Recenze Haier HWD80-B14979-S

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bojujete doma s místem, ale nechcete se vzdát sušičky? To rozhodně nemusíte. Řešením je pořídit si úzkou pračku se s sušičkou Haier HWD80-B14979-S, která vám poskytne perfektní komfort v řešení otázky praní a sušení prádla v malém bytě či drobné koupelně. Disponuje kvalitním motorem s prodlouženou zárukou, velmi tichým chodem, osvětlením bubnu i speciální ochranou proti plísním. Nabízí množství programů, včetně oblíbené funkce Fuzzy logic nebo parního praní. Je skutečně těžké hledat na ní nějaké mouchy. Přečtěte si recenzi a dozvíte se víc o tomto šikovném domácím pomocníkovi více.

Parametry

Kapacita praní8 kg
Kapacita sušení5 kg
Energetická třída - sušeníD
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů47 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů266 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů4400 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů6800 l
Hlučnost při praní55 dB
Hlučnost při ždímání73 dB
Hlučnost při sušení63 dB
Výška85 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka46 cm
Provedení slimano
Maximální počet otáček1400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)280 minuty
Počet programů (praní i sušení)14
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano

Představení

Někteří lidé od koupě pračky se sušičkou v jednom těle odrazují. Nevýhody zde jistě jsou – když se stroj pokazí, přicházíte o oba spotřebiče naráz, a také nemůžete sušit a prát rovnou další várku. Jinak ale pračka se sušičkou představuje spoustu plusů – ušetříte místo, ušetříte peníze za nákup (ale většinou už ne energii). To ale v případě, když si vyberete kvalitní spotřebič. Tím dnešní recenzovaný model Haier HWD80-B14979-S bezesporu je.

 

Tento model můžeme zařadit mezi skupinu spotřebičů slim, to znamená, že jeho hloubka je malá, a tak ho můžete bez obav umístit i do menšího prostoru. Rozměry pračky činí 85 x 59,5 x 46 cm. Přístroj disponuje předním plněním, takže jeho horní část můžete využít pro uskladnění dalších věcí. Zajímavostí je vysoká váha – pračka váží celých 75 kg, což jí v kombinaci s pogumovanými nožičkami umožňuje perfektní stabilitu při ždímání prádla. Nemusíte se bát, že by vám po koupelně cestovala a vibrovala. Na druhou stranu počítejte s tím, že její přemísťování není žádný med.

Pračka disponuje kapacitou 8 kg pro praní, což je dostatečná hodnota i pro početnou domácnost. Kapacita sušení je pak 5 kg. Dále samozřejmě můžete počítat s ochranným systémem Aquastop, který zabraňuje nehodám a vytopení. Velkou výhodou celého spotřebiče je prodloužená záruka na motor v délce 12 let, a pokud se zaregistrujete u výrobce, můžete získat dalších 5 let k dobru na kompletní spotřebič. Záruka na motor je poměrně běžná, kazí se totiž málo. Záruka na celý spotřebič už je příjemnější bonus.

Milovníky designu jistě potěší krásné a atraktivní zpracování, které už na první pohled působí dojmem spotřebiče vyšší třídy. Na takový přístroj se budete chodit doma snad i rádi dívat. Na výběr pak máte ze 14 různých programů, které jsou označené ikonkou. To je trochu škoda, protože bude ze začátku komplikovanější se v nich vyznat. Pračka disponuje osvětlením bubnu, dětským zámkem i odloženým startem.

Zapomenout bychom neměli na tichý chod. Při praní je hlučnost na nizoučkých 55 dB, při odstřeďování se pak zvyšuje na 73 dB, což už je trochu horší, ale pochopitelné. Při sušení pak očekávejte hlučnost 63 dB. Tak tichý chod zajišťuje motor Direct Motion, který patří mezi nejtišší na trhu. Je to motor bez řemene, který je připojený přímo k samotnému bubnu pračky, a tak dělá mnohem nižší hluk i minimum vibrací. Jeho životnost je navíc mnohem delší než u klasických motorů.

Programy

Název programuKapacita v kgTeplota v °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna840-901 400
Syntetika440-601 200
Přikrývky230-40800
Vlna240800
Jemné230600
Sušení5
Praní a sušení81 400
Péče o dítě440-901 000
Mix830-601 000
Expres 15´1401 000
Rychlý8401 000
Odstředění81 000
Bavlna 20 °C8201 000
ECO 40-60
Praní/Sušení
81 400

Pračka disponuje 14 různými programy, ze kterých si určitě vyberou i náročnější z vás. Samozřejmě můžete počítat se všemi základními programy pro praní bavlny, syntetiky, mixu nebo praní v režimu ECO. Co se samotných programů a ovládání týká, vidíme tu menší problém v určení daných módů. Veškeré programy jsou jak na pračce, tak v návodu opatřeny pouze obrázkem, nikoliv popiskem. Možná pro vás tak bude komplikovanější vyznat se v nich a najít ten správný.

Mimo základní programy však můžete využít mód pro praní dětského prádla, jemného prádla, sportovního oblečení, vlny, velkých přikrývek nebo zkráceného programu, který zvládne rychle vyprat už za 15 minut. Spotřebič má v nabídce i oblíbené parní praní, které se zde skrývá pod názvem I-Refresh. Jedná se o speciální technologii odstraňující pachy, prach a nejrůznější alergeny. Navíc vaše prádlo zbaví různých záhybů a pokrčení. Tento program nabízí 4 různé módy podle toho, jaký materiál potřebujete osvěžit. Zvládne dokonce osvěžit i vlnu a hedvábí, kterým tak prodlužuje životnost.

Volbu programů nastavujete pomocí podsvíceného otočného ovladače v horní části pračky. Dále slouží k ovládání příslušná tlačítka. Na úzkém displeji pak vidíte konkrétní informace jako je čas do konce praní, navolený program či přidané funkce.

Doplňkové funkce

Kombinovaná pračka dále nabízí:

 • Odložený start – pračka nabízí možnost odložit start praní až o 24 hodin. Zajímavé je, že si v tomto případě nevolíte začátek praní, ale konec praní. Spotřebič podle daného času a programu sám určí, kdy začne prát.
 • Dětský zámek – zajistí, že děti nebudou moct změnit nastavení spotřebiče.
 • Fuzzy logic – systém, který automaticky zváží množství prádla a dle toho sám určí spotřebu vody, energie i pracího prostředku.
 • Osvětlení bubnu – díky němu už se nestane, že byste uvnitř bubnu nějaké prádlo zapomněli.
 • Smart Dual Spray – pračka je vybavená speciálním čisticím systémem, který se sám aktivuje po ukončení praní. Spotřebič vystříkne proud vody na těsnění a sklo dvířek, takže opláchne zbytky pracího prostředku. Tuto funkci oceníte hlavně v případě, že máte doma domácí mazlíčky nebo členy domácnosti, kteří trpí na alergie.

Jak pere a suší

Model pračky se sučiškou Haier HWD80-B14979-S pere i suší velmi dobře. Třída účinnosti praní je nejvyšší, tedy stupeň A. Co se týká ždímání, hodnota už je trochu horší – třída účinnosti odstřeďování je klasifikovaná na stupeň B. I tak se ale můžete těšit ze skvěle vypraného a usušeného prádla. Maximální počet otáček za minutu činí 1 400 ot/min, což je slušná hodnota.

Spotřebič nabízí široké spektrum programů, ze kterého si určitě vyberete. Pračka je vybavená systémem Fuzzy logic – disponuje váhou. Na základě dané informace pak sama vyhodnotí délku programu a množství vody a energie. Upozorňujeme na to, že cena za jedno sušení je poměrně vysoká.

Mezi velké výhody patří i velmi oblíbené parní praní a možnost osvěžení vašich obnošených kousků, které ještě nepotřebují kompletní oprání. Díky tomu spotřebič šetří energii, vodu, vaši peněženku i oblečení, které vydrží mnohem déle jako nové.

Aby vaše prádlo dlouho vydrželo a neponičilo se praním, je spotřebič vybavený speciálně upraveným bubnem Pillow Drum. Z vnitřní strany má neobvyklou strukturu polštářků, které zajistí, že se prádlo nikde nezasekne, nebude se odírat a bude při praní krásně sklouzávat. Buben je navíc široký celých 52,5 cm, což je nadstandardní u slim praček. Díky tomu se dovnitř vejde více prádla, které má spoustu prostoru pro praní a sušení. Těšit se můžete i z osvětlení bubnu, takže se vám už nestane, že byste nějaký kousek z pračky zapomněli vyndat.

Mezi další specialitky patří antibakteriální ošetření ABT, kterým je opatřené jak těsnění pračky, tak její zásobník na prací prostředky. Antibakteriální ochrana zabraňuje tvorbě plísně a množení bakterií v těchto citlivějších místech, které se navíc komplikovaně čistí.

Na kolik vyjde praní

Nyní si vypočítáme, na kolik vás při plné kapacitě při praní na program bavlna vyjde jedno praní. Při výpočtu bereme cenu za energie, tedy vodu a elektřinu. Náklady na prací prostředky zahrnuty nejsou.

Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,91 kWh. Spotřeba vody: 57 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,91 * 4) + (0,057 * 90) = 3,64 + 5,13 = 8,77 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde praní a sušení

Hodnota odpovídá praní v kombinaci se sušením při plné kapacitě. Počítáme ceny vody a elektrické energie. Cena pracích prostředků není zahrnutá.

Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 5,43 kWh. Spotřeba vody: 100 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (5,43 * 4) + (0,1 * 90) = 21,72 + 9 = 30,72 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Objevte další pračky se sušičkou.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Haier HWD80-B14979-S

Pračka se sušičkou Haier HWD80-B14979-S se může zařadit mezi špičkové výrobky, o čemž svědčí i velmi pozitivní hodnocení zákazníků. Má opravdu velké množství speciálních funkcí, praní i sušení zvládá na jedničku. Uživatele potěší tichým chodem, krásným designem, kvalitním zpracováním s prodlouženou zárukou a výbornými výsledky praní a sušení. Mezi její mínusy patří vyšší cena, trochu zmatené značení programů a poměrně vysoká cena za jedno sušení. Jinak se ale jedná o špičkový výrobek, který vám v domácnosti bude jistě dělat radost.

7.4Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Sušení a ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
7
Výbava
6.5
Spotřeba
6.5
7.5Hodnocení od lidí:
Praní
9
Sušení a ždímání
6.6
Programy
6
Hlučnost
7
Výbava
9
Spotřeba
7.6
PLUSY
 • krásný design
 • prodloužená záruka
 • vysoké otáčky
 • speciální ochrana proti plísni
 • Fuzzy logic
 • osvětlení bubnu a jeho speciální povrch
 • množství programů a funkcí
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • vysoká cena za jedno sušení
 • vyšší hmotnost
 • nedokonalý popis programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

12 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,
  prosím dokážete říct jaký je u praček Haier rozdíl mezi.:
  HAIER HW80-B14959U1-S
  HAIER HW80-B14979-S

  Všechny eshopy a stránky, vždy napíší něco z výbavy ale nikde nedokáži zjistit jaký a jestli je mezi pračkami rozdíl. Která je lepší? Moc Děkuji. Petra

  • Dobrý den,

   ani na stránkách výrobce to není zcela jasné, nicméně některé rozdíly se mi podařilo dohledat:

   Jedná se o nepatrný rozdíl ve spotřebě el. energie 47 vs 49 kWh, vody 46 vs 48, délce základního programu (3h35m vs 3h48m) a hlučnosti 69 vs 70 dB a hmotnosti 72 vs 65 kg. První hodnota platí pro HW80-B14979-S, druhá pro HW80-B14959U1-S.

   Výbavu a programy co má HW80-B14979-S navíc můžete vyčíst z manuálu na stránkách výrobce. Když kouknu na cenu, která je skoro stejná, tak bych rozhodně volil Haier HW80-B14979-S.

 2. Dobrý den, moc povedená recenze. Přemýšlím že pračku zakoupím, líbí se mi.
  Mám jen prosbu, bylo by možné napsat.:

  1) jaké jsou náklady na 1 praní 1 kg prádla
  a k tomu uvést (pro porovnání) stejný ukazatel samostatné pračky která skončila
  výborně ve vašich testech (jedné z nejúspornějších).

  2) jaké jsou náklady na 1 praní a sušení 1 kg prádla
  a k tomu uvést (pro porovnání) stejný ukazatel samostatné sušičky (bez praní) která
  skončila výborně ve vašich testech (jedné z nejúspornějších).

  Zkoušel jsem to spočítat sám ale nedaří se mi to, u ostatních recenzí se uvádí očekávaná roční spotřeba.

  Mám také jeden dotaz. Kolik pracích a sušících cyklů se statisticky používá na 1 rok.

  Jde mi o to že zde je minimální cenový rozdíl mezi pračkou a pračkou se sušičkou.
  Tím se ušetří pořizovací náklady. Chtěl bych si spočítat návratnost.

  Ještě jednou děkuji.
  Ať se Vám i nadále daří.

  David

  • Dobrý den,

   dříve se počítala průměrná roční spotřeba jako 180 cyklů (ale různí výrobci uváděli různé programy, nebylo plně porovnatelné), od revize energetických štítků už se udává spotřeba ve 100 cyklech a eco programu. Za mě je to mnohem snadnější pro případný odhad spotřeby ve Vaší domácnosti. Mezi nejefektivnější z pohledu spotřeby patří např:

   AEG L6WNJ68WC
   Hoover HD 485AMBB/1-S
   AEG ÖKOMix L8WBC61SC 

   Pozor na různou kapacitu těchto praček, čistě na spotřebu vyjdou lépe ty s vyšší kapacitou (když ji naplníte), které jsou však pochopitelně o něco dražší. Co moc ve výpočtu zhodnotit nejde je vyšší poruchovost u kombinovaných spotřebičů. Pokud oba spotřebiče plánujete využívat několikrát týdně (a máte dostatek prostoru) tak věřím, že dlouhodobě vyjdou výhodněji dva samostatné spotřebiče.

 3. Odpovědět
  Benjamin Répáš, 12/02/2022 at 21:15
  4
  Praní
  100
  Sušení a ždímání
  80
  Programy
  60
  Hlučnost
  40
  Výbava
  100
  Spotřeba
  100

  Dobrý den. Pračku jsem pořídil do naší rodiny dle recenzí, ale hlavně kvůli malé hloubce. Všude v recenzích se píše, jak je tichá při ždímání, a to je pravda. Ovšem, nikde se nepíše o tom, že při napouštění vody řve jako kočka o život! Nebo je to pouze ten náš kus? Rozhodně hluk při napouštění je mnohem vyšší, než při běžném praní, či ždímání! Sdělte, prosím, vaše zkušenosti! Děkuju

  + PLUSY: zatím spokojenost
  - MÍNUSY: hrozný hluk při napouštění, nejasná volba programů
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   napouštění vody je u všech praček o něco hlasitější, ale extrémní tak že „řve jako kočka o život“ by to rozhodně být nemělo.

 4. Odpovědět
  Alzbeta Havelkova 07/02/2022 at 23:25
  2.9
  Praní
  80
  Sušení a ždímání
  30
  Programy
  30
  Hlučnost
  80
  Výbava
  80
  Spotřeba
  50

  Dobry den,
  Rada bych se zeptala, zda je normalni, ze po suseni zustava na gume od dvirek pracky spousta prachu a zmolku z ususeneho pradla. Mnozstvi se vzdy odviji od typu (napr. osusky toho zanechaji mnohem vic nez bezne obleceni). Nicmene bez toho, abych poradne veskery prach vytrela nejde pradlo ani vyndat, protoze by se na nej hned vse nachytalo.
  Predem moc dekuji
  Alzbeta

  Přínosné(2) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   to se stává (nejen u Haieru) když je poměrně zaplněný filtr a prachové částice a žmolky nejdou jen do něj, ale právě hledají i další cestu ven okolo dvířek. Když je filtr prázdný, tak by se nic takové stávat nemělo.

 5. 4.4
  Praní
  90
  Sušení a ždímání
  90
  Programy
  90
  Hlučnost
  90
  Výbava
  90
  Spotřeba
  80

  Dobře pere suší skvělá pračka.
  Koupí doporučuji.

  + PLUSY: Dobře pere Suší skvěle Je tichá
  - MÍNUSY: Možná to že nemá české menu. Návod v češtině není úplný,mnoho dalších vychytávek není v návodu. Zkrácení programu, světlo v bubnu a jeho rozsvícení dle potřeby atd.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 6. Pračku kterou jste popsali výše jsem zakoupila. Bohužel ani po přečtení návodu v přiloženém manuálu, ani na internetu, ani po přečtení vaší recenze prostě ntuším, co a jak kombinovat. Chtělo by to příklady. Jistě, že člověk umí přetočit knoflíkem na jednotlivé programy, ale pokud chce nakombinovat různé funkce, už to tak snadné není. Dali byste sem podorbný postup? Děkuji.

  • Dobrý den,

   poprosím kolegu, který má ještě k pračce přístup, aby požadované info doplnil. Z hlavy si to bohužel již nevybavuji.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo