Recenze Hisense Monitor dechu Babysense 2 Pro

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Každá maminka má přirozeně o své narozené miminko obavy, a chce, aby bylo v bezpečí a nic zlého se mu nepřihodilo. Bohužel jsou i dnes známy případy syndromu náhlého úmrtí kojence, i když jsou velmi ojedinělé. Ke zmírnění vašich obav a kontrole děťátka vám může pomoci monitor dechu. Podrobněji jsme se zaměřili na model Hisense Monitor dechu Babysense 2 Pro.

Parametry

Typbezdotykový
Počet desek v balení2
Zdravotní certifikaceano
Baterie v baleníne
Prodlužovací kabelne
Hlasitost alarmu85 dB

Babysense 1 Pro vs Babysense 2 Pro vs Babysense 7 – rozdíly

Možná vás napadlo jaké jsou mezi těmito produkty rozdíly a proto jsem pro vás připravila srovnávací tabulku.

Babysense 1 ProBabysense 2 ProBabysense 7
cca 2 700 Kč cca 3 000 Kč cca 3 000 Kč 
1 x Kontrolní jednotka1 x Kontrolní jednotka1 x Kontrolní jednotka
1 x Senzorová podložka (440×270 mm)2 x Senzorová podložka (440×270 mm a průměr 216 mm)2 x Senzorová podložka (obě kulaté a průměr 216 mm)
1 x Držák kontrolní jednotky1 x Držák kontrolní jednotky1 x Držák kontrolní jednotky
1 x Doplňkový háček pro zavěšení1 x Doplňkový háček pro zavěšení1 x Doplňkový háček pro zavěšení
1 x Příchytka kabelů2 x Příchytka kabelů2 x Příchytka kabelů

Ostatní parametry jsou stejné, tedy:

 • Napájení: 4 × 1.5V AA tužkové baterie typu LR6
 • Hlasitost alarmu: 85dB SPL na vzdálenost 1 m

Jak pracuje

 

Pozitivně na něm hodnotíme to, že je atestován a registrován jako zdravotní pomůcka třídy bezpečnosti IIb.  Je používán nejen v rodinách, ale také v porodnicích a nemocnicích. Pokud by se z jakéhokoli důvodu stalo, že miminko přestane dýchat, přístroj vás na to okamžitě upozorní. Součástí balení jsou dvě desky a každou desku můžete používat zvlášť ve dvou různých postýlkách a přenášet pouze řídící jednotku. To se hodí, když například cestujete k prarodičům nebo máte doma dvě postýlky. Rovněž tak můžete (pokud chcete) využít druhou jednotku třeba pro kočárek. Nicméně jelikož nejspíš bude kočárek v pohybu, nelze se na detekci dýchání v takovém případě spolehnout stoprocentně. Druhá deska (kulatá) je také výrazně menší.

Pracuje tak, že přesně rozpozná vzorce dýchání dítěte a přenáší je do mikroprocesoru, který je umístěn uvnitř kontrolní jednotky. Pokud přístroj nedetekuje dýchání déle než 20 vteřin nebo dojde ke snížení dechů na méně než 10 za minutu, silný alarm, a to jak akustický, tak vizuální, okamžitě zajistí vaši pozornost a vy můžete začít rychle situaci řešit. Hlasitost , kterou výrobce uvádí,  je 85 dB na vzdálenost 1 m. Což je zvuk o podobné síle jako fén, který je puštěný na plný výkon. Za zmínku stojí, že řada BABYSENSE má více než dvacetiletou historii a během ní si získala pevnou pozici na trhu, včetně zdravotnických zařízení.

Tento výrobek využívá pasivní senzory. Výhodou je, že senzorové podložky najdete v balení dvě. Mají různé rozměry. Obdélník o rozměrech 440 x 270 mm a kruh o průměru 216 mm. Podložky můžete vložit do větší postýlky a tím pokrýt téměř celou její plochu nebo využít jednu do menší postýlky a druhou například do kolébky. Do kočárku použití nedoporučujeme, jeho drncání by způsobilo nepřesnosti v kontrole dechu.

Tyto podložky nevyzařují žádné radiofrekvenční záření a nejsou s miminkem v žádném přímém kontaktu. Je vhodné je umístit pod matraci, která ale nesmí být silnější než 12-13 cm a u matrace pružinové doporučuji výšku maximálně 10 cm.

Kvalitní 4 tužkové baterie 1.5V AA vydrží při plném provozu dle výrobce až půl roku. Z mých zkušeností bych počítala spíše s několika měsíci životnosti. Nejsou součástí balení, takže je nezapomeňte dokoupit. Rozměry tohoto monitoru dechu jsou 46,5 x 39 x 6 cm. Bílá barva a jednoduchý design se hodí do každé domácnosti.

Ovládání je na jednu stranu jednoduché, ale má i své nedokonalosti, na které si dejte raději pozor. Vypínač se totiž snadno může neopatrným pohybem vrátit do původní polohy, dejte si na to pozor. Člověk si pak není jistý, zda náhodou monitor dechu zapnul. Proto je jistější počkat na první bliknutí detekce dechu. Může se jednat o občasný problém, případně vadu kusu, ale mohlo by to být nebezpečné. Diody v noci silně svítí a citlivé osoby mohou rušit ze spaní, stejně jako hlasité cvaknutí vypínače, které může miminko vzbudit. Za výhodu považujeme to, že výrobek je kompaktní a dá se lehce přenést. Proto s vámi může i na cesty a vy budete v klidu i v jiném prostředí.

Obsah balení

U monitoru Babysense 2 Pro je v balení 1x kulatá deska a 1 x obdélníková. Například model Babysense 7 obsahuje 2 kuláté snímací desky. Babysense 1 Pro má pouze jednu snímací desku. Podrobně rozdíly rozebírám níže.

Zjistit cenu

Podívejte se na hodnocení dalších monitorů dechu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení monitoru dechu Hisense Babysense 2 Pro

Hisense Monitor dechu Babysense 2 Pro potěší tím, že v balení najdete hned 2 kusy podložek. Jednu tedy můžete mít v postýlce a druhou třeba v kolébce. Provoz zajišťují baterie. Nejsou však součástí balení, takže je potřeba je přikoupit zvlášť. Nevýhodou je ovšem vypínač, který má tendenci se vracet do polohy vypnuto a také silně svítící diody, které vás mohou rušit ve spánku.

PLUSY
 • atestace a registrace jako zdravotní pomůcka - Certifikát CE 93/42/EEC
 • 2 senzorové podložky
 • neustálá kontrola dechu
 • snadná obsluha
MÍNUSY
 • pozor na vrácení vypínače do polohy vypnuto
 • příliš jasné diody
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo