Recenze chytrého náramku Honor Band 6

Chytrý náramek Honor Band 6 se může pochlubit celou řadou užitečných funkcí, které ocení všichni, kteří chtějí mít pod kontrolou své sportovní výkony i zdraví. Měření sportovních aktivit poskytuje rozsáhlá data o výkonu i jeho kvalitě. Nechybí monitoring tepové frekvence, kyslíku v krvi nebo míry stresu. To celé zabalené v elegantně vyhlížejícím přístroji, který je lehký a má nápadně velký displej. Na první pohled dokonalý produkt má však i své mouchy. Které funkce se tak docela nepovedly? A co vám může u náramku chybět? V naší recenzi jsme se na vše důkladně podívali.

Parametry

Velikost displeje1,47 palce
Rozlišení displeje194 x 368
Bluetoothano
Kapacita baterie180 mAh
Výdrž baterie14 dní
Váha18 g
Podpora odAndroid, iOS

Design

Chytrý náramek Honor Band 6 zaujme na první pohled svým designem. Do oka nám ihned padne netradičně velký displej. Jeho rozměr je 1,47 palce, což je více než u většiny konkurenčních přístrojů. Díky tomu na něm krásně uvidíte všechny potřebné údaje. Displej je dobře čitelný i na slunci, což je velká výhoda obzvlášť pro ty, kteří sportují hlavně venku.

Potmě si na náramku můžete zapnout i takzvanou svítilnu. Ta se hodí především za šera. Venku vprostřed noci je toto světýlko přece jen trochu nedostačující, takže na velké túry za svitu baterky raději zapomeňte. Možná jej oceníte v noci při cestě bytem či domem na WC.

Displej bohužel nemá režim always-on, tedy funkci, kdy neustále zobrazuje patřičné údaje. Náramek Honor Band 6 zvládne zobrazení hlavního ciferníku při nečinnosti po dobu 20 minut, poté se zhasne.

Prodejce slibuje, že si můžete zvolit i samotný vzhled ciferníku, a to z široké škály možností. Nutno dodat, že ne všechny jsou zdarma. Přesto si myslíme, že i mezi neplacenými designy je z čeho vybírat. Zarazilo nás ale, že spousta z těchto ciferníků má zbytečně malé písmo a taky nezobrazují kroky (pokud tedy chcete náramek primárně jako krokoměr, budete mít na výběr z méně variant).

Nevýhodou je, že se displej může poměrně snadno poškrábat, zvlášť pokud náramek využíváte často při aktivním sportu.

Celkově náramek působí robustně (ani to se nemusí všem líbit, ale je to daň za velký displej). Je lehký – váží pouhých 18 gramů – což určitě oceníte. Zároveň pěkně sedí na ruce, nedře ani neškrábe.

Řemínek je ze silikonu, přesto působí elegantně. Dá se nastavit na spoustu velikostí, takže sedne pravděpodobně téměř každému. Někomu ale může vadit, že se snáze ušpiní, obzvláště ve světlejších barvách.

Barevné varianty jsou k dispozici celkem tři – klasická černá, jemnější šedá a světle růžová. Všechny vypadají pěkně, takže záleží jen na vašich preferencích.

Baterie a nastavení

Jednou z velkých výhod náramku Honor Band 6 je skutečně dlouhá výdrž baterie. Jedná se až o 14 dní při běžném užívání. Pokud náramek používáte častěji, doba se přirozeně zkracuje – může to být zhruba 7 až 10 dní, ale i to je více než dobré.

Kromě toho musíme vypíchnout, že se přístroj velmi rychle nabíjí. Trvá to jen něco málo přes hodinu a máte dostatek baterky na další jeden až dva týdny. Navíc můžete využít i možnost rychlého nabíjení. To zabere pouhých 10 minut a takto nabitá baterie následně vydrží 2 až 3 dny.

Nabíjení se provádí pomocí nabíjecí kolébky, která je součástí balení, stejně jako kabel USB A.

Samotné nastavení chytrého náramku je jednoduché a intuitivní. Náramek je nejprve nutné spárovat s vaším telefonem, a to pomocí aplikace Health (Zdraví). Tady se musíte zaregistrovat, což někomu nemusí vyhovovat, ale bohužel, jinak to nejde. První nastavení vám každopádně nezabere déle než pár minut.

Aplikace je přehledná a najdete v ní spoustu užitečných informací. Především se jedná o všechny údaje, které vám náramek naměří – tedy historii vašeho cvičení, počet ušlých kroků, monitoring tepové frekvence, spánku a podobně. Celá aplikace je v češtině, což je velké plus.

Náramek má přirozeně i své vlastní menu, které je rovněž přehledné a snadno ovladatelné. Pohybujete se v něm pomocí potáhnutí prstem podobně jako na dotykových mobilních telefonech. Náramek má na boční straně jediné tlačítko, kterým se jednoduše přesouváte na hlavní obrazovku.

Co umí

Náramek Honor Band 6 disponuje celou řadou praktických funkcí, které ocení nejen velcí sportovci, ale i milovníci nenáročného pohybu. V nastavení přístroje si můžete zvolit z deseti sportovních aktivit – najdete zde chůzi, běh, plavání, nebo třeba jízdu na kole. I tento výběr však může být pro někoho nedostačující. Logicky totiž nezahrnuje zdaleka všechny sporty. Někdy je zkrátka potřeba zvolit aktivitu jen přibližně. A vždycky můžete vybrat „volné cvičení“, kam se schová skoro cokoli. Intenzita a kvalita cvičení včetně spálených kalorií je následně detailně rozepsána a přístroj vám tak poskytne o vašem výkonu velké množství užitečných informací. Ono co si budeme povídat i když hodinky umí stovky sportů, stejně se jedná o přibližné měření. Tudíž to neberte jako zásadní nedostatek.

Drobnou nevýhodou je, že náramek, na rozdíl od klasických chytrých hodinek, nedisponuje integrovanou GPS. To znamená, že při pohybu venku je potřeba mít s sebou mobilní telefon, který vám tak zaznamená trasu i uraženou vzdálenost.

Náramek má funkci automatické detekce aktivit, která je ovšem spíše zklamáním. Nefunguje totiž moc dobře. Přístroj zkrátka danou aktivitu obvykle nedokáže rozpoznat. Pokud tedy přecházíte třeba z chůze na běh, je nutné přepnout si režim ručně.

Jistou nepřesnost zaznamenali někteří uživatelé i u krokoměru, kterým náramek také disponuje. Měření kroků totiž není úplně stoprocentní. V porovnání s více „profi“ přístroji neměří tak dobře (ukazuje více). Nicméně pro sledování dlouhodobého trendu kroku poslouží. Jen se nemůžete (aspoň ne férově) srovnávat v počtu svých kroků s uživateli např. hodinek od Garminu.

Velkou výhodou přístroje je jeho voděodolnost. Dá se tedy bez problémů využít i během plavání.

Náramek dokáže monitorovat také některé vaše tělesné funkce. Samozřejmostí je měření tepové frekvence, kterou si můžete monitorovat po celý den. Na případné výkyvy a abnormality vás přístroj upozorní. Stejně tak si můžete měřit i hladinu kyslíku v krvi nebo úroveň stresu.

Přístroj se popasuje nejen se sportovními aktivitami, ale dokáže monitorovat i váš spánek – zaznamená vám jeho dobu i jednotlivé fáze. Ženy jistě ocení i možnost sledování menstruačního cyklu.

Přístroj má samozřejmě i docela běžné funkce jako budík, stopky, časovač nebo zobrazování notifikací. Díky propojení s telefonem můžete využít také praktickou funkci „najdi můj mobil“, což se hodí, pokud si jej někde založíte a nemáte nikoho, kdo by vás zrovna prozvonil.

Skrze náramek lze také ovládat přehrávač hudby ve vašem mobilu, takže si během sportu jednoduše přepnete vaši oblíbenou písničku. Také můžete vzdáleně ovládat spoušť na fotoaparátu v mobilu. Bez potíží tedy vyfotíte sami sebe. Nevýhodou je, že pouze fotíte, ale na displeji náramku se vám náhled fotky nezobrazí.

Co se týče ceny, je vzhledem k nabízeným funkcím velmi dobrá. Momentálně se dá náramek pořídit kolem 1 000 Kč a v porovnání s konkurencí za tuto částku dostanete poměrně hodně.

Prohlédněte si i jiné recenzované chytré náramky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.4 Total Score
Hodnocení Honor Band 6

Chytrý náramek Honor Band 6 nabízí svým uživatelům celou řadu praktických a užitečných funkcí. Detailně monitoruje nejen sportovní aktivity, ale i tělesné funkce a disponuje i řadou dalších „vychytávek“. Snadno se ovládá a veškerá naměřená data najdete přehledně uspořádaná v přidružené aplikaci. Nespornou výhodou je velký displej, který si můžete přizpůsobit svým potřebám díky volitelnému vzhledu ciferníku. Některé funkce by však potřebovaly zlepšení, aby poskytovaly přesnější měření, jaké bychom od takovéhoto přístroje očekávali. Poměr ceny a výkonu je však velmi dobrý.

PLUSY
 • Velký displej, který je možné nastavit dle vlastních preferencí
 • Detailní měření sportovních aktivit i tělesných funkcí
 • Další užitečné funkce díky spárování s mobilním telefonem
MÍNUSY
 • Přístroj nedisponuje GPS
 • Výběr z deseti sportovních aktivit může být pro někoho nedostačující
 • Funkce automatické detekce sportovní aktivity spíše nefunguje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo