Recenze HECHT 2250

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kvalitní pila se silným výkonem, který si poradí i s kmeny o průměru až 36 cm bez zasekávání. To je Hecht 2250. Větší hmotnost zaručuje lepší stabilitu a pila při práci neposkakuje. Práci usnadňuje ergonomická rukojeť, ale znesnadňuje přívodní elektrický kabel, který je omezující. Její velkou výhodou je nízká pořizovací cena. Přečtěte si jak si Hecht vedl v našem testování!

Parametry

Pohonelektrický
Typ pilyřetězová
Délka lišty40 cm
Hmotnost5,6 kg
Napětí (akumulátoru)230 V
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíne
Jednoduché napínaní řetězune
Zubová opěrkaano
Výkon2400 W

Jak řeže

Poslední elektrická pila, kterou jsme zařadili do našeho testu. Ze čtveřice modelů na elektřinu rozhodně vychází se ctí a v mnohém má oproti konkurenčním modelům navrch. Nám se s ní řezalo pohodlně. Velkou výhodou této pily je dlouhá vodicí lišta, a tedy i dlouhý řetěz. Celých 40 cm vám nabízí pohodlné řezání tlustších kmenů suchého dřeva. Takže nachystat dřevo na zimu bude s touto pilou fajnová práce. Při přímém kolmém řezu si Hecht 2250 poradí s kmeny o průměru až 36 cm. Tím pádem můžete nařezat i pořádná polena aniž by se řetěz pily při práci zasekával. Při testování jsme sice žádný živý strom takových rozměrů nekáceli, ale s kmenem o průměru 25-30 cm si pila poradila hravě. Ve srovnání s předchozím modelem Makita má tahle pila Hecht podstatně větší výkon. Celých 2 400 W lehce zvládne i náročnější řezy. Proto pilu můžete s klidným svědomím nechat zakousnout i do tvrdšího buku či dubu. Díky váze 5,6 kg je pila při práci stabilní a neposkakuje. Tomu napomáhají i dvě kovové zubové opěrky, které se po zaseknutí do dřeva postarají o pohodlnější a bezpečnější práci. Stabilitě přidává plusové body také ergonomicky tvarovaná rukojeť. Pila je na klasický elektrický pohon, tedy napětí 230 V. Sice ji přívodní kabel s elektřinou omezuje v pohybu, ale za to je poměrně tichá a oproti benzínovým pilám i ekologická, protože nevypouští žádné škodlivé plyny. Ze začátku jsme měli při testování menší problém se správnou mechanikou výměny řetězu. Ale po pár pokusech jsme i s pomocí návodu přišli na to, jak řetěz po vyčištění správně nasadit raz dva. Opět upozorňujeme, abyste po nasazení řetězu pečlivě zkontrolovali správné napnutí. Hecht 2250 není žádná slabá pila, ale plnohodnotný hobby nástroj. Proto při používání této ďábelsky ostré pomocnice důrazně doporučujeme používat ochranné prostředky. Hlavně rukavice a brýle, štít nebo jinou ochranu očí. Pilu Hecht 2250 bychom s chutí doporučili všem, kteří chtějí při práci dýchat čistý vzduch bez zplodin a zároveň hledají šikovnou pilu se slušným výkonem. Navíc tahle schopná zahradní pomocnice stojí necelé dva tisíce. Pokud si ji vyberete, tak vám přejeme pevnou ruku a radost z dobře odvedené práce. Zjistit cenu Nic pro vás? Hodnotili jsme i elektrickou motorovou pilu Makita.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
HECHT 2250

Pila s dostatečným výkonem, která se sice pronese, ale popere se i s objemnějšími kusy dřeva. Má ekologický provoz i když manipulaci omezuje přívodní elektrický kabel. Při řezání je stabilní a neposkakuje.

PLUSY
 • pohodlné ovládání
 • vhodná i pro objemnější polena
 • dobrý výkon
 • ekologický provoz
MÍNUSY
 • větší hmotnost
 • omezující elektrický kabel
 • problém s mechanikou výměny řetězu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Špatná koupě po deseti minutách provozu se rozpadl kryt u Pily a že je to má vina takže šrot

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo