Recenze HECHT 5035

Potřebujete posekat zahradu? Nemáte rádi vůni benzínu nebo obtížné startování benzínových sekaček? A zároveň za sebou u sečení neradi taháte elektrický kabel? V tom případě by pro vás mohla být řešením Hecht 5035. Díky robustnímu akumulátoru ji lze nejen pro malé zahrádky.

Parametry

Šířka záběru35 cm
Výška sečení2,5-7,5
Napětí akumulátoru40 V
Kapacita akumulátoru2,5 Ah
Typ akumulátoruLi-Ion
Pro plochu400 m2
Objem koše35 l
Hmotnost16 kg
Pojezdne

Provoz

Sestavení přístroje je snadné. Stačí připevnit madlo a plastový koš. Madlo je s tělem stroje spojeno za pomoci rychloupínacího systému. Lze ho tedy snadno demontovat a transportovat sekačku na jiné místo. I když má tělo z plastu, tak není nejlehčí – díky akumulátoru, který něco váží. Použitý plast vypadá relativně masivně, ale pořád je to plast. Takže opatrně větší kameny, nebo jiné překážky, které by mohli šasi (spodní část těla) poškodit. Výhoda je že plast nekoroduje a nižší pořizovací cena a hmotnost než kdyby byla využita třeba nerezová ocel. Spouštěcí páka motoru je po celé šíři madla, takže lze sekačku snadno ovládat i jednou rukou. Když máte dostatek síly pro její vedení. Proti náhodnému spuštění je ochrana v podobě bezpečnostního tlačítka, které musíte před startem stisknout. Akumulátor s kapacitou 2,5 Ah dává přístroji dostatek energie, aby mohl bez přerušení pracovat po dobu cca 50 – 70 minut. Závisí to na typu a stavu (výšce a hustotě) sekaného porostu. Když bude nízký, tak vám baterie vydrží déle a naopak, když bude tráva vysoká, hustá a mokrá, tak sekačka přijde o svoji energii výrazně rychleji. Nabíjí se zhruba hodinu a půl. Podle informací Hechtu je tahle sekačka určená pro plochy až do 400 m2. Tady hodně záleží, jak vaše zahrada vypadá. Pokud je v ní hodně rovných ploch bez překážek, tak práce docela rychle odsýpá. Přesto by o něco větší šíře záběru žacího nože nevadila. Na druhou stranu u členitějších ploch, přerušovaných větším množstvím stromů, keřů nebo záhonů, oceníte menší šíři, kvůli snadné manipulaci. V případě, že si pořídíte náhradní akumulátor, tak se nemusí bát pustit ani do větších ploch. Akumulátor lze totiž vyjmout a dát do nabíječky, zatímco s druhým sečete. Navíc je možné jako druhý akumulátor dokoupit variantu s 4 Ah (je poměrně drahá, okolo 3 000 Kč). Ten dokáže přístroj živit až dvě hodiny. Další zajímavostí je, že sekačka je součástí programu ACCU 5040. To znamená, že si můžete nakoupit více akumulátorových zahradních pomocníků od Hechtu (třeba motorová pila nebo křovinořez) a využívat pro ně jednu nabíječku a pár baterií. Ušetříte si tak místo, peníze i čas když zjišťujete, která nabíječka patří ke kterému přístroji. Má slušný výkon, nemusíte se s ní bát vjet i na vyšší trávu. Kapacita koše je pro menší a střední zahrady rozumná. Protože sekačka je kvůli akumulátoru těžší než elektrické sekačky, tak se nestává, že by se kvůli plnému koši převracela na zadní kola. Na velké zahrady bych ji nebral. Mám pro to dva argumenty. Tím prvním z nich je, že se akumulátory o něco déle dobíjí než kolik vydrží vést sekačku v chodu (hlavně když je tráva vysoká) a tím druhým je malá šíře záběru. U velkých ploch byste se opravdu hodně nachodili, navíc v rámci co největší výdrže není vybavena pojezdem. Takže jestli máte zahrádku ve svahu, tak počítejte že těch 16 kg musíte tlačit sami.

Údržba

Vypláchnutí zahradního koše hadicí, očištění žacího ústrojí, ať ho nezpomalují zaschlé zbytky trávy nebo kousků stvolů a větví, to jsou věci, které známe i z ostatních druhů sekaček. Rovněž kontrola šroubů a matic a jejich případné dotažení. Oproti benzínu nám navíc odpadá péče o motor a jeho skladování přes zimu, ale zase se musíme správně chovat k akumulátoru. A co to přesně znamená? Hecht 5035 je vybavena moderním Li-Ion akumulátorem, který toho snese hodně, ale přesto je možné ho nesprávným zacházením poškodit. Mezi hlavní výhody patří pomalé samovybíjení. To bylo problémem zejména u starších typů akumulátorových článků. Jednoduše řečeno se baterie vybíjela i když jste s ní nic nedělali. Sice pomalu, ale za to pořád. Po delší době tak byla baterie skoro prázdná. U Li-Ion technologie je samovybíjení také, ale v minimální míře. Další výhodou je absence tzv. paměťového efektu. Takže není baterii potřeba před nabitím skoro celou vybít. A jakou péči tedy potřebuje? Na zimu, nebo na delší období nečinnosti je ideální skladovat akumulátor se zhruba polovinou kapacity. Nemusíte to přesně měřit, ale když je plně nabitý tak to není dobře a to stejné platí pro stav kdy je vybitý. Tímto dokážete výrazně zvýšit životnost akumulátoru. A protože se nejedná o zrovna levnou součástku, tak vám peněženka poděkuje. Další rada se týká teplota skladování. Vysoké teploty jsou špatně, ale rovněž jí škodí i mráz. Takže ideální teploty pro zimní spánek jsou někde mezi 3-10 C. Při dodržení těchto rad by se výdrž baterie měla pohybovat okolo 1000 – 1200 nabíjecích cyklů. Při porušování těchto pravidel se může zmenšit až na polovinu. Zjistit cenu Nevíte jaké parametry jsou důležité? Zkuste nákupního rádce jak vybrat sekačku.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
HECHT 5035

Pro odpůrce kabelů a vůně benzínu se jedná o rozhodně použitelnou alternativu pro menší a střední zahrádky. Potěší snadná ovladatelnost, jednoduché startování, docela kvalitní materiály a možnost dokoupit další aku produkty a využít pro ně baterii a nabíječku. Pozor si dejte na absenci pojezdu (hlavně kopce a zástupkyně slabšího pohlaví).

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. Nůž, dodávaný v sekačce, zřejmě není ocelový, ale měkké železo! Zatím jsem nový náhradní ani dle nového výr.čísla nesehnal. Dokonce ani u autorizovaného prodejce! Takže to vypadá, že kvůli noži je nutné koupit novou sekačku.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo