřeva. Krbová kamna v pohodě vytopí menší byt nebo menší chalupu, ale jsou vhodná i pro vytápění větších prostor. Nezapomeňte si dobře spočítat, jak velký prostor chcete otápět, aby pro vás kamna nebyla buď předimenzovaná, nebo poddimenzovaná. Mají dobrý výkon a při správném topení také malou spotřebu dřeva. Zlaté kličky se protáčí, což může být u manipulace nepříjemné. Výhoda kliky je však v tom, že je možné ji z dvířek sundat, takže se nemusíte bát, že by někdo nepovolaný kamna otevřel, ale také se nemusíte bát popálenin, které by mohla fixní klika způsobit. Pozor si dejte na vermikulit na zadní stěnu, protože ta se může rychle odřít. Zjistit cenu Zpět na přehled krbových kamen.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
HAAS+SOHN Arktic

Topící výkon
8
Vybavení
9
PLUSY
 • Výtečná kamna za překvapivě slušnou cenu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo