Recenze HOBOT 388 robotický čistič oken

Chcete se zbavit otravného umývání oken? Sáhnout můžete po robotickém čističi Hobot 388, který vám však pomůže v pravidelném úklidu, nikoliv v tom generálním. Zjistěte o něm více.

Parametry

Hmotnost0,89 kg
Záložní baterieano
Kapacita záložní baterieneuvedeno
Hlučnost67 dB
Podtlakneuvedeno
upozornění na výpadek elektřinyano
pro bezrámová oknaano
Kotvící sadaano
minimální velikost oken v cm35 x 35

Představení

Hobot 388 je elektrickým robotem pro čištění oken a dalších povrchů. Je možné s ním udržovat všechny zasklené nebo obkládané plochy (obklady). Může pracovat na svislé i vodorovné ploše. Pyšní se propracovaným navigačním systémem, který můžeme přirovnat k autopilotovi. Je možné jej ovládat dálkovým ovladačem nebo pomocí chytrého telefonu přes aplikaci. Okno čistí dvěma kulatými utěrkami z mikrovlákna a vodu rozprašuje v podobě mlhy pomocí sonické trysky. 1m2 plochy umyje zhruba za 4 minuty. Velikost zásobníku na roztok od společnosti Hobot nebo destilovanou vodu je 24 ml, což vystačí na mytí ploch o rozměru 24 m2.

  

Obsah balení

Společně s robotem dostanete také dálkové ovládání, napájecí jednotku, dva elektrické kabely o délce 4 m a 1 m, dva náhradní držáky a celkem 6 párů utěrek z mikrovlákna. Samozřejmostí je bezpečnostní lano, které ovšem není zakončeno přísavkou, ale karabinou, a také druhý difuzér vody.

Popis výrobku

Na trhu se můžete setkat se dvěma typy robotů. Jedni jsou čtvercoví, druzí ovální. Produkt, o kterém píšeme, má oválný tvar, takže musíte počítat s tím, že se nedokáže vypořádat s rohy oken, což je ovšem nedostatek většiny robotických vysavačů oken. Na spodní straně robota jsou dva držáky utěrek, které provádějí rotační pohyby ve vysoké rychlosti. V horní části přístroje najdete pouze dvě tlačítko. Jedno slouží pro zapnutí a vypnutí, druhé pro zastavení a spuštění čištění. Dále je horní část opatřena osvětlením, zásobníkem na roztok a reproduktorem pro alarmové hlášení. Na rozdíl například od robotického čističe oken Symbo Weebot W130 má Hobot 388 integrovaný zásobník na roztok. Pokud by se ultrasonická tryska ucpala vodním kamenem, je potřeba celý zásobník vyměnit za nový. Jeho pořizovací cena se pohybuje okolo 400 Kč. Do zásobníku se může používat pouze destilovaná voda nebo roztok přímo od výrobce. 250ml roztok pořídíte za necelých 300 Kč, což je docela dost, nemyslíte?

Jak Hobot 388 pracuje

Největší předností je možnost dvojího mytí, které je možné spustit jen pomocí dálkového ovladače nebo v aplikaci. Kromě toho však nesmíme zapomenout zmínit zásobník na vodu, který ji rozstřiku v koncentraci podobné lidskému dechu. Netvoří se tedy kapky, které by po zaschnutí mohly zanechávat skvrny. Čištění probíhá tak, že jedna utěrka pracuje na mokro a druhá leští nasucho. Slovo leští, bychom však raději měli dát do uvozovek. Při nákupu je potřeba počítat s tím, že výrobek se hodí spíše pro udržování oken, než pro mytí oken jen několikrát do roku při velkém gruntování.

Pokud je okno příliš špinavé, je potřeba jej nejdříve nahrubo umýt a poté nechat práci dodělat Hobota. Tento způsob mytí oken tedy není z časové stránky příliš efektivní. Proto přístroj doporučujeme používat pravidelně, než se okna stihnou opět hodně zašpinit. Počítejte však s tím, že Hobot za sebou nechává dost znatelnou stopu. Leštění nestojí za moc a na oknech jsou viditelné šmouhy. Robot na okně drží pomocí podtlaku. Funguje až po zapojení do elektřiny. Nemusíte se však obávat, že by z okna spadl, když dojde k výpadku. Je totiž doplněný Li-Ion baterií, která Hobota v případě výpadku energie na okně udrží zhruba 20 minut. V této situaci spustí přístroj alarm.

Pro práci s robotem tedy potřebujete kabel, ale nemusíte se obávat. Díky celkové délce 5 m nebudete omezováni vzdáleností zásuvky. Z hlediska bezpečnosti dostanete k modelu kotvící lano, které je zakončené karabinou. Toto zakončení se nám jeví jako nešťastné, jelikož karabinu musíte za něco zaháknout. Ideálně tedy za ručku okna. Mnohem lepší je řešení pomocí přísavky, kterou můžete umístit kamkoliv na okno. Nevýhodou ovšem je, že v této části robot okno neumyje. Každá varianta má tedy svoje pro a proti. Na dálkovém ovladači nebo v aplikaci můžete robota spouštět a zastavovat, řídit ručně nebo spouštět postřik vody. Přístroj se s telefonem spojí pomocí Bluetooth. Co se týče údržby přístroje, ta je snadná. Utěrky z mikrovlákna můžete prát v pračce na 40 °C a je možné je použít i oboustranně.

Z hlediska navigace má Hobot 388 celou řadu senzorů, které mu umožňují systematickou navigaci. Dokonce jej na začátku nemusíte instalovat do rohu, jako je tomu u konkurenčních modelů. Úklid můžete začít odkudkoliv. Pamatujte, že přístroj není schopen detekovat překážky, takže před úklidem musíte z okna vše odstranit. Polštářek, který má za úkol mokré čištění se nedostane až na římsu oken, dostane se tam pouze polštářek lešticí. Při úklidu robot vydává hluk o síle 67 dB, což je docela dost a vzhledem k tomu, že musíte být při mytí přítomni, je hluk poměrně otravný.

Zjistit cenu

Zjistěte, jaké další akumulátorové stěrky jsou na trhu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
HOBOT 388 robotický čistič oken

Jak se říká, papír snese vše. To bohužel platí i u tohoto výrobku. Přestože se po přečtení parametrů může zdát jako pomocník, bez kterého se neobejdete, nemusí to být pravda. Nehodí se pro mytí špinavých oken, ale spíše pro pravidelnou údržbu ne příliš špinavých oken. A i v tomto případě zanechává na skle šmouhy. Bohužel nedostatečně čistí horní část oken a rohy, ale problém s rohy je stejný u většiny těchto výrobků. Otravná je také vysoká hladina hluku. Na druhou stranu musíme pochválit dlouhý přívodní kabel, inteligentní navigaci a rozprašování čisticího prostředku, což není samozřejmostí u všech těchto modelů.

PLUSY
 • design
 • příslušenství
 • zásobník na vodu
 • délka přívodního kabelu
MÍNUSY
 • šmouhy
 • nedostatečně umyté horní části oken
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo