Recenze Honor Band 4

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Náramkem s nadstandardní výbavou i výdrží baterie za přijatelnou cenu je Honor Band 4. Kromě toho, že s ním můžete klidně i plavat, můžete využívat i službu placení NFC. Dále vám nabídne měření srdečního tepu i buzení vibracemi. V naší recenzi jsme pro vás sepsali jeho výhody, ale zaměřili jsme se také na to, v čem pokulhává. Jak dopadly výsledky? Dozvíte se v recenzi!

Parametry

Velikost displeje0,95 palce
Rozlišení displeje240 x 120
Bluetooth4.2
Kapacita baterie100 mAh
Výdrž baterie14 dní
Váha23 g
Podpora odAndroid 4.4, iOS 9.0+

Design

Pokud vám kromě funkcí záleží také na vzhledu náramku, jistě oceníte možnost výměny silikonových pásků, které jsou k dostání v minimálně třech barvách. Pásky jsou barevné, ale základna je vždy černá. Vyrobená je z plastu, veškeré části chytrého náramku dobře lícují, takže se nemusíte bát nepříjemného vrzání.

OLED displej je dotykový bez tlačítkových prvků. Velikost displeje je 0,95“ a podstatnou část z něj zabírá kolečko, které slouží jako tlačítko domů. Ve spodní části displeje najdete senzory pro měření srdečního tepu a dva konektory pro připojení nabíjecí kolébky (základny).

Náramek na ruce dobře sedí. Tomu přispívají kompaktní rozměry 43 x 17,2 x 11,5 a hmotnost jen 23 gramů. Ergonomii hodnotíme pozitivně. Celý pásek je opatřený perforacemi, jež umožňují široké nastavení délky pásku. Náramek tak padne nejen osobám s širším, ale i osobám s užším zápěstím. Perforace jsou praktické také v tom, že díky nim odchází z této oblasti pryč pot, takže se náramek nepřetáčí ani neklouže. Svůj podíl na stabilitě má samozřejmě i příjemný silikonový materiál.

Rádi bychom upozornili na to, že je u náramku možné změnit i stranu, na které bude zapínání. Pásek tak bude dobře sedět jak na pravé, tak na levé ruce.

Displej má poměrně nízké rozlišení, jen 240 x 120 pixelů, což se projeví jemným rastrem. Na druhou stranu není displej tolik náročný na spotřebu energie. Zobrazení a uspořádání ciferníku je možné si vybrat ze 3 dostupných šablon. Výhodou displeje je to, že je dobře čitelný i na slunci a v jakémkoliv úhlu.

Baterie a nastavení

Do telefonu je potřeba si stáhnout obslužný software Huawei Health, kterou majitelé smartphonů značek Honor a Huawei mají v telefonu již předinstalovanou. Aplikaci však snadno zprovozníte i u jiných značek telefonů, jež jsou vybaveny OS Android.

Po instalaci do aplikace zadáte své základní údaje, jako jsou výška a hmotnost. Zároveň s tím si můžete nastavit i cíle denních aktivit.

Fitness náramek nemá GPS, takže výdrž baterie je i přes malou kapacitu až 14 dní. Záleží však na tom, jak často budete používat vibrování nebo měření tepu. I při používání těchto náročnějších aplikací je však výdrž baterie více než uspokojivá.

Co umí

Honor Band 4 může směle konkurovat i dražším fitness náramkům. Jeho jedinou nevýhodou z hlediska funkcí je absence GPS, kvůli které nejsou naměřené výsledky tak přesné.

Náramek dokáže rozeznávat obyčejné kroky od tzv. aktivních minut. Nastavit si můžete i to, jakou aktivitu právě děláte.

Největším tahákem toho levnějšího přístroje je možnost plavání. Náramek má odolnost 5ATM, takže s ním můžete klidně do bazénu. Fitness Tracker spolehlivě pozná, zda plavete prsa nebo kraul. Na základě získaných hodnot dokáže změřit, kolik kalorií jste spálili a pohlídá i srdeční tep.

Přes náramek můžete přijímat nejrůznější oznámení z aplikací, sms, e-mailu a podobně. Kromě toho umožňuje NFC platby. Náramek sleduje také spánkové fáze a dokáže vás jemnými vibracemi probudit. Stačí si jen nastavit nejpozdější dobu vstávání a náramek vás vzbudí ve chvíli, kdy je spánek nejlehčí. Vibrování upozorňuje také na to, zda jste splnili stanovení denní limit nebo třeba na příchozí hovor.

Kromě toho má náramek také stopky nebo dokáže najít spárovaný telefon tak, že jej prozvoní. Náramek vás může informovat o počasí a umožňuje i nastavení toho, zda se má probudit, když si displej dáte před obličej.

Zjistit cenu

Další hodnocené chytré náramky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Honor Band 4

Přestože náramek nedisponuje GPS, nabízí skutečně vychytané funkce, které najdete i u mnohem dražších výrobků. Kromě toho se může pochlubit odolností 5ATM, takže s ním můžete klidně plavat, díky NFC s ním budete moci i platit. Celkově se náramek příjemně nosí, je trochu škoda malého rozlišení displeje a plastového provedení. Nicméně ohromující je výdrž baterie. Za poměrně nízkou cenu dostanete skutečně kvalitní fitness náramek.

PLUSY
 • NFC
 • výměna pásků
 • ergonomie
 • vibrace
 • možnost plavání
MÍNUSY
 • chybí GPS
 • slabší rozlišení displeje
 • zpracování ovládacího těla
 • málo vzhledů ciferníků
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo