Recenze Hobot LEGEE 688

Hobot Legee 688 je robotický mop s funkcí vysávání. Disponuje celkem 7 režimy úklidu, 2 mopovacími utěrkami, které udělají až 600 pohybu za minutu a možností připojení k Wi-Fi. Postřikovače vody jsou umístěny na spodní straně a vodu rozstřikují přímo pod přístroj. Množství vody se automaticky upravuje podle podlahové krytiny nebo režimu vysávání. Díky 3 laserovým snímačům se dokáže vyhnout překážkám.

Parametry

Doba nabíjení120 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2750 mAh
Výdrž na jedno nabití80 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,5 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů0
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTne
Počet čisticích režimů8
Maximální výška překážek1 cm
Výška9,9 cm
Průměr34 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek2

Ovládání

Hobot má design ve tvaru D a vybaven laserovými snímači překážek, které jsou umístěny na přední, rovné části robota. Výška přístroje dosahuje 9,9 cm, což je poněkud nešťastné, jelikož se robot nedostane pod nižší nábytek. Postřikovače vody jsou umístěny ve spodní části robota, takže se voda nerozstřikuje před výrobek, jako je tomu u některých konkurenčních modelů, ale přímo pod něj na zem, což se nám jeví jako smysluplnější. Dvě utěrky ve spodní části vibrují a za minutu mohou dosáhnout až 600 kmitů. Díky vibracím jsou z podlahy lépe odstraňovány nečistoty. Ovládání robotického mopu je celkem trojí.

 

Využít můžete dvě tlačítka na těle robota, kterým přístroj zapnete, pozastavíte nebo pošlete do doku. Dále můžete využít dálkový ovladač, který funguje na baterie. Nabízí možnosti volby některého ze 7 čisticích režimů a směrové šipky. Tento způsob ovládání však neumožňuje využít celkový potenciál výrobku. K tomu je potřeba si stáhnout aplikaci. A právě aplikace a možnost připojení na Wi-Fi je největším rozdílem mezi Legee 688 a Legee 668, který pouze vysával a vytíral. Umožňoval pouze výběr mezi funkcemi Spot, Wall, Paralel a možnost suchého či mokrého mopování.

Aplikace

Konfigurace robota pro připojení na Wi-Fi je v aplikaci velmi podrobná. Je nutné, abyste měli váš smartphone spárovaný s vaší Wi-fi, poté je potřeba si stáhnout aplikaci a postupovat podle pokynů, které vám aplikace poskytne. Celé nastavení trvá zhruba 3 minuty a není s ním žádný problém. V aplikaci si můžete zvolit čisticí režim, ale také naplánovat úklid na kterýkoliv den v týdnu včetně zvolení čisticího režimu, který může být pro každý den jiný. Rovněž zde můžete kontrolovat stav baterie, zásobníku na vodu či prach a další veličiny. Během úklidu si robot prostor mapuje pro svoji orientaci, aby se dokázal vyhnout překážkám, ovšem mapa v jeho paměti nezůstává uložena, což je škoda. Kvůli tomu není možné s mapou dále pracovat. Aplikace umožňuje nastavení míst, která chcete uklidit a která ne, což znamená, že není potřeba dokupovat žádné virtuální stěny.

Funkce

V aplikaci si můžete vybrat jeden ze 7 přednastavených módů. Osmý mód je uživatelský a umožňuje individuální nastavení podle vašich potřeb.

 1. Standardní mód – pro každodenní úklid,
 2. Kitchen mód – uklízí běžné i zaschlé skvrny na podlaze,
 3. Polish mód – leštění podlahy,
 4. Dry mód – suché vytírání citlivých podlah,
 5. Strong mód – hloubkové čištění,
 6. ECO mód – nízká spotřeba a hlučnost robota,
 7. Pet mód – úklid nepořádku po domácích mazlíčcích na všech typech podlah,
 8. Costumized – uživatelský mód.

Každý mód má předem definované nastavení týkající se výkonu i množství vody. Výjimkou je pouze mód uživatelský. Aplikace rovněž umožňuje nastavení virtuální stěny nebo vymezení prostoru, který chcete vysát. Není tedy nutná funkce SPOT.

Údržba

Po odklopení horního krytu uvidíte dva zásobníky. Jeden na vodu o objemu 320 ml, druhý na prach s objemem 0,5 l. Oba objemy patří k těm větším, na které můžete na trhu s robotickými pomocníky narazit. Prachový zásobník je opatřen HEPA filtrem a díky madlu se z útrob robota snadno vyndává. Zásobník na vodu je oproti prachovému integrovaný, takže do něj vodu musíte napustit speciální lahví se speciální nálevkou, díky které vodou nepotřísníte okolí. Voda by však po dokončení úklidu v zásobníku neměla zůstávat, takže je potřeba ji odsát, což se rovněž provádí zmiňovanou nádobou. Způsob napouštění a odstranění vody není zrovna nejpohodlnější, ale vzhledem k výsledkům, kterých pomocník dosahuje, mu to můžeme odpustit. Mopovací utěrky by se měly po každém vytírání vyprat, také byste měli odstraňovat prach ze senzorů i z povrchu vysavače, kde jemný prach rád ulpívá. Pod vodou je možné umývat pouze nástavec mopu a mop.

Jak vytírá

Co se týče úklidu, ten robot zvládá s přehledem. Díky D designu se lépe dostane i do rohů. Od stěn se pohybuje ve vzdálenosti 4 cm a nepořádek kolem vymete přimetacím kartáčkem. Výrobce se pyšní tím, že robot dokáže odstranit i zaschlé skvrny, což není u mopovacích pomocníků zcela běžné. Standardně si poradí se skvrnami čistými. Test se rtěnkou, kapkami od sladkého nápoje a špinavou vodou však prokázal, že si výrobce nevymýšlí. Při standardním režimu zůstaly na podlaze mastné skvrny od rtěnky a kolem stěny zůstaly pozůstatky špinavé vody. Tyto nedostatky však byly hravě odstraněny v režimu Kitchen, který má větší výkon právě proto, aby si s odolnými skvrnami dobře poradil. Skvrny zůstaly jen ve špatně přístupných místech.

Nedostatkem vysavače je hluk. Standardně se pohybuje mezi 54-55 dB, ale při zvýšení výkonu se zvýší až na 60 dB, což je dost obtěžující. Jiné konkurenční modely v tomto ohledu disponují hodnotou okolo 48 dB. Proto bychom úklid plánovali spíše na dobu, kdy nebudete doma. Další nedostatkem je to, že robot kvůli své konstrukci nedokáže překonávat prahy ani jiné vyšší překážky, mezi které patří například designové podnože židlí. Pokud tedy nemáte bezbariérové bydlení, budete muset výrobek z místnosti do místnosti přenášet. I když může výrobce uvádět, že překoná překážky o výšce 1,8-2 cm, příliš bychom se na tento údaj nespoléhali. Mopem se neudržují koberce, ale jen tvrdé podlahy. Výdrž robota na jedno nabití, která trvá přibližně 120 minut, je cca 90 minut, což je velmi slušný poměr. Při poklesu baterie na 20 % se robot jede automaticky dobít do stanice a poté pokračuje v úklidu.

Zkušenosti

 • Nepoužívá se na úklid koberců.
 • Nezvládne přejet prahy.
 • Neukládá mapu uklízeného prostoru.
 • Po dobití automaticky pokračuje v úklidu.
Zjistit cenu

Vybíráte robotického pomocníka?

Průvodce jejich světem najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Hobot LEGEE 688

Hobot Legee 688 je příjemným překvapením, jelikož je inteligentní a všestranný. Kromě mopování také vysává. Dobře si poradí se všemi tvrdými podlahami. Aplikace umožňuje celou řadu nastavení včetně individuálního. Jako velký nedostatek však vidíme to, že nedokáže překonat prahy, takže v bezbariérovém bydlení je nutné jej přenášet z místnosti do místnosti ručně.

Provoz
7.7
Výdrž
6.8
PLUSY
 • vibrační systém pro intenzivnější úklid
 • rozstřikování vody pod tělo přístroje
 • bohatý výběr možnosti úklidu
 • účinnost čištění
MÍNUSY
 • vysoký profil
 • hlučnost
 • nepřekoná prahy a vyšší překážky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo