Recenze HOBOT LEGEE-668

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud se vám nechce vysávat ani vytírat, pořiďte si HOBOT LEEGEE-668, který tuhle práci obstará za vás. Sice si nemůžete naplánovat úklid ani ho připojit k Wi-Fi, ale primární funkci zvládne dobře. Zásadní nedostatek má v tom, že nedokáže překonat ani přechodové lišty, potěší vás však přijatelná cena a dobrý poměr výdrž a nabíjení baterie. Přečtěte si, jak dopadl Hobot v našem testování!

Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení150 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost62 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie3000 mAh
Výdrž na jedno nabití90 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacelaserové senzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,5 l
Plánované uklízeníne
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů0
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek0,3 cm
Výška9,5 cm
Průměr34 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický

Ovládání

Robotický mop/vysavač se nabíjí ze základny, kterou je dobré umístit blízko stěny, aby se k ní vysavač mohl snadno a pohodlně připojit. Kolem základny by mělo být 1,5 m volného prostoru z každé strany (zepředu, zprava i zleva). Před prvním použitím je nutné nechat vysavač nabít na maximum. Nabití bude trvat asi 4 hodiny. Aby došlo k nabíjení, je nutné, aby se stříbrné konektory na vysavači a základně dotýkaly.

    

Celý robot se zapíná tak, že odklopíte přední část a uvnitř, mezi nádobkou na prach a na vodu stisknete vypínač do polohy I. Horní část zavřete a úklid zahajte stisknutím tlačítka Start/Pauza buď přímo na vysavači, nebo na dálkovém ovládání. Úklid vysavač ukončí buď sám, nebo jej můžete ukončit vy stisknutím tlačítka Stop na dálkovém ovladači.

Po úklidu se robot sám automaticky vrátí do dokovací stanice, pokud z ní úklid zahajoval. Pokud ne, zajede po úklidu robot ke stěně. Do základny ho budete muset přenést.

Robot má laserové senzory a navigaci, která mu umožní detekovat překážky a vyhýbat se nábytku, takže se nemusíte bát poškození. Podél stěn jezdí ve vzdálenosti 4 cm, tento prostor včetně rohů vysává za pomocí přimetacího kartáčku. Robotický vysavač/mop má senzory proti pádu ze schodů, takže se nemusíte bát, že by mohl spadnout a rozbít se.

Jak používat mopy z mikrovlákna

Mopové utěrky jsou na vysavači uchyceny pomocí podobného systému jako je suchý zip. Obě dvě utěrky mají určitý tvar, který jim předurčuje, jestli patří do přední nebo zadní části.

Plnění vodou

Do zásobníku na vodu se vejde 320 ml. Otvor, kterým se voda plní je poměrně malý, takže pro plnění používejte nádobku se speciálním hrdlem, která je součástí balení. Díky ní se vám nemůže stát, že by voda vytekla tam, kam nemá. Zásobník plňte vždy jen čistou vodou bez čisticího prostředku. Pokud budete vysavač někam převážet, je nutné zbývající vodu odčerpat. K tomu vám pomůže také přiložená nádobka.

Nádoba je vyrobena ze speciálního materiálu, který je možný zmáčknout, takže jí snadno vodu nasajete zpět. Při zmáčknutí se vytvoří podtlak, který umožní tekutinu nasát do lahve.

Jak používat dálkové ovládání

Pomocí dálkového ovládání můžete robotu dávat pokyny a vybírat z režimů úklidu.

Tlačítka na dálkovém ovladači:

 • Home – vrátí robota zpět do základny,
 • Start/Pauza – spuštění/přerušení úklidu,
 • Směrové šipky – ovládání směru nahoru, dolů, doprava, doleva,
 • Stop – tlačítko pro zastavení úklidu,
 • Spot – tlačítko pro uklízení vybraného místa,
 • Wall – follow – tlačítko pro uklízení podél stěn,
 • Kapka – tlačítko pro suché nebo mokré mopování,
 • Paralel – tlačítko pro paralelní úklid.

Úklid podlahy probíhá ve 4 fázích:

 1. vysají se hrubé nečistoty,
 2. podlaha se vymopuje nasucho,
 3. trysky nadávkují určité množství vody,
 4. zadní mop setře nadávkovanou vodu.

Barvy LED kontrolky a jejich význam

BarvaCo znamená
Bílá během úkliduProbíhá mopování na sucho
Modrá během úkliduProbíhá mokré mopování
Oranžová v nabíjecí základněProbíhá nabíjení baterie
Zelená v nabíjecí základněBaterie je nabitá
BlikaoranžoBaterie je vybitá a je potřeba ji nabít
Blikamodrá, bílá, oranžováRobot se jede nabít do dokovací základny

Funkce

SPOT režim uklízení

Tento režim využijete v momentě, kdy potřebujete uklidit jen vybraný kousek podlahy. Robot uklidí tento prostor a bude věnovat rozloze 2×2 m.

Režim úklidu podél stěn

Při zvolení tohoto uklízecího režimu se bude mop/vysavač věnovat pouze oblastem podél stěn.

Režim paralelní úklid

Při paralelním úklidu se mop/vysavač po místnosti pohybuje ve tvaru, který můžeme přirovnat k plazícímu se hadu.

Mokré/Suché mopování

Na dálkovém ovladači si můžete zvolit, zda budete chtít mopovat nasucho nebo namokro.

Údržba

Senzory

Údržba neznamená jen doplňování vody a vysypávání nádobky na prach. Před každým úklidem je dobré otřít senzory, které najdete schované pod nárazníkem. Nárazník stačí jen oddělat od vysavače. Na pravé a na levé straně nárazník zmáčknete a odděláte. Senzory můžete očist buď měkkým suchým hadříkem, nebo štětečkem, který je součástí balení.

Nádobka na prach

Vysavač nemá ukazatel plnosti nádoby, takže ji doporučujeme vysypávat po každém vysávání. Nádobka na prach se nachází pod horním krytem. Stačí ji jen chytit za modré plastové madlo a vytáhnout ji směrem na horu. HEPA filtr, který se nachází zboku zásobníku, vysajte vysavačem nebo omeťte štětečkem, ale nikdy neomývejte vodou. Síťový filtr a nádobku na prach je možné omýt vodou. Než vrátíte tyto dvě části do vysavače, nechte je dobře vyschnout. Prach se vysypává do koše.

Boční kartáček

Boční kartáček je dobré udržovat také, protože i pod ním a na něm se zachytávají nečistoty a prach. Kolečko stačí jen vytáhnout pohybem nahoru. Je potřeba použít lehkou sílu, protože kolečko je na tyčince nacvaknuté.

Trysky na vodu

Abyste mohli vyčistit nebo vyměnit trysky na vodu, je nutné od sebe tahem odtáhnout obě strany mopu. Křížovým šroubovákem odšroubujte šroubek, který drží pravou a levou trysku. Trysku vyměňte nebo vyčistěte a opět připevněte šroubkem.

Mopy

Mopy je nutné vyprat po každém použití. Pokud by byly příliš špinavé, mohly by zanechávat šmouhy a neplnily by dobře svoji funkci. Mopy je možné prát na 40 °C, ale bez aviváže a rozhodně je nesušte v sušičce na prádlo. Pokud jsou mopy opotřebované, vyměňte je za nové.

Jak často vyměňovat příslušenství

Přimetací kartáček1x za 3 měsíce
HEPA filtr1x za 2 měsíce
Filtr síťovaný1x za 3 měsíce, pokud se filtr protrhne, vyměňte ho hned!
MopyVyperte po každém použití
Trysky1x za 3 měsíce, pokud se trysky zanesou, vyměňte je hned!
Baterie Li-Povýměnu neprovádějte sami a obraťte se na autorizovaný servis

Jak vysává

Tento robotický mop/vysavač je možné použít jen na hladké podlahy. S kobercem si rozhodně neporadí a ani pro jeho úklid není určený. Jedením přístrojem je možné zvládnout vysávání i mopování zároveň. Můžete si vybrat, jestli chcete stírat nasucho nebo namokro. Robotický přístroj má velmi jemné rozprašování vody, díky kterému ho můžete použít i na dřevěné podlahy, které se nesmí tolik máčet. Mopy jsou dost hutné, takže pokud potřebujete umýt jinou podlahu, než dřevěnou, klidně zadní mop namočte a dobře vyždímejte. Vytírání bude účinnější.

Pozor si dejte na podlahách, které mají vroubky nebo hlubší strukturu, protože v ní může zůstávat voda. Ale je to stejný případ jako u klasického mopu, takže bychom to nepovažovali za nedostatek. Po mopován zůstává povrch mokrý.

Kromě přimetacího kartáčku nemá robotický přístroj žádný další kartáč, jako je tomu u robotických vysavačů. Nečistoty se nasávají přímo do otvoru, který je vede do sběrné nádoby na prach. Vysavač si naštěstí poradí i s vlasy, takže nevadí, že velký kartáč nemá. Neporadí si však s větším smetím jako může být zrnko rýže. Nečistoty se zachytí v mopech. Proto je vhodné je po každém použití vyprat. Asi byste si nechtěli špínu roznášet po celém pokoji/bytě.

Musíme ocenit inteligentní navigaci robota, které k dokonalosti chybí jen kamera. Robot dokáže rozpoznat překážky, takže se nemusíte bát, že by narážel do nábytku a mohl něco poničit. Protože mu však chybí kamera nebo dokonalejší lasery, nedokáže si zmapovat prostor a poskytnout funkci dokončení úklidu, což je trochu škoda Nicméně na 1 nabití dokáže vysát až 150 m2. Trochu lepší průměr je i poměr nabíjení a výdrže na jedno nabití. Nabíjení trvá 150 minut a robot může pracovat 90 minut. Automaticky vyhodnotí, kdy je potřeba se jet nabít do základny. Do základny se vrací po dokončení úklidu automaticky.

Dobrých výsledků úklidu podlahy dosahuje díky tomu, že se mopy pohybují. Udělají celkem 600 pohybů za minutu, takže nečistoty dokážou opravdu dobře setřít.

Důležitá informace, kterou byste měli vědět je, že robot nedokáže překonávat vysoké překážky, takže nedokáže přejíždět přes prahy. Maximální výška překážky je 0,3 mm. Důvodem jsou mopy. Voda by totiž mohla zůstat na prahu a robot by ji nemusel setřít. V pohybu mu pomáhají 2 pásová kola.

Přístroj není těžké ovládat, protože nenabízí žádná složitá nastavení a funkce navíc. Vybrat si můžete ze 3 režimů úklidu, zvolit si mopování nasucho nebo na mokro, ale to je vše. Není možné si naplánovat úklid, nemůžete využít ani připojení k Wi-Fi. Robotický mop je vybaven zvukovou signalizací.

Pro ovládání a nastavení vysavače se používá dálkový ovladač, který je součástí balení. Podle našeho názoru je škoda, že ovládací tlačítka nejsou na vysavači, není jich tolik, aby se tam snad nevešla, a navíc není možné nic navíc nastavovat. Ovladač považujeme spíše za překážku, protože si musíte pamatovat, kam jste ho položili a kontrolovat, aby nebyly vybité baterie.

Z hlediska hlučnosti se přístroj řadí mezi ty hlučnější. Nemá indikátor stavu zásobníku na odpad ani na vodu, takže doporučujeme pravidelnou kontrolu a doplňování nebo vyprazdňování. Zásobník na odpad se z přístroje dobře vysunuje i vrací. Velmi prakticky hodnotíme to, že můžete krabičku i síťový filtr umýt pod vodou. Vodou však nikdy neomývejte HEPA filtr, který se nachází zboku nádobky. Indikátor baterie je z našeho pohledu nepraktický. Robot nemá displej, takže ani není prostor pro hlášky a jiná upozornění. Na stav baterie vás upozorní akorát barevně rozblikané ovládací tlačítko na vysavači. Na výběr je ze 3 barev a 2 signálů, takže během prvních několika úklidů stejně nepoznáte, která barva znamená co. Jejich významy však najdete popsané v návodu.

Pořizovací cena řadí robotický vysavač do střední kategorie, kterou svou vybaveností splňuje. Jediné, co nám chybí, je virtuální stěna, kterou výrobce k tomuto výrobku vůbec nenabízí. Pokud budete chtít uklízet jen jeden pokoj, bude potřeba dát do spojovacích dveří překážku, aby robot uklízel jen ve vybrané místnosti.

Zkušenosti

 • Nepoužívejte výrobek bez mopovacích utěrek, jinak může dojít k poškození podlahy i robotického vysavače.
 • Hodí se především pro úklid hladkých podlah, jako je linoleum, dlažba, plovoucí nebo dřevěná podloha, není určený pro úklid koberců.
 • Mopové utěrky je možné prát v pračce (přečtěte si i článek Pračky recenze) na 40 °C bez aviváže. Mopové utěrky se nesmí sušit v sušičce na prádlo.
Zjistit cenu

Zpět na přehled robotických vysavačů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
HOBOT LEGEE-668

Vysavač se může pochlubit dobrými výsledky ve vysávání i ve vytírání. Jeho cena je přijatelná. Dobrý poměr nabíjení a výdrž baterie. Neporadí si s většími nečistotami, není možné jej připojit k Wi-Fi, není možné si naplánovat úklid, nepřekoná ani přechodové lišty. Virtuální zdi nejsou v nabídce.

Výdrž
6.3
Provoz
6.1
PLUSY
 • přijatelná cena
 • dobré výsledky
 • dobrý poměr výdrž a nabíjení baterie
MÍNUSY
 • nepřekoná prahy
 • není možnost si naplánovat vysávání
 • chybí indikátor stavu zásobníků
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo